dış gebelikten sonra hamile kalan arkadaşlar yardım!!!

burser

burcu
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
823
1
38
ben bi süredir uzaktım bu bölümden 2 ay önce dış gebelik geçirdim ameliyat olmadım ama kendiliğinden düştü tekrar çalışmalara başlıcaz artık ama çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan .......hemen hamile kalan varmı ..2 kez dış gebelik geçiren varmı ve özelikle dikkat etmem gereken bişey varmı merak ediorum çok soru sordum ama yardımcı olursanız sevinirim .......

canım,ben 2004 de geçirmiştim maalesef.benimki kendiliğinde düşmedi.çok bekledik düşer diye.çok sancılar çektim ama sonunda laparoskopi oldum.şikür hiçbirşeyimi kaybetmedim.bebeğim hariç.neyse.dr um en az 6 ay hamile kalmak yok,yoksa aynı şeyin tekrarlama riski yüksek olur demişti.siz niye bu kadar acele ediyorsunuz anlamadım?önce vücudun bi kendine gelsin.biz o altı ayı daha da uzattık eşimle.bir sene kadar.sonra hadi dedik annem hastalandı.bir sene de onun tedavisi için bekledik.sonra yine hadi dedik.sanırım 8-9 ay sonra hamile kaldım.inşallah haziranda kızım kucağımda.
biz de çok korkmuştuk aynı şeyleri bir daha yaşamaktan.şükürler olsun herşey yolunda.bence sizde bu kadar acele etmeyin.2 ay çok erken.rahminin,tüplerinin istırahat etmesine izin ver.yerimseniben

bende 4 ay önce geçirdm dış gebelik..malesefki ben sağ tüpümüde kaybettimm.. bizde 3 aydan beri devam ediyoruz çalışmalar..ama henüz bişey yok.:KK43:bakalım.. dr um sol tarafımın normal olduğunu söyledi.. gebelik için izin verdi..bence sende gebelik düşünmeden önce bir kontrolden geçç.. en az 3 ay dikkat et bence..hayırlısı.. elbet gene gebe kalrısın.. inş bu kez normal olur.. sizinde benimde..

çok erken canım ya dr lar 6 ay 1 sene arası beklenmesi gerektiğini söylüyorlar. bence acele etme stres de yapma. allah gönlüne göre versin bir evlat sahibi olursun inşallah...

arkadaşlar teşeşkkür edrim yorumlarınız için ama doktor hiç beklememem gerektiğini söledi 2 ay yeterli dedi eğer çok beklersem bu sürenin uzun sürebileceğini söledi yoksa ben 1 sene ara verririm diodum am 1 sene 2 -3 sene yi bulabilrmiş benim sadece sancılarım vardı aynı ay içinde adetle attım dış gebeliği 2. adetimide oldum doktor kontorülünden geçtim herşey yoluna girmiş yani kısmet artık benim tek korkum aynı şeyleri yaşarmıyım die ama herşey de bi hayır vardır tekkrar teşekür ederim

canım,ben 2004 de geçirmiştim maalesef.benimki kendiliğinde düşmedi.çok bekledik düşer diye.çok sancılar çektim ama sonunda laparoskopi oldum.şikür hiçbirşeyimi kaybetmedim.bebeğim hariç.neyse.dr um en az 6 ay hamile kalmak yok,yoksa aynı şeyin tekrarlama riski yüksek olur demişti.siz niye bu kadar acele ediyorsunuz anlamadım?önce vücudun bi kendine gelsin.biz o altı ayı daha da uzattık eşimle.bir sene kadar.sonra hadi dedik annem hastalandı.bir sene de onun tedavisi için bekledik.sonra yine hadi dedik.sanırım 8-9 ay sonra hamile kaldım.inşallah haziranda kızım kucağımda.
biz de çok korkmuştuk aynı şeyleri bir daha yaşamaktan.şükürler olsun herşey yolunda.bence sizde bu kadar acele etmeyin.2 ay çok erken.rahminin,tüplerinin istırahat etmesine izin ver.yerimseniben

allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanızı nasip etsin... bnm doktorumda ara vermemem gerektiğini söledi zaten niyetine girdiğim zamndan bi 6 -7 ay geçio hamile kalabilmem içiin...bn 5 aylık hamileyken de ilk bebeğimi kaybettim ondan sonra 1.5 sene ara verdik sonrada 6 ay sonra hamile kaldım die sevindim o da dış gebelikmiş... anlıcan biraz daha değişik bi durrumdayım...kısmet artık ....umut oluyosunuz bana inşallah bnde güzel haberler verebilirim sizlere

armağanım seninle daha öncede yazışmıştık dış gebelik geçirdiğim dönem sanadaçok geçmiş olsun en yakın zamanda bebiişine kavuşman dileğiyle

Kızlar bende dış gebelikten ameliyat oldum, tüpümün biri gitti daha önce yazmıştım
Doktor 7 ay bekle dedi, ay geçmiyo anacım zaman:KK43:
O kadar istiyorum ki bebişimin olmasını anlatamam:))

arkadaşlar ben sitede yeniyim ve 20 gün önce bebeğim 8 haftalıkken dış gebelik geçirdim ve sağ tüpüm alındı eşimden dolayı bizim bebek olmuyodu dr ler kesin tüp bebek dedi ama tamamen doğal yollardan1,5 yıl sonra hamile kaldım şok olduk biz acayip mutluyduk ama mutluluğumuz 10 gün sürdü hem dış gebelik hem sağ tüpüm yok hemde..... ufff psikolojim alt üst anlıycanız şimdi neler yapmalıyım dikkat etmem gereken bişiyler varmı lütfen mesajlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum...

canim ben de dis gebelikten 15 gun once ameliyat oldum. sol tupum alindi. ameliyat olurken sag tarafa doktor bakmis laraskopi ile normal dedi. ben ameliyata girmeden biraz uzuldum sok oldum daha dogrusu ama simdi oncekinden bile iyiyim. biliyorum ki saglikliyim,. biliyorum ki bebisim oluyor. problem yok gene kalirim.

ayrica tupu alinan arkadaslara sunu soyleyeyim. cok arastirdim. yumurtaliklar yumurtladigi zaman yakindaki tup yakalayacak diye bir kural yok. yumurtlama oldugu zaman bir sinyal gidiyor ve tupler yakaliyor dedi doktorum. yani sol yumurtlarsa sag yakalayabiliyor.
ben hic umudumu kaybetmedim.

hsg bile olsaniz bu tekrar dis gebelik gecirmeye engel degil. baska sebeplerle ya da sebepsiz dis gebelik olabiliyor. tekrar dis gebelik gecirme sansi daha once gecirenlerde %25 dedi doktorum. biz dedik cok buyuk bir oran. neden %75 i degil de %25 i goruyorsunuz dedi. orada da olusa o tup de alinmasi gerekebilir. o tup alinsa bile direkt tup bebekle hamile kalirsin. yumurtalik saglam sperm saglam oldukca korkmayin dedi. tekrar bebek istiyor musunuz dedi. tabi deyince hemen baslayin o zaman dedi. sadece 1 ay regl duzene girene kadar iliskiyi bile yasakladi. birak korunmayi. iliski yasak. ben yakinda tekrar hamile kalacagina inaniyorum dedi. 2009 a kadar kalmazsan gel dedi. bir de tekrar hamile kalirsak derhal doktora gidip dis gebelik gecirdigimi bilgi verecekmisiz. tum hormonlar ve ultrasonla gun be gun takip edilecekmis hamileligim. yani gene dis gebelikse tupu kaybetmeme acisindan.

ilk tremesterde olursa 1 ay korunma yeterli dedi. ki ben baska internet sitelerinde de boyle okudum. uzun veren doktorlar vucut tamamen kendine gelsin ve psikolojisi bopzulan anne kendini toparlasin diye veriliyor. hic moralim bozuk degil. hatta cok mutluyum. olacagi varmis olmus. Allah bundan sonrakine problem vermesin.

daha dogrusu Allah dermansiz dert vermesin.

Merhaba arkadaşlar.
Ben yeni dış gebelik yaşadım. Nette araştırma yaparken birçok bayanın dış gebelik yaşadığını okudum. Ama mesajlar 2008, 2009, 2010 tarihli.
Bu tarihlerde dış gebelik yaşayan arkadaşlar şu an anne olabildilermi açıkçası çok merak ediyorum.
Birde 2011 de kimsenin başına gelmedimi?.....
Sesimi duyan varsa lütfen ..............

Merhaba arkadaşlar.
Ben yeni dış gebelik yaşadım. Nette araştırma yaparken birçok bayanın dış gebelik yaşadığını okudum. Ama mesajlar 2008, 2009, 2010 tarihli.
Bu tarihlerde dış gebelik yaşayan arkadaşlar şu an anne olabildilermi açıkçası çok merak ediyorum.
Birde 2011 de kimsenin başına gelmedimi?.....
Sesimi duyan varsa lütfen ..............

canim selam. oncelikle cok gecmis olsun. dis gebelikten sonra neredeyse herkes hamile kaliyor. lutfen bu linke tikla ve cogu kisinin nasil hamile kaldigini gor :)

http://www.kadinlarkulubu.com/duyur...gebelik-sonrasi-gelecege-umutla-bakanlar.html
ben 2 kere gecirdim. tek tupum alindi. 3 sene icinde oldu tum bunlar. daha gbe kalamadim ama insallah olacak.

korkma cok fazla insan hamile kaliyor...

canım bak olacak_olacak arkadasımız yazmış.dış gebelik sonrası geleceğe umutla bakanlar topiğindeki herkes hamile.ben 2011 mayıs ayında dış gebelik gecirdim.iğne ile kurtuldum.korunma sürecim bitti.bu ay denedik bakalım Rabbim herseyden büyük.adetime 3 gün var beklemedeyim.inşallah mutlu haberlerimi bende yazıcam o topiğe

selam ben de 2011 mayıs ayında geçirdim dış gebeliği. İğne ile sonlandırıldı. Dr um bir adetten sonra korunmayı bırakmamı söyledi. Bu ekimde tekrar hamile kaldım. Herhangi bir tedavi görmedim. Rahim filmi filan da çektirmedim. Şükürler olsun şu anda herşey yolunda. İnşallah bundan sonrası da sorunsuz geçer ve bebeğime kavuşurum. Ve umarım sen ve gönülden isteyen herkes çarçabuk kavuşur bebeğine.

ben de mayısta dış gebelık gecırdım ..amelıyat oldum tuplerımı kaybetmedım allah şukur yerındeler..doktor kontrol ettıgınde hersey yolunda dedı allah razı olsun cok ıyıyım..
amelıyattan sonra hemen sormustum ne zaman dusunebılırım hamılelık dıye,o da ıstersen obur aya bıle hamıle kalabılırsın bı sorun yok demiştı ama ben yınede 6 ay bekledım bı ıkı ay daha beklemeyı dusunuyorum ınşallah şubatta baslayacaz calısmalara..buarada ben acık amelıyat oldum lakoroskopı olmadı ..cunku ıç kanamam vardı..cok sancı cektım..ama cok şükür allaha kurtuldum..rabbım kımseye vermesın hayırlısını nasıp etsın ınşallah..bunda da vardır bır hayır kesınlıkle..
dış gebelık gecırıp de bır sonrakı hamılelıgı saglıklı normal gecenler lutfen yardımcı olsun,pozisyon farkedıyo mu,bısey yapılabılıyo mu?
doktor bana : bu allahtan gelen bırsey şöyle böyle yapın dıye bısey dıyemem demıstı..tekrarlayacak dıye de bısey yok,korkmayın rahat olun dedı..

merhaba arkadaşlar bende bu sayfada daha yeniyim cok yeni olarak bbir dış gebelik atlattım benimkini iğneyle sonlandırdılar merak ettiğim doktorlar neden hemen hamile kalınmasını önermiyolar ve bide tekrar hamile kalabilirmiyizzz

X