Antidepresan bırakma sürecinde ve bıraktıktan sonra şikayetleri olanlar

eceezgi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2010
9.135
5.689
selam kızlar

bu süreçte yani ilaç bırakma sürecinde ve bıraktıktan snr rahatsızlıklarınız oldu mu ve bıraktıktan snr vucut alışmasıyla geçti miiii

bıraktıktan sonra canlı rüyalar görmeye devam ettim..uyandıgımda rüyalarımın etkisinden kurtulamıyordum ve rüyalarımı cok net hatırlıyordum..ya babam ölüyordu ya köpek ayağımı ısırıyordu ya birinden kaçıyordum gizleniyordum cok kötüydü..kabus gibi..antidepresan uykusuzluk yapmıştı şimdi süreç tam tersine döndü öğlene kadar uyuyorum..uyandıgımda halsizim..cok pişmanım antidepresanların yararından cok zararı var ben atarax sonra lustral kullanmıstım..cok kötü ya..iştahım arttı şimdi metabolizmam yavasladı..15 kilo aldım 6 ayda..ahh ahh..aklı olan baslamasın..sinirlilik halimi söylemiyorum zaten..

geçmiş olsun canım
o saydıgın sıkayetler de bende kullanmadıgım zamanlar oluyor:KK43:((
o bakımdan ben de bırakamıyorum
ben de kullandıgım zaman 13 kılo almıstım 8 ayda falan
Allaha şükürler eskı halıme dönebildim
benım de metobolızmam cok yavaslamıstı kullanırken.
kullanmadıgın süre içinde daha ıyıysen tabiki başlamamak en iyisi

ben 15 ğünönce bıraktım..beklemeketeyim bakalım ne çıkacakk

15 gün bence yine iyi birsüreç

bende ilk gün etkilerini gösteriyor

baş dönmelerim başlıyor.

Aferin sanaaalkisalkisalkis

bıraktıktan sonra canlı rüyalar görmeye devam ettim..uyandıgımda rüyalarımın etkisinden kurtulamıyordum ve rüyalarımı cok net hatırlıyordum..ya babam ölüyordu ya köpek ayağımı ısırıyordu ya birinden kaçıyordum gizleniyordum cok kötüydü..kabus gibi..antidepresan uykusuzluk yapmıştı şimdi süreç tam tersine döndü öğlene kadar uyuyorum..uyandıgımda halsizim..cok pişmanım antidepresanların yararından cok zararı var ben atarax sonra lustral kullanmıstım..cok kötü ya..iştahım arttı şimdi metabolizmam yavasladı..15 kilo aldım 6 ayda..ahh ahh..aklı olan baslamasın..sinirlilik halimi söylemiyorum zaten..

1 sene önce kullanıp bırakmıştım. Gözlerim bulanık görmeye başlamıştı aynı zamanda ciddi derecede baş dönmesi yaptı. Bir anda bırakılmamalı bu tür ilaçlar vücut alıştığı için kademeli bırakmak gerekiyor bir anda kesildiğinde bu tip yan etkiler meydana gelebiliyor. Uykumdan yana bir sorun yoktu. Yaklaşık 15 gün önce tekrardan kullanmaya başladım bu sefer uykumu bozdu, rahat uyuyamıyorum, uyanıyorum gece devamlı. 1 sene boyunca kullandım fakat sizlerin dediği gibi ben de iştah açmadı ya. Kilo sorunum var zaten, 8 kilo falan alsam ben de keşke -tatlicadiarzu-

ben paxili tamamen bırakalı tam 10 gün oluyor,önce doz azalttım günde 20 mg kullanıyordum ,sonra 10 mg sonra da 5 mg. ama bırakmaya teşebbüs ettiğimden beri çok kötüyüm yani son 1 aydır. ilacı kullanırken ruh halim iyiydi ama 3 ayda yaklaşık 10 kg aldım,hem çok kilo aldığım hem de kendimi ruhen iyi hissettiğim için bıraktım ama kabuslar,beynimdeki elektrik çarpması,baş dönmelerim hala geçmiyor.ilk başlarda çok şiddetliydi ama bırakalı 10 gün olmasına rağmen beynimdeki o elektrik çarpmaları geçmiyor. azaldıysa da sürüyor,ne zaman geçecek merak ediyorum.basit bir depresyon sebebiyle bana bu ilacı reçete eden psikiyatr vedat şara çok sinirliyim çoook.

adios33 aynılarını ben de yaşıyorum, çok iyi anlıyorum seni o yüzden. gördüğümüz canlı rüyalar çok halsiz yapıyo,ben de uyuyorum öğlene kadar, resmen o rüyalarda başka bir hayat yaşıyorum,çok yoruyor haliyle. diğer gittiğim doktor paxili rahat bırakabilmem için atarax verdi akşamları rahat uyuyayım çok kabus görmeyeyim diye,ama uyutmak dışında bir işe yaramıyor,kabuslara devam:KK43: bir de ben ilacı bıraktıktan sonra aşırı alıngan oldum,hiç laf kaldıramıyorum,hemen ağlıyorum ya da bağırıyorum deli gibi.:KK43: diyet de yapıyorum bir yandan,onun da siniri var, offf güzel günler gelsin artık...

kızlar ben de ıkı gun ıcmeyeyım ılacları baş dönmelrim oluyor,bir de kafamdan çıt çıt sesler gelıyor gozlerımı saga sola çevirirken.yürürken dengemı kaybedecek gbı oluyorum sinirlıi oluyorum

off yaaaa

bende de aynı şeyler oluyordu, çok zor da olsa önce yarıma indirdim sonra da tamamen kestim, bugün tam 15 gün oldu bırakalı,kendimi gayet iyi hissediyorum,baş dönmeleri ve elektrik çarpması çok çok azaldı, arada başımı ani çevirdiğimde sanki siyah bi gölge geçiyor gibi oluyo o kadar. zaten bu yan etkiler bıraktıktan sonra 2-4 hafta arası sürüyormuş, direnicem valla,ilaçsız yaşamak gibisi yok. ben de çok sinirliydim ilk bıraktığımda şimdi o da çok azaldı, acısız bırakılmıyo bu meret ama bebek düşünüyorum mecburdum artık.

bende de aynı şeyler oluyordu, çok zor da olsa önce yarıma indirdim sonra da tamamen kestim, bugün tam 15 gün oldu bırakalı,kendimi gayet iyi hissediyorum,baş dönmeleri ve elektrik çarpması çok çok azaldı, arada başımı ani çevirdiğimde sanki siyah bi gölge geçiyor gibi oluyo o kadar. zaten bu yan etkiler bıraktıktan sonra 2-4 hafta arası sürüyormuş, direnicem valla,ilaçsız yaşamak gibisi yok. ben de çok sinirliydim ilk bıraktığımda şimdi o da çok azaldı, acısız bırakılmıyo bu meret ama bebek düşünüyorum mecburdum artık.

canımmm kendını ıyı hıssetmene sevındım ben de de baş dönmeleri elektrık carmpmaları gbı seyler oluyor ben de 1 aydır yarıma ındırdım son kontrolume gıdeceğim dr a ben de bebek istiyorum:ecrin_bebek:

sen ne zaman düşünüyorsun

kızlar sizde antidepresanı bıraktıktan sonra yolda yürürken bayılacak gibi oluyo muydunuz.. ben iki gündür özellikle yürürken birden gözlerimin karardığını hissediyorum.. kalp atışlarım hızlanıyor.kulaklarımda inanılmaz bir uğultu oluyor.. daha önce 6 ay antidepresan tedavisi gördüm birden kestim böyle oldum geri başladım. sonra azaltarak bıraktım.. son dönemlerde tekrar sarıldım antidepresanlara.. geri bıraktım içmicem dedim.. 2 gündür böyleyim.. doktora gittiğimde bi gün durum bi gün almamı söylemişti..

bayılacakmış gbi olmuyorum da benimm de yer ayagımdan kayıyor gbi oluyor
yolda yanlız yürüme korkularım gelıyor arkasından kısa mesefeleri bile:KK43:((

kızlar sizde antidepresanı bıraktıktan sonra yolda yürürken bayılacak gibi oluyo muydunuz.. ben iki gündür özellikle yürürken birden gözlerimin karardığını hissediyorum.. kalp atışlarım hızlanıyor.kulaklarımda inanılmaz bir uğultu oluyor.. daha önce 6 ay antidepresan tedavisi gördüm birden kestim böyle oldum geri başladım. sonra azaltarak bıraktım.. son dönemlerde tekrar sarıldım antidepresanlara.. geri bıraktım içmicem dedim.. 2 gündür böyleyim.. doktora gittiğimde bi gün durum bi gün almamı söylemişti..

Ben de oldu kararmalar felan...

Ben yaklaşık 7 aydır kullanıyorum .

Her ay gidip görünüyorum doktoruma...İlk başta yarım yarım alıyordum sonra dozu arttırdı 1 tane almaya başladım.

Heray gitmem gerekirken hapım bittiği zaman birhaftalık bir süreçte fırsat bulup gidemedim doktoruma.

1 hafta ne çektiğimi ben biliyorum.Çok kötüydü herşey.

Felaket mide bulantısı,baş dönmesi,şiddetli baş ağrılarım,gerginliklerim,göz kararmalarım,bayılcak gibi olmam,evde birinin sanki beni takip ediyormuş hissine kapılmam ...

Yaklaşık 2 ay sonra hapı bırakacağımı söyledi doktorum napacam bilmiyorum :sinifsinif:

Kızla hapı bıraktığım zaman da mı böyle olacam ben ya naparım o zaman eyvahedigeldismile

Ben de oldu kararmalar felan...

Ben yaklaşık 7 aydır kullanıyorum .

Her ay gidip görünüyorum doktoruma...İlk başta yarım yarım alıyordum sonra dozu arttırdı 1 tane almaya başladım.

Heray gitmem gerekirken hapım bittiği zaman birhaftalık bir süreçte fırsat bulup gidemedim doktoruma.

1 hafta ne çektiğimi ben biliyorum.Çok kötüydü herşey.

Felaket mide bulantısı,baş dönmesi,şiddetli baş ağrılarım,gerginliklerim,göz kararmalarım,bayılcak gibi olmam,evde birinin sanki beni takip ediyormuş hissine kapılmam ...

Yaklaşık 2 ay sonra hapı bırakacağımı söyledi doktorum napacam bilmiyorum :sinifsinif:

Kızla hapı bıraktığım zaman da mı böyle olacam ben ya naparım o zaman eyvahedigeldismile

ben de işte hapı bıraktığım zaman öyle oluyorum 10 senedir başla bırak başla bırak mahvoldum-tatlicadiarzu-

hem de bu sefer bebek ıstıyorum 5 senelık evlıyım bu hastalıktan bebege cesaret edemedım yanı hamılelık süreci beni nasıl etkıler bilemiyorum

sana da geçmiş olsun canımmm:1hug:

Hapı doktor kontrolünde kademeli olarak bırakacaksın canım, bir anda kesmediğin için bir sorun olmayacak merak etme. Şu anda hepimizin bünyesi hapın tesirine alıştığı için aniden kesince bu tür yan etkiler yapabiliyor. Normalde kullandığımızın yarımı kadar kullanmamız gerekiyor 4-5 gün boyunca hatta 1 hafta ondan sonra bünye alışıyor sonradan da tam olarak kesiliyor. Fakat dediğim gibi doktor kontrolünde kesilmesi gerekiyor. Yoksa bu tür etkiler yapabiliyor. Yaklaşık 1 ay kadarda sürüyor bünyeden temizlenmesi, etkisinin geçmesi. :nazar:

Hapı doktor kontrolünde kademeli olarak bırakacaksın canım, bir anda kesmediğin için bir sorun olmayacak merak etme. Şu anda hepimizin bünyesi hapın tesirine alıştığı için aniden kesince bu tür yan etkiler yapabiliyor. Normalde kullandığımızın yarımı kadar kullanmamız gerekiyor 4-5 gün boyunca hatta 1 hafta ondan sonra bünye alışıyor sonradan da tam olarak kesiliyor. Fakat dediğim gibi doktor kontrolünde kesilmesi gerekiyor. Yoksa bu tür etkiler yapabiliyor. Yaklaşık 1 ay kadarda sürüyor bünyeden temizlenmesi, etkisinin geçmesi. :nazar:

sen de mi kullanıp bıraktın tatlım

uffff benim de her üzüntüde tedavi olsam da nüksediyor

öncesinde ne kadar kullandın

çok geçmiş olsun tatlım

1 yıl kullandım sonra düzeldim, bıraktım ben de. Herşey normal gidiyordu eski, düzenli, sağlıklı hayatıma döndüm derken gene sıkıntılar başladı. Tekrardan gittim doktora ilaç verdi onu da 2 ay kadar süre ile kullandım bıkmıştım ilaç kullanmaktan bıraktım kafama göre. Şimdi gene başladı şikayetlerim, 1 ay önce gene başladım. kafamçokkarıştı

X