Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi ücretli aşılar hangileri?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

caycan

İbrahim Deniz'im
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009
933
6
40
arkadaşlar benim bebeğim 2 aylık.ben zamanını geçirmeden gereken tüm aşılarını yaptırmak istiyorum.ama merak ettiğim devletin karşılamadığı ama vurdurmamız gereken özel aşılar hangileri ve ücretleri ne kadar? benim bildiğim su çiçeği ve rotavirüs var. eğer bilen veya yaptıran arkadaşlar varsa lütfen yazabilir mi? bide kaç aylıkken yaptırmak lazım.cevaplarınızı bekliyorum.teşekkürler..

Her doktorun aşı takvimi değişiklik gösteriyor. Ben oğlumun tüm aşılarını devletin karşıladıklarını bile özelde yaptırdığım için emin olmamakla beraber su çiçeği ve rotavirüs aşılarının özel aşı olduğunu biliyorum. Doğumda hepatit ve K vitamini,
Hepatitlerimizi 1. ayda ve 7. ayda tekrar olduk
BCG ( verem ) 2. ayda
5'li Karma 2. ayda, 4. ayda, 6. ayda olduk 18. ayda yeniden var
Rotavirüs 3. ayda, 5. ayda olduk bitti
Pönomokok 2. ayda, 4.ayda, 6. ayda olduk 15. ayda yeniden var
Kızamık, kızamıkçık, kabakulak 1 yaşında olduk, 4 yaşında tekrar var
Su çiçeği 13 aylık olduk
Hepatit A 2 ve 3. yaşlarda var
Oğlumun aşı takvimi böyle. Dediğim gibi doktordan doktora ve ilden ile bile değişiyor

xeno nun dediği gibi şuan su çiçeği ve rota ücretli
ama rota da yakında aşı takvimine giriyormuş

Her doktorun aşı takvimi değişiklik gösteriyor. Ben oğlumun tüm aşılarını devletin karşıladıklarını bile özelde yaptırdığım için emin olmamakla beraber su çiçeği ve rotavirüs aşılarının özel aşı olduğunu biliyorum. Doğumda hepatit ve K vitamini,
Hepatitlerimizi 1. ayda ve 7. ayda tekrar olduk
BCG ( verem ) 2. ayda
5'li Karma 2. ayda, 4. ayda, 6. ayda olduk 18. ayda yeniden var
Rotavirüs 3. ayda, 5. ayda olduk bitti
Pönomokok 2. ayda, 4.ayda, 6. ayda olduk 15. ayda yeniden var
Kızamık, kızamıkçık, kabakulak 1 yaşında olduk, 4 yaşında tekrar var
Su çiçeği 13 aylık olduk
Hepatit A 2 ve 3. yaşlarda var
Oğlumun aşı takvimi böyle. Dediğim gibi doktordan doktora ve ilden ile bile değişiyor
evet öyle.bende o yüzden açtım konuyu.bi de kimisi gerek yok diyor,kimi muhakkak yaptırılmalı diyor.insanın kafası karışıyo kafamçokkarıştı

arkadaşlaar selam benim bebeğim şuan 94 günlük ve ben şırnaktayım burdada rotavirüs aşısı yapılmıyo ve ben en son nezaman vurdurabilirimrotavirüsün ilk dounu ben 20 gün sonra adanaya gitcem bilginiz varsa sevinirim.bikaç doktoru aradım bazıları sen bilirsin diyor bazılarıda vurdursan bile o virüse karşı sadece bi önlem olmayabilirde diyo sizce lütfen yardıııım

arkadaşlaar selam benim bebeğim şuan 94 günlük ve ben şırnaktayım burdada rotavirüs aşısı yapılmıyo ve ben en son nezaman vurdurabilirimrotavirüsün ilk dounu ben 20 gün sonra adanaya gitcem bilginiz varsa sevinirim.bikaç doktoru aradım bazıları sen bilirsin diyor bazılarıda vurdursan bile o virüse karşı sadece bi önlem olmayabilirde diyo sizce lütfen yardıııım
ilk dozunu 14. haftaya kadar yaptırman gerekiyor diye biliyorum ben.bende gerekli olduğuna tam inanırsam bu ay yaptıracam..

ilk dozu 12. haftaya kadar yapılması lazım canım
bizde bugün yaptırdık

12. haftaya kadar da deniyor,14. haftaya kadarda.ben bebeğim için netten araştırmıştım.öyle yazıyodu..ya işin matığı 6 aydan önce aşıların tamamlanmış olması gerekiyo.ve aşıların arası en az 2 ay olduğu için ilk dozun 4. aydan sonra yapılması işe yaramıyo.çünkü 2. dozun 6 aydan sonra yapılması olmuyo..

X