Doğuma Hazırlık Dini kiz isimleri ariyorum,,,,

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
E

Elis

Ziyaretçi
arkadaslar hangi ismi dediysem esim istemedi,ne diyecegimi sasirdim artik,,bana dini isimler onerirmisiniz,ikimizinde ortak noktasi su ki,oyle modern isimler istemiyoruz,bide kizimin adi elif,elife uygun isim sizce ne olabilir,arastirmalarim sonucunda bikac tane buldum ama esimden onay cikmadi,,hadi sizlerde soyleyin

zeynep ve betül için ne düşünüyorsun...modern olmasın demişsin ...ben seviyorum bu isimleri ama nerdeyse 3 kuzenimin adı zeynep ve kardeşimin ismi betül...

zeynep ve betül için ne düşünüyorsun...modern olmasın demişsin ...ben seviyorum bu isimleri ama nerdeyse 3 kuzenimin adı zeynep ve kardeşimin ismi betül...

ZEYNEP ismi varya,onerdigim ve cok istedigim bi isim ama,beyenmiyo iste,deli olucam,ama BETUL ismini dememistim,onuda diyim bari,sagol canim,tesekkur ederimopuyorumnanaktan

Rabia ve ecrin cnm.... Ecrin yasinde geçiyor ve Allahın hediyesi demek...

canim bende ariyorum dini kiz ismi kuranda gecen ben nisa yada nisanur dusunuyorum bakalim elifsu yada senin konunun takipcisi olacam banada lazim kiz ismiiiiiiiii:KK43:

ablam ya bu erkekler niye hep boyle isim beğenmezler
elife uygun değil ama sena,irem,hira,mina,nisa,melek olabir
elife uygun ise efsa ebrar ecrin olabilir
sağlıkla inşallah bebeğini kucağına alırsın ablacım

ılk kızının adı mı elif? Yani ablaya uygun isim mi olacak anlamadım ben? Yoksa 1.ismi Elif 2.isim mi arıyorsunuz?

Rabia ve ecrin cnm.... Ecrin yasinde geçiyor ve Allahın hediyesi demek...

RABIA cok sevdigim ama ailede 3 kisinin adi,fakat ECRINi not aliyorum,cok sagol canimopuyorumnanaktan

canim bende ariyorum dini kiz ismi kuranda gecen ben nisa yada nisanur dusunuyorum bakalim elifsu yada senin konunun takipcisi olacam banada lazim kiz ismiiiiiiiii:KK43:

NISANUR da cok severim oda yegenimin ismi,tamam canim sende takip et,,tesekkur ederimopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
ablam ya bu erkekler niye hep boyle isim beğenmezler
elife uygun değil ama sena,irem,hira,mina,nisa,melek olabir
elife uygun ise efsa ebrar ecrin olabilir
sağlıkla inşallah bebeğini kucağına alırsın ablacım

ay evet hic biseyi beyenmiyo,iki cocugumun isminide o koydu tamam guzel isimlerde,bu sefer benim dedigim olsun diyorum,yok beyendiremiyorumki bise,ama dedigin isimleri noy aldim,bi sansimi deniyim bakalim,sagol bitanemopuyorumnanaktan

İlk kızının adı mı elif? Yani ablaya uygun isim mi olacak anlamadım ben? Yoksa 1.ismi Elif 2.isim mi arıyorsunuz?

evet canim ilk kizimin adi ELIF,uygun bi isim olsun diyorum ama olmasada olur yani,dini isim olsunda,,opuyorumnanaktan

canım pek elif ismine uygun değil ama fikir olsun enazından sana...
ruzenin:çiçek gibi geüzel yüzlü
ravza:bahçe ,yeşilliği bol,bol çiçekli
esila:vakit,zaman
ecrin:Allahın hediyesi
sümeyye:ilk kadın şehit
nisa:kadın

canım pek elif ismine uygun değil ama fikir olsun enazından sana...
ruzenin:çiçek gibi geüzel yüzlü
ravza:bahçe ,yeşilliği bol,bol çiçekli
esila:vakit,zaman
ecrin:Allahın hediyesi
sümeyye:ilk kadın şehit
nisa:kadın

cok tesekkur ederim bitanem,illada uygun olmasina gerek yok yaa,isimler cok guzel,hemen not aldim,tesekkur ederim canimopuyorumnanaktan

isim çok önemli ama bi o kadarda zor benim kızımın adıda ecrin anlamı gerçekten güzel yaşadığım şeyleri düşünerek taktık bu ismi gerçekten o bize Allahın bi hediyesi erva isminide çok beyenirim ama bizim babamızda isim konusunda huysuzdu biraz bide ceylin ismi var cennetin ırmağı yada cennetten geçen ırmak anlamında Alllah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin sen ve diyer bütün annelerin

esila' yı çok beğeniyorum.
namusunu koruduğu için peygamber efendimizin takdirini ve duasını kazanmış bi sahabi kadının ismidir.diye anlatmış hocam....

isim çok önemli ama bi o kadarda zor benim kızımın adıda ecrin anlemı gerçekten güzel yaşadığım şeyleri düşünerek taktık bu ismi gerçekten o bize Allahın bi hediyesi erva isminide çok beyenirim ama bizim babamızda isim konusunda huysuzdu biraz b

evet bana kalsa ismi coktan hazirdi ama esim huysuz,dedigin gibi,ERVAyida not aldim,tesekkur ederim canimopuyorumnanaktan

esila' yı çok beğeniyorum.
namusunu koruduğu için peygamber efendimizin takdirini ve duasını kazanmış bi sahabi kadının ismidir.diye anlatmış hocam....

ilk defa duydum biliyomusun,ve cok hosuma gitti,anlamida bi o kadar guzel,bunuda not aldim,bakalim beyendirebilecekmiyim esime,tesekkur ederim canimopuyorumnanaktan

sümeyye, elifnaz, esra, beyza, merve,

cok guzel isimler canim,not aldim hemen,tesekkur ederimopuyorumnanaktan

Esra: Kuran-ı-Kerim’in 17. suresi olan Isra suresi Türkçedeki yazılışı. Esra gecesi Peygamberimizin miraç gecesinin, yani Allah'la buluşmasının, ilk kademesi.
Zeliha: Hz. Yusuf'un güzelliğiyle ünlenmiş olan hanımı. Züleyha olarakta bilinir. Ikiside güzel isimler.
Beyda: Medine ile Mekke arasında bulunan düz bir yerin ismi. Beydanın başka bir anlamı da çölmüş

Bu isimler Elif'e de uyuyor bence

Eliscim dayat biraz eşine çok değişik ve güzel isimler var ..
Kızımın adıda begüm çok beğenerek koymuştuk ismini..
Hint prenseslerine verilen bir ad bu...

en güzel dini isimlerden biri meryem aklıma gelen...elif, bunlarr.
arkadaslar hangi ismi dediysem esim istemedi,ne diyecegimi sasirdim artik,,bana dini isimler onerirmisiniz,ikimizinde ortak noktasi su ki,oyle modern isimler istemiyoruz,bide kizimin adi elif,elife uygun isim sizce ne olabilir,arastirmalarim sonucunda bikac tane buldum ama esimden onay cikmadi,,hadi sizlerde soyleyin

X