'Yak At' Diyetiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz ( Diyetisyen Berrin Yiğit'in)

angelic2

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2011
851
523

Arkadaşlar 1 hafta yapılıyor bu diyet .takılmış kiloları verdiriyo.ben derya baykalın programında izlemiştim.bugün 3. günüm tartı habire aşağıyı göstermeye başladı.ayda 1 hafta bunu yapmayı düşünüyorum.3 haftada kendi diyetimi.yapmak isteyen arkadaşları bekliyorum buraya..

arkadaşlar diyetisyen berrin yiğit,derya baykalın programında anlattı bu diyeti.süper sonuçlar elde ediliyo dedi..çayları da mutlaka yapıp için dedi.

YAĞLARI YAK ve AT DİYETİ

HERGÜN DÖNÜŞÜMLÜ UYGULANACAK BU DİYET SIKILMADAN KİLO VERDİRİR

HERGÜN 2 LİTRE SU ŞART

YAĞLARI YAK
KAHVALTI: Omlet veya menemen VEYA 1 kase light yoğurt ve 10 çiğ badem

ÖĞLE: Izgara et veya tavuk veya balık + Az salata

İKİNDİ: 1 kase light yoğurt veya süt veya ayran veya kefir

AKŞAM: Izgara balık veya tavuk + Salata VEYA Peynirli Mantar sote + Az salata VEYA Mantarlı sebze sote + 1 kase light yoğurt

GECE: 1 kase light yoğurt veya süt veya ayran veya kefir
YAĞ YAKTIRAN ÇAYMİX:
1 litre suya yarım limon ve 5 dal maydanoz doğranır yarım elma ile kaynatılır. İçine 1 yemek kaşığı mate çayı, 1 yemek kaşığı beyaz çay, 4 top kara biber 5 dakika demlenir. Süzüp çubuk tarçınlı içilir.

YAĞLARI AT:

KAHVALTI: Tahıllı tost veya sandviç VEYA 4 yemek kaşığı yulaf + Elma rendesi + 1 yemek kaşığı dövülmüş ceviz

ÖĞLE: İntegral makarna veya bulgur pilavı veya kısır veya patatesli salata

İKİNDİ:1 porsiyon meyve + 1 kepekli galete VEYA Yarım simit + 5 yarim ceviz

AKŞAM: Sebze yemeği + 1 dilim ekmek + Salata VEYA Çorba + 1 dilim esmer ekmek +Salata

GECE: 1 porsiyon meyve + 5 badem veya fındık

DETOKS ÇAYI:
1 litre kaynar suya yarım ayva, yarım elma, 2 adet karanfil, 1 yemek kaşığı kekik, 1 tatlı kaşığı yeşil çay, biberiye, funda yaprağı, mate yaprağı, 10 kiraz sapı, 5 adet ısırgan yaprağı ile 5 dakika demlenir süzüp içilir.
İ

ben yapıyorum,özellikle yak diyetiyle hakkaten bir iki kilo farkediyo bir günde.haydi kızlar beraber yapalım bir hafta bu diyeti..:KK51::KK52:

Anladigim kadariyla 1 gun protein 1 gun karbonhidrat yeniliyor ve bol su. Birde o cay var oda metabolizma hizlandirici caya benziyor. Bu diyetle haftada 2-3 kilo verilir. Ayda 1 haftadan fazla yapmayin bencede. Bende arada yapayim bu diyeti. Sonuclarini bekliyoruz canim

Anladigim kadariyla 1 gun protein 1 gun karbonhidrat yeniliyor ve bol su. Birde o cay var oda metabolizma hizlandirici caya benziyor. Bu diyetle haftada 2-3 kilo verilir. Ayda 1 haftadan fazla yapmayin bencede. Bende arada yapayim bu diyeti. Sonuclarini bekliyoruz canim

evet canım bi gün protein bi gün karbonhidrat yeniyo.özellikle protein yenilen günde hemen kilo veriliyo.
benim de niyetim ayda bi hafta yapmak.yalnız şu var; dukan diyeti yapanlar bunun protein gününü aylarca yapıyolar.ben bi gün bile zor dayanıyoum inan.nasıl yapabiliyolar gıpta ediyoum ..

evet canım bi gün protein bi gün karbonhidrat yeniyo.özellikle protein yenilen günde hemen kilo veriliyo.
benim de niyetim ayda bi hafta yapmak.yalnız şu var; dukan diyeti yapanlar bunun protein gününü aylarca yapıyolar.ben bi gün bile zor dayanıyoum inan.nasıl yapabiliyolar gıpta ediyoum ..

Selam Angelic, 1 hafta yapılabilir gibi görünüyor. Peki protein gününde kıyma kullanılabiliyor mu? Köfte olarak mesela.. Senin başlangıç kilon ve devamındaki kilo kaybın nasıl? Bilgilendirirsen sevinirim.

selam, diyet kolaya benziyor ama bu kadar kilo verdirmez diye dü$ünüyorum, kaç kilolu insanlar için uygun acaba?
ama gerçekten kolay bir diyete benziyor, te$ekkürler

Selam Angelic, 1 hafta yapılabilir gibi görünüyor. Peki protein gününde kıyma kullanılabiliyor mu? Köfte olarak mesela.. Senin başlangıç kilon ve devamındaki kilo kaybın nasıl? Bilgilendirirsen sevinirim.

tatlım kıyma kullanılır tabi ilk gün öğle yemeğinde köfte yiyin dedi zaten diyetisyen tv de.yalnız özellikle belirtti etler yağsız olacak mutlaka diye.yani yağsız kıymadan ekmeksiz köfte süper olur.bi de istediğiniz kadar yiyebilirsiniz eti dedi...istersen programın videosu da var onu buraya koyabilirsem koyayım olmazsa linkini atayım..

selam, diyet kolaya benziyor ama bu kadar kilo verdirmez diye dü$ünüyorum, kaç kilolu insanlar için uygun acaba?
ama gerçekten kolay bir diyete benziyor, te$ekkürler
..

canım diyabet hastaları dışında herke yapabilir bu diyeti dedi berrin yiğit.

Canim sen basladinmi? Ben yarin baslamak istiyorum bakalim faydasi olacakmi ancak su an evde badem yok acaba findik yesem olurmu onun yerine

tatlım kıyma kullanılır tabi ilk gün öğle yemeğinde köfte yiyin dedi zaten diyetisyen tv de.yalnız özellikle belirtti etler yağsız olacak mutlaka diye.yani yağsız kıymadan ekmeksiz köfte süper olur.bi de istediğiniz kadar yiyebilirsiniz eti dedi...istersen programın videosu da var onu buraya koyabilirsem koyayım olmazsa linkini atayım..

Çok teşekkür ederim. Kıyma olunca daha kolay olacak. En azından benim açımdan:) Videoyu ya da linkini paylaşmanı bekliyorum. Sevgiler...:KK16:

ben linki buldum ve dinledim, illaki menüye uyulacak diye bir$ey yok, ilk gün çok az sebze yenmeli ama bolca doyana kadar protein yenecek, ikinci gün ise bol bol sebze, birkaç dilim ekmek veya makarna veya pilav yenecek tabi yagsiz ve bir kase, istendigi kadar salata yenilebiliyor, çok kolay bir diyet bence
ben bugün denedim ve çok iyi geçti, $öyle beslendim

sabah 1 yogurt bir çatal peynir
ögle : 2 yumurtayla yapilmi$ peynirli omlet
ara : biraz yulaf biraz az yagli tahin ve biraz peynir
ak$am : bir büyük tavuk budu (yagsiz pi$mi$)

kaçamagim tahin oldu ama olur bu kadar bence :KK14:

oh oh gayet güzel olmuş menülerin.ben 4 gün yaptım .yarın normal diyetime geçicem.1,5 kg kadar gitti 4 günde.bende beğendim arada yapıcam gene.

oh oh gayet güzel olmuş menülerin.ben 4 gün yaptım .yarın normal diyetime geçicem.1,5 kg kadar gitti 4 günde.bende beğendim arada yapıcam gene.

aa çok güzel ke$ke bende senin kadar versem, bir hafta yapmayi dü$ünüyorum, neticede aç kalmiyorsun, yarin sabah meyveli yulaf, öglede sebzeli esmer pirinçle yemek yapmayi dü$ünüyorum, ak$amda Allah bilir :)

X