ift rahim

Merhaba..Gebeliğim baya ilerledi ve hiçbir sorun yok çok şükür..Ama en son dr a gittiğimde drum rahimin kalp şeklinde olduğunu söyledi ve gösterdi..gerçekten kalbe benziyordu :)bebeğimin kafası bir tarafta ayakları bir taraftaydı..yani bu çift rahim değil,bölmeli rahim oluyor galiba.. Umarım siz de dertlerinize dermanı biran önce bulur bebeğinize kavuşursunuz..

amin inşallah olacak tabi mucizelere her zaman inanırım ben...
evet bahsettiğiniz rahim şekli gibi anlatıldı bana da rahim yukarıdan baskılanarak ortadan ikiye bölünme şekli gidi dendi...hatta başaşağı asla gelmeyeceğinden normal doğum şansı yok demişti doktorum... aman inşallah 8-9 ay zamanını sorunsuz tamamlasın bebeklerimiz de gerek yok baş aşağı tamamlamasına ama tabi benim asıl sonuç filmden sonra belli olacak...sizin rahim filminiz çekilmemiş miydi ultrasondan mı bakılarak kalp dendi?
çok sevindim bebeğinizin iyi olmasına :KK8:
inşallah sağlıkla sonuna kadar sorunsuz tamamlarsınız...

amin inşallah olacak tabi mucizelere her zaman inanırım ben...
evet bahsettiğiniz rahim şekli gibi anlatıldı bana da rahim yukarıdan baskılanarak ortadan ikiye bölünme şekli gidi dendi...hatta başaşağı asla gelmeyeceğinden normal doğum şansı yok demişti doktorum... aman inşallah 8-9 ay zamanını sorunsuz tamamlasın bebeklerimiz de gerek yok baş aşağı tamamlamasına ama tabi benim asıl sonuç filmden sonra belli olacak...sizin rahim filminiz çekilmemiş miydi ultrasondan mı bakılarak kalp dendi?
çok sevindim bebeğinizin iyi olmasına :KK8:
inşallah sağlıkla sonuna kadar sorunsuz tamamlarsınız...

Doğumla ilgili bir şey söylemedi bana dr um galiba son anı bekliyor :))Araştırdığım kadarıyla normal doğumun çok zor olduğunu öğrendim :)
Sadece ultrasondan bakıldı,zaten hamilelikten sonra öğrendim bu durumu..
İyi dilekleriniz için teşekkürler..

Doğumla ilgili bir şey söylemedi bana dr um galiba son anı bekliyor :))Araştırdığım kadarıyla normal doğumun çok zor olduğunu öğrendim :)
Sadece ultrasondan bakıldı,zaten hamilelikten sonra öğrendim bu durumu..
İyi dilekleriniz için teşekkürler..

benim de bu arada herhangi bir gebelik durumu olursa rahim filmi çekilemeyeceğinden bu kadar çok soru sordum :KK8:
alttan usg ile bakıldığında çok net görünüyor aslında... ama doktorum yeniden bakacak usg ile ayın 23 ünde gideceğim bakalım neler olacak
teşekkür ederim cevap için :KK1:
evet normal doğum riskine girmeye gerek yok özellikle rahim şekil farklılıklarında direk sezeryan olması iyi...

iyi akşamlar herkese
geçen yıl iki adet arasında 3gün süren kanamam oldu,korktum doktora gittim;ultrasonla baktı çift rahim dedi pelvik mr istedi ilaçlı ve normal olarak iki defa çektirdim.sonunda uterus didelfis dediler ayrıca da vajinanında iki tane olduğu ortaya çıktı.vajinada ki septumu almaktan bahsetmişti doktorum ilerde cinsel ilişki yaşadığında sorun yaratabilir demişti ama rahim için bir operasyondan bahsetmedi.yalnızca düşük tehlikemin olabilceğinden bahsetti.bu konuda daha geniş bilgi sahibi olan varsa bana yardım edebilirse sevinirim çünkü yazılanları okudukça korkmaya başladım doktor öyle dediği için ben o kadar önemli değil sanmıştım ama bu durumda olan herkes bebeğini kaybediyor galiba...

canım bende de var aynısı çift rahim olduğumu 4 aylık hamile iken öğrendim çift vajina olduğunuda doğumdan sonra öğrendim bu arada bebeğimi 32 haftalıkken kaybettim.ama benimki rahim genişlemediği için kordon dolanmasından öldü.bu risk bütün hamileliklerin son aylarında oluyor zaten.
çift vajinaya gelince hiç bir problem olmuyor.ilişki sırasında da olmuyor.uterus didelfisin bir çözümü yok malasef doktorunda o yüzden operasyon dememiştir

merhaba arkadaşlar.gruba bende yeni katıldım.aynı sorun bendede var.1 yıllık evliyim.daha bekarken biliyordum çift rahimli olduğumu.benimkisi didelfis uterus.iki ayrı rahim yani.rahim mr ı ve rahim filmi çektirdim...doktorum normal yollarla gebe kal şu anda ameliyata gerek yok ilk önce bir yumurtlamanı görelim dedi.şuanda folik asit başladım.ama çok korkuyorum yaaa...benim durumumda olan varmı?

merhaba kızlar eşimde azsosperm sıkıntısı var.tüp bebek yaptırcazrapor cıkarmaya calısıyoruz.ve benim hsg filmim çekildi çift rahimli oldugumu sölyledi kadın doğum doktoru.fakat gebelik için rahmimin müsait oldugunu söyledi.izmitte gittiğim doktorda varsayımla perdede olabilir dedi.kafam çok karışıkkk ve çoook korkuyorumm...ben gebe kalsamda heralde korkuyla gececek gebeliğim.kime inanıcamı şaşırdım.seçtiğimiz tüp bebek merkezide umut tüp bebek.ulun uluğ beye gidicem.benm gıbı olanlarda yazsın yaşadıklarını lütfenn:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

selam
benim çift rahim yanı arada bölme yok zaten cıft rahımde bölme olmaz..
o ayrı bı gruba gırıyo bızım ıkı ayrı rahım war benımde bı dusugum oldu
rahım fılımı cektırdım ben
cok erken den bılıyodum bu sorun oldugunu fılım sonrası dr ıkıncı gebelıkde dusukle sonuclanır dedı
cok aglamıstım
ama ızmıttekı sureklı geldıgım dr bıdaha dene 1 bucuk aylık bebek sıgmadıgı ıcın dusmus olamaz dedı
we bız yenıden denedık o ay hamıle kaldım su an 7.ayımın ıcındeyım sag rahımde yerlestı kuzum :nazar:
allahım herkese kısmet etsın

merhaba bende de çift rahim var hamileyim 7 aylık. benimde sağ tarafımda kızım. siz kaç aylık doğum yaptınız normal mi oldu sezeryan mı?

merhaba kızlar, evleneli 2 ay oldu genel kontrol için dr a gitmek istedim ultrasonda çift rahimli olduğumu hamilelik dönemimde düşük veya erken doğum olabileceğini iletti dr ayrıca mr istedi hamile kalmak istediğimdede mr ı çektirebileceğimi iletti 2-3 yıl sonra çocuk düşünüyoruz ama düşük veya erken doğum yapabileceğim çok korkuttu beni :KK43:

selam kızlar..bende dün bebeğimi görmek için gittiğimde doktorum ultrasonda çift rahim gördü..bebeğim sağ tarafa yerleşmiş....Bana sadece erken doğum riski olduğunu söyledi , düşük riski falan demedi sadece kanamaların olabilir dedi..6. haftada kanamam olmuştu o da bundan dolayı olmuştur dedi..Ben erken doğum dışında normal hayatta ne gibi şeyler olabilir dedim hiç bir şey olmaz dedi..Eşim diğer rahim bebeğin gelişimini etkiler mi diye sordu ona da bir şey olmaz dedi..İnşallah dediği gibi olur miniğimizi sağlıkla kucağımıza alırız..

selamlar bende de çift rahm kalp şeklinde ve 12 haftalık gebeyim ve doktorum alt kısımdan ameliyat ile dikeceklerini söyledi erken doğumu önlemek için sana öyle bir şey dediler mi?

canım bende de var aynısı çift rahim olduğumu 4 aylık hamile iken öğrendim çift vajina olduğunuda doğumdan sonra öğrendim bu arada bebeğimi 32 haftalıkken kaybettim.ama benimki rahim genişlemediği için kordon dolanmasından öldü.bu risk bütün hamileliklerin son aylarında oluyor zaten.
çift vajinaya gelince hiç bir problem olmuyor.ilişki sırasında da olmuyor.uterus didelfisin bir çözümü yok malasef doktorunda o yüzden operasyon dememiştir

Bebeğin için çok üzüldüm Allah sana kolaylık versin :KK43: bazı yerlerde okuduğuma göre bu aradaki bölme yaktırılabiliyormuş. Yani o zaman tek rahimli olup hamilelikde sıkıntı çekmez miyiz acaba? peki çift rahmin rahim genişlemesine etkisi var mııdır? cevabını yeni görebildim kusura bakma :nazar:

merhaba arkadaşlar.gruba bende yeni katıldım.aynı sorun bendede var.1 yıllık evliyim.daha bekarken biliyordum çift rahimli olduğumu.benimkisi didelfis uterus.iki ayrı rahim yani.rahim mr ı ve rahim filmi çektirdim...doktorum normal yollarla gebe kal şu anda ameliyata gerek yok ilk önce bir yumurtlamanı görelim dedi.şuanda folik asit başladım.ama çok korkuyorum yaaa...benim durumumda olan varmı?

Bende uterus didelfisim. benimde ultrasonda ve mr da belliydi. rahim filmi hiç çekilmedim daha mayısta düğünüm sonra bende düşünüyorum gitmeyi. folik asit ne bilmiyorum bundan? bende merak ediyorum haberleşirsek çok sevinirim :26:

18 yaşımda öğrendim çift rahim olduğumu ultrasonda o zaman çok korkmuştum çok ağlamıştım dşük riskin var dediğinde doktor evlenince gelirsin bi bakarız demişti eylül bu eylülde evlendim gecen haftada kontrole gittim 1000 de 1 görülür diyolar doktorumda 30 senedir 3. hastamsın dedi :) mr cektirdim uterus didelfis dedi çeşidi için doktor bana hamilelik için herhangi bi engel olmadığını söyledi deneyebileceğimi söyledi tabi kalmadan önce hsg diye tüp kontrolü için bir film cektirmem gerekli olduğunu da söyledi yeni evli olduğum için bebek düşünmüyoruz henüz ama ya olmazsa diye de çok korkuyorum bu seferde yaşım ilerleyecek 25 yaşımdayım şuanda düşük yapmaktanda doğumda olabilecek herhangi bi komplikasyondanda çok korkuyorum var mı destek olabilecek bunları yaşayan birileri...

arkadaşlar bende 2,5 yıllık evliyim ve 2 yıldır bebek istemize rağman sonunda geçen ay hamile kaldım fakat 4-5 haftalık iken düşükle sonuçlandı.doktorum muayene ettiğinde çift rahim veya rahimde perde var dedi. rahim filmi çektirmemi istedi ve çektirdik. fakat kesin sonuç için emar da çektirmemi istiyor. rahim filmimin fotosunu yüklüyorum. sizce hangisi benim ki ? çift rahim mi yoksa perde mi ???
Eki Görüntüle 617517 Eki Görüntüle 617518

18 yaşımda öğrendim çift rahim olduğumu ultrasonda o zaman çok korkmuştum çok ağlamıştım dşük riskin var dediğinde doktor evlenince gelirsin bi bakarız demişti eylül bu eylülde evlendim gecen haftada kontrole gittim 1000 de 1 görülür diyolar doktorumda 30 senedir 3. hastamsın dedi :) mr cektirdim uterus didelfis dedi çeşidi için doktor bana hamilelik için herhangi bi engel olmadığını söyledi deneyebileceğimi söyledi tabi kalmadan önce hsg diye tüp kontrolü için bir film cektirmem gerekli olduğunu da söyledi yeni evli olduğum için bebek düşünmüyoruz henüz ama ya olmazsa diye de çok korkuyorum bu seferde yaşım ilerleyecek 25 yaşımdayım şuanda düşük yapmaktanda doğumda olabilecek herhangi bi komplikasyondanda çok korkuyorum var mı destek olabilecek bunları yaşayan birileri...

canım herkeste farklı sonuçlar doğuruyor bende de aynı durum var

arkadaşlar bende 2,5 yıllık evliyim ve 2 yıldır bebek istemize rağman sonunda geçen ay hamile kaldım fakat 4-5 haftalık iken düşükle sonuçlandı.doktorum muayene ettiğinde çift rahim veya rahimde perde var dedi. rahim filmi çektirmemi istedi ve çektirdik. fakat kesin sonuç için emar da çektirmemi istiyor. rahim filmimin fotosunu yüklüyorum. sizce hangisi benim ki ? çift rahim mi yoksa perde mi ???
Eki Görüntüle 617517 Eki Görüntüle 617518

çift rahim olabilir

operasyon geçirmeyi düşünmüyor musun?

Benimde doktor çift rahmim olduğunu söyledi,çift rahim ağzı ve ortasında perde varmış.Hamileyim ve bebek sol rahimde.Benimle aynı durumda olanlar nasıl bir hamilelik geçirdiniz?erken doğum riski olduğunu söyledi doktor,araştırma hastanesine gidicem ama çok korkuyorum..

Benimde doktor çift rahmim olduğunu söyledi,çift rahim ağzı ve ortasında perde varmış.Hamileyim ve bebek sol rahimde.Benimle aynı durumda olanlar nasıl bir hamilelik geçirdiniz?erken doğum riski olduğunu söyledi doktor,araştırma hastanesine gidicem ama çok korkuyorum..

arkadaşım senin çift rahim değildir. sadece perde olduğu için ortada ondan çift gibi görünüyordur. mesela benim çift rahim yani perde yok. o yüzden bir operasyonda yapılamıyor. ama perde olsa dr o perdeyi alacaktı. şuan kaç haftalık hamilesin? evet erken doğum riski oluyormuş fakat doktor eğer gerekirse 3 aydan sonra rahime dikiş atıp bebeğin erken gelmesini önlüyormuş. ama bence korkma derim.çift rahimli olup da 9 ayda doğuran çok insan var. zaten farklı bir durum olsa doktorun seni uyarırdı bence. ama tavsiyem doğumda yada doğumdan sonra rahimdeki perdeyi aldır. diğer hamileliklerinde kafan daha rahat olur. gelişmeleri burdan aktarırsan sevinirim.

arkadaşım senin çift rahim değildir. sadece perde olduğu için ortada ondan çift gibi görünüyordur. mesela benim çift rahim yani perde yok. o yüzden bir operasyonda yapılamıyor. ama perde olsa dr o perdeyi alacaktı. şuan kaç haftalık hamilesin? evet erken doğum riski oluyormuş fakat doktor eğer gerekirse 3 aydan sonra rahime dikiş atıp bebeğin erken gelmesini önlüyormuş. ama bence korkma derim.çift rahimli olup da 9 ayda doğuran çok insan var. zaten farklı bir durum olsa doktorun seni uyarırdı bence. ama tavsiyem doğumda yada doğumdan sonra rahimdeki perdeyi aldır. diğer hamileliklerinde kafan daha rahat olur. gelişmeleri burdan aktarırsan sevinirim.

Malesef çift rahim,çift rahim ağzı ve septum(perde)var.Bugün Ankara kadın hastalıkları ve doğum araştırma hastanesine gittim.İki kez vajinal ultrasonda baktılar.Gittiğim iki doktorda erken doğum,düşük riski diyerek moralimi bozdu.Dikiş olayını söylediğimde ise cevap vermedi.İnternetten araştırdım biraz,su azalması olabiliyormuş(yer dar olduğu için)onu arttırıcı ilaç varmış.Bunu doktora söylediğim de öyle bir şey yok dedi.Ki bunu söyleyen araştırma hastanesi(işin allaha kalmış diyor)aldırıp ameliyat olabilirsin dedi(sonra kürtajda da sorun olabilir içinde parça kalabiliyor çift rahim olduğu için dedi).Bu hastaneye başka şehirlerden insanlar geliyor ama tam bir rezalet benim grubum riskli grup doktor ne tahlil ne bişey yaptırdı(resmen başından atmaya çalışıyor)Şuan 4+3 sanırım doktor onu bile söylemedi.Tekrar özel bir hastane araştırıcam.(ilk özel doktora gittim o da araştırma hastanesine yönlendirdi)

Malesef çift rahim,çift rahim ağzı ve septum(perde)var.Bugün Ankara kadın hastalıkları ve doğum araştırma hastanesine gittim.İki kez vajinal ultrasonda baktılar.Gittiğim iki doktorda erken doğum,düşük riski diyerek moralimi bozdu.Dikiş olayını söylediğimde ise cevap vermedi.İnternetten araştırdım biraz,su azalması olabiliyormuş(yer dar olduğu için)onu arttırıcı ilaç varmış.Bunu doktora söylediğim de öyle bir şey yok dedi.Ki bunu söyleyen araştırma hastanesi(işin allaha kalmış diyor)aldırıp ameliyat olabilirsin dedi(sonra kürtajda da sorun olabilir içinde parça kalabiliyor çift rahim olduğu için dedi).Bu hastaneye başka şehirlerden insanlar geliyor ama tam bir rezalet benim grubum riskli grup doktor ne tahlil ne bişey yaptırdı(resmen başından atmaya çalışıyor)Şuan 4+3 sanırım doktor onu bile söylemedi.Tekrar özel bir hastane araştırıcam.(ilk özel doktora gittim o da araştırma hastanesine yönlendirdi)

canım inan hiç moralini bozma. şuan benim gittiğim doktorumun çift rahimli 2 hastası var. ve doktor hiç olumsuz konuşmuyor. biri 28 haftalık hamile imiş diğeri de 36 haftalık. hatta 36 haftalık hamile olan ikizmiş bebeği. ve hamilelikleri normal geçiyormuş. tehlike filan yok. doktor yatmalarını önermiş. 3.cü aydan sonra rahime dikiş atmış. bebekleri de sapasağlam mış. bişey olmucak oldumu olmuyor Allahın elinde herşey. sen bolca dua et. Allahım sağ salim kucağına almayı nasip edecek eminim. ve tavsiyem başka bir doktora git. kaç tane doğurup da çift rahim olduğunu yıllar sonra öğrenen insanlar var. kötü örneklere bakıp moral bozmayalım. bende kötüleri düşünüp hep moralimi bozardım fakat doktorumla konuşunca düşüncelerim değişti.özel de bir doktora gitmeni tavsiye ederim.evet biraz maliyetli olur ama hiç olmazsa hak ettiğin ilgiyi görürsün.

X