Saç Rengi ve Saç Boyama Loreal Ultra Açıcı Saç Boyaları

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
Eğer sizin doğal saç renginiz de koyu renk ise harika bir saç boyası tavsiye edeceğim...

ben yaklaşık 1 ay önce loreal recital preferencenin koyu saçlara özel ultra açıcı saç boyaları var onlardan aldım..kendi saç rengim de siyah denebilecek kadar çok koyu bir renk

bu boyanın özelliği saçı turunculaştırmadan açması...
bu boya 3 farklı tona sahip

5.1 ultra açıcı doğal kahve
6.1 ultra açıcı küllü kahve
6.3 ultra açıcı dore kahve

belki gerçekten işe yarayabilir..yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım benimde dip boyam geldi de geçiyo bile napayım karar veremedim.Geçenlerde boyalarla ilgili bir yazı okudum (amerikada yasaklandığını aralıktan itibaren satışlarının durdurulacağı yazıyordu)sonra vazgeçtim yaptırmaktan bizde niye hala satılıyo anlam veremiyorum, madem bu kadar zararlı.Ben karar verdim bitkisel olanlarını tercih edicem,göz göre göre kendimize neden zarar verelim kiii...

onlar sanırım adı az duyulan veya kalitesiz boyalar olabilir..
ben lorealden söz ediyorum yeldanur arkadaşım :)

dünyada da loreal kullanıldığına göre ben pek bir sakınca görmüyorum
yine de karar senin tabi ki :)

ben de bitkisel boya yapmak istiyorum ama bildiğiniz bitkisel boya var mı acaba?

ben de bitkisel boya yapmak istiyorum ama bildiğiniz bitkisel boya var mı acaba?

natural colors adında bitkisel içerikli bir boya adı biliyorum..fakat kendim hiç alıp kullanmadım...o yüzden iyidir veya kötüdür diye yorum yapamayacağım

son birkaç aydır bu konuda size tavsiye ettiğim saç boyalarından
6.1 küllü kahve olanı kullanıyorum ve çok memnunum

bu boya beni kuaför işkencesinden ve masrafından kurtardı...simsiyah saçlarımı evimin rahatlığında
kimsenin kaprisini çekmeden onlarca para dökmeden koyu kumrala çevirebiliyorum..üstelik turunculaşma
veya yıpranma yaşamıyorum..diğer açıcı boyalardaki gibi açıcı toz olayı yok....(zaten o tozlar değil mi saçın yapısını mahveden)

içeride koyu renk gibi görünüyor..cam önünde veya dışarıda açık renk görünüyo sarı sarı parlıyo bayıldım...hem de emaneten bi yansıma değil esaslı bir sarı yansıma...hani sanki kuaförde gölge attırmışsınız gibi..veya röflenin biraz koyusu gibi....yani profesyonel bir sonuç verdi...evde kendi kendine boyanmış saçlar gibi durmuyor..
gören nerede boyattın diye soruyor

Eğer sizin doğal saç renginiz de koyu renk ise harika bir saç boyası tavsiye edeceğim...

ben yaklaşık 1 ay önce loreal recital preference nin koyu saçlara özel ultra açıcı saç boyaları var onlardan aldım..kendi saç rengim de siyah denebilecek kadar çok koyu bir renk

bu boyanın özelliği saçı turunculaştırmadan açması...
bu boya 3 farklı tona sahip

5.1 ultra açıcı doğal kahve
6.1 ultra açıcı küllü kahve
6.3 ultra açıcı dore kahve

Link Silinmiştir. [ULink Silinmiştir.RL=http://imageshack.us]Bu görsele ulaşılamamaktadır/Silinmiştir.[/URL]

ben 5.1 olanını kullandım içlerinde en koyu olan tonunu yani...diğerleri daha açık renk...

sonuç oldukça doğal oldu ve gerçektten vaad ettiği gibi turunculaştırmadan açtı çok memnun kaldım
ama tabi saçınız boyasızsa veya az işlemliyse daha iyi sonuç verir...(ben çıkan siyah diplerime dip boya niyetine yaptım )

Koyu renk olan saçlarınızı daha açık hale getirmek için kuaföre ve oriyal denen saç yakan maddeye ihtiyacınız kalmayacak artık... :)

benim saçlarım 2 senedir mavi siyah kapkara dolaşıyorum açsam diye düşünüyorum açılmazo o renk diyolar napmalıyım bu boyalar işe yaramı bi kaç kez kullansam

benim saçlarım 2 senedir mavi siyah kapkara dolaşıyorum açsam diye düşünüyorum açılmazo o renk diyolar napmalıyım bu boyalar işe yaramı bi kaç kez kullansam

açıkcası sanmıyorum çünkü bu boya saçı ne yazıkki doğal yani boyasız olan siyahları açıyor..
röfle setleri açmada işe yarayabilir ama yıpratır ve turuncu eder tavsiye etmem onu da
eskiden ben de mavi siyahtım ve ne yazıkki kuaförde açtırmak zorunda kaldım
ama param da gitti saçım da yandı...

en az zararlı ihtimalin bu boyayı kullanmak veya başka markanın açıcı toz içermeyen bir boyasını kullanmak olduğunu düşünüyorum :)

Canlar, ben her rengi denedim sayılır ama ne yazıkki az daha saçımdan oluyodum :KK43:... şimdi saçım gayet ii durumda, çünkü artık sadece kınaya azıcık kına taşı katıyorum ve onunla boyuyorum. Saçım şu an çok ii durumda, nihayet uzadılar da. keşke daha önceden kına yaksaymışım. Ha bi de şampuanımı değiştirdim. Artık Rosense kullanıyorum. Hepinize tavsiye ederim...

öncelikle herkese merhaba: ) benim saçlarım açık kahve ve saçımı boyatmak istiyorum şu avrupa yakasındaki yaprağın turuncusunun biraz koyusuna ama bir türlü karar veremedim saçlarım çok yıpransın da istemiyorum istediğimde rahatça kendi rengime dönim de istiyorum bana biraz fikir verirmisiniz acaba?buarada beyaz tenliyim hani yakışır yakışmaz mukayesesini kolay yapabilmek için yardımı olur dedim: )

öncelikle herkese merhaba: ) benim saçlarım açık kahve ve saçımı boyatmak istiyorum şu avrupa yakasındaki yaprağın turuncusunun biraz koyusuna ama bir türlü karar veremedim saçlarım çok yıpransın da istemiyorum istediğimde rahatça kendi rengime dönim de istiyorum bana biraz fikir verirmisiniz acaba?buarada beyaz tenliyim hani yakışır yakışmaz mukayesesini kolay yapabilmek için yardımı olur dedim: )

bence turuncu tonlarına hiç özenme derim..çünkü daha açığını istediğinde iğrenç tonlara dönüşüyor..kapatmak için koyulaştırdığında da tam kapanmıyor..

küllü kumral senin için ideal olabilir...

saçım açık kahve dediğine göre şu an saçların büyük ihtimal koyu kumral tonlarında olmalı..küllü kumral yaptırırsan hem turunculaşmaz..hem doğal rengine de yakın olur çok fazla yıpratmaz...yada saçında hiç boya yoksa gölge de attırabilirsin...

aslında turuncu olsun istiyorum ama kapanması zorsa kalsın o zaman...o kadar kararsızım kiii: ) neyse saol yine de: )

merhaba. bende bir kaç gün nce loreal in kestane küllü kızıl boyasını kullandım. bi kere şunu söliyim resimdekiyle pek uyuşmadı çok daha kızıl oldu. gerçi ben beğendim ama erkek arkadaşım beğenmedi. ben de o yüzden bi süre sonra tekrar boyamayı düşünüyorum. erkek arkadaşımla beraber bu senin tavsiye ettiğin boyalardan 6,3 ü beğenmiştik ve onu yapıcaktım büyük iltimalle ama şimdi kafam karıştı bi kere sen doğal saçlara uygulanması gerektiğini söylemişsin o yüzden saçımın turuncu olmasından korkuyorum yoğun kızıl değil saçlarım zaten bi iki aya kadar akar ben de o zaman boyatıcam ama yine de turuncu bi kafam olsun istemiyorum :) bu arada gittiğim parfümerideki kadın bana küllü sarıyı tavsiye etti ve turuncu olmicanı istediğim rengi elde edicemi söledi ama ben güvenemiyorum tabi ki de . sence ne yapmalayım ytavsiye ediyomusun bu boyayı yoksa kadına güvenip küllü sarı mı yapmalıyım. şunu da ek bilgi olarak söyliyeyim doğal saç rengim açık kumral. yardımcı olabilecek biri olursa çok sevinirim

merhaba. bende bir kaç gün nce loreal in kestane küllü kızıl boyasını kullandım. bi kere şunu söliyim resimdekiyle pek uyuşmadı çok daha kızıl oldu. gerçi ben beğendim ama erkek arkadaşım beğenmedi. ben de o yüzden bi süre sonra tekrar boyamayı düşünüyorum. erkek arkadaşımla beraber bu senin tavsiye ettiğin boyalardan 6,3 ü beğenmiştik ve onu yapıcaktım büyük iltimalle ama şimdi kafam karıştı bi kere sen doğal saçlara uygulanması gerektiğini söylemişsin o yüzden saçımın turuncu olmasından korkuyorum yoğun kızıl değil saçlarım zaten bi iki aya kadar akar ben de o zaman boyatıcam ama yine de turuncu bi kafam olsun istemiyorum :) bu arada gittiğim parfümerideki kadın bana küllü sarıyı tavsiye etti ve turuncu olmicanı istediğim rengi elde edicemi söledi ama ben güvenemiyorum tabi ki de . sence ne yapmalayım ytavsiye ediyomusun bu boyayı yoksa kadına güvenip küllü sarı mı yapmalıyım. şunu da ek bilgi olarak söyliyeyim doğal saç rengim açık kumral. yardımcı olabilecek biri olursa çok sevinirim

şimdi benim bildiğim kadarıyla ve senin dediklerinden anladığım kadarıyla..saçında şu an küllü bir boya var...küllü tonda boyanın üzerine o beğendiğin 6.3 iyi sonuç vermiyecektir..çünkü 6.3 demek (doreli) koyu kumral demek...küllünün üzerine doreli boya iyi olmaz yani...doreli renkler de kızıla çalarlar....içinde gizli de olsa kızıllık vardır...kızıllığı azaltmak yerine daha da çoğaltabilir

sana bir ipucu : Sonu 1 le biten boyalar küllü tonlardır onları güvenle kullanabilirsin...küllü demek anti-turuncu demektir.. çünkü kırmızının zıttı olan yeşil rengi bünyelerinde barındırır...

bence yeni bir boyadan önce bir süre saçındaki kızıllığın solmasını bekle..yıkadıkça akar zaten..kızılın çok yoğun olmayışının sebebi de zaten küllü kızıl olmasından kaynaklanıyor ki bu konuda şanslısın...

kestane tonunda saçların olduğuna göre üzerine açık renk de yapsan koyu renk de yapsan çok birşey farketmeyecektir..yani o rengi ne yazıkki çok fazla .değiştirme şansın yok saçın özü yine koyu kalacak..yani boyayla açmaya çalıştığında çok da bariz sonuçlar bekleme..en fazla yansıttığı rengi kızıl değilde birazcık daha sarımsı edebilirler en fazla... saçın öz rengini açma niyetindeysen
bu renk açma işini kuaförler yapar en güzel ama saçları fena yıpratan hatta yakan bir işlem...

lorealin bu açıcı boyalarından ziyade açık renk olan klasik bir boyayı yani küllü sarıyı falan denemek benim de kafama daha çok yattı.
hani belki çok korkuyorsan küllü sarı değil de küllü açık kumral falan da deneyebilirsin..
lorealin açıcı boyaları koyu saçlara özel..doğal saçı koyu kumraldan daha açık kişilere tavsiye edilmiyor..hem ayrıca 6 numara senin saçındaki kızıllığı kırmaya açmaya yetmeyecektir.. 6 numara çünkü yine koyu tonlar sınıfına girer..6 dan yukarısı açık renklerdir..saçında senin zaten 5 numara var...
5 numaranın 6 numarayla yeteri kadar kırılacağını sanmıyorum...

çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. tavsiyenden sonra küllü boyalara bakmaya başladım ve loreal in recital preference serisinden 8.1 koyu sarı küllü ve 9.1küllü sarı dikkatimi çekti sanırım bunlardan birini yapıcam tabi saçımın akması için bi süre daha bekledikten sonra. umarım sonuç istediğim gibi olur.

merhaba
1 ay önce sarıya boyalı saçlarımı siyaha boyatmış ve birtürlü alışamadığımdan kahve rengine boyamak istiyordum.5,1 olan rengi dün akşam kullandım:KK43:(
malesef sadece dipteki 1 cm lik yerin rengi değişti kalan uzunlukların 1-2 ton sadece güneşte belli oluyor rengi açıldı.Saçlarım sanki açık renkmişte ben siyaha boyamışım gibi görünüyor.Birde 1 saat beklettim çünkü açılmadığı gözle görünüyordu.Bu akşam bepantene ampul,bemik ampul,evigen ampul zeytinyağı ve yumurta sarısından bakım yapıp yarın akşam koyu kahveye yeniden boyayacağım.İşteyim ve kimse anlamadan düzeltmem gerekiyor.Boyalı arkadaşlar bu boyayı sakın denemesinler.Keşke bende denememiş olsaydım:KK43:(

çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. tavsiyenden sonra küllü boyalara bakmaya başladım ve loreal in recital preference serisinden 8.1 koyu sarı küllü ve 9.1küllü sarı dikkatimi çekti sanırım bunlardan birini yapıcam tabi saçımın akması için bi süre daha bekledikten sonra. umarım sonuç istediğim gibi olur.

inşallah :) bişey değil canım :1yes2:

merhaba
1 ay önce sarıya boyalı saçlarımı siyaha boyatmış ve birtürlü alışamadığımdan kahve rengine boyamak istiyordum.5,1 olan rengi dün akşam kullandım:KK43:(
malesef sadece dipteki 1 cm lik yerin rengi değişti kalan uzunlukların 1-2 ton sadece güneşte belli oluyor rengi açıldı.Saçlarım sanki açık renkmişte ben siyaha boyamışım gibi görünüyor.Birde 1 saat beklettim çünkü açılmadığı gözle görünüyordu.Bu akşam bepantene ampul,bemik ampul,evigen ampul zeytinyağı ve yumurta sarısından bakım yapıp yarın akşam koyu kahveye yeniden boyayacağım.İşteyim ve kimse anlamadan düzeltmem gerekiyor.Boyalı arkadaşlar bu boyayı sakın denemesinler.Keşke bende denememiş olsaydım:KK43:(

tecrübeni bizlerle paylaştığım için sağol canım..ama bu konuda bahsettiğim saç boyaları sadece doğal siyah saçları açmak için....
yani boyalı saçları açmaz..kuaförler de hep söyler bunu boya boyayı açmaz diye....üstelik içlerinden en koyu olan tonu seçmişsin...

merhaba :)ben silvia'nın bahsettiği ürünlerden,ultra açıcı dore kahveyi kullandım ve çok memnunum..daha ilk uygulamada güzel bir ton yakaladı,devam etmeyi düşünüyorum..ama şöyle birşey var tabi saçlarım kendi rengi olan koyu kestaneydi..

X