Çocuk Hastalıkları 1 aylık bebeğim burnundan süt geliyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

tinkerbell09

herşey güzel olacak...
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2009
7.621
23
40
arkadaşlar bebeğim bir aylık ve anne sütü ile başladık şimdi anne sütüve mama birlikte veriyorum..doğduğundan buyana bebeğim gaz çıkarırken zaman zaman burnundan süt geliyor..aynı zamanda da bolbol kusuyor..bazen yedıklerı agzına gelıyo ...çok korkuyorum yatırırken yalnız bırakamıyorum..bu sorunu yasayan var mı..neden olabılır..

Evet canım merak etme bana ilk hastanedeyken yeni bebeğim 2 günlükken olmuştu çok korkmuştuk, midesi daha herşeye alışmaya çalışıyor:)))
O böyle zaman zaman devam edecek süt emdiği sürece, korkmana gerek yok normal...

beslenmeden sonra değil de beslenme sırasında belirli aralıklarla gazını çıkartırsan ,gaz çıkartırken kusması azalacaktır canım.

yazık :KK43: ne kadar fena oluyordur kim bilir.. benim bebeğim de 1 aylık o da durup dururken boğuluyormuş gibi öksürmeye başlıyor. her seferinde ödümüz kopuyor eşimle.. muhtemelen bizimkinin de ağızına geliyor yedikleri.. geçmiş olsun canım umarım kısa sürer bu dönem..

bebeğiniz daha çok küçük...bebeğinizi beslerken kafasını ayaklarından yüksek tutun..yutkunması iyi olmadığından ve emmeye gücü olmadığından ağzında biriktiği için burnundan geri veriyor olabilir..
yeni doğan bebeklerde kusma çok normaldir...eğer yedikten hemen sonra kusuyorsa karnının doyduğuna işaretmiş ve fazla geldiği için kusuyormuş..bizim dr öyle söylemişti..

Evet canım merak etme bana ilk hastanedeyken yeni bebeğim 2 günlükken olmuştu çok korkmuştuk, midesi daha herşeye alışmaya çalışıyor:)))
O böyle zaman zaman devam edecek süt emdiği sürece, korkmana gerek yok normal...

çok emerse burnundan süt gelirmiş bir kaç kez benim oğlumdanda geldi

beslenmeden sonra değil de beslenme sırasında belirli aralıklarla gazını çıkartırsan ,gaz çıkartırken kusması azalacaktır canım.

teşekkür ederim umarım düzelir

yazık :KK43: ne kadar fena oluyordur kim bilir.. benim bebeğim de 1 aylık o da durup dururken boğuluyormuş gibi öksürmeye başlıyor. her seferinde ödümüz kopuyor eşimle.. muhtemelen bizimkinin de ağızına geliyor yedikleri.. geçmiş olsun canım umarım kısa sürer bu dönem..

inşallh onu öle gördükçe çok kötü oluyorum

Kızımda aynısı oldu. Uzun bir süre de devam etti. Çok emdiğinde oluyordu. Göğsünde süt fazlası varsa pompa ile boşalt. Dolaba istifle. Kalanı emsin. Ayrıca burnundan süt gelmesinin bir zararı olmazmış. Dr söylemişti. Süt en zararsız şeydir demişti.

Benim kızımda on günlük bizimde aynı sorunumz var.Hep emdikten sonra kusuyor.Bazen ağzından burnundan bi anda geliyor.Açıkcası bunu problem olarak görmedim.Başka arkadaşlarımdan da gördüm çok fazla.Bende kilo almayacak diye korkuyorum.Emdiğini şar diye kusuyorr nasıl kilo alıcak ki böyle

X