Saç Bakım Ürünleri Hint Ve Badem Yağı Göze Zararlıymış

BenAysegUl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2007
120
0
34
bugün gözdoktoruna gitdim ve bu badem ve hint yagi meselesini sordum. göze yag girmesi zararlimis. evet bu hint yagi gercektende kirpikleri uzatiyor ve gürlestiriyor ( kendi gözlerimle gördüm), ama fayda etmesi icin kirpiklerin diplerinden uclarina kadar sürülmeli. böyle edildiginde gözdeki yag dengesini bozuyormus. böylece göz kuruyormus ve buda gözün üst tabakasinin yirtilmasina sebep oluyormus. Sonuc ise önceki kadar iyi göremiyorsunuz, yani yeni gözlük gerek. tabiki bu herkesin kendi karar vermesi gereken bi mesele.Sadece bilmenizi istedim.

ayy çok teşekkürler. bu kadar zarar verebileceğini düşünmemiştim :1shok: .
Acaba göz makyajı temizleyicilerinde de mi aynı durum oluyor? ya da göz çevresi kremleride mi ? :uhm: :uhm:

ayy çok teşekkürler. bu kadar zarar verebileceğini düşünmemiştim :1shok: .
Acaba göz makyajı temizleyicilerinde de mi aynı durum oluyor? ya da göz çevresi kremleride mi ? :uhm: :uhm:

göz cevresine sürülebilirsin dedi. benim bildigime göre göz makyaj temizleyicileri iyici test edipde yapiyorlar. bilmiyorum. belki zarari vardir ama yagin verdigi zarar kadar oldugunu sanmam.

Göz cevresine sürdüğümüz kremler gözden 2 3 mm asagıya sürülmesi gerekli böyle olunca da göze zarar vermez diye düşünüyorum.

ben gözaltlarıma gözaltı kremi niyetine kalın bir tabaka bademyağı sürüyorum
bişey olur mu ki
kirpiklerime sürmüyorum ama

ben gözaltlarıma gözaltı kremi niyetine kalın bir tabaka bademyağı sürüyorum
bişey olur mu ki
kirpiklerime sürmüyorum ama

eger kirpiklerinin diplerine sürmüyorsan bence bi sorun yok. cünkü kirpiklerden (diplerinden) direk gözün icine akiyormus. ben simdi su kirpik uzatan rimeli denemeye düsünüyorum. doktor rimel in bi sakincasi olmadigini söylemisti.

hmm.. ama sonucta rimel de gozun icine akabiliyo... :sm_confused: ay napicaz kizlar yaa.. hepsi zararli galiba :çok üzgünüm:

bugün gözdoktoruna gitdim ve bu badem ve hint yagi meselesini sordum. göze yag girmesi zararlimis. evet bu hint yagi gercektende kirpikleri uzatiyor ve gürlestiriyor ( kendi gözlerimle gördüm), ama fayda etmesi icin kirpiklerin diplerinden uclarina kadar sürülmeli. böyle edildiginde gözdeki yag dengesini bozuyormus. böylece göz kuruyormus ve buda gözün üst tabakasinin yirtilmasina sebep oluyormus. Sonuc ise önceki kadar iyi göremiyorsunuz, yani yeni gözlük gerek. tabiki bu herkesin kendi karar vermesi gereken bi mesele.Sadece bilmenizi istedim.

cok tskler aysegülcüm bunu ögrenmek ii oldu...

Evet canim cok haklisin, bende kurlaniyodum nekadar dikkat etsemde edim yinede gözüme kaciriyodum, onun icin'de biraktim. Simdi talika lipocils'i kurlaniyorum , gel gibi bisey oldugu icin kirpiklerine sürdügünde akmiyo ve kuruyo kirpiklerinde. Onun icin kurlanilisi gayet rahat yani ve güvenli. Üstelik bu talika'nin ürünleri dogal bitkilerle yapilmis

Evet canim cok haklisin, bende kurlaniyodum nekadar dikkat etsemde edim yinede gözüme kaciriyodum, onun icin'de biraktim. Simdi talika lipocils'i kurlaniyorum , gel gibi bisey oldugu icin kirpiklerine sürdügünde akmiyo ve kuruyo kirpiklerinde. Onun icin kurlanilisi gayet rahat yani ve güvenli. Üstelik bu talika'nin ürünleri dogal bitkilerle yapilmis

bende bu lipocils i almayi düsünüyorum. ama gercekten fayda edermi ki. epeyde para.

ben de gecen sene badem yağı kullanıyodum ama abrtacak boyutta sruyodum doktorda göz kapağı iltihabı olduğu cıktı ama ayrıca cok da kalem cekıyodum temızlemıyodum doktor ıksınden de olabılır dedı yağı da haftada 2 kere yatmadan önce rimel sisesine doldurdum eskı rımel fırcasıyla sruom gayet de guzel oluo ama gözlerınıze kaçırmamaya dıkkat edin...

arkadaşlar bende hint yağını kullanmayı düşünüyordum bu gece yatmadan önce şimdi biraz kararsızım,ama kirpiğe boca etmeden bir prob olur gibi gelmiyor pek bilmiyorum tabi karar sizlere kalmış.Ben talikadan süpariş ettim,sanrım h. içi elimde olur,bende gelişmelerden sizleri haberdar ederim...

Bu talika lipocils nerede satılıyor arkadaşlar? Bi de kaç para acaba?

Arkadaşlar bencede bu yağlar zararlı ne kadar dikkat edersek edelim mutlaka göze kaçıyo ve bulanıklaştırıyo.Bende 1 haftadır kullanıyodum etkisi gerçekten oldu ama kaş yapalım derken göz çıkarcaz gibi görünüyo en iyisi doğal haliyle kalması

ya bn hint yaqını kirpiğime sürüyüm dedim yıkadktan snra 3 4 tel döküldü ki normlde bnm kirpiklerim siyhtr hiç dökülmez çok sık olduqu için gözüme kalem çekmiş gbi durur sonrada tırstım denemedim bidaha

arkadaşlar ne olursa olsun yağ sonuçta kirpiklerinize sürmeyin bence bunun için yapılmış rimelleri kullanın yada azalmış rimelinizin içine bir iki damla damlatıp kullanı yatarken sürmeyin yani sonuçta gece gözünüze kaçabilir.ben sadece kaşlarıma kullanıyorum oda seyrek bölgelerde sıklaşma olsun diye.siz bilirsiniz tabi.

X