Alkali Diyeti Deneyimlerimiz

sizi sürekli takip etsem de alkali yaşama geçmek için işe başlamayı beklemiştim.
bugün başladım çok şükür ve alkali beslenmeye çalışacağım.
öncelikle şunu belirteyim alkalı su içmekte zorlanıyorum.
bu nedenle kendimce bi çözüm buldum sizce uygun mu?

sabah aç karnına 1er çay kaşığı tarcın, zerdeçal, zencefil su ile karıştırıp içiyorum.
ardından 1 çay kaşığı saf karbonatı az su ile karıştırıp içiyorum.

sonra kahvaltı yapıyorum. kahvaltıdan snra alkalı su içmiyorum normal su içiyorum.
ama sabah içtiğim karışımlar acaip susatıyor.

siz ne dersiniz bu duruma?

bu günlerde adet dönemim başlayacak. inşallah çok kaçırmam.

himalaya tuzu aldım. keçi peynırı aldım. alkalı olanları öğrenip almaya çalışıyorum.
ekmek de tam buğday ya da çavdar yiyorum. bol yeşillik. sebze suyu tüketmiyorum ama.

günaydın :KK16::KK16:

akşamları çorbayı önermiyor aysegül hanım :KK34: özellikle kilo vermek isteyenlere.ama dün evde yemek yoktu mesela bende yarım kase içtim sadece.
kahveye gelince de tüketirsen ardından 2 bardak alkali su iç canım :KK16:

ilk gün olarak iyi bir baslangıc :KK9:

teşekkürler canım menülerimde çorbayı düzenleyeyim ozaman. henüz kitabı baştan sona okumaya vaktim olmadı bölük pörçük oldu biraz oyüzden :KK70:

sizi sürekli takip etsem de alkali yaşama geçmek için işe başlamayı beklemiştim.
bugün başladım çok şükür ve alkali beslenmeye çalışacağım.
öncelikle şunu belirteyim alkalı su içmekte zorlanıyorum.
bu nedenle kendimce bi çözüm buldum sizce uygun mu?

sabah aç karnına 1er çay kaşığı tarcın, zerdeçal, zencefil su ile karıştırıp içiyorum.
ardından 1 çay kaşığı saf karbonatı az su ile karıştırıp içiyorum.

sonra kahvaltı yapıyorum. kahvaltıdan snra alkalı su içmiyorum normal su içiyorum.
ama sabah içtiğim karışımlar acaip susatıyor.

siz ne dersiniz bu duruma?

bu günlerde adet dönemim başlayacak. inşallah çok kaçırmam.

himalaya tuzu aldım. keçi peynırı aldım. alkalı olanları öğrenip almaya çalışıyorum.
ekmek de tam buğday ya da çavdar yiyorum. bol yeşillik. sebze suyu tüketmiyorum ama.

merhaba canım :KK16::KK16: başlamana sevindim.

suyuna karbonatı fazla ilave ettiğin için içmekte zorlanıyor olabilirsin.

1 litreye yarım çay kaşığı karbonat eklersen suyun tadında bariz değişiklik farketmezsin.

tüm öğünlerden 2 saat sonra su tüketmeye çalış canım :KK34:

Günaydınnnnnnnnnnlarrrrrrr
nasılsınız ya ne olur kızmayın bana iş yogunlugundan giremiyorum :KK43::KK43::KK43:
Nasılsın pudracım kadron alkaliciler ne güzel artıyor yönlendirmelerim bilgilendirmelerim çok güzel tatlımmm:KK9::KK9:
Ya ne soracagım alkalı kitabını alayım dedim pazar günü fiyatı 25 tl di d&r de almadım pahalı geldi siz kaça aldınız :26::26:

Günaydınnnnnnnnnnlarrrrrrr
nasılsınız ya ne olur kızmayın bana iş yogunlugundan giremiyorum :KK43::KK43::KK43:
Nasılsın pudracım kadron alkaliciler ne güzel artıyor yönlendirmelerim bilgilendirmelerim çok güzel tatlımmm:KK9::KK9:
Ya ne soracagım alkalı kitabını alayım dedim pazar günü fiyatı 25 tl di d&r de almadım pahalı geldi siz kaça aldınız :26::26:

merhaba berivan :KK16: :KK3::KK3:

evet alkaliciler çoğalıyoruz.,,

nasıl 25 tl :KK53::KK53: ben d&r 'dan 15 tl ye aldım kitabı

Merhaba ;

şöyle baktım da öyle hepsini yapamam gibi geliyor.

* akşamları yediğime dikkat edebilirim. bunu elimden geldiği kadar yapıyorum.
* çok yağlı yiyeceklerden uzak duruyorum.

*Bide karbonatlı suyu deneyebilirim

bu şekilde işe yarar mı bilmiyorum ?????

vermem gereken sadece 3*4 kilo falan ama bu kilo beni rahatsız ediyor elimde değil. :KK14:

Merhaba ;

şöyle baktım da öyle hepsini yapamam gibi geliyor.

* akşamları yediğime dikkat edebilirim. bunu elimden geldiği kadar yapıyorum.
* çok yağlı yiyeceklerden uzak duruyorum.

*Bide karbonatlı suyu deneyebilirim

bu şekilde işe yarar mı bilmiyorum ?????

vermem gereken sadece 3*4 kilo falan ama bu kilo beni rahatsız ediyor elimde değil. :KK14:

merhaba speedy :KK3::KK3:

çok rahat verirsin .:KK34: kilit nokta alkali su aslında. 20 kg başına 1 litre tüketmeyi dene. 1 litreye yarım cay kasıgı saf karbonat ile ph yükseltilmiş sudan içebilirsin.:KK16::KK16:

valla tatlım bende öyle biliyordum alışveriş magazasına gittik pazar günü soguk da dolasmayalım diye d&r ye gittim 25 tl etiketi yapıstırmıslar sinir oldum çıktım tatlım

eee barkod sistemi ile calısılıyor . il il farklı fiyatlandırma mı oluyor anlayamadım. ben alalı 2 ay oluyor amaher ay zam mı yapıyorlar :44::44::44:

merhaba speedy :KK3::KK3:

çok rahat verirsin .:KK34: kilit nokta alkali su aslında. 20 kg başına 1 litre tüketmeyi dene. 1 litreye yarım cay kasıgı saf karbonat ile ph yükseltilmiş sudan içebilirsin.:KK16::KK16:

normal bildiğimiz karbonat değil mi ? markette falan satılandan öğle arasında gidip alırım bugün başlarım. :KK34: normal su ile içeceğim suyun özelliği olması gerekir mi ? farkı ne kadar sürede görüyorsunuz bide günde kaç lt içmek lazım.

Sabah

1 Top kek
1 Bardak çay
1 türk kahvesi

Öğle

ÇORBA
PİYAZ

Son düzenleme:
kızlar sayfalarca okudum ama bu alkalı suyu nasıl hazırladıgınızı bulamadım.bı sekılde atlıyorum gozden kacırıyorum sanırım.zahmet olmazsa nasıl hazırlayacagım hakkında bılgı verebılırmısınız.karbonattan kastınız bıldıgımız karbonatmı sekerlerEn Büyük KK

kızlar sayfalarca okudum ama bu alkalı suyu nasıl hazırladıgınızı bulamadım.bı sekılde atlıyorum gozden kacırıyorum sanırım.zahmet olmazsa nasıl hazırlayacagım hakkında bılgı verebılırmısınız.karbonattan kastınız bıldıgımız karbonatmı sekerlerEn Büyük KK

1 litre suya yarım çay kaşığı karbonat ekliyorsun canım.Bittikçe yenisini yaparsın.20 kilo başına 1 litre alkali su içmeye çalışıyorsun.Yani mesela 60 kiloysan günde 3 kilo su içeceksin.Karbonata gelince.Market karbonatıda işe yarıyor aslında ama belki içinde katkı maddesi olabilir diye eczaneden ingiliz karbonatı almamız öneriliyor.O daha safmış.Alkali suyunu yemeklerden yarım saat önce ve iki saat sonra içmeye çalışıyorsun.Yemeklerde su içmiyoruz

normal bildiğimiz karbonat değil mi ? markette falan satılandan öğle arasında gidip alırım bugün başlarım. :KK34: normal su ile içeceğim suyun özelliği olması gerekir mi ? farkı ne kadar sürede görüyorsunuz bide günde kaç lt içmek lazım.

Sabah

1 Top kek
1 Bardak çay
1 türk kahvesi

Öğle

ÇORBA
PİYAZ

eczaneden satılan saf karbonat ya da ingiliz karbonatı adı ile gecen karbonat. ilk zamanlar eczanede bulana dek bizde marketten aldıklarımız ile yaptık alkali suyunu. normal iceceğin suyun ph ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur.

günde içecegin litre sayısına gelince ; örnegin 60 kilo isen 20 kg başına 1 litre su tüketiyoruz. yani günde 3 litre tüketmeli 60 kg olan biri.:KK34:

Sabah

1 Top kek
1 Bardak çay
1 türk kahvesi

Öğle

ÇORBA
PİYAZ

Sabah kahvaltımı yaptım diyorsun sen şimdiiiii :KK1: Top kekle diyet olmaz şekerim heleki günün en önemli öğünü geçiştirilmezzzzzzz :KK20:

eczaneden satılan saf karbonat ya da ingiliz karbonatı adı ile gecen karbonat. ilk zamanlar eczanede bulana dek bizde marketten aldıklarımız ile yaptık alkali suyunu. normal iceceğin suyun ph ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur.

günde içecegin litre sayısına gelince ; örnegin 60 kilo isen 20 kg başına 1 litre su tüketiyoruz. yani günde 3 litre tüketmeli 60 kg olan biri.:KK34:

anladım 54 kiloyum 2,5 lt içsem yeterli olur herhalde :KK16:
eczanede bulabilirim inşallah bende :KK14:

Sabah kahvaltımı yaptım diyorsun sen şimdiiiii :KK1: Top kekle diyet olmaz şekerim heleki günün en önemli öğünü geçiştirilmezzzzzzz :KK20:

ben sabah bişey yiyemiyorum yediğimde miğde bulantısından ölüyorum. :KK17:

sabah dediğim yine 10 gibi falan işe 8:30da geliyorum. eğer erken kalkarsam da k flakes yiyorum o biraz daha iyi oluyor

ama öyle yumurta bal süt falan asla yiyemiyroum en önemli öğün ama malesef :KK37:

1 litre suya yarım çay kaşığı karbonat ekliyorsun canım.Bittikçe yenisini yaparsın.20 kilo başına 1 litre alkali su içmeye çalışıyorsun.Yani mesela 60 kiloysan günde 3 kilo su içeceksin.Karbonata gelince.Market karbonatıda işe yarıyor aslında ama belki içinde katkı maddesi olabilir diye eczaneden ingiliz karbonatı almamız öneriliyor.O daha safmış.Alkali suyunu yemeklerden yarım saat önce ve iki saat sonra içmeye çalışıyorsun.Yemeklerde su içmiyoruz
cook tesekkur ederım tatlım bıde ıcıne lımon elma sırkesı falan katanları okudum yanlısmı anlamısım yoksa:)

cook tesekkur ederım tatlım bıde ıcıne lımon elma sırkesı falan katanları okudum yanlısmı anlamısım yoksa:)

Yoo doğru anlamışsın ama sadece karbonatı sorduğun için karbonatla ilgili açıklama yaptım ben :21:
Yemeklerden bir saat sonra elma sirkeli bir bardak su içebilirsin.Limon ya da elma sirkesi katılmış su da alkali su oluyor :KK16:

anladım 54 kiloyum 2,5 lt içsem yeterli olur herhalde :KK16:
eczanede bulabilirim inşallah bende :KK14:

ben sabah bişey yiyemiyorum yediğimde miğde bulantısından ölüyorum. :KK17:

sabah dediğim yine 10 gibi falan işe 8:30da geliyorum. eğer erken kalkarsam da k flakes yiyorum o biraz daha iyi oluyor

ama öyle yumurta bal süt falan asla yiyemiyroum en önemli öğün ama malesef :KK37:

Tatlım zaten bal yemiyoruz kahvaltıda.Bol yeşillik lor veya keçi peyniri zeytin domates yumurta beyaz unla olmayan ekmekler mesela çavdar ekmeği falan yiyoruz.Sütü de keçi sütü bulursak içiyoruz

Tatlım zaten bal yemiyoruz kahvaltıda.Bol yeşillik lor veya keçi peyniri zeytin domates yumurta beyaz unla olmayan ekmekler mesela çavdar ekmeği falan yiyoruz.Sütü de keçi sütü bulursak içiyoruz

tamam canım lafın gelişi söyledim ben yiyemiyorum işte haftasonları da kalktıktan 3*4 saat sonra kahvaltı yapabiliyorum ancak kflakesi de minimum süt ile içmeme rağmen direk miğdemi bozuyor

Hımm.O zaman şimdilik sadece karbonatlı su ile başla.Karbonat mideye çok iyi geliyor.Tadı rahatsız ederse içine biraz da limon sık gazoz gibi oluyor rahat içersin

X