dostinex mi? parlodel mi?

doremi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
2.991
3
merhaba arkadaşlar...
anladığınız gibi prolaktinle başım dertte..
parlodeli ağurstosta kullanmıştım ama benim değerlerimi daha çok yükseltmişti,
ben şuan dostinex kullanıyorum ama bu hapın sonrasında da çok yan etkileri olduğunu duydum..
dostinex çok kuvvetli bir hap, bir ayda değerleri düşürüyor.
lütfen bu hapları kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum..
sizlerde bu hapları kullandıktan sonra çok yan etki yaşadınız mı???

kafam çok karışık..
:uhm:

merhaba doremi bende 10/11/2008 ayda kullandım dostinex bendede prolaktin sorunum vardı şuan normel cnm hiç bir sakıncası yok 3 gün ara ile içiyosun zaten pazartesi ve perşembe dr. öle söledi reçetesindede öle yazıyor allah şifalar versin allaha emanet ol....görüşmek üzere....

aslında benim anlatmak istediğim şuydu;
ben parlodel kullandığım zamanlar değerlerim daha çok çıkmıştı ve yan etkilerinden dolayı hastaneye zor gitmiştim,
gittiğim zaman hemen mr çekildi..
dostinexte ise, 1 ayda hemen değerim düştü, ertesi ay hamile kaldım ama 8 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu.. bunun ise dostinexte kaynaklanabileceğini okudum, çünkü dostinexi kullandıktan sonra hemen gebeliği düşünmeyiniz yazıyor.
plesantaya geçiş yapabileceği gibi tam net bir tanı yok. ama geçmeyeceğine dair de bir tanı yok.. eğer ben bundan dolayı bebeğimi kaybettiysem, asıl şimdi kahrolurum... :KK43:((
şuan yine prolaktinimin yükselmesinden dolayı dostinex 2 lik kullandım ve bugün tahlil sonucunu alıcam, hadi önümüzdeki ay korunduk diyelim, diğer ay ise benim değerim tekrar yükselecek biliyorum.
yani napıcam ben.. kullansam olmuyor, kullanmasam olmuyor..
benim size sormak istediğim yan etkiler bununla ilgiliydi arkadaşlar..
eğer böyle bir şey yaşadıysanız lütfen bana bilgi verin...

merhaba arkadaşlar...
anladığınız gibi prolaktinle başım dertte..
parlodeli ağurstosta kullanmıştım ama benim değerlerimi daha çok yükseltmişti,
ben şuan dostinex kullanıyorum ama bu hapın sonrasında da çok yan etkileri olduğunu duydum..
dostinex çok kuvvetli bir hap, bir ayda değerleri düşürüyor.
lütfen bu hapları kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum..
sizlerde bu hapları kullandıktan sonra çok yan etki yaşadınız mı???

kafam çok karışık..
:uhm:

Slm ben dostinex kullanıyorum ve perşembe son hapım fiziksel olarak hiç bir rahatsızlık görmedim.Hersey normaldi kusma,bulantı,halsizlik gibi belirtiler olmadı.gece yatarken aldım .Bu aralar sadece sol göğsümde yanma ve meme ucunda belirginleşme oldu.Kahverengi bölgesi bazen cok koyu ve büyük bazende renkte belirsizleşme oldu

tahlil sonucumu aldım. 10 a düşmüş değerim :)))))))))))))))

Benim de prolaktinim yüksekti. önce o zaman ssk parlodeli karşılıyor diye onunla başladım. yatmadan önce aldım. gece tansiyonum çok düştüğü için kulağımda siren sesleriyle uyandım. tuvalete gitmem gerekti acilen. tuvalette bayılmışım. sabaha karşı uyandığımda tuvalette yatıryordum! kalkıp yatağa gitmek istedim ve ayağa kalkamadım. yerde sürünerek yatağa gittim. evde yalnızdım bunlar olurken. sabah sürünerek telefonun yanına gittim, yardım çağırdım. ailem istanbulda olduğu için, erkek arkadaşım geldi sağolsun. eczaneye gidip tansiyomu ölçtürmeye çalıştığımda tansiyonumu alamadı. 3 deneme sonunda 5 çıktı büyük tansiyonum!

ölüyordum yani...

sonra dostinexe başladım. başlardaki hafif baş dönmeleri dışında hiçbir şikayetim olmadı.

bilmem anlatabildim mi:)

Benim de prolaktinim yüksekti. önce o zaman ssk parlodeli karşılıyor diye onunla başladım. yatmadan önce aldım. gece tansiyonum çok düştüğü için kulağımda siren sesleriyle uyandım. tuvalete gitmem gerekti acilen. tuvalette bayılmışım. sabaha karşı uyandığımda tuvalette yatıryordum! kalkıp yatağa gitmek istedim ve ayağa kalkamadım. yerde sürünerek yatağa gittim. evde yalnızdım bunlar olurken. sabah sürünerek telefonun yanına gittim, yardım çağırdım. ailem istanbulda olduğu için, erkek arkadaşım geldi sağolsun. eczaneye gidip tansiyomu ölçtürmeye çalıştığımda tansiyonumu alamadı. 3 deneme sonunda 5 çıktı büyük tansiyonum!

ölüyordum yani...

sonra dostinexe başladım. başlardaki hafif baş dönmeleri dışında hiçbir şikayetim olmadı.

bilmem anlatabildim mi:)

evettt.. seni çok ii anlıyorum... aynı şeyleri bende yaşadım çünkü,,
bende parlodel kullandığım ilk akşamın sabahı mide bulantısı ve kusmayla başlamıştım..
grip oldum sandım ve eşimi çağırmıştım..
daha sonra göz kararmaları başladı, resmen kör oldum sandım.. hemen apar topar hastaneye götürdü eşim benii..
evet parlodel böyle bir hap tamam da..
dostinex ise çok çabuk değeri düşürüp, daha sonra hapı bıraktığımda ise tekrar aynı seviyeye çıkıyor.. yani kalıcı değil.. ayrıca hamilelilte çok sakıncası varmış, parlodel ise gebelerde dostinex kadar zararlı değilmiş.

napıcam hiç bilmiyorum...

Son düzenleme:
bende 2 yıldır dostinex kullanıyorum arkadaslar hafada 1 alıyorum şimdilik hçbir yan etkisini gormedim acil şifalar

kızlar...
bu konuyu okuyan arkadaşlarrrr........
dostinex kullandıktan sonra bebeğini düşüren oldumu hiç..
bu hapın bu şekilde yan etkisini yaşayan oldumu... :KK43:(((((((((((((((((

kızlar...
bu konuyu okuyan arkadaşlarrrr........
dostinex kullandıktan sonra bebeğini düşüren oldumu hiç..
bu hapın bu şekilde yan etkisini yaşayan oldumu... :KK43:(((((((((((((((((

arkadaşlar..
ben bu durumu doktoruma sordum ve hiç birşekilde kötü bir yan etki yapmaz dedi..
ben hamilelere de veriyorum dostinex dedi..
için rahat olsun dedi..
yani hamile kalınsa bile bebeğe bir zararı olmazmışş..

slm arkadaşlar bende dostinex kullanıyorum 1 ay olmasına 2 hap kaldı ama bende miğde bulantısı var yemek yiyemiyorum doktor kullanırken hamile kalabilirsin dedi sakıncası yokmuş umarım miğde bulantım hamileliktendir bu tarz şayleri pek kafaya takmamak gerek genelde stres etkiliyo hayatımızdaki herşeyi umarım hepimiz için herşey yolunda gider

ewet yan etkisi var ben yataktan kalkamıyorum tansiyonumu çok düşürüyor çok halsizim

canım ben ikisinide kullandım parlodeli 5 sene önce düşük sonrası prolaktin düşmediğinden dostinexi ise geçen sene kızımı kaybettikten sonra sütü kesmek için ama ikisinde de doktorum hamile kalma olasılığımın onları kullanırken yüksek olduğunu söylemişti hatta geçen yaz gonal-f kullanarak bebek tedavisi gördüm 3 ay ve doktorum dostinexide bıraktırmadı hamile kalmayı kolaylaştırır diye bende çok araştırdım hatta bu siteyi bu sayede buldum aslında ama hamile kaldıktan sonra bile kullananlar varmış yani düşüğün hapla bir alakasının olduğunu sanmıyorum canımm inşallah tekrardan hamile kalıp bu sefer bebeğini sağlıcakla kucağına alırsınnna.s.

DOREMİİ bende 1 yıldır dostinex kullanıyorum prolaktinim 140 idi.şimdi 10 a düştü ve beynimde mikroadenom var.evliyim doktorum bu ilacın hastalığa çok yararlı hamileliğe de çok zararlı bir ilaç olduğunu ve hamile kalmak istediğim zaman önce doktoruma başvurmam gerektiğini söylediği.bende şimdi çocuk istiyorumm ama korkuyorum.genellikle bu hormonun ilacı bıraktıktan sonra tekrarkadığını söylüyorlar.

msjlarına cvp vermediğim arkadaşlar varmış. lütfen kusura bakmayın yeni gördüm hanımlar..

ben hep dostinex kullandım.. ve çok şükür ki hamile kalıp doğum bile yaptım:) hatta kızım şuan 6 aylık..
o yüzden hapları düzgün içmeli ve stres yapılmamalı diye söyleyebilirim herkese..
Allah herkese gönlünde ki muradını nasip etsin arkadaşlar.
hoşçakalın

X