Saç Rengi ve Saç Boyama Buğday tene hangi saç rengi olur ?

TrakyaKizcesi

.. ♡ ..
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2011
1.252
7
Oş geldinizz :)
Öncelikle bu topiği okuyan herkesin yorum yapmasını rica edicem.KK hatunlarının fikirlerini merak ediyorum. :)

Buğday bir tene sahibim ama sarıya dönük solgun bir tenim var . Bu nedenle de bana uygun saç rengini bulamamış bulunmaktayım halaa . Böyle soluk bir ten de turuncu yansımalar daha da soluk gösterdiği için sürekli turuncu , altın sarısı yansımalarımdan kurtulmaya çalıştım . Ama ne çare ? Öyle işlemişler ki saçlarıma hiç kurtulamadım . En son koyu renge merak saldım . Zaten kendi doğal rengime dönmeye can attığımdan dolayı koyu renge boyayım en azından diplerim geldiğinde iki renk olmadan dönerim kendi rengime dedim ve garnier 2x çarpıcı koyu kahve ve yoğun kahveyi karıştırıp perşembe akşamı bir güzel boyadık saçlarımı . Boya saçımda sadece yarım saat durdu ve sonuç : Siyah! resmen simsiyah oldu saçlarım . Buğday tene siyah saç kesinlikle yakışmıyor !! Bu kadar koyu olacağını tahmin etseydim kesinlikle daha açık bir renkte boya alırdım . Neyse bugün ailem bu rengin beni çok kapattığını karamel tonlarının daha çok yakışacağını söyleyerek kanıma girdiler. :) Ben de saçlarımı açmaya karar verdim . Ama kabartma tozu ile . 2 paket kullandım ama pek fark etmedi . Her saçlarımı yıkadığım da kullanıcam ve akıtıcam şu bet saç rengini . Eee sonra ? Akıttıktan sonra hangi renk yapacağım hiçbir fikrim yok . Buğday sarımsı ten rengime en en uygun rengi bulmam gerekiyor . Umarım yardımcı olursunuz bana . Şimdiden teşekkür ederim . :KK54:

Boyamadan önceki rengi (güneşte altın sarısı yansımalı)
$DSCF49755.jpg
Boyadıktan hemen sonra
$page.jpg

$catss.jpg

Son düzenleme:
Öncelikle hoş bulduk.....
Okurken beni anlamışsın gibi geldi.:nazar:Bende buğday tenliyim tenim sarıya yakın.Anlattıklarının hepsini bende yaptım önce lise sonda kestane rengi saçlarımı boyaların içindeki oksidanla açtım kızıl yansımalı bir renk oldu.Kndi saç rengim geri gelinceye kadar bişi yapmadım.Üniversitede 2. sınıfta bir hata yaparak kendi saçımın üstüne gölge yaptırdım.Maalesef beni :26:yaşımdan büyük ve dahada solgun yaptı.:KK53:Ancak 2-3 ay dayanabildim.Üzerine bakır kumral yaptım onuda beğenmedim son çare saçlarımı kapatacak bir renk boyamalıydım koyu kahveye boyadım.Saçımı bir boyadım saçım simsiyah şok oldum.:KK52:Sonra gözüm alıştı beni baya beyaz gösterdi tabii açılıyor rengi yıkadıkça. Sonra siyah boyadım.3-4 sene kullandım.Bu arada kuaför olmayan çok berbat bir yere atandım boya ile uğraşmayayım diye son 2-3 sene saçımı uzatarak ve kestirerek kendi rengine geldi.Hala aynı yerde görev yapıyorum.Şuan saç boyatmak istemiyorum ama yaptırırsamda hani ombre saç diyorlar ya uçları açık renk olan saçlar heralde öyle bişi olur( dip boya sorunum olmasın diye )Karamel demişsin ben hiç yapmadım ama ablam uzun süre kullandı.Kızıl yansımalı bir renk karamel hele akınca kötü bir sarı-turuncu arası oldu.Ama ablama yakışmıştı.:KK34:Kahve zamanla rengi açılıyor acele etme derim yıpratma saçlarını boşu boşuna:26:

Öncelikle hoş bulduk.....
Okurken beni anlamışsın gibi geldi.:nazar:Bende buğday tenliyim tenim sarıya yakın.Anlattıklarının hepsini bende yaptım önce lise sonda kestane rengi saçlarımı boyaların içindeki oksidanla açtım kızıl yansımalı bir renk oldu.Kndi saç rengim geri gelinceye kadar bişi yapmadım.Üniversitede 2. sınıfta bir hata yaparak kendi saçımın üstüne gölge yaptırdım.Maalesef beni :26:yaşımdan büyük ve dahada solgun yaptı.:KK53:Ancak 2-3 ay dayanabildim.Üzerine bakır kumral yaptım onuda beğenmedim son çare saçlarımı kapatacak bir renk boyamalıydım koyu kahveye boyadım.Saçımı bir boyadım saçım simsiyah şok oldum.:KK52:Sonra gözüm alıştı beni baya beyaz gösterdi tabii açılıyor rengi yıkadıkça. Sonra siyah boyadım.3-4 sene kullandım.Bu arada kuaför olmayan çok berbat bir yere atandım boya ile uğraşmayayım diye son 2-3 sene saçımı uzatarak ve kestirerek kendi rengine geldi.Hala aynı yerde görev yapıyorum.Şuan saç boyatmak istemiyorum ama yaptırırsamda hani ombre saç diyorlar ya uçları açık renk olan saçlar heralde öyle bişi olur( dip boya sorunum olmasın diye )Karamel demişsin ben hiç yapmadım ama ablam uzun süre kullandı.Kızıl yansımalı bir renk karamel hele akınca kötü bir sarı-turuncu arası oldu.Ama ablama yakışmıştı.:KK34:Kahve zamanla rengi açılıyor acele etme derim yıpratma saçlarını boşu boşuna:26:

İlk olarak bu güzel ve uzun cevabın için teşekkür ederim canım. :) Neredeyse aynı şeyleri yaşamışız ama sen siyahı nasıl kullandın o kadar sene ? Tenimizin alt rengi sarı olduğu için siyahı ben yakıştıramadım çok soluk yaptı . Kutudaki gibi koyu kahve olsaydı keşke ama maalesef . :KK43: Zamanla akıcak ama şu anda siyah dolaşmak istemiyorum açıkcası . Ama zaten karamel yapmayı düşünürsem balyaj olarak yaptırırım . Aynen senin dediğin gibi dip boya sorunum olmasın diye o da . :KK1: Zaten hemen boya yapmam . Bir süre kabartma tozu ile açıcam ondan sonra yine boyatma isteği olursa boyatırım .

Son düzenleme:
Siyahla dolaşmamın nedeni beni hiç sarı göstermedi bembeyazdım.Senin tenin daha sarı olabilir :44: Kahve akınca daha yumuşak bir renk oluyor umarım istediğini bulursun :KK34:

canım ben sana tavsiyede bulunayım buğday sarıya yakın bir tene en güzel renk koyu karamel olur tek geçerim açık karamel teninle aynı durur sarı bet gösderir siyah zaten zor bir renk en güzeli ve sahane olcak bişey varsa kakao ve karamel renkleri bence kesin denemelisin

İlk olarak bu güzel ve uzun cevabın için teşekkür ederim canım. :) Neredeyse aynı şeyleri yaşamışız ama sen siyahı nasıl kullandın o kadar sene ? Tenimizin alt rengi sarı olduğu için siyahı ben yakıştıramadım çok soluk yaptı . Kutudaki gibi koyu kahve olsaydı keşke ama maalesef . :KK43: Zamanla akıcak ama şu anda siyah dolaşmak istemiyorum açıkcası . Ama zaten karamel yapmayı düşünürsem balyaj olarak yaptırırım . Aynen senin dediğin gibi dip boya sorunum olmasın diye o da . :KK1: Zaten hemen boya yapmam . Bir süre kabartma tozu ile açıcam ondan sonra yine boyatma isteği olursa boyatırım .

canım bende senin gibi bir tene sahibim bence bize gidecek en ideal renk koyu kestane veya çikolota kahve
ben her rengi denedim ve şuan kendi rengine bıraktım saçlarım koyu kestane şimdi neden boyatmışım diye üzülüyorum kendi saçım hepsinde daha güzelmiş
bu arada kabartama tozuyla saç açıldığınıda ilk kez duydum daha neler duyucam burda acaba :26:

canım bende senin gibi bir tene sahibim bence bize gidecek en ideal renk koyu kestane veya çikolota kahve
ben her rengi denedim ve şuan kendi rengine bıraktım saçlarım koyu kestane şimdi neden boyatmışım diye üzülüyorum kendi saçım hepsinde daha güzelmiş
bu arada kabartama tozuyla saç açıldığınıda ilk kez duydum daha neler duyucam burda acaba :26:

Yorumun için teşekkürler canım . :) İnsana en güzel yakışan saç rengi kendi doğal rengidir zaten . Benim doğal rengim küllü kumral ve bana çok yakışıyor . Ama ben gidip kestane boyasam aynı derece yakışır mı bilmem . Kestanenin içinde kızıllık var gerçi . Ben de kk sayesinde öğrenmiştim geçen sene canım saç olsun cilt olsun her konu da birçok şeyi öğreniyoruz burada En Büyük KK

Siyah gibi durduğuna bakma açılıcak o saç rengi...
bende koyu kahveye boyamıştım resmen siyah gibi duruyordu ama sonra açıldı şu an ki rengi çok tatlı bi kahverengi içinde kızıllar var bilmiyorum çok değişik ve güzel duruyor. Biraz bekleseydin bi kaç yıkamada değişicek rengi..

canım ben sana tavsiyede bulunayım buğday sarıya yakın bir tene en güzel renk koyu karamel olur tek geçerim açık karamel teninle aynı durur sarı bet gösderir siyah zaten zor bir renk en güzeli ve sahane olcak bişey varsa kakao ve karamel renkleri bence kesin denemelisin

Gözden kaçırmışım senii evet karameli severim zaten tonunu bulunca şahane duruyor açık karameli zaten kendime yakıştırmam . Kakao rengini denedim ama onuda pek beğenmedim . Karamel kenarda köşede duruyor saçlarım açıldıktan sonra boyatabilirim karamele :KK61: tavsiyen için sağol canımm :)

Siyah gibi durduğuna bakma açılıcak o saç rengi...
bende koyu kahveye boyamıştım resmen siyah gibi duruyordu ama sonra açıldı şu an ki rengi çok tatlı bi kahverengi içinde kızıllar var bilmiyorum çok değişik ve güzel duruyor. Biraz bekleseydin bi kaç yıkamada değişicek rengi..

Gibisi yok valla siyahın ta kendisi . Bir an önce açılır inşallah çok kapattı beni . Teninle uyumlu olmuştur renk canım inş bende de açıldıktan sonra güzel durur durmazsa zaten ne yapacağım belli boyarım yeniden . Teşekkür ederim :))

kahve siyah gibi duruyor ve acılması bayagı zaman alıyor bence saçınıza bikaç ay bişe yaptırmayın hatta maske felan yapıp daha iyi bakın kolleston kadife kahve,bronz kahve,kışkırtıcı kahve üçünüde denemiş biri olarak harika rekler ve teninizde benimkine çok yakın tavsiye ederim yani açık renklerden karemel kullandım epey zaman oda güzel ama kahve tonları yüzü daha aydınlık gösteriyor cildiniz düzgünse renkli bir dudak koruyucu yetiyor güzel görünmeye:KK66:) saç rengim küllü kestane gibi soluk durdugu için boyuyorum daha rahat hissediyorum kendimi.

slm trakyalısın sanırım
bendeeee trakyalıyım çorlu:KK70:

buğday tenliyim röfle kullandım uzun süre ve çevremdekilerde röfle yaptırmamdan yana
tabii koyu tonları güzel duruyor,kaşlarda koyu olunca açık sarı sırıtıyor
bu ara kendi denemelerim sonucu saçımı mahvettim ve en son koyu renge boyamak durumunda kaldım:KK43:
kuaföre gittiğimde 2 ay böyle kullanıcaksın deyip saçlarımın uçlarınıda kesti
bu dönem içinde saçlarım toparlansın diye şampuan ve bakım kremide sattı:KK70:DD
açıkçasııı kendi saç rengim koyu olmasına rağmen gözüm alışamıyor ve haziranda röfleye dönücem

kahve siyah gibi duruyor ve acılması bayagı zaman alıyor bence saçınıza bikaç ay bişe yaptırmayın hatta maske felan yapıp daha iyi bakın kolleston kadife kahve,bronz kahve,kışkırtıcı kahve üçünüde denemiş biri olarak harika rekler ve teninizde benimkine çok yakın tavsiye ederim yani açık renklerden karemel kullandım epey zaman oda güzel ama kahve tonları yüzü daha aydınlık gösteriyor cildiniz düzgünse renkli bir dudak koruyucu yetiyor güzel görünmeye:KK66:) saç rengim küllü kestane gibi soluk durdugu için boyuyorum daha rahat hissediyorum kendimi.

Sağol canım demekki bayağı uğraşıcam arada yağ bakımı yapıyorum arttırırım bakımlarımı bundan sonra . Koleston hiç kullanmadım aslında koleston alıcaktım ama elim garnier'a gitti nedense . Eğer dediğin kadar iyise renkleri kullanabilirim . Evet bu kesinlikle bir gerçek koyu renk yüzü daha aydınlık gösteriyor . Pişik kremi sayesinde yüzüm iyi durumda hafif kırmızı lekeler kaldı o kadar onları da geçireyim makyajdan da yavaşca uzaklaştırıcam kendimi . En güzeli doğalı saçları da doğal yapabilsek keşke hemen :) kendini nasıl rahat istiyorsan öyle yap canım :)

slm trakyalısın sanırım
bendeeee trakyalıyım çorlu:KK70:

buğday tenliyim röfle kullandım uzun süre ve çevremdekilerde röfle yaptırmamdan yana
tabii koyu tonları güzel duruyor,kaşlarda koyu olunca açık sarı sırıtıyor
bu ara kendi denemelerim sonucu saçımı mahvettim ve en son koyu renge boyamak durumunda kaldım:KK43:
kuaföre gittiğimde 2 ay böyle kullanıcaksın deyip saçlarımın uçlarınıda kesti
bu dönem içinde saçlarım toparlansın diye şampuan ve bakım kremide sattı:KK70:DD
açıkçasııı kendi saç rengim koyu olmasına rağmen gözüm alışamıyor ve haziranda röfleye dönücem

Selam canım evet trakyalıyım en hassındaann kırklareli'liyim :)) röflenin saçı çok yıprattığını okudum hep buradaki konularda ama bilmem hiç düşünmedim röfleyi . Evde kendimiz bir şunu deniyoruz bir bunu deniyoruz ve saçlarımıza yazık ediyoruz . O kadar boyaya para vermek yerine gidip kuaföre verip güzel bir renge sahip olmak en güzeli en mantıklısı diye düşünüyorum artık . Bu yüzden bir dahakine kuaför yollarında olucam . Zaten saçlarım uzun olduğuna evdekiler zar zor boyuyor şikayetçiler artık benden :KK1: Ben dermokilin şampuanını kullanıyorum boyalı saçlar için olanını tavsiye ederim sana canım saçları yumuşacık yapıyor . Benimde gözüm alışık olmadığına bu renge pek alışamadım ama umarım istediğin renge sahip olursun haziranda canm :))

Yorumun için teşekkürler canım . :) İnsana en güzel yakışan saç rengi kendi doğal rengidir zaten . Benim doğal rengim küllü kumral ve bana çok yakışıyor . Ama ben gidip kestane boyasam aynı derece yakışır mı bilmem . Kestanenin içinde kızıllık var gerçi . Ben de kk sayesinde öğrenmiştim geçen sene canım saç olsun cilt olsun her konu da birçok şeyi öğreniyoruz burada En Büyük KK

evet ya neler öğreneceğiz daha burda
hatta geçenlerde bir forumda okudum senin konunla alakasız ama kızlar dolunayda ağda yapıyorlarmış idrarlarını sürüp uyuyorlarmıi kılları yok olmuş ama denemedim ben :KK52:
ayrıca canım bence küllü kumral rengini kullan zaten zaman geçtikçe saçların beyazlıyacak kendi rengini istesende kullanamayacaksın hep boyayacaksın

bende buğday tenliyim mavi siyahı tenim çok güzel kaldırıyordu sarı yerine beyaz duruyordu tenim. birde buğday tene çikolata kahve gibi hafifi kızıl yansımalı kahvelerde çok yakışıyor. bana kırmızıya yakın kızılda gidiyor ama en çok yakışanı yansımasız olan kahveler diye düşünüyorum

evet ya neler öğreneceğiz daha burda
hatta geçenlerde bir forumda okudum senin konunla alakasız ama kızlar dolunayda ağda yapıyorlarmış idrarlarını sürüp uyuyorlarmıi kılları yok olmuş ama denemedim ben :KK52:
ayrıca canım bence küllü kumral rengini kullan zaten zaman geçtikçe saçların beyazlıyacak kendi rengini istesende kullanamayacaksın hep boyayacaksın

Evet canım bunu da biliyordum da idrar falan öyle şey mi olurmuşş :) kendi rengime dönebilsem kullanıcam da dönemiyorum ama . Ve kararımı verdim sanırım koyu karamel falan yaptırmayı istiyorum . Balyaj olarak ama . Diplerim daha koyu uçlara doğru çok fazla olmasa da açık tonda olsun istiyorum . Birkaç hafta kabartma tozuyla akıtıcam boyayı sonra doğru kuaföree :) Kabartma tozundan mıdır nedir saçlarım hatır hutur oldu . Bende bugün jojoba yağı aldım ve gliserinli bebe yağlı suyumun içine koydum bir kapak . Gidip gelirken fıslatıyorum hep . Umarım kısa sürede faydasını gösterir :21:

doğal kahveler, çikolata kahve, bal köpüğü yakışacaktır dıye duşunuyorum sıyah tonlarında koyu renkler yuzunu boğmuştur. Ne çok açık ne de çok koyu sıcak renkler yakışır bnce

bende buğday tenliyim mavi siyahı tenim çok güzel kaldırıyordu sarı yerine beyaz duruyordu tenim. birde buğday tene çikolata kahve gibi hafifi kızıl yansımalı kahvelerde çok yakışıyor. bana kırmızıya yakın kızılda gidiyor ama en çok yakışanı yansımasız olan kahveler diye düşünüyorum

Mavi siyahı severim hoş durur ama kendime yakıştırmam :) keşke benim de sarı yerine beyaz dursa ama hep sarı illa ki sarı :KK19: yansımasız kahveler evet çok yakışıyor da bakalım karameli yakıştırabilcem mi kendime :KK34:

X