Gebelikte kalp atışları?

_CandaS_

Çok şükür seni bana verene ...
Kayıtlı Üye
29 Mart 2010
6.066
72
hocam merhaba, ben şuan 7+2 hamileyim.
6+3 de dr a gittik kese görüldü. 2 hafta sonra tekrar gelin dedi.
Dünde başka bi hastaneye gittik. Ultrasonda kalp atışını duyamadık.
Kan ve idrar testi verdim. Ultrasoncu 7. haftada bebeğin kalp atışları duyulmalı, duyulmuyorsa ilk ihtimalde düşük ihtimalini göz önünde tutarız dedi.
Sonuçları dr a gösterdiğimde kan ve idrar değerleri normal, kese var ama kalp atışı duyulmamış dedi.
Neden dedim bebek çok küçük dedi ama hiç bir riskten bahstemedi, şu an duyulmalıydı da demedi.
1 yada 2 hafta sonra belli olur dedi.
Ultrasoncuda kafamı karıştırdı. Vajinal muayenede mutlaka duyulur duyulmazsa gebelik sonlandırılır dedi. Ama dr hiç dikkat et dahi bile demedi.
Yani eğer riskli bi durum olsaydı kan ve idrardan da belli olur muydu ?
Şimdi kesenin boyu 1,8 cm.açıkçası çok tedirginim.

Son düzenleme:
canım benim hiç merak etme bebğin kalp sesi 10. haftaya kadar bekleniyor. bebişin 8ay sonra kucagında

hocam merhaba, ben şuan 7+2 hamileyim.
6+3 de dr a gittik kese görüldü. 2 hafta sonra tekrar gelin dedi.
Dünde başka bi hastaneye gittik. Ultrasonda kalp atışını duyamadık.
Kan ve idrar testi verdim. Ultrasoncu 7. haftada bebeğin kalp atışları duyulmalı, duyulmuyorsa ilk ihtimalde düşük ihtimalini göz önünde tutarız dedi.
Sonuçları dr a gösterdiğimde kan ve idrar değerleri normal, kese var ama kalp atışı duyulmamış dedi.
Neden dedim bebek çok küçük dedi ama hiç bir riskten bahstemedi, şu an duyulmalıydı da demedi.
1 yada 2 hafta sonra belli olur dedi.
Ultrasoncuda kafamı karıştırdı. Alttan muayenede mutlaka duyulur duyulmazsa gebelik sonlandırılır dedi. Ama dr hiç dikkat et dahi bile demedi.
Yani eğer riskli bi durum olsaydı kan ve idrardan da belli olur muydu ?
Şimdi kesenin boyu 1,8 cm.açıkçası çok tedirginim.

28 günde bir adet görüyorsanız, gebelik gelişmemiş olabilir. 35 gün ve daha fazla ara ile adet görüyorsanız beklemeniz gerekir...

28 günde bir adet görüyorsanız, gebelik gelişmemiş olabilir. 35 gün ve daha fazla ara ile adet görüyorsanız beklemeniz gerekir...

28 günde bir adet görüyorum.Bu durumda arkadaşın dediği gibi kalp atışı için 10. haftaya dek mi sürem var ? 9+ 4 de dr a gitmeyi düşünüyorum eğer bebeğin gelişimi olmadıysa bu süre geç mi olur ?

28 günde bir adet görüyorum.Bu durumda arkadaşın dediği gibi kalp atışı için 10. haftaya dek mi sürem var ? 9+ 4 de dr a gitmeyi düşünüyorum eğer bebeğin gelişimi olmadıysa bu süre geç mi olur ?

Gelişmemiş olma ihtimali yüksek. Geçmiş olsun

Gelişmemiş olma ihtimali yüksek. Geçmiş olsun

Teşekkür ederim ama cevabınızı ben şöyle anladım gebeliğin devam etmemsi yüksek ihtimal.
Özel sebeplerden ötürü hemen dr a gidemem yani 9+4 te dr a gidecektim. Eğer gebelik sonlanmışsa yada sonlanacalsa bu süre geç mi?
Bu konularda hiç bilgim yok maalesef belki size göre basit geliyordur ve cevaplamanız gerekn çok sor var ama inan ki fikrinize ihtiyacım var.Etrafımdaki kimsenin tecrübesi yok çünkü.

Teşekkür ederim ama cevabınızı ben şöyle anladım gebeliğin devam etmemsi yüksek ihtimal.
Özel sebeplerden ötürü hemen dr a gidemem yani 9+4 te dr a gidecektim. Eğer gebelik sonlanmışsa yada sonlanacalsa bu süre geç mi?
Bu konularda hiç bilgim yok maalesef belki size göre basit geliyordur ve cevaplamanız gerekn çok sor var ama inan ki fikrinize ihtiyacım var.Etrafımdaki kimsenin tecrübesi yok çünkü.

Hayır geç değil. Gebelik sonlanmış olsa bile size bir zarar vermeyecektir. Sağlıklı günler dilerim...

nurcan msn açık değil mi? baktım ama burdan da özel msj yazdım ama göndermedi yazdığım msj sayısı 50 olmadığından. ne yaprın canım doktorla yazışmalarını okudum merak ettim dr a gitsen bi an önce inş allahım yardım eder iyi haberlerini bekliyorum canım benim görüşelim tamam kib öptüm canım.

Canım yeni gördüm mesajını.Ya bugün gideceğim dr.a inş korktupum şey başıma gelmez.Ben mail yada mesaj atarım.Bi şekilde haber veririm canım.Dua et bize :KK43: görüşürüz canım

X