Derindondurucu da hamurişi

Payam

Hayat ben sana küstüm....
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2009
647
422
arkadaşlar derin dondurucuya atılan kek-börek tarzı şeyleri özel tariflemi yapıyorsunuz.ben sadece sigara böreği, sosyete mantısı sarıp atıyorum.Kurabiye,kandil simiti,poaça'yı nasıl atıyorsunuz?çıkınca ne kadar sürede normale dönüyor?ısıtıyormusunuz?

ilk bilgi benden olsun.ben sigara böreğini sardıktan sonra tepsiye birbirine değmeyecek şekilde sıraladıktan sonra derin dondurucuya atıyorum.biraz donduktan sonrada buzdolabı poşetlerine dolduruyorum.hem birbirine yapışmıyor,hem de şekilleri bozulmuyor.çıkarır çıkarmazda kızartıyorum.sorunsuz ve çok güzel oluyor.

ben dondurucuya ne olursa atıyorum.ya kendiliğinden açılıyor ya da yavaş yavaş az ısıda ısıtıyorum.yufka,kalan ekmek hamurunu bile atıyorum.pişmiş,pişmemiş börek,poğaça vs her şey atıyorum.

Derin dondurucuya hamurişi koyarım bende...
su böreği,poğaça,pişmemiş elmalı pasta,sigara ve gül böreği vs. bile koydum...
pişmişleri mikrodalgada ısıtıyorum,pişmeyenleri de çıkarıp fırında piriyorum..
çok da güzel oluyor.
hatta,bir kere baklava koydum ve ısıttığımda harika bir tatla karşılaştım...
tavsiye ediyorum...

valla annem poğaça,kek,böek.vs herşeyi atıyor dondurucuya..misafir geldiğinde de çıkartıyor...mesela poğoça börek falansa ısıtıyor..sıcak sıcak güzel oluyor diye ama gerek yok ısıtmaya...özel bir tariflede yapmıyor..her zaman nasıl yapıyorsan öyle yap,at..

ben kek yapıp koydum ama nasıl ısıtacagımı bılemıyorum..
mesela bogca yapmıştım ama ısıttıktan sonrada serttı nerde hata yaptım anlamıyorum..
acaba dıyorum fırını ısıtıp oylemı koymak gerek...

ben kek yapıp koydum ama nasıl ısıtacagımı bılemıyorum..
mesela bogca yapmıştım ama ısıttıktan sonrada serttı nerde hata yaptım anlamıyorum..
acaba dıyorum fırını ısıtıp oylemı koymak gerek...

canım kek zaten 1 - 2 saat sonra buzu açılır

poaçayı tavaya koyup kapağını kapatıp kısık ateşte ısıtabilirsinkaydirigubbakcemile5

canım kek zaten 1 - 2 saat sonra buzu açılır

poaçayı tavaya koyup kapağını kapatıp kısık ateşte ısıtabilirsinkaydirigubbakcemile5

ayy cok teşekkur ederım...
ıyıkı sordum sızde yazdınız yoksa ben aldıgım gıbı fırına atardım..
pogacayı tavada ısıtmak aklıma gelmezdı sayenızde deneyecegım...
teşekkur ederım...

Bende ne bulursam atıyorum ve hiç bozulmadı yani ah keşke koymasaydım dediğim olmadı. Sadece pişmemiş yaprak sarması koy dedi arkadaş bende öle yaptım ama hiç sevmedim. İçi tane tane olmadı. Ama pişmişini çok denedim çıkarıp ısıtınca taze gibi oldu. Burada tarifini aldığım iki katlı krema tarifi vardı sütlü muhallebi gibi bir şey. Yaptım yenmedi dilimleyip buzluğa attım ve çıkarıp 15 dak. bekledikten sonra misafire ikram ettim. Çok beğendiler.

annem yaptığı poğaça,kurabiye,börek,kek bu tarz şeyleri yaptığı gün bi kısmını ayırıp diğer kısmını mutlaka dondurucuya atar ama yapıldığı gün konulması çok önemli...özellikle boşalan dondurma kapları temizce yıkandıkdan sonra bu işe çok yarıyor...
diğer poşetlerlede konuluyor tabiki...
dondurucudan çıkardıkdan sonra özellikle ısınınca tavada çok iyi oluyor ya da ısıtılmış fırında sanki yeni yapılmış gibi taptaze ve leziz oluyor...kek ve kurabiye ısınmasa bile çıkdıkdan bi müddet sonra taptaze oluyor ayrıca...
hatta biz fazla olan ekmekleri de koyuyoruz dondurucuya tüm halde konulan ekmek de çıkdıkdan sonra sanki fırından yeni alınmış gibi taptaze oluyor....
opuyorumnanaktan

ayy cok teşekkur ederım...
ıyıkı sordum sızde yazdınız yoksa ben aldıgım gıbı fırına atardım..
pogacayı tavada ısıtmak aklıma gelmezdı sayenızde deneyecegım...
teşekkur ederım...

ne demek canım burda hepimiz bişeyler öğreniyoruz :enbuyukkk:

annem yaptığı poğaça,kurabiye,börek,kek bu tarz şeyleri yaptığı gün bi kısmını ayırıp diğer kısmını mutlaka dondurucuya atar ama yapıldığı gün konulması çok önemli...özellikle boşalan dondurma kapları temizce yıkandıkdan sonra bu işe çok yarıyor...
diğer poşetlerlede konuluyor tabiki...
dondurucudan çıkardıkdan sonra özellikle ısınınca tavada çok iyi oluyor ya da ısıtılmış fırında sanki yeni yapılmış gibi taptaze ve leziz oluyor...kek ve kurabiye ısınmasa bile çıkdıkdan bi müddet sonra taptaze oluyor ayrıca...
hatta biz fazla olan ekmekleri de koyuyoruz dondurucuya tüm halde konulan ekmek de çıkdıkdan sonra sanki fırından yeni alınmış gibi taptaze oluyor....
opuyorumnanaktan

ben kek yapınca hiç artmıyorki dolaba atayım :asigim: .tam kek canavarıyım ben bayılırım evimin kek kokmasına.yanında birde çay olursa, birde televizyonda türk filmi.offff offf offf değmeyin keyfime.

off herkes dışarıya hasret, biz çalışanlar evesenağlama

bir püf noktası öğrendim, Kakao derin dondurucuda acılaşırmış o yüzden derin dondurucuya kakaolu şeyler atılması önerilmiyor :içelim:

Elimin altında ne varsa aklına ne gelirse hepsini dondurucuya atarım çözündükten sonra tekrar fırına atıp ısıtabilirsin :KK66:

X