Aile Planlaması yasmin doğum kontrol ilacı mide bulantısı yapar mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ayisigi88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2012
3.463
186
öncelikle şunu söyliyim kist için doktor yasmin hap verdi ikinci kutumdayım bu ay bitince bi daha ilacı almıcam benim sorunum 15 gündür filan çok mide bulantım var dayanamıyorum bazen şuanda bile çok var beni rahatsız ediyo acaba bu ilaç mide bulantısı yapar mı bu kadar çok :KK50:

öncelikle şunu söyliyim kist için doktor yasmin hap verdi ikinci kutumdayım bu ay bitince bi daha ilacı almıcam benim sorunum 15 gündür filan çok mide bulantım var dayanamıyorum bazen şuanda bile çok var beni rahatsız ediyo acaba bu ilaç mide bulantısı yapar mı bu kadar çok :KK50:

beninde 10 cu günüm olucak sersem gibiyim iştahım kesildi salak gibi dolanıyorum...

beninde 10 cu günüm olucak sersem gibiyim iştahım kesildi salak gibi dolanıyorum...

ilk günler mide bulantım yoktu yavaş yavaş çıktı sürekli mide bulantım artıyo afedersin öğürmeye başladım artık çok kötüyüm kutu bitsede bıraksam diye bakıyorum :KK50:

ilk günler mide bulantım yoktu yavaş yavaş çıktı sürekli mide bulantım artıyo afedersin öğürmeye başladım artık çok kötüyüm kutu bitsede bıraksam diye bakıyorum :KK50:

Çünkü etkiliği artmaya başladı hapın adet zamanında hapı unutsanda bişey olmuyo hapta etki olmadığından kullandığın dönem yüksek etki dönemi sersem gibiyim bulantı bazen oluyo ama yemek yemesem yemem dr bana qlarista yazmıştı ben gittim bunu aldım :/
neyse bitsinde qlarista alıcam..

Çünkü etkiliği artmaya başladı hapın adet zamanında hapı unutsanda bişey olmuyo hapta etki olmadığından kullandığın dönem yüksek etki dönemi sersem gibiyim bulantı bazen oluyo ama yemek yemesem yemem dr bana qlarista yazmıştı ben gittim bunu aldım :/
neyse bitsinde qlarista alıcam..

evet ya acıkıyorum mutfağa giriyorum hafiften mide bulantısı geliyo canım bişey yemek istemiyo çıkıyorum mutfaktan

sen evli değilsin galiba ? sen bıraksanda problem olmaz

adet olmadan ilacı bırakamam doktorda ilaç bittikten sonra bırak dedi ilaç bitmeden ilacı bırakırsam bütün düzenim alt üst olur adetlerim karışır anormallikler olur. hem sonuçta bende evlenicem 1 sene içinde kısmet olursa. şimdi ilacı bıraksam bile bi gün yine başlıcam

Son düzenleme:
bu hap bende çok fazla mide bulantısı ve açlık hissi yapıyor. ikisi de çelişkili; ama mesela kahvaltıdan kalktıktan bi yarım saat sonra kıtlıktan çıkmış gibi aç hissediyorum kendimi. tam bişey yiyecekken inanılmaz bi mide bulantısı. hiç istifra etmedim, etsem rahatlıcam ama her an edicekmiş gibiyim. dr gece yatmadan önce iç mide bulantın uykuda olsun demişti. ama sabaha karşı bulantıdan uyanıyorum ben. önceleri haptan olduğunu düşünmedim. midemi fln üşüttüm sandım; ama bu ay kendimi gözlemledim de hapı bıraktığım o 7 gün çok iyiyim. başlayınca yine aynı belirtiler.. disminero için kullanıyorum ben. bırakırsam yine aynı ağrıları yaşıcam diye korkuyorum. önceden her ay 1 gece acilde yatardım. yasmini kullanmaya başladığımdan beri hiç ağrım olmadı. mucize gibi bişeydi benim için. ama artık bu durumdan da bıktım. başka hap mı denesem? dr da en az yan etkisi olan yasmin demişti. ooff off :KK14:

mide bulantısı hissini önlemek için gece yatma vakitlerinde içmelisin demişti benim doktor.
eğer gündüz vakitleri içiyorsanız bi dahaki kutuda gece rutinine geçmeyi deneyebilirsiniz

mide bulantısı hissini önlemek için gece yatma vakitlerinde içmelisin demişti benim doktor.
eğer gündüz vakitleri içiyorsanız bi dahaki kutuda gece rutinine geçmeyi deneyebilirsiniz

bana da öyle demişti dr. ben de gece 12 de içiyorum tatlım. ama sabah 6 gibi bulantıya uyanıyorum. gece de olsa hissediliyo, uykundan uyandırıyo. çok şiddetli bi bulantı :KK25:

X