Çatlaklar Çatlaklar bizim için genetik! Peki ya ünlülerin genlerinin farkı ne?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

moonsoon

Guru
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2009
314
7
ben yeni doğum yaptım hamilelikte sabah akşam lierac öğlende badem yağı kullandım vede her gün ....fakat fay hattı gibi çatladım genetik olduğu söyleniyo peki neden ünlüler çatlamıyo hepsi pürüssüz sizler bu ünlülerin sırlarını biliyosanız yazın arkadaşlar yada eğer bi ünlü bu mesajı okuyorsa lütfen ismini açıklamadan cevap versin bizde çare bulalım çok çaresizim:KK43::Saruboceq:mafoldumben

Son düzenleme:
cnm onların çatlakları yok değil ki.. beyoncenin kalçalarında, scarlett johanson ın göğüslerinde var mesela fotolarını gördüm aklıma ilk gelen bunlar ama çatlakları dolduran bi krem kullandıklarını duydum belki de sadece vücut fondoteni flndır bilemiorm ama merak etmeyin onlarda da var :) ztn beyoncenin selüliti bile var hehe :KK70:

daha çatlakların yeniyse catlaklarını yüzde 85-90 azaltmanın bir yolu var cnm...
kantoron yağı yara izleri,çatlaklar için çok etkilidir.
öncelikle bir kabak lifi ya da banyo fırçası alıyorsun..:eek: sonra her gün o çatlaklarının bulunduğu bölüme yosun sabunu ile dairesel hareketlerle masaj yapıyorsun (peeling etkisi yaparak çatlak deriyi yavaş yavaş inceltmek için) ardından soğuk su ile duruluyorsun (soğuk su özellikle yeni oluşmuş kırmızı çatlaklar için etkili) daha sonra o bölgeye kantoron yağı sürüyoruz masaj yaparak..ilk birkaçgünde bile çatlakların inceldiğini derinin sıkılaştığını göreceksin arkadaşım a.s. ama düzenli yapmak önemli yani biraz çatlak incelince bırakmak yok:eek:lmaz: benim ergenlikten dolayı çatlaklarım oluştu ve ben 5 -6 yıllık çatlaklarıma bunu uyguladığımda faydasını görüyorum...ama işte düzenli yapmak önemli zemuszemus a.s.

teşekkur ederım denıycem umarım ıyı gelır bu kalın yırtıklara ıyı gelırmı bılmıyorum

sadeceaşk mesajın ıcın sağol benı bı nebze olsun rahatlattın :) ben özelden mesaj yollayamıyorum henuz forumlara 50 kez yazmamışım dıye... ayrıca bende franksıyonel lazere gıdıcektım ama senin ve bıkaç kısının yazdıklarını okudum yarar görememıssınız vaz gectım ..buzlu terapıye gıdıcem 3 ayımın dolmasını beklıyorum inş fayda buluruz :) Allah hepimizin yardımcısı olsun bide bi sabah uyanıp eskı halımıze dönmus bı sekılde kalksak ne guzel olurdu:)

bir cok arkadasimin hamilelikten sonra felaket halde izleri kalmis
hamileyken onlari gordugum zaman cok korkuyordum bendemi boyle olucam diye
ben ikiz hamilelik gecirdim 15 kilo aldim eski kilomdan on kilo fazlayim suan dogum yapali bir bucuk sene oldu
bendede nerdeyse catlak olmadi suan gobegimde iki uc beyaz cizgi var onlarda o kadar belli degil ..
benim annemin cildide tertemizdir ne bi catlagi ne bi lekesi var bende anneme cekmisim
galiba bazilarinda yinede genetik oluyor bu catlama olayi
bide 6 aydan sonra badem yagi surdum ondada bir gun surduysem iki gun surmedim yinede hic biyerim catlamadi

bir cok arkadasimin hamilelikten sonra felaket halde izleri kalmis
hamileyken onlari gordugum zaman cok korkuyordum bendemi boyle olucam diye
ben ikiz hamilelik gecirdim 15 kilo aldim eski kilomdan on kilo fazlayim suan dogum yapali bir bucuk sene oldu
bendede nerdeyse catlak olmadi suan gobegimde iki uc beyaz cizgi var onlarda o kadar belli degil ..
benim annemin cildide tertemizdir ne bi catlagi ne bi lekesi var bende anneme cekmisim
galiba bazilarinda yinede genetik oluyor bu catlama olayi
bide 6 aydan sonra badem yagi surdum ondada bir gun surduysem iki gun surmedim yinede hic biyerim catlamadi
Kesinlikle genetik bayanlar.
ben yeni doğum yaptım hamilelikte sabah akşam lierac öğlende badem yağı kullandım vede her gün ....fakat fay hattı gibi çatladım genetik olduğu söyleniyo peki neden ünlüler çatlamıyo hepsi pürüssüz sizler bu ünlülerin sırlarını biliyosanız yazın arkadaşlar yada eğer bi ünlü bu mesajı okuyorsa lütfen ismini açıklamadan cevap versin bizde çare bulalım çok çaresizim:KK43::Saruboceq:mafoldumben

Oluşmuş çatlaklarına banyodan sonra soğuk su tut canım.Ben bu yöntemle görünümünü azalttım.Karşıdan ben buradyım demiyorlar en azından:lepi:.Kuru olan cilt daha çok çatlıyor.Keşke ergenlikte bunun farkına varsaydımda alsaydım bir nemlendirici.Şimdi sürsemde oluşmuş bir kere sadece görünüm düzeliyor.Gitmiyor.delikafadulden

benim tek bir çatlağım yoktu ne ergenlik çatlağı nede kilo çatağı hiç bişey pürüssüz tenimi geri istiyorum ama tabiiki sağlık her şeyden daha kıymetli napalım sağlık olsun:)

benim tek bir çatlağım yoktu ne ergenlik çatlağı nede kilo çatağı hiç bişey pürüssüz tenimi geri istiyorum ama tabiiki sağlık her şeyden daha kıymetli napalım sağlık olsun:)

Canım sen yine doğum yapmışsın biz ne yapalım.Yavrundan sana iz kalmış.Bizimki kilo alıp vermekten.Sen bir can getirmişsin dünyaya.Biz?????Moralini bozma bu kadar.:teselli:

Canım sen yine doğum yapmışsın biz ne yapalım.Yavrundan sana iz kalmış.Bizimki kilo alıp vermekten.Sen bir can getirmişsin dünyaya.Biz?????Moralini bozma bu kadar.:teselli:

işte diyorum ya sağlık olsun diye sende canını sıkma kurtulucaz bunlardan inş. :lepi:

daha çatlakların yeniyse catlaklarını yüzde 85-90 azaltmanın bir yolu var cnm...
öncelikle bir kabak lifi ya da banyo fırçası alıyorsun..:eek: sonra her gün o çatlaklarının bulunduğu bölüme yosun sabunu ile dairesel hareketlerle masaj yapıyorsun (peeling etkisi yaparak çatlak deriyi yavaş yavaş inceltmek için) ardından soğuk su ile duruluyorsun (soğuk su özellikle yeni oluşmuş kırmızı çatlaklar için etkili) daha sonra o bölgeye kantoron yağı sürüyoruz masaj yaparak..ilk birkaçgünde bile çatlakların inceldiğini derinin sıkılaştığını göreceksin arkadaşım a.s. ama düzenli yapmak önemli yani biraz çatlak incelince bırakmak yok:eek:lmaz: benim ergenlikten dolayı çatlaklarım oluştu ve ben 5 -6 yıllık çatlaklarıma bunu uyguladığımda faydasını görüyorum...ama işte düzenli yapmak önemli zemuszemus a.s.

Ben 8 aylık hamileyim çatlaklar için kantaron yağını kullanabilir miyim?

Merhaba arkadaşım; ben aktar' a yeni oluşmuş çatlaklar için ne veriyorsunuz diye sordum ceviz, badem ve kakao yağı karıştırıyoruz dedi daha önce de kantaron yağını duyup almıştım bu üçüne kantaron yağını da ilave ettim öyle sürecem. Kabak lifi, yosun sabunu, kese ve soğuk suyu uyguluyorum ama bu karışımı bebek emzirdiğim için daha kullanamadım. Eğer emzirmeye bi zararı olmazsa yani süte geçme gibi kullanacam inşallah faydasını görürüm.

Ben 8 aylık hamileyim çatlaklar için kantaron yağını kullanabilir miyim?

Merhaba arkadaşım; ben aktar' a yeni oluşmuş çatlaklar için ne veriyorsunuz diye sordum ceviz, badem ve kakao yağı karıştırıyoruz dedi daha önce de kantaron yağını duyup almıştım bu üçüne kantaron yağını da ilave ettim öyle sürecem. Kabak lifi, yosun sabunu, kese ve soğuk suyu uyguluyorum ama bu karışımı bebek emzirdiğim için daha kullanamadım. Eğer emzirmeye bi zararı olmazsa yani süte geçme gibi kullanacam inşallah faydasını görürüm.

bu yağların hamileler için bir zararı yok.
hindistan cevizi yağı hamilelikte zararlıymış yalnız bilginiz olsunyerimseniben
umarım sağlıklı sihhatlı çatlaksız bir şekilde bebeğinizi kucagınıza alırsınıza.s.

Genetik olup olmadığını bilmem de (çocuk doğurmuş annemin tek bir çatlağı yok ben bekar halimle harita gibiyim) beyaz tenlilerde sedef rengi çatlaklar o kadar belli olmuyor ona eminim işte. Buğday ve esmerlerdeyse... senağlama

Çatlaklarını küçültüp incelten hanımların yazdıklarını okudum forumda. Mantığı anladım, iş kan dolaşımını hızlandırdıktan sonra bölgeyi nemlendirmekte! İster krem olsun ister yağ. Bebe yağı, kayısı yağı, at kestanesi yağı (onu da ilk kez duydum bugün)... Ben de şöyle yapmaya karar verdim;

1-Her banyodan sonra (ki bu hemen hemen her güne tekabül ediyor) çatlaklara soğuk su tutulacak.
2-Duştan sonra kurulanıp, sert bir bitkiden yapılmış yüz kesesiyle çatlaklar kıpkırmızı olana kadar keselenecek (dairesel hareketlerle)
3-Ardından Bebak acı badem sütü bölgeye masajla yedirilecek.

İşe yararsa kesin buraya yazar bir de topik açarım. Ne olur yarasın da hepimiz birden kurtulalım! :Saruboceq:

yaa ızlar genetik diosunz amaa bnm ne annemde ne eyzemde ki kilolular görsenzz pürüzsüzler bişeyde kullanmazlarr dev gibi kadınlar maşallah doğum yaptıkları halde ne selülit ne çatlak sadece göbekleri var bacakları benden ince 2 sninde hiç bişy yok ben gene harita resmen 19 yşmda :S genetik olsa onlardada olurdu yada bende olmazdı :S bence yiyip içmeyle alakalı bişy bu sağlıklı beslenen insnlarda yok bide hareketle alakalı olablr :S ben pek spor yapmam işte yapmam napıcam ben bunları ya :S

hepsi her yerlerini yaptırıyo...para gani onlarda imkanlar bol....:jeyyar: çatlasa da geçirirler sarksa da...taş gibi çıkıyolar gene kameralarn karşısına...kaldırtıyolar doldurtuyolar gerdiriyolar ohooo...

bende çok yok ama gene de var biraz...en çok ergenlikte alınan kilolarla oluyor sanırım...

ben ergenliğe çok erken girdim 11 yaşımda regl oldum ve 11 yaşımda daha popom haritaydı en çok oraya almışım demekkilaelaelaelaelaedaha soraları bu çatlaklar şu düşük bel pantolonlara alışarak yanlarda küçük tomurcuklar şeklinde çıkan yağlar sayesinde yanlarımda da oldu:gitme:bn de kıl oluorum bazen diorum ki kıyacam paraya dayanıcam acıya kimyasal peelingse kimyasal peeling soy beni arkadaşkaydirigubbakcemile5ama işte nerde o cesareeeett:eek:

sabahtan beri sitede çatlaklarla ilgili yazıları okuyorum.kantaron yağını okudum,kahve ve limonu bide kimyasal peelingi...yaza kadar kurtulmam lazım napıcam bilmiyorum.ünlülere gelince o kadar çok paraları varki:)

X