Yengeç Burcu 22 Haziran - 23 Temmuz Yengeç Erkeğini Etkilemenin Yolları

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.849
29.705
60
Tutucu ve kırılgan Yengeç erkeğine ulaşmak istiyorsanız, önce onun annesinin kalbini fethetmeniz gerekiyor. Çünkü o gerçek bir ana kuzusudur. Ayrıca evine çok düşkündür ve bazen hastalık derecesinde titiz olabilir.

Pasif bir erkek olan Yengeç'e ürkütmeden yaklaşıp sevgi göstermeli, danteller ve kadifelerle onu tahrik etmelisiniz. Bir ilişkiye girdiğinizde ise son derece sadık ve dürüsttür. Bu yüzden onu kıskanmanıza hiç gerek yoktur. Ancak son derece kırılgan olan Yengeç erkeğinin size güvenmesi için onu dürüstlüğünüze inandırmanız gerekiyor. Şehvetli, bebeksi ve ufak tefek kadınlardan hoşlandığım hatırlatalım

Bu konuda sorunum yokta çantada keklik beyzademiz,ancak bir koç bayanıysanız çözene dek bayağı uğraşacaksınız bazen tek bir bakışı herşeyi anlatıyor bazen bir sürü söylediği söz tek bir cümle anlatamıyor yengeçlerin...

valla pes ben bir koç bayanıyım ve yengeç burcu bır erkek arkadasım var onun böyle gızemlı sırlarlla dolu hareket etmesınden bıktım...ve sonunda pes ettım..sımdı neden boyledır dıye son sans burclara bakıyordum kı bu yazıyı gordum neden dıyecegım sızce neden???çözemıyorum cunkuuu

valla pes ben bir koç bayanıyım ve yengeç burcu bır erkek arkadasım var onun böyle gızemlı sırlarlla dolu hareket etmesınden bıktım...ve sonunda pes ettım..sımdı neden boyledır dıye son sans burclara bakıyordum kı bu yazıyı gordum neden dıyecegım sızce neden???çözemıyorum cunkuuu

bende başak burcuyum.konuştuğum çocuk yengeç.gerçekten çok gizemli.annesine ve özellikle de ablasına çok bağlı.onlar ne derse :KK68:

Masum ve duygusal mı?! Sakın görünüşe aldanmayın! :))) Yengeç erkeğini yengeç kadını gibi zannetme gafletine düştüğüm için, zamanında ben de bir yengeç burcu erkeğine aşık olmuştum. :) Derin duygusallık görüntüsü altında aslında ne kadar yüzeysel biri olduğunu anlamam epey uzun zamanımı almıştı. İdeal eş, ideal baba filan deniyor, evet belki olabilir, evlilikten ne beklediğinizle alakalı bir durum bu. Asla duygularını belli etmiyorlar, o gizemli hava yaratma çabaları bir yerden sonra çok sıkıcı oluyor, haksız oldukları konularda asla alttan almıyorlar, sonunda bir bakıyorsunuz ki haklı olmanıza rağmen alttan alan siz olmuşsunuz. :)
Ancak yengeç kadınına bayılırım. Mükemmel bir dosttur, çok güvenilir, sevgi dolu, vefalı insanlar oluyorlar, en yakın kız arkadaşım yengeç, kızım da yengeç. Diyorum ya ondan kandım yengeç erkeğine de ama aynı burcun kadını ve erkeği arasında fark olduğunu bir kez daha öğrenmiş oldum. :)

Son düzenleme:
Masum ve duygusal mı?! Sakın görünüşe aldanmayın! :))) Yengeç erkeğini yengeç kadını gibi zannetme gafletine düştüğüm için, zamanında ben de bir yengeç burcu erkeğine aşık olmuştum. :) Derin duygusallık görüntüsü altında aslında ne kadar yüzeysel biri olduğunu anlamam epey uzun zamanımı almıştı. İdeal eş, ideal baba filan deniyor, evet belki olabilir, evlilikten ne beklediğinizle alakalı bir durum bu. Asla duygularını belli etmiyorlar, o gizemli hava yaratma çabaları bir yerden sonra çok sıkıcı oluyor, haksız oldukları konularda asla alttan almıyorlar, sonunda bir bakıyorsunuz ki haklı olmanıza rağmen alttan alan siz olmuşsunuz. :)
Ancak yengeç kadınına bayılırım. Mükemmel bir dosttur, çok güvenilir, sevgi dolu, vefalı insanlar oluyorlar, en yakın kız arkadaşım yengeç, kızım da yengeç. Diyorum ya ondan kandım yengeç erkeğine de ama aynı burcun kadını ve erkeği arasında fark olduğunu bir kez daha öğrenmiş oldum. :)

Dediklerine %100 katılıyorum. Alınmayın ama yengeç erkeği ile evlenecek kadının biraz pısırık olması lazım. Çünkü maalesef güçlü kişilikleri kaldıramıyorlar. Özür lugatlarında yok. Ve annelerine takıntılı yaşıyorlar. Bu başta size sevimli gelebilir ama evinizi k.validenizin yönettiğini ve kocanızın da buna ses çıkarmadığını düşünsenize... Ayrıca çok kıskançlar, insanı çileden çıkaracak kadar kıskançlar. Çok romantik aşık olsalar da, çok romantik koca olamıyorlar ne yazık ki. Sevgisini başka türlü gösteriyorlar. Karısının her istediğini satın almak gibi. Keşke romantizm parayla satınalınabilse...
Birkaç yengeç hatun arkadaşım olmuştu. Mükemmel kızlardır. Yeri dolduralamayacak insanlardır. Ama erkekleri... Evlenirken 2 kere düşünün derim. Öptüğünüz prens kurbağa olmasın...

Son düzenleme:
bir yengeç bayanı olarak erkeğiyle aramızda tam bir uçurum var biz ne kadar içten koruyucu kollayıcı özgürlükçüysek onlar bir o kadar yüzeysel saçma sapan kısıtlayıcı hatta aşağılık kompleksi barındıran bir bilince sahipler:KK49::KK6:

yengeç erkekleri gerçekten anneye bi hayli düşkün oluyor

Bu konuda sorunum yokta çantada keklik beyzademiz,ancak bir koç bayanıysanız çözene dek bayağı uğraşacaksınız bazen tek bir bakışı herşeyi anlatıyor bazen bir sürü söylediği söz tek bir cümle anlatamıyor yengeçlerin...

kesinlikle sana katılıyorum yaaaa.çeken bilir di mi canım? bende koç burcuyum da.. ve en başta yengeç burcuylailgli verilenlere de kesnlikle katılıorm yüzde yüz doğru yanii

vee hepp o annesi yüzünden daha yeni başlayan ilşkimiz bitti. anneesine beni anlattığı an her şey 360 derece döndü halbukii bi kaç saat öncesine kadar nasıl mutluyduk nasıl güzel vakit geçiriyorduk. ve sorun ne biliyor musunuz benim mezun olup memleketime dönmem.tek sorun "aynı şehirde olmamamız" bu sebepten dolayı annesi beni istemedi. annesinin sözünü bu kadar önemsemesini hala kaldıramıyorum..:KK5:

ben de bir yengeç erkeğine aşığım.gerçekten tuhaf biri.benden hoşlanmadıgını umut vermek istemediğini söyledi.ama saatlerce cam de konuşuyoruz bazen.bakışları gülüşü yaklaşması vs vs. bazen diyorum ki evet sadece benimle birlikte olmaktan korkuyor. bazen de diyorum yok oynuyor.ama biriyle oynamayacak kadar en azından dürüst bunun farkındyaım.

Canlarım benim ya.. Zavallı yengeç burcu erkekleri.. Aşağılık kompleksi var demiş biri, doğru anacım! :KK14: Biri romantizmden bişe anlamaz demiş, hııh işte o da doğru.. :KK5: Hani anası ipini nereye çekerse oraya gider demiş ya, o sonuna kadar doğru! :KK14: Daha fenası da ne biliyor musunuz, anasının çektiği yere gider, aklı da sizde kalır. Sizi de iki ara bir derede bırakır, o derede başınızı soğuk suya sokar sokar çıkarırsınız da bir kendinize gelemezsiniz bu ilişki bittiğinde. :KK53: Onlardaki yalnız kalma korkusu yüzünden sizi sürekli harcarlar, hiiiç uçarı kaçarı yok ilk harcanan siz olursunuz. :KK4: Bir de deneyin bakın, "ooff" deyin durduk yere, "çok sıkıldım senden!" diye atlayacaktık canım sazanım benim. :21: Sizden önce davranmak için sizin ondan şikayet edeceğiniz herşeyi sizden önce söyleyerek sanki siz yapıyormuşsunuz gibi gösterme çabaları, refleksleri sizi şok edecek. Bu cümleyi anladıysanız yengeç erkeği çözdünüz demektir zaten :KK56: o pasif kadın istediğini söyler, aldanmayın tamamen sizi ezebilmek için söylediği bişey bu. Güçlü olun, ondan nefret ediyormuş gibi davranın. Bakın nasıl dolaşıyor peşinizde :KK55: onun istediği ona güç verebilecek, hayata korkusu giderecek bir kadın ama bunu söyleyemeyecek kadar korkak, kanmayın artistliğine :21: Bir de.. Yengeci ara ara yüzüstü bırakın. Terkedin. İki saati geçmesin. Sizi kaybetme korkusu onu hizaya sokar hareketleri dengesizleştiğinde -ki hareketlerinin manasızlığı dengesizliği çoktur. :KK31: En önemlisi de duygusalsanız yengeç erkeğinin yanına bile yaklaşmayın. Tabii ki sizi çok mutlu eder duygusal maskesiyle, ama onun çirkef hali sizi bir hayli yıpratır. Bir de kıskacına alırsa sizi -ki duygusalsanız yeter ki çirkefleşmesin deyip hep siz alttan alırsınız- olan size olur. Arsızdır. Özür yeteneği sıfır, bunu baştan kabullenin. Özür dilerken bile eline yüzüne bulaştırır, bir daha tartışır. :KK53:

Şimdi aslan kadını-yengeç erkeği ilişki yaşayanlar.. Çok yanlış yapmışsınız yengeç erkeğine bulaşarak.. Tam aradığınız erkek, korkak bi artist bu adam :KK56: Ama ömrünüzü yiyecek onun sizi harcaması, her dediğinize alınması. Aldırmayın alınganlığa, bir kere yüz verince inmezler tepenizden. Alınmasalar bile alınmış gibi yaparlar. :KK30: Hiç gelemezsiniz korkaklığa, bu adam sizi kaybetmekten de korkar, ayrılıktan da, iş karıştırdığında anlamanızdan da, bardak kırıldığında çıkan sesten de. Panikler hemen, nefret edersiniz zaten ota çöpe panikleyen tiplerden. :KK15: Ama gece olup da sıcağına sarıldığınızda gündüz gözünüzden düşen, düşerken yerle bir olan o adam hayatınızda olmazsa nefessiz kalacağınızı sanırsınız. İşte bu gece-gündüz ikilemi yüzünden bile çok yanlış bir ilişki bu. Hiçbir zaman içinize sinen bir ilişki olmayacak yengeç-aslan ilişkiniz. :KK5: Onlara güçlü kadın gerek sizin gibi, çünkü sizden her zaman etkilenirler. Ama ona güven veren, daha dik durmalarını sağlayan bu aşk sizin hayat ışığınızı, enerjinizi sömürmekten başka işe yaramayacak bittiğinde. Ki dayanamadığınız noktada da bitecek, giden de siz olacaksınız. Size daha neşeli, gerçekten özgüven sahibi, korkmayan biri lazım, istediğinizi sandığınız melankolik, hassas, duygusal bir tip değil. :nazar:

Evet kızlar şimdi dinleyin yılların tecrübesi konuşacak :KK1:

Ona annesiymiş gibi davranın ara sıra. Mesela yemek yiyip yemediğini sorun, okuluyla işiyle ilgili olduğunuzu gösterin. Ve asla ilgisiz davranmayın. Çünkü yengeç erkeği için sevgi=ilgidir. Biraz kaybetme korkusu yaşatırsanız daha bağımlı olurlar. Mesela bir cümlenizden bir kelimeyi çeker, sizi kaybetme korkusuyla bu kelimeyi anlamaya çalışıp etrafınızda dört dönerler. Ona daima kibar ve şefkatli olun. Çünkü onun kalbi çoook hassastır. Kaçan kovalanır taktiğinin çalışmadığı yengeç burcu erkeği görmedim. Hayatımda çok fazla yengeç burcu erkeği oldu. Ne kadar sevgi dolu olursanız o da size aynen öyle döner. Bazen bunaldığı olur, o dönemlerde sakın peşinden koşmayın. Yaylı oyuncak gibi siz ittikçe geri döner o dönemlerinde :) Özel sorunuz olursa alabilirim, tutacağından eminim. Garantilidir :))

Ona annesiymiş gibi davranın ara sıra. Mesela yemek yiyip yemediğini sorun, okuluyla işiyle ilgili olduğunuzu gösterin. Ve asla ilgisiz davranmayın. Çünkü yengeç erkeği için sevgi=ilgidir. Biraz kaybetme korkusu yaşatırsanız daha bağımlı olurlar. Mesela bir cümlenizden bir kelimeyi çeker, sizi kaybetme korkusuyla bu kelimeyi anlamaya çalışıp etrafınızda dört dönerler. Ona daima kibar ve şefkatli olun. Çünkü onun kalbi çoook hassastır. Kaçan kovalanır taktiğinin çalışmadığı yengeç burcu erkeği görmedim. Hayatımda çok fazla yengeç burcu erkeği oldu. Ne kadar sevgi dolu olursanız o da size aynen öyle döner. Bazen bunaldığı olur, o dönemlerde sakın peşinden koşmayın. Yaylı oyuncak gibi siz ittikçe geri döner o dönemlerinde :) Özel sorunuz olursa alabilirim, tutacağından eminim. Garantilidir :))

cok güzel yorumlamısınız arkadaslar benim bi sorum var eşim yengec aynı ya tam tutuyor ıyy onun kalbi cok hassata bizim kalbimiz ne kavgada kırıcı konusuyo sonra olmamıs gbi davranıyor eşin olunca nası kacan kovalanır metodunu uygulayacaksın cunku ilgi göstermedin mide sorun oluyo??

bir insan bu kadar mı duygularıma tercuman olur basta dunyanın en romantık adamını buldum dıyorsun sonra fosssssssssss:KK43:((

yanlız ne kadar koöik herkez aynı dertten müzdarip:))
şimdi üzülim mi sevinim mi aa normal halleri buymus dıye:))ah ahhhhhhh

Dediklerine %100 katılıyorum. Alınmayın ama yengeç erkeği ile evlenecek kadının biraz pısırık olması lazım. Çünkü maalesef güçlü kişilikleri kaldıramıyorlar. Özür lugatlarında yok. Ve annelerine takıntılı yaşıyorlar. Bu başta size sevimli gelebilir ama evinizi k.validenizin yönettiğini ve kocanızın da buna ses çıkarmadığını düşünsenize... Ayrıca çok kıskançlar, insanı çileden çıkaracak kadar kıskançlar. Çok romantik aşık olsalar da, çok romantik koca olamıyorlar ne yazık ki. Sevgisini başka türlü gösteriyorlar. Karısının her istediğini satın almak gibi. Keşke romantizm parayla satınalınabilse...
Birkaç yengeç hatun arkadaşım olmuştu. Mükemmel kızlardır. Yeri dolduralamayacak insanlardır. Ama erkekleri... Evlenirken 2 kere düşünün derim. Öptüğünüz prens kurbağa olmasın...

gercekten evlenınce daha mı beter oluyolar:KK43:ben aslan burcuyum ve bazen cok ezmeye calıstıgını bogdugunu hatta bazende tam tersı boguldugunu baska ugraslarla ılgılenmek kacmak ıstedıgını dusunuyorum.ılıskımızın %80 ı haklı olsamda haksızmıyım acaba dogru mu yapıyorum acaba degısır mı acabayla gecıyo amaaaaa evın ıcınde mukemmel bı adam dısarı cıkınca tam bi okuz..dıyorum evlenınce değişir ama hıc sokaga cıkmadıgımızda mutlu oluruz ozamanda sanırım:KK43:(8

benim sevgilimde yengeç burcu. dedikleriniz dogru tam bir anne bağımlısı ya bune anne düşkünlüğüdür anlamadım. ama benim sevgilim romantik bendende romantik hatta :KK1: gerci romantik falan ama cokta düşüncesiz birisi

Erkek arkadaşım yengeç burcu. Kime desem inanmaz ama buradakiler beni anlar. Hiçbir şey yokken ortada aramayı sormayı kesti. Ne olduğumu şaşırdım. Düşündüm durdum günlerce birşey mi yaptım diye.. Yok bulamadım. Defalarca aradım, mesajlar yazdım. Ne olumlu ne olumsuz tek cevap alamadım. Yaklaşık 25 günlük süreç böyle. Son 10 gündür arayıp sormayı bıraktım. Ne olucan bilemiyorum:KK43:

X