Normal doğum isteyenler mutlaka okusun benim doğum hikayemi:)

bende normal doğum yaptım. epiduralsiz ama sancısız. Suyum geldiği için gittim hastaneye ve 5 cm açılmam vardı ama sancım yoktu. 3750 kg doğdu bebeğim. Herkese benimki giibi doğum dilerim. :KK16:

Merhaba,
Yeni doğum yapmış bir anne olarak (kızım henüz 13 günlük) benim doğum hikayem biraz zorlu oldu. Çok kolay ve rahat hamilelik geçirdim.Hamileliğim boyunca hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım tum işimi kendim yaptım. Hatta doğumdan 1 gün önce bile tüm evimi temizleyip öyle gittim doğuma:) Hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren normal doğum istedim sürekli dua etiim Allah'ım bana bu güzelliği yaşat diye. Çünkü bu güzel duygunun biz kadınlara verilen bir nimet olduğu düşünüyorum ve ilk hamileliğim olduğu için sezeryan olmaktan ve bu duyguyu bir daha yaşayamamaktan cok korkuyordum. Hamileliğim süresince 3 doktor değiştirdim.ilk doktorum daha bebeğim 12 haftalıkken sezeryan yanlısı olduğunu kendisininde sezeryanla doğum yaptığını normal doğumun riskli olduğunu anlattı, tabi ben hemen doktor aramaya başladım.internetten bakıp baska bır doktora gittim ve doktorumu cok seviyordum ta ki kızım 41haftalık olup hala gelmeye niyetli olmadığını gösterene kadar. İlk günden beri normal doğumu savunan doktorum 41.haftada ben risk alamam bebek kakasını yapar ve ölebilir sorumluluk kabul etmem dedi o an şok geçirdim çünkü bebeğim cok iyiydi suyum iyiydi hareketleri iyiydi. Beni sezeryana zorluyordu bense suni sancıyı denemek istiyordum bana bu şansı bile vermedi. Hiç korkmadan evime daha yakın bir hastanede başka doktora gittim ve acıkca suni sancıyla doğurup doğuramayacıı sordum gittiğim doktor doğurabilirsin deyince 1 gün sonra gidip hastaneye yattım ve 16 saatlik uzun bir süreden sonra meleğimi kucağıma aldım.epidural normal doğum yaptım ve herşey harikaydı,bir daha hamile kalsam yine normal doğum yapmak isterim. Eğer normal doğum istiyorsan sonuna kadar direnin doktorların siZi korkutmasına izin vermeyin. Doğumdan yarım saat sonra hemen ayaga kalkabildim kızımı doya doya emzirdim ve inanılma derecede kolay kilo verdim şuanda göbeğimden eser yok, herkese normal doğumu tavsiye ederim.

sankı kendıdogum hıkayemı dınledım tek fark benım kızım 103 gunluk ,12 saat sancı cektım ve tamamıyle normal dogum yaptım gule gule buyutelım ınsallah..

ALLAH analı babalı buyutsun arkadaş ben de son aya girdim ve normal dogum istiyorum dua adiyorum namazlarım da inş bir avaz da olurdiye doktor da önemli gercek ten devlete gidiyom bende ama sorrun ca son ana kadar benli olmaz diyo dogum normal olup olmucagı bana du a edin lütfen.

merhaba,

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum yazı başlığını okur okumaz hemen tıkladım, anlattıklarına,yazdıklarına inanılmaz ihtiyacım vardı birden umutlandım bende 6 aylık hamileyim normal doğum yapmak istiyorum ama hiçbir hastaneye ve doktora nedense bu konuda güvenemiyorum.Son anda benı mecbur bırakıp sezeryan yapacaklarmış gibi geliyor.İnşallah yaşamış oldukların izmirde bir hastanede gerçekleşmiştir. bana özelden de yazabilirsin lütfen hastane ve doktor adı yazarsan çok sevinirim. Allah kızın ile birlikte bir ömür sağlıklı ve huzurlu yaşamayı nasip etsin...

Merhaba, maalesef ben istanbuldayım ve burda doğum yaptım izmir de olup size yardımcı olmayı cok isterdim. İstanbul Özel Emsey Hospital da doğurdum herşey cok guzeldi. Epidural normal dogumdan korkmayın herşey yolunda giderse ve doktorunuz onay verirse inş. Normal dogum yaparsınız.Aklınıza takılan bişey olursa sorabilirsiniz herzaman. Doktorlara guvenmek zorundayız maalesef fakat doktorlar kendilerini belli ediyorlar sizde herşeyin normal gitmesi halinde normal doğumu istediğinizi mutlaka belirtin. Bir avazda kurtulursunuz inş.

ALLAH analı babalı buyutsun arkadaş ben de son aya girdim ve normal dogum istiyorum dua adiyorum namazlarım da inş bir avaz da olurdiye doktor da önemli gercek ten devlete gidiyom bende ama sorrun ca son ana kadar benli olmaz diyo dogum normal olup olmucagı bana du a edin lütfen.

Merhaba,
Sizin için dua ederim bol bol mersk etmeyin. Bende namazlarımda hep normal olsun diye dua ettim Rabbim kabul etti.Doğuma gittiğimde de bolbol zikrettim ve inanın sancılar hafifledi Allah'tan hayırlısını isteyin inş. Dualarınız kabul olur bu güzel duyguyu yaşarsınız.

Allah bagislasin yavrunuzu, boyle guzel normal dogum hikayelerini duydukca cesaret geliyor bana da ... Darisi bize insAllah....

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: Öncelikle bebeğinizi güle güle büyütün.............Normal doğum tabiki de avantaj kadın için ,,, ama ağrıları çekmesi çok zor olsa gerek....
Ben de hep normal doğum istemiştim ama sezeryan oldu......Sonrasında da zaten acılar çektim...

............Normal doğumda ağrı çok oluyor ama bebeği doğunca bir şey kalmıyor .........
....Sezeryanda da çok rahat giriliyor doğuma ,,, ama doğumdan sonrası da epey acılı geçiyor...
...Herkeze kolay doğumlar nasip olsun iNşlh..

ömürlü olsun bebeğiniz:nazar:.ben hamile değilim ama doğumdan okadar çok korkuyorum ki hele ki normal doğumdan.ama hikayenizi okuyunca içime su serpildi sanki.paylaşımınız için teşekkürler

Merhaba,
Yeni doğum yapmış bir anne olarak (kızım henüz 13 günlük) benim doğum hikayem biraz zorlu oldu. Çok kolay ve rahat hamilelik geçirdim.Hamileliğim boyunca hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım tum işimi kendim yaptım. Hatta doğumdan 1 gün önce bile tüm evimi temizleyip öyle gittim doğuma:) Hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren normal doğum istedim sürekli dua etiim Allah'ım bana bu güzelliği yaşat diye. Çünkü bu güzel duygunun biz kadınlara verilen bir nimet olduğu düşünüyorum ve ilk hamileliğim olduğu için sezeryan olmaktan ve bu duyguyu bir daha yaşayamamaktan cok korkuyordum. Hamileliğim süresince 3 doktor değiştirdim.ilk doktorum daha bebeğim 12 haftalıkken sezeryan yanlısı olduğunu kendisininde sezeryanla doğum yaptığını normal doğumun riskli olduğunu anlattı, tabi ben hemen doktor aramaya başladım.internetten bakıp baska bır doktora gittim ve doktorumu cok seviyordum ta ki kızım 41haftalık olup hala gelmeye niyetli olmadığını gösterene kadar. İlk günden beri normal doğumu savunan doktorum 41.haftada ben risk alamam bebek kakasını yapar ve ölebilir sorumluluk kabul etmem dedi o an şok geçirdim çünkü bebeğim cok iyiydi suyum iyiydi hareketleri iyiydi. Beni sezeryana zorluyordu bense suni sancıyı denemek istiyordum bana bu şansı bile vermedi. Hiç korkmadan evime daha yakın bir hastanede başka doktora gittim ve acıkca suni sancıyla doğurup doğuramayacıı sordum gittiğim doktor doğurabilirsin deyince 1 gün sonra gidip hastaneye yattım ve 16 saatlik uzun bir süreden sonra meleğimi kucağıma aldım.epidural normal doğum yaptım ve herşey harikaydı,bir daha hamile kalsam yine normal doğum yapmak isterim. Eğer normal doğum istiyorsan sonuna kadar direnin doktorların siZi korkutmasına izin vermeyin. Doğumdan yarım saat sonra hemen ayaga kalkabildim kızımı doya doya emzirdim ve inanılma derecede kolay kilo verdim şuanda göbeğimden eser yok, herkese normal doğumu tavsiye ederim.
tebrik ederim rabbim analı babalı büyütsün inşallah bende 1 yıl önce doğum yaptım bende sizin gibi çok istiyordum çok dua ettim son ana kadar hep normal olmasını istedim 4 doktor değiştirdim ama malesef hiç birinden normal doğum izni çıkmadı miyomlarım vardı ve büyüktü yaşımda ilerleyince normal doğumu önermedi hiç biri çok ağladım çok üzüldüm günlerce dua ettim belki sancım gelirde normal doğuma zorlarım doktorları diye ama olmadı sezaryen oldum kısmet işi doğum sırasında doktorum bebek kakasını yapmış dedi eğer normal doğumu bekleseydim belkide bebeğimi kaybedebilirdim herşeyde bir hayır var kısmetten ötesi olmuyor yinede normal doğumu herkese bende tavsiye ederim keşke şartlar farklı olsaydı ve normal doğum yapsaydım ama kısmet

bende normal doğum istiyorum doğumuma 1.5 ay falan kaldı çok korkuyodum ama şimdi biraz rahatladım paylaşımınız için teşekkürler:) ALLAH bebeğinize ve size uzun ve sağlıklı bir ömür versin inşallah...

Merhaba, maalesef ben istanbuldayım ve burda doğum yaptım izmir de olup size yardımcı olmayı cok isterdim. İstanbul Özel Emsey Hospital da doğurdum herşey cok guzeldi. Epidural normal dogumdan korkmayın herşey yolunda giderse ve doktorunuz onay verirse inş. Normal dogum yaparsınız.Aklınıza takılan bişey olursa sorabilirsiniz herzaman. Doktorlara guvenmek zorundayız maalesef fakat doktorlar kendilerini belli ediyorlar sizde herşeyin normal gitmesi halinde normal doğumu istediğinizi mutlaka belirtin. Bir avazda kurtulursunuz inş.

doktorunuz kimdi acaba?benimde 1 aydan az kaldı.normal doğum istiyorum.medicine hospitale gidiyordum hijyenik olmadığı için değiştirdim emseye devam ediyorum şimdi.medicinedaki doktor epiduralle ilgili pek olumlu şeyler söylemedi.yani cesaretimi kırdı.emseyde Pınar gökova azmana gidiyorum memnunum şimdilik,ilgili bi doktor.ona da sorucam epidurali.

Merhaba,

iyiki böyle şeyler yazıyorsunuz kızlar bize de moral oluyor! :)))

doktorunuz kimdi acaba?benimde 1 aydan az kaldı.normal doğum istiyorum.medicine hospitale gidiyordum hijyenik olmadığı için değiştirdim emseye devam ediyorum şimdi.medicinedaki doktor epiduralle ilgili pek olumlu şeyler söylemedi.yani cesaretimi kırdı.emseyde Pınar gökova azmana gidiyorum memnunum şimdilik,ilgili bi doktor.ona da sorucam epidurali.

Cnm Gülcan Akyol benim doktorum şiddetle tavsiye ederim. Hayatımda onun kadar iyi niyetli ve doktordan daha çok bir anne abla gibş davranana doktor görmedim. Benim ilk gittiğim doktor Emseyde Pınar Hn dı fakat ben memenun kalmayıp değiştirmiştim. Fakat normal doğum istiyorsan ve Emsey i düşünüyorsan doktorlar gece gelmiyor yani geceleri nöbette kim varsa o doğurtuyor.

Cnm Gülcan Akyol benim doktorum şiddetle tavsiye ederim. Hayatımda onun kadar iyi niyetli ve doktordan daha çok bir anne abla gibş davranana doktor görmedim. Benim ilk gittiğim doktor Emseyde Pınar Hn dı fakat ben memenun kalmayıp değiştirmiştim. Fakat normal doğum istiyorsan ve Emsey i düşünüyorsan doktorlar gece gelmiyor yani geceleri nöbette kim varsa o doğurtuyor.
ıyıkı yazmıssınız coksevındım okuduguma benımde suan doktorum gulcan hanım gercekten cok sevındım maşallah Allah bebısınıze de sızde saglık versın bende hastaneden ve doktordan menunum tavsıye ederım cok temız hastane

merhaba arkadaslar;

simdi ben yazdiklarinizi okuyunca kendi hikayemi anlatmaktan cekindim acikcasi. yurtdisinda yasiyorum ve burada zorunlu olmadikca kesinlikle sezaryen yapilmiyor. bir yaniyla iyi bir yaniyla cok kotu. cunku ben 3.800 koluluk kizimi 42+2 de zorla normal dogum yaptim. ne yapildiysa dogum baslamadi. en sonunda 18 saatlik suni sanci ve epiduralle dogurdum.

normal dogum benim nezdimde insanda travmalar yaratiyor. en iyi, en sorunsuz, dikissiz dogum yapan da bile travma olusuyor. sonucta stresli bir sey. ikinma denilen olayi ben tvlerden izlerdim, su kadinlar neden ikinamiyor ne var tanri askina derdim. meger cok zormus, cunku insan ustu bir caba harcamaniz gerekiyor. en onemlisi de hep korkuyorsunuz. ya bebegim SIKISIRSa diye. dogum sonrasi dikislerden hic bahsetmiyorum. sonucta alt bolgeniz, gobek gibi degil cok agriyor.

ben kendi dogumumdan once normal dogum taraftariydim. sonucta dunyada milyonlarca insanin, annelerimizin yaptigi seyi ben mi yapamayacaktim? ancak oyle olmadi. gobegimde oyle denildigi gibi gitmedi. sezaryen yapan arkadasim da gobek yok. yani normnal dogumda gider, sezaryende kalir gibi bir sey yok.

burada onemli olan sizin psikolojiniz. korkuyorsaniz hic kendiniz zorlamayin derim. eger korkmuyorsaniz, psikolojik olarak hazirsaniz korkmayan bir doktor bulun. cunku yurtdisinda nasil sezaryenden odleri kopuyorsa turkiyede de normal dogumdan korkuyorlar. tecrubesizler. herhangi bir komplikasyon olup olamdigina bakin, siz hazirsaniz ve sartlar yerindeyse epiduralle gayet rahat yaparsaniz. ama ben 1 yildan fazla oldu, hala bu dogum korkum devam ediyor. ve burada dogumu iyi hatirlayan hic bir arkadasim yok.

dedigim gibi kimseyi korkutmak istemiyorum. ama yasadiklarim bunlar. ben sezaryen yaptirmak isteyenlere kizarken simdi kesinlikle gidin, rahat rahat sezaryen olun diyorum.

Ben de yurtdışında normal doğum yaptım. Çok kolay ve sonrasında çok rahat bir süreçti. Çekeceğiniz ağrı epidural alana kadar ki bu ağrı ilk başlarda normal regl sancısı gibi, sonra zamanla şiddeti artıyor ama hiçbir zaman ölüm noktasına gelmiyor. zaten sancılar sürekli değil. benimki 10 dakikada bir 20 saniye ile başladı. 7 dakikaya düşünce hastaneye gittik ama geri gönderdiler. 3 dakikada bire düşüp her bir sancı 1 dakika sürmedikçe gelmeyin dediler. Bunun olması için aradan 4-5 saat geçmesi gerekti. Tekrar gittiğimizde beni muayene edip odaya aldılar. Sonrasında sancıları hafifletmek için pilates topu kullandım. (üzerine oturup topu ileri geri sağa sola dairesel çeviriyorsunuz) sonrasında da jakuziye girdim ve her sancıda jakuzinin masaj tuşuna bastım. Bunlar rahatlatıyor. Epidurali 5 cm açılmadan yapmıyorlar. bende açılma yavaş oldu. 18:30'da başlamıştı ilk sancım, epidurali gece 2-3 gibi aldım. zaten epiduralden sonra hiçbirşey hissetmiyorsunuz. yani kasılmayı hissediyorsunuz (birisi kolunusu sıkınca hissettiğiniz gibi bir his olarak sadece) ama acısını hissetmiyorsunuz. sonrasında gayet rahat uyudum. Arada doktorlar gelip muayene etmek için uyandırdılar. ertesi gün de istenen açılma olunca (10 cm) artık doğumu başlatabiliriz dediler. İlk önce ıkınma pratiği yaptırdılar hangi pozisyonda rahat hissettiğimi anlamak için. Ben yer çekimini de kullanabildiğim ayakta çömelme pozisyonunu (tuvalet yapar gibi yani- ama ellerinizle bir boruya tutunuyorsunuz) tercih ettim. İnanın filmlerdeki gibi avaz avaz bağırmayı gerektirecek bir durum yok zaten bu bağırma işe de yaramadığı gibi süreci uzatıyor. doğru nefesle 3 ıkınmada doğurdum. Gıkım bile çıkmadı hatta. yani doğuma başlayalım diyip pratik yaptırmaları ve doğum toplamı 20 dakika sürdü gerçekten. Türkiye'de normal doğumda sanırım direk kesik atıyorlarmış ama yurtdışında akışına bırakıyorlar çünkü herkesin yırtılmayabiliyor. Zaten normal doğum yapma konusuna hastalıklı bir biçimde takıntılıydım. Bu yüzden hamile kaldığımı öğrendiğimden itibaren yoga, pilates ve nefes dersleri aldım. bunlar çok yardımcı oldu. Hem doğumu kolay yaptım hem de çok çabuk toparlandım. Gerçekten korkacak bir şey yok. Düşünün ki Türkiye hariç tüm dünya normal doğuruyor. millet tarlada ilaçsız kendi kendine doğuruyor. ne kadar zor olabilir. Olayı kafada basitleştirip eğer gerçekten normal istiyorsanız buna hem psikolojik hem fiziksel hazırlık yapmak süreci kolaylaştırır. nefesi doğru kullanmak buradaki anahtar nokta. Umarım herkes dilediği gibi benim kadar rahat doğurabilir. herkese bol şans:)

X