Yumurtlama belirtisi her ay olur mu

scaarlet

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2008
223
3
Arkadaşlar. Ben genelde 28 günde bir adet gören biriyim. Yumurtlama hesaplamasına göre benim dün yumurtlama günümdü. Ama hiç bir belirti olmadı. Bazen yumurta beyazı şeklinde akıntım olduğunu farkederdim ama bunun yumurtlama belirtisi olduğunu bilmiyordum. Bu ay dikkat ettim ama dün bende öyle bir belirti olmadı. Bu belirtilerin, kısacası akıntının her ay olması gerekiyor mu? Sizlerde her ay düzenli olarak olur mu? Bende olmayınca acaba bende yumurtlama olmadı mı diye düşünüyorum. Korktum açıkcası. Bilgisi olan varsa yazabilir mi arkadaşlar. Teşekkürler şimdiden..

yumurtlama dönemi ayda yaklaşık - 7 gün içinde gerçekleşir
buda son regl'nizin ilk günü ile birlikte saydığımızda 14 gününden itibaren başlar

bu 6 günlük dönem içerisinde kasıklarınızda kısa süreli ağrı hissedersiniz yumurtlama dönemlerisinizi bu sancılardan hissedebilirsiniz

benim adetim düzenli değil. ama yumurtlama belirtilerini bilmek istiyorum. benim muhtemelen 14. gün olmuyor. o yüzden gün hhesabım tutmaz bunun haricinde nerden anlarız

Arkadaşlar. Ben genelde 28 günde bir adet gören biriyim. Yumurtlama hesaplamasına göre benim dün yumurtlama günümdü. Ama hiç bir belirti olmadı. Bazen yumurta beyazı şeklinde akıntım olduğunu farkederdim ama bunun yumurtlama belirtisi olduğunu bilmiyordum. Bu ay dikkat ettim ama dün bende öyle bir belirti olmadı. Bu belirtilerin, kısacası akıntının her ay olması gerekiyor mu? Sizlerde her ay düzenli olarak olur mu? Bende olmayınca acaba bende yumurtlama olmadı mı diye düşünüyorum. Korktum açıkcası. Bilgisi olan varsa yazabilir mi arkadaşlar. Teşekkürler şimdiden..
canım bu ay adet düzensizliği yaşayabilirsin hamile olma ihtimalin yoksa tabii ki şimdi.o şeffaf akıntı ben 6 aydır takip ediyorum her ay geliyor.takip etmeye devam et birkaç gün gecikmeli gelebilir.geç yumurtlayacak olabilirsin.kasık ağrısı her ay olmaz bildiğim kadarıyla kasık ağrısı olduğunda zengin yumurtlama olduğunu duymuştum.

canım bende akıntıyı takip etmiyorum ama.sırtımda ateş çıkıyomuş gibi hissediyorum.yumurtladığım zamanlar hep oluyor.

herkezin yumartlama sendromları farklı olsada çoğunun hemen hemen aynıdır akıntı kasıkta ağrı ödem sıcak basması gibi ama şu varki her kadın her ay yumurtlamaz hatta çoğu kadın farkında olmasada her ay yumurtlamaz bu normaldir adet düzensizliğiniz varsa ve yumurtlama döneminiz çok sancılı geçmiyorsa ovulasyon döneminizi farkedemeye bilirsiniz

merhaba arkadaşlar akıntıdan ziyade en güzel öğrenme tekniği şudur ki ovulasyon testler doktornevra.com diye bir site var orada anlatıyor test yapabilirsiniz mesela ben şuanda yumurtlama dönemindeyim akıntımda gelir hep ... iyi forumlara.s.a.s.

kızlar ben de birşey sormak istiyorum.geçen ay yumurtlama günümü çok net hissettim ben.o yapışkan akıntıyı da gördüm.sormak istediğim şu.yumurtlamanın olduğu gün öü ilişkide bulunulmalı yoksa bir gün öncesi ve bir gün sonrasında mı?çünkü yanılmıyorsam doktorlar bu dönemde gün aşırı ilişki tavsiye ediyorlar:uhm:

Kızlarr....
Aynı soruyu ben de sorucam.Lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olurmu?
Bu gün bazal sıcaklıgım 37.3 dü.Doktor kontrolune gittim.Yumurtam çatlamış sögledi.Dün de eşimle beraberliğim oldu.Şimdi kafamı kurcalayan soru bu:
Yumurta hüçre kaç saat canlı kala biliyor?Yani eger benim yumurtam dün çatlamışsa ne zamana kadar ilişkide olmam lazım onu mayalandırmak için????

Kızlarr....
Aynı soruyu ben de sorucam.Lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olurmu?
Bu gün bazal sıcaklıgım 37.3 dü.Doktor kontrolune gittim.Yumurtam çatlamış sögledi.Dün de eşimle beraberliğim oldu.Şimdi kafamı kurcalayan soru bu:
Yumurta hüçre kaç saat canlı kala biliyor?Yani eger benim yumurtam dün çatlamışsa ne zamana kadar ilişkide olmam lazım onu mayalandırmak için????

cnm 12 -24 saat arası canlı kalır diyorlar

bu yumurtada amma derinlerde saklanıyor ya.. spermlere yazık valla onu bulmak için koşuyorlar yoruluyolar oracıkta ölüyorlar birazda yumurta hanım sen gelsen biraz bu yana olmadı yakalamaca oynayın bari. kendini naza çekiyor bu yumurta sinir ediyor beni haddini bil haddiniiiiiiiii......

benimde yumurtlama belirtilerim sizlerinkiyle aynı sayılır kasıkta ağrı ve seffaf akıntı ayrıca birden fazla da yumurtam oluşuyormuş çoğul gebelik şansın çok yüksek ama ne yazıkki eşimde hiç sperm yok:KK43:((..jinekoloğumdan öğrendiğim birşeyi sizlerle paylaşmak isttiyorum kadınlarda yumurtlama günü değişirmiş ama yumurtlamadan sonra adet tam 14 gün sonra gerçekleşirmiş bu bütün kadınlarda aynıymış..ben bu ay deniycem bakalım doğrumu
bu arada bende bişeyler ekleyeyim spermler 3 gün canlı kalıyorlar gün aşırı ilişkide bulunulsa bile tutma şansımız çokk yeterki sağlıklı yumurta ve spermler olsun

arkadaşlar ben internette hesapladım ,benim yumurtlamam adetin bitiminden 1-2 gün sonra başlıyor yani şimdilerde yumurtluyorum galiba çünkü kasıklarımda çok hafif ağrı belli belirsiz bazı kasılmalar var..sanki adet olucakmışım gibi sizinde öyle oluyormu?

ben hiç anlamıyorum ya benim akıntım azda olsa değişik zamanlarda yada hergün biraz olabiliyor,

bu akıntının bi farkımı var normalde her kadında hergün belirli miktarlarda akıntı olmazmı bunu dr söylemişti bana .

ben çokmu salağım ben nie anlamıyorumki ???

ben hiç anlamıyorum ya benim akıntım azda olsa değişik zamanlarda yada hergün biraz olabiliyor,

bu akıntının bi farkımı var normalde her kadında hergün belirli miktarlarda akıntı olmazmı bunu dr söylemişti bana .

ben çokmu salağım ben nie anlamıyorumki ???
estağfurullah o senin salaklığın olamaz belkide biz anladığımızı sanıp gaz sancısı çekiyoruzdur olamazmı yani :)))

arkadaşlar ben internette hesapladım ,benim yumurtlamam adetin bitiminden 1-2 gün sonra başlıyor yani şimdilerde yumurtluyorum galiba çünkü kasıklarımda çok hafif ağrı belli belirsiz bazı kasılmalar var..sanki adet olucakmışım gibi sizinde öyle oluyormu?

canım adet dönemin nasıl? adetten 1-2 gün sonra başlıyorsa sanırım adetlerin 23 günde bir mi oluyor? ben de bu ay ovulasyon test siparişi verdim. adetlerim 28 gün ama 3 ay oldu tuturamadık gebeliği. ben de belki erken yumurtluyorumdur. kasıklarımda ağrı da oluyor adet bittikten 1-2 gün sonra. bakcaz bakalım

canım adet dönemin nasıl? adetten 1-2 gün sonra başlıyorsa sanırım adetlerin 23 günde bir mi oluyor? ben de bu ay ovulasyon test siparişi verdim. adetlerim 28 gün ama 3 ay oldu tuturamadık gebeliği. ben de belki erken yumurtluyorumdur. kasıklarımda ağrı da oluyor adet bittikten 1-2 gün sonra. bakcaz bakalım
geçen ay bende senin gibi yanlış hesaplamıştım.adetin ortaları filan gibi sanıyordum..ama benim adetim 25 günde bir oluyor..dr.nevra diye bir sitede hesapladım ,adetin bitiminden 1-2 gün sonra yumurtlamam başlıyormuş..bende zaten yumurtlama belirtileri yaşıyorum...bu ay ona göre hareket edeceğiz.gazamız mübarek olsun.vatana millete hayırlı uğurlu olsun :))))

kızlar ben de her ay yumurtlama günlerinin belirtilerini yaşayanlardandım; ta kiii bu aya kadar.
bu ay hiç bi şekilde belirti yaşamadım. akıntı bile yok.. yumurtlamadım mı şimdi ben??? fisfisfis
adetlerim düzensizdi, ozaman yumurtlama belirtisi yaşıyordum. bu ay adetim düzene girdi ve hayret ettim 28 günde adet gördüm ama şimdide yumurtlama günüme ait en ufak birşey bile hissetmiyorum..

meraktan sıkıntı bastı bana ya...yorumlarınızı bekliyorum; :nazar:

İllede belli bir günde yumurtlama olacak diye bir şey yok ki.Yani 14. günden sonra birkaç gün içinde olabilir.Bende her ay yumurtla dönemimi hissediyorum.Epey sancı yapıyor.Akıntıda değişiyor.

X