Saç Kesim Şekilleri Su dalgası hakkında bilinmesi gerekenler

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

nosey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
165
3
saçlarım düz ve kendimi bildim bileli düz kullanıyorum ayrıca kendi rengi oynamak istemiyorum uzun bi süre daha gölge bile yok yani o derece... ama bazen bu hep aynılık sıkıyo insanı. önceden çok sıkılınca kısa kestirirdim baya idare ederdi o beni ama şimdi iş değişti erkek arkadaşım kısa saçtan hoşlanmıyoo! bende kestrip kestrmemekte kararsız kalıyorum.
nese sonuç olarak su dalgası yaptırmayı düşünmeye başladım bende.. ama saçı çok yıpratıyomuş ööle diolar yani sürekli jöle fln kullanmak gerektiinden. ayrıca jöle hiç ii gelmio bana saçımı çok döküyo ama yinede dalgalı saç isitiyoruum!!!

su dalgası yaptıran varmı ne dersiniz denemeye değrmi? saçım omuzlarımdan brz aşağı uzunlukta fiyat hakkında bi bilginiz varmı?

fiyatlar güncel mi bilmiyorum..

Yar saçların lüle lüle
Bu yıl çarpıcı bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar saçlarının doğal dalgalarını daha bir vurgulayarak lülelerini kabarta kabarta geziyor.

Dilek Sancılı

Son günlerde televizyonda veya dergilerde pek çok sanatçımızı uzun lüle saçlarıyla görüyoruz. İlk örneklerini Hande Ataizi ve Meltem Cumbul'da gördüğümüz doğal dalgalı lüle saçlar artık herkesin gözde modeli. Kadınların böylesine uzun ve lüle saçı tercih etmesindeki neden ise Divan Kuaför'den Zekai Erdem'e göre, yenilik ve değişiklik arayışı. Çünkü saçlarına her türlü işlemi yaptıran kadınlar tüm bunlardan sıkılarak saçlarını kendi doğal dalgalarına bıraktılar.
Kuaförlerce "su dalgası" denilen bu saçları Erdem şöyle anlatıyor: "Biz bu saçlara su dalgası diyoruz. Saç kendi dalgasında olunca biraz saçak saçak bir görünüme sahip oluyor. Biz de saçın bu kendi dalgasını maşalarla ama özel bir maşa ile kıvırarak dalga dalga olmasını sağlıyoruz. Ancak bunu yaparken de saçın çok kıvır kıvır olmaması gerekiyor," diyor.
Saçları bu şekle sokarken aslında hiçbir işlem uygulanmıyor. Saç hafif bir köpük yardımıyla kendi halinde kurutuluyor. Daha sonra ise görünen bölgedeki saçların uçlarına bu özel maşa ile şekil veriliyor. Burada saçın doğal görünmesi için maşayı kullanmak ve maşa hareketlerini doğru yönde yapmak çok önemli. Siz de bu tür lülelere sahip olmak istiyor, ancak saçım yeteri kadar uzun değil diyorsanız bunun da çaresi var. Doğal uzunluktaki saçlarınızın arasına aynı renklerde uzun postişler takılıyor. Zaten pek çok sanatçının kısacık saçlarına da aynen bu işlem uygulanıyor.
Böyle bir işlem uygulanan saçlar şekillerini bir yıkamada kaybediyor. Eğer saçlarınızın sürekli bu şekilde kalıcı olmasını isterseniz o zaman su dalgası perma yaptırabilirsiniz. Bu saçlara sahip olmanın bedeli 10 milyon lira. Eğer kalıcı olarak bir süre bu saçlarla gezmek isterseniz su dalgası permanın fiyatı ise saçın uzunluğuna bağlı olarak 40 milyona kadar çıkabiliyor. Bu saçları yapan başka bir yer ise MOS Kuaför. Lüle lüle saç isteyenler için öncelikle saçı şampuanladıktan sonra "aqua bakım" isimli bir ürünü saça sürüyor. Beş yıkamaya kadar etkisini gösteren bir ilaç olan aqua bakım, 3 - 4 dakika saçta bekletildikten sonra iyice durulanıyor. Daha sonra fönle saça şekil veriliyor.
Bu işlem için ödeyeceğiniz fiyat ise aqua bakım ve fönle birlikte 10 milyon lira.

Evde nasıl yapılır?
Eğer kuaföre gidecek zaman bulamıyorsanız evde de buna yakın buklelere sahip olabilirsiniz. Bunun için iki yöntem var.

Parmak yardımıyla saç sarma Bunun için öncelikle ıslak saçlarınızı iki üç santimlik tutamlara ayırın. Ayırdığınız tutamları parmağınız yardımıyla sarın ve bir pense ile tutturun. Daha sonra hafif bir sprey yardımıyla kalıcı hale getirin.
Bigudi yöntemi Önce saçınızı nemlendirin. Daha sonra tepede toplayarak düzgün bir şekilde ayırın. İçe ya da dışa nasıl bir kıvrım istiyorsanız ona göre saç tutamlarını bigudi ile sarın. Kendinden telli bigudi ile sarıyorsanız bu teli dikkatli takmanız gerekir ki saçta istenmeyen bir iz bırakmasın. Daha sonra saçınızı açın ve şekil verin.

Saç bakımı
Günümüz kadını artık işlem görmüş saçlar yerine doğal ama bakımlı saçları tercih ediyor. Ancak mevsim dönümleri, hava kirliliği, stres gibi etkenlerden her şeyden önce saçlarımız ve cildimiz etkileniyor. Özellikle sonbahar döneminde saçlarda dökülme ve kepek sorunu baş gösteriyor. Eğer saçlarınız günde 100 - 200 tel arasında dökülüyorsa bu tamamen normal bir dökülme. Ama daha fazla dökülüyorsa tehlike var demektir.
Saç deyince akla gelen ikinci sorun ise kadın erkek herkesin ortak derdi olan kepek. Eğer saçınız kepeklendiyse kesinlikle sert fırçalama, tarama yapmayın ve kafanızı kaşımayın. Çünkü bu sırada saç derisi tahriş olur ve kabuklanma yapar. Tüm bunların sonucunda tıbbi tedavi yaptırmak zorunda bile kalabilirsiniz.
Saçınızın kepeklenmesinin nedenlerinin başında saçın yeteri kadar hava almaması gelir. Bunun yanı sıra mevsimsel değişiklikler, yorgunluk ve stres de kepek yapabilir. Kepek sorununu çözmek için işe yediğimiz besinlere dikkat ederek başlanabilir. Bunun için de yağlı besinlerden uzak durulmalıdır. Ayrıca saçların ve saç diplerinin temizliğine de bu dönemde ayrı bir önem verilmelidir.
Ayrıca bir ölçü elma suyu ile üç ölçü suyu karıştırarak saç derisine yedirmek de kepeği gidermede yararlı olacaktır.

teşekkürler cnm kendim yapınca tutmuyo düşüyo kalıcı olsun istilom bende.

bu işlem hakkında benim bir bilgim yok ama konunun dışında şunu söylemek istiyorum..

saçımı kestirmek istemiyorum demişsin...ama zaten saçlar dalgalı olursa ister istemez olduğundan daha kısa görünecektir zaten...bu da aklında olsun :)
ne kadar dalgalı olursa o kadar kısa görünür saç ... çünkü saç telleri dalgadan ötürü yukarıya doğru kıvrılıp toplanıyor...dikkate almanı öneririm..

Benim bi arkdaşım yaptırmıştı cok güzel oldu ... bidha yaptırdı hatta :) onun saçları gür ve kalın telliydi yalnız..o sürdükleri ilaç saçı yıpratıyo baya.. Bi tanıdıgm dh yaptırmıstı o inc etelli saçlara sahipti onun da güzel olmuştu ama sonra baya döküldü falan..

teşekkür ederim bende kestirmemek için yaptırmak istiyorum işte... bi değişiklik yapcam ama nası.. rengini değiştirmek istemiyorum geriye başka eçeneğim kalmıyo maleseff...

saçlarım düz ve kendimi bildim bileli düz kullanıyorum ayrıca kendi rengi oynamak istemiyorum uzun bi süre daha gölge bile yok yani o derece... ama bazen bu hep aynılık sıkıyo insanı. önceden çok sıkılınca kısa kestirirdim baya idare ederdi o beni ama şimdi iş değişti erkek arkadaşım kısa saçtan nefret ediyo! bende kestrip kestrmemekte kararsız kalıyorum. bende bıyıktan hiç hoşlanmıyorum ama o tatilde görmezken birbirimizi bırakmıştı şimdi de çok alıştım kesmiim die yalvarıyo bide yüzünü zayıf gösterio die kesmek istemio bende hevesini alsın die bişi demiorum şimdilik... inada bindirip kestrmek istemiorum ama haksızlık gibi gelio bana yinede.

nese sonuç olarak su dalgası yaptırmayı düşünmeye başladım bende.. ama saçı çok yıpratıyomuş ööle diolar yani sürekli jöle fln kullanmak gerektiinden. ayrıca jöle hiç ii gelmio bana saçımı çok döküyo ama yinede dalgalı saç isitiyoruum!!!

su dalgası yaptıran varmı ne dersiniz denemeye değrmi? saçım omuzlarımdan brz aşağı uzunlukta fiyat hakkında bi bilginiz varmı?

40 veya 50 civarındadır heralde gerçi her yerde değişiyo benim arkadaşım yaptırdı iri iri lüle lüle oldu ama saçları çok yıprandı perma sonuçta oda mahvediyo ama sen bilirsin ii düşün derim

olmasmı canım bende yaptırdım.sürekli jöle kullanmana gerek yok
doğalda kullanabilirsin.ewt biras saçları yıprattığı doğru ama güsel oluyor.bu arada saçların çok düzse uzadıkça biras dipler düz uçlara doğru dalgalı oluyor ama baya uzadıkça ya yeniden yaptırmak lazım yada sürekli fön çekmek yani.bu arada fiyatına gelince ben çok oldu yaptıralı ama en az 70-80 ytlye patlar bence.ama denemelisin.yakışır...şimdiden güle güle kullan janım.:1yes2:

yok ya cesaret edemedim yıpranma olasılığına karşı gittim şöle kestirdim biraz şekle soktum bakalım sonra düşünürüz artık o kısmını da... boya konusunda neden bukadar takıntılıysam sanki:S ama napiim herkeste aynı renk saç görmekten bıktım bari açım farklı orjinal olsun istiyorum ama monotonluk da sıkıyo işte ara ara ...

bu su dalgası 1 kerelik mi oluyo yani yıkayıp kuruttuğunda saçın eskiye mi dönüyooo????yoksa perma gibi bi kalıcılığı ,,,perma gibi olanı var mı??

perma gibi oluyo yıkayınce geçmiyo yani :KK66: ama merinos olmuyosun adı üstünde dalgalı oluyo yani saç..

benim saçım da dümdüzdü pırasa gibi ve istediğimde kıwırcık yapamıyordum hemen sönüyordu bir değişiklik istiyordum gittim perma yaptırdım ben özellikle bonus olsun istedim ve kıvır kıvır yaptım o kadar güzel oldu ki: )
evet biraz yıpranıyor ama nemlendirici kremlerle bakımlarla hallettim eğer saçlarınız düz ve sıkıldıysanız deneyin derim 5 aydır saçlarım kıvırcık hem fön çektirince de yıkanana kadar dayanıyor...

Kesinlikle öneririm su dalgasını ben 3 kez yaptırdım 3 yıl arka arkaya yani:) güzel bakarsanız 1 yıl dayanıyor.Ayrıca su dalgasında(bioform) saçın sarılış şekli farklı olduğu için sa boyu değişmiyor (en fazla 1 cm kısalıyor belki o da) perma yapılırken kullanılan ilaç kullanılıyor. 3 boy bigudi var ben orta boy olanla yaptırdım hep birazda kabarık olsun derseniz ki bu yıl moda saç dibine kadar sardırın derim ben.
Saçı yıpratır mı? Elbette bir miktar zararı oluyor fakat saç bakım ürünleri ile zararı minimuma indimekde bizim elimizde.
Ama mutlaka güvendiğiniz bir kuaföre yaptırın risk almayın.
Güle güle kullanın şimdiden.

off ne kadar kararsızım bi bilseniz saçım iyice yıpranırsa diye korkuyorum ama çok sıkıldım böle hep düz hep düz... ölüm yok ya ucunda çok kötü olursa kestiririm kıscık uzar yine nolcak dimi? denemek lazım değişiklik iyi gelir insana her zaman. bu arada izmit gebze yada ist. anadolu yakasında tavsi edebileceğiniz iyi kuaförler varmı yazarsanız sevinirim :)

arkadaşlar gerçi konuşmanızın üstünden baya bi zaman geçmiş ama bende kara kara düşünüyorum su dalgası yaptırsammı diyefisfisfis aşırı dercede karasızım.benim saçlarım hafif dalgalı ama kat war,yani birazda katlar sayesinde dalgalı görünüyo.
bonus kafa olak istemiyorum ve jöle yada köpük de kullanmak istemiyorum.aslında soğal bi dalgam olsun istiyorum.
çünkü saçımı kendi haline bıraktığımda dağınık we biri o tarafa biri butarafa dönmüş bi görüntü oluyo,hele şu dışa dönenler deli ediyo beni:bbo:
bana fikir verebilicek biri warmııı?????

7/24 kremleri denedinmi kendinden hafif dalgası varsa biraz düzene sokabilrsin gibi geliyo bana :KK66:

ya bende o konuda bi düşünce içindeyim ve çok kararsızım yapan bi arkadaş resim koyablirmi acaba ?

X