Göz Çevresi Bakımı Gözaltı morluğum bir günde beni terketti (Üzüm çekirdeği yağı)

BENRUYARUYA

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2008
1.108
12
Kızlar az önce pc'mi kapattım ve yatmaya gidecektim, aynaya bir baktım haftalardır beni çileden çıkaran gözaltı morluklarım geçmiş, tıpkı bir eroinmana benziyordum ama şak diye gitmiş, hafifçe iç kısımlarda kalmış, bugün aktara gitmiştim saçlarım için birşeyler alırken aktara sordum 3 hafta önce burnumdan ameliyat oldum ve gözaltımda kararmalar, morarmalar kaldı, gözaltlarım çukurlaştı, bana ne tavsiye edersiniz diye, bana üzüm çekirdeği yağı verdi, bende akşama doğru sürdüm tüm suratıma hafif masaj yaparak, inanmayacaksınız (ki ben de inanamıyorum) gözaltımdaki morluklarım yok denecek şekilde gitmiş, burnumun sağ tarafında kocaman bir ödem kalmıştı o bile yumuşamış ve biraz inmiş, şoktayım, psikolojik olarak mı oldu ya da ne oldu bilmiyorum ama ben üzüm çekirdeği yağına bağlıyorum, bu saatte morluklarımın had safhada olması lazımdı ama gitmişler, paylaşayım dedim, çokkkk mutluyum :))) :dance::dance::dance:

öncelikle gecmis olsun..! cok belirgin göz alti morluklarim yok, ama uykumu alamadigimda veya asiri yorgunluklarda göz altlarimda hafif morarmalar oluyor.. en kisa zamanda alip deneyecegim.. paylasim icin tskler a.s.

Son düzenleme:
öncelikle gecmis olsun..! cok belirgin göz alti morluklarim yok, ama uykumu alamadigimda veya asiri yorgunluklarda göz altlarimda hafif morarmalar oluyor.. en kisa zamanda alip deneyecegim.. paylasim icin tskler a.s.

Rica ederim canım, internetten de araştırdım kırışıklıklara da ii geliyormuş, tüm cildine rahatlıkla kullanabilirsin, valla ben nemlendirici kullanmayı bıraktım artık üzüm çekirdeği yağı süreceğim hep. Hatta bir kahve fincanı suya 5-6 damla damlatıp içince yüksek tansiyona, kalbe, kötü kolestrole, kansere ii geliyormuş duyurulur.

canım emin misin bi zararı olmasın kalıcı mı peki yani bi kac saat sonra eski haline dönüyomuu

Canım tamamen doğal bişey üzüm çekirdeği yağı, zaten aktardan alınıyor, ben şişesini 7 TL ye aldım, cilde iyi gelmesinin yanında bir sürü özelliği var, cilde sürmenin dışında suya damlatarak içilebiliyor, ya da salatalara bile katılabiliyormuş. Birazdan faydalarını kopyalıycam, yani hiçbir yan etkisi olması mümkün değil.

Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları Nelerdir?
Üzüm çekirdegi yağı içeriğindeki E vitamini ve omega 6 kolesterol sağlığı açısından faydalıdır.

Üzüm çekirdegi yagı kızartma ve salatalarda da kullanılmaktadır. Yanma derecesi 250 derecedir. Zeytinyağının yanma sınırı ise 120 derecedir. Bu yüzden kızartma gibi yüksek dereceye ihtiyaç duyulan yemeklerde öncelikli olarak tercih edilmektedir.

1 yemek kaşığı yaklaşık 120 kcal dır. Ancak pişirme esnasında diğer yağlardan daha az kullanıldığı için kilosuna dikkat edenler açısından tercih nedeni olabilir.

Üzüm çekirdeği yağı cilt için koruyucu etkilerde bulunur. Değerli bir cilt bakım üründür. Üzüm çekirdeği yağının faydaları cilt kırışıklıklarını giderici ve cilt sarkmasını önleyicidir. Aromaterapi de masaj yağı olarak kullanılır.

Üzüm çekirdegi yagı masaj yağı olarak, saç vücut el dudak kremlerinde ve güneş yanığı ürünlerinde kullanılır.

Masaj olarak eklem ağrılarında kullanılması üzüm çekirdeği yağının bir diğer faydasıdır.

Saç dökülmesini önleyici etkisi vardır.

Üzüm çekirdeği yağı nasıl kullanılır?

Dahili olarak yemeklerde salatalarda kullanıldığı gibi, günde 1-2 çay kaşığı almak şeklinde de tüketilebilir.

Üzüm çekirdeği yağı kapsül olarak da satılmaktadır. Günde 1 kapsül alınır.

Harici olarak masaj yağı şeklinde kullanılır.

Üzüm çekirdeği yağı alırken katkı ve koruyucu madde içermeyen ürünleri tercih edin.

Üzüm çekirdek yağı ‘nın kokusu ve rengi, iklim koşulları, yetiştiği toprağın özelliğine ve kurutulma şartlarına göre farklılık gösterebilir.

--------------------------

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞININ FAYDALARI
Üzüm çekirdeği yağı yaşlanma etkilerini geciktirir. Yaşlanma etkilerini geciktiren kozmetik kremlerinin temel ana maddesidir.
Düzenli olarak üzüm çekirdeği yağı tüketmek kalp-damar hastalıklarından sizi korur.
Üzüm çekirdeği yağı LDL Kolesterol ve Trigliserit seviyesini düşürür.
Üzüm çekirdeği yağı, Yüksek tansiyonu düşürür.
Ateroskleroz (damar sertleşmesi) riskini azaltır.
Üzüm çekirdeği yağı kalp rahatsızlığı ve felce karşı korumaya yardım eder.
Üzüm çekirdeği yağı her çeşit kanser riskiniz azaltır.
Alzheimer hastalığının ilerlemesini yavaşlatmaya yardımcı olur.
Tümörlerin büyümesini durdurmaya yardım eder.
Görüş kaybına neden olan maküler dejenerasyondan korur.
Üzüm çekirdeği yağı vücudu sigara içmenin verdiği zararlara karşı korur
Üzüm çekirdeği yağı masaj yapıldığında şişlikler ve ödem alerjilerin iyileştirici etkisi vardır
Varis bulunan cilde masaj yaparak haricen kullanılır
Üzüm çekirdeği yağı kılcal kan damarlarını genişlettiğinden dolayı beyne daha çok oksijen ve besin girmesini sağlar.
Kronik yorgunluğu giderir.
Dikkat eksikliğinde tavsiye edilir.
Masaj yağı olarak kullanıldığından cildin sıkılığını kaybetmesini önler.Kırışıklıkları minimize eder.
Yara izlerinin daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

ama yağ zarar vermez mi göz altınabilmiyorumkismile

Canım doğal bir yağ neden zarar versin o halde kremler daha çok zarar vermez mi? Valla ben faydasını görüyorum hiç bir zararını görmedim, sadece gözaltıma değil tüm cildime nemlendirici krem yerine sürmeye başladım çok ii geliyor.

benimde gözaltı morluklarım çok fazla bıktım kapatıcı kullanmaktan=(( denicem...

Canım doğal bir yağ neden zarar versin o halde kremler daha çok zarar vermez mi? Valla ben faydasını görüyorum hiç bir zararını görmedim, sadece gözaltıma değil tüm cildime nemlendirici krem yerine sürmeye başladım çok ii geliyor.

sğl cnm:KK71: denemeyi düşünüyorum aldığımda yazarım:nazar:

bunu bende denemek istiyorum biizmle paylaştığın için teşekkürler:))kaçkere doktara gittim vitamin verdi kullndım geçiyor gibi oluyor tekrar başlıyor bende en kısa zamnda alıp deneyecem

X