yusuf suresi mucizesi

muku68

Guru
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2007
72
2
41
Merhabalar,
3 aylık bir oğlum var, ona hamileyken sık sık yusuf suresini okumuştum ya da iş falan yaparken dinlemiştim. şimdi çok şükür çok sakin bir bebeğim var, çoğu bebek gibi hırçın, huysuz değil. din büyüklerinden duymuştum iyi ahlaklı bir çocuğa sahip olmak için okunması tavsiye ediliyormuş, ben de bu tavsiyeye uyup sonuca ulaşanlardanım. bütün hamile arkadaşlara acizane tavsiyemdir...

Merhabalar,
3 aylık bir oğlum var, ona hamileyken sık sık yusuf suresini okumuştum ya da iş falan yaparken dinlemiştim. şimdi çok şükür çok sakin bir bebeğim var, çoğu bebek gibi hırçın, huysuz değil. din büyüklerinden duymuştum iyi ahlaklı bir çocuğa sahip olmak için okunması tavsiye ediliyormuş, ben de bu tavsiyeye uyup sonuca ulaşanlardanım. bütün hamile arkadaşlara acizane tavsiyemdir...

Canım benim bu güzel bilgi için çok teşekkür ederim
Şuan eşim askerde allah kısmet ederse 88gün sonra gelecek
Eşim gelince bizde bebek yapmayı düşünüyoruz
Allah herkese hayırlı evlatlar nasip etsin

Allah herkese hayırlı evlatlar versin ben de kuran okuorum içim sıkılınca çok ii geliyor doğuma gitmeden de kendimi sakinleştirmek için okuycam çok rahatlıyo insan aklından bütün olumsuz şeyler gidiyor Allah herkesi sağlıkla bebeğine kavuştursun isteyen herkese evlat versin ben bütün dualarımda bunu söylüyorum

Ben de hemen indirdim:)) Şu anda dinlemekteyim..Allah razı olsun arkadaşım..

Kısmet olursa 6 gün sonra doğum yapacağım..Sindire sindire dinleyip,doğduktan sonrada bebeğime dinleteyim..
Allah darda zorda olanların yanında olsun inş..Bebek bekleyen,bebek için çırpınan didinen tüm kardeşlerimin yüzleri en yakın zamanda gülsün..Doğuma gidip,anestezi alıncaya kadar tek duam bu olacak..
Tekrar paylaşım için teşekkürler...

allah hepimizden razı olsun, inşallah benimkinden daha sakin ve çok güzel ahlaklı bebekler nasip etsin Mevlam. Ha bir de ben hastaneye yattığımda sürekli ayete'l kürsi okudum, doğumdan çok korkuyordum, bi de tehlikeli bir durum vardı benim hamileliğimde. daha çok korkuyordum. sonra sezeryan ile doğum yaptım, o kadar rahat atlattım ki anlatamam arkadaşlar. 3. gün ayaktaydım, arkadaşlarım 40 mız çıkana kadar ağrımız oldu, doğrulamadık dediler ama ben bunların hiçbirini yaşamadım. normal doğum olsun sezeryan olsun ayete'l kürsi çok faydalıymış. bizzat örneklerine şahit oldum hastaneden. Allah'ın hikmeti. Rabbim hepinizin yardımcısı olsun..a.s.

Arkadaslar asagidaki bilgileri yine KK dan alip bilgisayarima kaydetmistim, kimdendi hatirlamiyorum, her kimse hakkini helal etsin, bende paylasayim dedim.

HAMİLELİKTE OKUNMASI FAYDALI DUALAR

Doğacak Çocuğun mücahid olması için KAF Suresi okunur.
Güzel Yüzlü olması için YUSUF Suresi okunur.
Ahlakı güzel olması için İNSAN-İBRAHİM Suresi okunur.
İlk 4 ay 70 bin SÜBHANALLAHİ VE BİHAMDİHİ okunur.
9 ay boyunca 71 tane ENBİYA SURESİ okunur.
Doğumu Kolaylaştırsın diye İnşikak Suresinin ilk 3 ayeti okunur.
Çocuk doğduktan sonra 36. günü Enbiya Suresi okunur.
Ateşli Hastalık olmaması için Ali İmran Suresi okunur.
Ağlayan Çocuğa Cuma saati kulağına ezan ve Ali İmran Suresi 83. ayeti okunur.
Bol bol Yasin okunur.
Terfice, tüncina hatimleri okunur.
Doğumun kolay geçmesi içinyetel Kürsi,felak,nas.bide Kurani Kerimde Inşikak Suresinin Ilk 3 Ayetini Okuyun Rabbim Yardim Edecek Inş.
20 defa suya okuyup doğuma giderken içilince rahmin kolayca acılmasını sağlıyormuş.
DÜNYA DUA İLE DÖNÜYORMUŞ NEDE OLSA

çok teşekkürler canım..
bende sık sık dinleyeceğim...
rabbim hepimize ahlaklı eli yüzü düzgün hayırlı evlatlar nasip etsin..

http://www.hasenat.net/abdussamed.htm adresine girip yusuf suresini bilgisayarınıza indirebilirsiniz. okuyamadığınız zaman buradan dinlersiniz, vakit buldukça okumayı biliyorsanız okuyabilirsiniz.

sevgilerimi yolluyorum...

sagol canim benim ya ben yurt disinda ezana bile hasretim kizima kendim okuyordum her gece dua simdi hem okuycam hemde dinleticem Allah razi olsun

teşekkürler bende indiriyorum..
daha önce duymuştum hamileyken kuran okuyan dinleyen bebeğide güzel ahlaklı olu,r sakin olur diye..
şimdşiden başlayacağım bende..

Canım allah razı olsun bizimle paylaştığın için şuanda bende pc indiriyorum duayı

ben indirdin cnm
allah razi olsun bugun ikinciyi dinliyorum suann inanilmaz bir ses
kendimden gectimm
gozleriim doluyorr
allahim hepimize hayirli evllatlar nasip eylesin

Ben de hemen indirdim:)) Şu anda dinlemekteyim..Allah razı olsun arkadaşım..

Kısmet olursa 6 gün sonra doğum yapacağım..Sindire sindire dinleyip,doğduktan sonrada bebeğime dinleteyim..
Allah darda zorda olanların yanında olsun inş..Bebek bekleyen,bebek için çırpınan didinen tüm kardeşlerimin yüzleri en yakın zamanda gülsün..Doğuma gidip,anestezi alıncaya kadar tek duam bu olacak..
Tekrar paylaşım için teşekkürler...

Rabbim sana ve cümlemize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah Allah yar ve yardımcın olsun canım.

X