2013 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    440
bilginiz olsun; bitkilerde bulunan ve hayvanlarda bulunan omega3 aynı değilmiş... bende bunu bir yerde okudum, okuduktan sonra omega3 takviyesi almaya karar verdim. yani bitkiden aldığın gibi balıktan da karşılamak gerekiyormuş ama işte yaz ayında da balık insanın aklına bile gelmiyor.

evet biliyorum hayvansal ve bitkisel farklı.o yüzden haftada bir balık günlük ceviz,ve semizotu yemeye çalışıyorum.dışardan bir takviyeyi ne ben nede dr.m istemiyor.multivitaminde kullanmıyorum ama beslenmeme çok dikkat ediyorum.

Mrhaba güzel ve taze anneler..ben 2yıl once 2011 agustos annesı grubunun uyelerındenım.aynı heyecanları bekleyısleıri sizler gibi birbirnden degerlı 85arkadasımla burada gün gün takıp ettık.karnımızın catlaklarında bebeklerımızın ılk tekmelerıne son dakıka doğuma giderken bile buradan bırbırmıze destek olduk.Sımdı ben mınık canavarımı buyutuyorum ve onunla cok sey öğrendım o bana cok ılham verdı.
Yakın cevreme bebek şekerleri,kişiye ozel tasarımlar yapıyordum oğlumun verdıgı ilhamla bu işi büyütmeye karar verdım ve siparişler alıyorum.Bebegınızın doğdugu o ilk günü daha özel kılmak gelen mısafırlere mınık hedıyeler vermek istersenız benımle iletişime geceblırsınız.Sayfamda keçe ağırlıklı çalışıyorum ancak biblo yada benzerı süslemeleride hazırlayabılırım elbette.Ben Kendı oğlumun doğumunda ve mevlüdünde kapı susunu,loğusa tacını,bebek şekerleri magnetler hiçbirine sahip değildim.hiçkimse bana önayak olmadı bende bilinçsizdim tek basıma hamıle halımle altından kalkamam diye bu hazırlıklarda bulunan forum arkadaslarımı izlemekle onların nasıl güzel hazırlandıklarını sevıncle heyecanla izlemekle yetindim.Ama bende 2.bebegımde herseyın tadına varmak istiyorum nasipse.

Selince Tasarım dan yada stuzemen@gmail.com dan ulasabılırsınız[/B][/I][/I]

Doktor bana da EFA yı önerdi. ben yine de eczanede solgarın alacaktım ama ecz.. arkadaş yabancı değildi, EFA iyi marka hem daha uygun bunu alabilirsin deyince bende aldım, kullanıyorum. 1 kutu bitmek üzere :KK34:

merhaba birbirimize çok yakınız sat 25 ocaktı dr doğum tarihini bebeğin gelişimine göre sürekli değiştiryor. senin ne zaman acaba?

Kızlar butikbebe.de bugün kargo bedavaymış. Funnababy.nin 3 lü çıtçıtlı body.leri var. Zarf yaka olan bir modelinin fiyatı bana oldukça uygun geldi. 8,50 TL. e-bebekten 2 takım almıştım ben indirimli 15-16 TL civarıydı o zaman ve kumaşları çok hoşuma gitti. Bi takımda burdan sipariş ettim şimdi. Birde %10 indirim kupon kodunu yazınca 7,60TL ye geldi. Düşünürseniz bir bakın derim.
Kupon kodu : 37BCAE4C bunu kullandım ben heralde hala geçerlidir.

$78f972cae9ed4718a6a96cae99cc7046-Orjinal.jpg

evet biliyorum hayvansal ve bitkisel farklı.o yüzden haftada bir balık günlük ceviz,ve semizotu yemeye çalışıyorum.dışardan bir takviyeyi ne ben nede dr.m istemiyor.multivitaminde kullanmıyorum ama beslenmeme çok dikkat ediyorum.
Masallah sana ne guzel dengeli besleniyormusun ..
Bende dikkat etmeye calisiyorum ama cok sectigim icin basarili olamiyormusum gibi geliyor ..
Semizotunu nasil kullaniyorsun , salata olarakmi ??
Ben vitamini gitmesin diye salata olarak yiyorum .
burdayımmm canımm ınan aynı dusunce benımd eıcımı kaplamıstı dun sanada malum oldu sanırım ama oğlusumun pıpısını dun 2 kez daha gordummm
Masallah denizine annesi ...:)) senin dusuncen malum olmus demekki :))

canımm herşeyin yolunda olmasına çok sevindim darısı diğer arkadaşların ve benim başıma:KK16:
Sagol bitanem insallah hepimiz iyi haberler aliriz ...

Su misali 60 derecede bakteriler mikroplar ölüyor diye belirli sure 60 da yikiyorum canim ..
Birde 3 yasina kadar kendi camasirlarimla karistirmadim ...
Bebeginkileri hep ayri yikadim ..

Merhabalar siteyi uzun zamandır takip ediyorum ama yeni üye oldum ..Benim oğluşum 14 kasım da doğacak inşallah:) Beni aldı bir panik ne almak lazım diye daha başlamadım almaya....bir de İzmir e yeni taşındık bilemiyorum nerede ne var Tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar

Kızlar butikbebe.de bugün kargo bedavaymış. Funnababy.nin 3 lü çıtçıtlı body.leri var. Zarf yaka olan bir modelinin fiyatı bana oldukça uygun geldi. 8,50 TL. e-bebekten 2 takım almıştım ben indirimli 15-16 TL civarıydı o zaman ve kumaşları çok hoşuma gitti. Bi takımda burdan sipariş ettim şimdi. Birde %10 indirim kupon kodunu yazınca 7,60TL ye geldi. Düşünürseniz bir bakın derim.
Kupon kodu : 37BCAE4C bunu kullandım ben heralde hala geçerlidir.

Eki Görüntüle 764333

Tatlım teşekkür ederim kupon kodunu kullanamadım ama fiyatı çok iyi geçenlerde bende 16 ya almıştım e bebekden 8 tl fiyat çok uygun haliyle birde 3 adet kumaşlarıda güzeldi. birde meleğime bunu aldım ikisi 18,90tl $da67c3672ccd41f78cdf64ce8c5419cf-Kucuk.jpg

slm kızlar.bugün şeker yüklemem vardı 50 gr da 157 çıktı sonucum ve dr yarın 100 gr daha yapacak.çok moralim bozuldu.

Kizlar merhaba, ben hamileligimde 26. Haftadayim... hala tam olarak 3 kilo bile almis degilim, beni gorenler morelimi cok bozuyor, kilomla ilgili herkesin bi yorumu var... sizlerde durum ne, ortalama kacar kilo aldiniz... :KK43:

merhaba birbirimize çok yakınız sat 25 ocaktı dr doğum tarihini bebeğin gelişimine göre sürekli değiştiryor. senin ne zaman acaba?

benim bildiğim doğum tarihi değişmiyor? yani doğum tarihi konusunda hiç konuşmadık henüz çünkü benim gördüğüm kadarıyla planlanan tarihte olmuyor zaten. bende hiç sormuyorum :KK34:

yeterli beslenebiliyorsan ne mutlu, ne güzel... bilginiz olsun diye ben eklemiş olayım dedim.

Doktorumla konuşmadan alsam omega takviyesi .balıkla hiç aram yok benimde.ceviz semizotu seviyorum ama
:18:

benim kendi doktorum kullan demedi ben başka bir doktra kullanmakta fayda varmı diye sormuştum, tabi ki kullanabilirsin... demişti. bende ne kadar yemeye çalışsam da içim rahat etsin diye kullanmak istedim. Aldığım besin değerinin yetip yetmediğini bilemiyeceğimden ben kullanmayı tercih ettim canım.

Kizlar merhaba, ben hamileligimde 26. Haftadayim... hala tam olarak 3 kilo bile almis degilim, beni gorenler morelimi cok bozuyor, kilomla ilgili herkesin bi yorumu var... sizlerde durum ne, ortalama kacar kilo aldiniz... :KK43:

kontrollerde bebeğin sağlıklıysa boşver sen o yorum yapanları. Herkes kendi işi ile ilgilensin.... :KK34:
bende 26. haftadayım 6 kilo aldım. zaten son bir kaç kiloyu da son birkaç haftada aldım. o kadar dert etme bence. Sen doktorumun yorumunu dikkate al o yeter.

Merhabalar siteyi uzun zamandır takip ediyorum ama yeni üye oldum ..Benim oğluşum 14 kasım da doğacak inşallah:) Beni aldı bir panik ne almak lazım diye daha başlamadım almaya....bir de İzmir e yeni taşındık bilemiyorum nerede ne var Tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar

merhaba cnm eğer kendini iyi hissediyorsan ve gezmeyi seviyorsan kemeraltında çok uygun
şeyler varmış ,ebebek magazı var bnm favorim orası çiğlide,hello baby magazası var çok büyük bayraklıda
henüz gitmedim ama yakında gidicem,optimum var gaziemirde,karşıyaka çarşı var aklıma gelenler bunlar

bizde bugün misafirliğe gittik cicilerle döndük geri :KK1:
pzt dr randevumuz var bagırsaklarım wc ye çıkarken çok acıyor
doktora sorcam ama bişeyde yapılamaz bildiğim kadarıyla

Selam kızlar
Şeker yüklemesi tahliller bitti geçti diye sevinirken dün geceden beri diş ağrısı kendini göstermeye başladı :KK43:
Bugün doktorumu aradım o da hemen dişçiye git dedi, dişçide çelik yelek giydirip rontgen cektıler hamilelik sonrasına kalamaz kanal tedavisiyle kurtarmaya calıscaz olmadı cekilcek dediler
Yarın sabah randevum var doktorum sakıncası yok mudahale yapılabılır dedı ama ben tereddutte kaldım :S
Herkese sağlıklı hamilelikler ağrısız günler diliyorum

slm kızlar bugün şeker yükleme testim vardı 50 grm dı sonuçlarım iyiymiş çok şükür. 2 düzey usg çekindim bebişim 500 grammıış çeken bayan hftasıyla uyumlu dedi ama netteki değerlere göre düşük sizin nasıl 25 haftalık olanlar .
hayatımda hiç içmediğim kadar ilaç içicem içmekte istemiyorum ama mecbur mide yanmalarım için gaviscon diye bir şurup,bu arada karamplarla uyanıyorum bunun için magnezyum (magvital),birde idrar yolu enfeksiyonum var günlerdir kaşınıyorum bunun içinde azosilin diye antibiyotik ve suda eriyen bir ilaç verdi .iğrenç bi tadı var kan ilacı multivitamin derken kocaman ilaç poşetim oldu:KK17::KK17:
kızlar usg çeken bayan çatlaklarımı çok buldu çok erken ve çok çatlamışsın dedi badem yağı sürüyorum geceleri sizde durumlar nasıl neler kullanıyosunuz fayda ediyomu ay çok uzun oldu ama napim sizden başka konuşcak kimsem yok:

ben bu rengi beğendim ama bütün modeller aynı markanın değilmi tekerlek olayını anlamadım o yüzden ....

canim bu diger markadan degil markasi degisik benim rengi hosuma gittigi icin örnek olarak ekledim diger markanin bir sürü rengi var kendin kombinleyip siparis veriyosun 4-6 hafta icinde geliyomus

bunun markasi Peg-Perego Elegance fiyat olarak bilgi veremiyecegim malesef

Selayhus tesekkürler canim

ayy bende bu catlak konusunu doktoruma sordumda günde iki defa krem sür dedi yag daha iyi degilmi dedim farketmez diyo ister krem ister yag

Son düzenleme:
merhaba cnm eğer kendini iyi hissediyorsan ve gezmeyi seviyorsan kemeraltında çok uygun
şeyler varmış ,ebebek magazı var bnm favorim orası çiğlide,hello baby magazası var çok büyük bayraklıda
henüz gitmedim ama yakında gidicem,optimum var gaziemirde,karşıyaka çarşı var aklıma gelenler bunlar

bizde bugün misafirliğe gittik cicilerle döndük geri :KK1:
pzt dr randevumuz var bagırsaklarım wc ye çıkarken çok acıyor
doktora sorcam ama bişeyde yapılamaz bildiğim kadarıyla

cok teşekkürler hilalcım yarın izmir e iniyorum şeker yüklemem ve dr randevum var sonrasında kemeraltı yaparım bir de balçovayı öğrendim yeni avmlerin içinde varmış mağazalar .. kabızlıktandır hamilelikte kabızlık olayı daha sık olurmuş benimde tedirginliğim inşallah şeker yüklemesi normal çıkar

günaydın millettt :KK16::KK16::KK16::KK16:
günaydın hanımlar...
dün tahlil yaptırmıştım b12 eksikliği varmış kan değerim 11 miş düşük dedi bide beyaz küre ile ilgili bişi dedi....be ilacı da kullanamadım ne yapıcam bilmiyorum hiç halim yok...baygın gibi yatıyorum akşama kadar sizdede böylr olan var mı

canım ben demir hapı kullanıyorum hem demir için hem kan için eğer kan değeri düşükse günde 2 alınıyo, benim doktorum kan değerinin alt değeri 12 olmasına rağmen 11 altına düşerse 2 kere aldırıyo benim kide 11.1 yinede tek al dedi, bende şeker yüklemesi var diye pekmez falan yemiyodum şükür iyi çıktı şimdi sevmesemde sulandırıp falan pekmez yiycem canım sıkıldı düşük olmasına benimde :KK31::KK31::KK31:

Günaydınlarr bugünn cumaa :))) cumanız mübarek olsun hayırlı haberler bizim olsun inşallah :))

X