Çocuk Hastalıkları 21 aylık kızım tırnak yiyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

mlkgnsyz

Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2013
1
0
33
kızım 21 aylık ikiz eşi. yaklaşık 2 aydır tırnaklarını ısırıyor.elleri yetmiyor ayak tırnaklarını da ısırıyor. hatta bikaç gün önce anne annesinin ayağını yakalamış onun tırnağını ısırmaya kalkmış. ikizi erkek ve onu çok kıskanıyor. oğlumu ancak kızım uyurken sevebiliyorum çünkü ona zarar veriyor. bu konuda ne yapmalıyım . lütfen bana yardım edin.

kızım 21 aylık ikiz eşi. yaklaşık 2 aydır tırnaklarını ısırıyor.elleri yetmiyor ayak tırnaklarını da ısırıyor. hatta bikaç gün önce anne annesinin ayağını yakalamış onun tırnağını ısırmaya kalkmış. ikizi erkek ve onu çok kıskanıyor. oğlumu ancak kızım uyurken sevebiliyorum çünkü ona zarar veriyor. bu konuda ne yapmalıyım . lütfen bana yardım edin.

Merhabalar bence ikisinizde çocuk psikoloğuna götürebilirsiniz. Sonuçta çocukta olsalar onlar birer birey ve iç dünyalarında ne yaşıyorlar bilemiyoruz. Umarım bir an önce sorun çözülür

benimkilerde ikiz kızımdada saç yutma vardı tırnaklarınıda yemiyordu ısırıp kopartıyordu bizimkide tamamen psikolojik çünkü oğlumda 6 ay içinde 25 günde bir hast. yattık 4.yattığımızdda beyin ameliyatı olduk erken doğdular beyninde şantı var neyse onunla ilgili oldu tekrar eşimde bende hast. kaldık evde babaanneye bıraktık eltinin oğlunasa bakıyor babaannesioda psikolojik olarak çok etkilendi hatta yürümeyi bile bıraktı emekliyor gerçi mayıs ayında olduk ama babasıda aynı sizin durumunuzda oğlum varken almak imkansız sevmek ne kelime sanırım baya içerliyor....hem koruma duygusuyla oğluma ilgi fazla oluyor şimdi bıraktı çok şükür saçıda tırnak ısırmaya başlayınca bırakmıştı tırnaklarınıda artık öyle yapmıyor...boş bırakmayın oraya odaklanınca hemen eline şeker yada balon verin aaa kediye bak köpeğe bak falan zamanla aldanır inşllah eğer çok aldanmayan bir çocuksa ozaman işiniz daha zor...

X