Çikolata kistini aldırmadan hamile kalanlar

jansettt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2010
94
14
Arkadaşlar kafam karışık bu günlerde..Çikolata kistim var..Aldırmadım.Tüp bebek tedavisindeyim..Allah'ım nasip ederde hamile kalırsam acaba hamilelik süresince kistim yüzünden problem yaşarmıyım diye çok korkuyorum..Kistim her ay regl sonrasındaki 4 gün uykularımdan uyandıracak kadar ağrıyor.Ama boyutu küçük.Hamilelikte de ağrı yaparmı diye çok korkuyorum..Bu durumu yaşayanlar bana yardımcı olabilir mi?

merhaba canım cikolata kisti oldugunu yazmışsın benimde boyle bir sorunum var fakat böyle iken tup bebek tedavisi oluyormu beni bu konuda blgilendirirsen sevinirim:))))

cıkolata kıstı olup hamıle kalanda var kalamayanda. hamılelıgı etkılıyor olursa dusuk rıskı cok oluyormus. Bı sıtede ugur bey dıye bırınden bahsedılıyor. bı karısım yapıyormus ve 165 tl satıyor. bu karısım bır cok kısının cıkolata kıstını yok etmıs ama ben guvenemıyorum bu sıtede kullanan gercek bır kısı varsa yazabılırmı? bır cok yere baktım bu adamın bu karısımı hakkında hıc olumsuz bısey yazılmamıs bu sebeple cok ınandırıcı gelmedı bana hepsı fake gıbı gelıyor.Cıkolata kıstı konusunda bı arkadasa yazı yazdım bakalım cevap beklıyorum

Merhaba, ben farkında olmadan 11 cm. boyunda çikolata kistiyle hamile kaldım. Gebelik testi yaptırmak için doktora gittiğimde bebekle birlikte çok büyük bir kistimin olduğunu öğrendim. Doktor bu kistin gebelik sırasında bana sorun yaratacağını , alınması gerektiğini söyledi. Yani hamileyken ameliyat olmam gerekiyordu. Hamileliğimin 18. haftasında şiddetli bir ağrıyla hastaneye gittim ve 3 gün sonra ameliyat oldum. Ameliyatta bebeği kaymetme riskim vardı. Çok zor günler geçirdim. Ama Allahıma şükürler olsun başarılı bir ameliyat oldu. Şu anda kızım 3 aylık.
Şunu söylemek isterim ki doktor çok önemli. Benim doktorum İzmir'de Ege Üniversitesi'nde Fuat AKERCAN. Ameliyatı ve doğumumu O yaptı. Tecrübeli bir doktor olmasının yanı sıra insanı rahatlatan huzur veren bir yönü var. İzmirde yaşayanlar için tavsiye ederim.

cok ıyı bır haber santar. benımde cıkolata kıstım 2,5 cm e gerlemıs doktorum hormon testınde yumurta rezervıme bakıp eger sonuc ıyıyse korunmama, ıyı degıde korunmamamı ısteyecek. ınsallah ıyı cıkar

2.55 lik bir kistim varmış. sol yumurtamnda..

dün dr.a bebeğin kesesini görmek için gitmiştim birde kistim olduğunu gördüm...

ben 3 yıl doğum kontrol hapı kullandım. bırakıp . 2. ay hamile kaldım. şimdi kist nasıl nerden çıktı bilmem offf..

çok tedirginim.

15 gün sonra tekrar bakıcaklar.

bu kısterın nden olustugu bellı degıl zaten ama hamıleleıgı cok etkıledıgı asıkar. sen yıne cok ugrasmadan hamıle kallmıssın erca tebrıkler. bu kıst ıcın senelrce asılama ve tup bebek deneyen hatta amelıyat olanlar var

bu kısterın nden olustugu bellı degıl zaten ama hamıleleıgı cok etkıledıgı asıkar. sen yıne cok ugrasmadan hamıle kallmıssın erca tebrıkler. bu kıst ıcın senelrce asılama ve tup bebek deneyen hatta amelıyat olanlar var

haklısın canım. inşallah gebeliğim devam eder. ve sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız. çok tedirginim.

canım benimde 2.5 cm lik bi çikolata kistim var
ve 2 kere hamile kaldım
ilki düşük oldu şuan tekrar hamileyim
çok büyük diilse bi sorun olacağını sanmıorum

X