Kil maskesi nasıl yapılır??

axgxustos_bxoxcexgxi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
279
0
arkadaşlar dün aktardan 2 paket kuru kil aldım.aslında hazırıda vardı ama bunun tam on katı fiyattı.bende ddeim evde yaparım diye böle aldım.evde şimdi kayısı,buğday,gül,havuç ve susam yağı var.nasıl hazırlayabilirim bu maskeyi..
bilgilendirseniz çok sevinirim..ve sivilcelere faydalımı??

sivilce ve siyah noktalar için var bende bi tarif çok iyi geliyo
1 kaşık kil
1 kaşık mısır unu
1 kaşık el kremi
macun kıvama gelecek kadar su
karıştırıyorsun.yüze sürüp 20 dakika sonra ovarak çıkarıyorsun.sonra yüzünü duru su ile yıkıyorsun
pırıl pırıl bir cildin oluyor.dene derim

2 çay kaşıgı kil+1yemek kaşıgı demlenmiş çay+1çaykaşıgı z.yagı..bunu haftada bir yapıyorum yüzümü çok güzel temizliyo...siyah noktalarımdan kurtuluyorum kısa bi süreligine..

Ben de kilin içine 1-2 damla limon yağı damlatıyorum o da sivilcelere ii geliyor. Ancak bu son haftadır biraz bronzlaşınca cildim kurudu zaten güneşten diyerek yapmadım. Ama hemen sivilceler fırtladı yaa offf...

bi arkadasım kille gül suyunu karıstırıyordu ve memnundu hiç denemedim ama aktarda o şekilde yapılabilcegini söylemişti sordugumuzda

bir miktar kile sarı sabır yağı,kayısı yağı ve gül yağından 1er çay kaşığı ve 1-2 damla zeytinyağı koyup azcık su ekleyin krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve yüzünüze sürün.kuruduktan sonra (yaklaşık 15-20dk) yüzünüzü duru suyla yıkayın kızlar haftada sadece 1 kere yapın pırıl pırıl bi cildiniz oluyor:)

bir miktar kile sarı sabır yağı,kayısı yağı ve gül yağından 1er çay kaşığı ve 1-2 damla zeytinyağı koyup azcık su ekleyin krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve yüzünüze sürün.kuruduktan sonra (yaklaşık 15-20dk) yüzünüzü duru suyla yıkayın kızlar haftada sadece 1 kere yapın pırıl pırıl bi cildiniz oluyor:)

sen denedinmi bunu bakıyım :1hug:

2 çay kaşıgı kil+1yemek kaşıgı demlenmiş çay+1çaykaşıgı z.yagı..bunu haftada bir yapıyorum yüzümü çok güzel temizliyo...siyah noktalarımdan kurtuluyorum kısa bi süreligine..

evet çayı duymustum hatta gözeneklerı sıkılastıran en iyi seymiş çay...deneyecegim bunu..
çayı tonık nıyetıne kullanmak gözeneklerı sıkılastırıyormus..ayrıca göz cevresındekı morlukları gıderıyormus

bu arada arkadaşlar bır bılgı daha vereyım..lekeler ve pürüüzsüz görünüm için..ben eskıden yapmıstım..fakat bıraz tembel oldugum için üşenıyorum artık..bebanten krem(bunu alırken yüz için maske yapacagım dıye söyleyın ona göre verıyorlar,bebantenın cok cesıdı varya o yüzden) içine kayısı yağı..bunu karıstırıp her aksam yetmadan önce yüzünüze sürün sabah yıkayın..bebantenın yenıleme ve kayısı yagının e vıtamını oldugu için gercekten uzun yapınca faydası görünüyor..ayrıca yastıgınıza havlu veya benzerı sey serın..leke yapmasın..

ya kızlar ben yanlış mı biliyorum; çoğunuz kilin yağ ile karıştırılmasını söylemişsiniz ama yağların kıl köklerini besleme özelliği yok mu yüzümüzdeki kıllar iyice belirginlerşir bence :KK68:

X