oğlumun 2.ayında yapılan aşısı şişmiş!!

cagancuk

küçük aşkımla çok mutlym
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
1.343
2
40
kızlar oğlumun üzerini değiştirirken farkettim.2.ayında koldan vurulan aşısı şişmiş üzeri kızarmış.6 aylık oldu oğlum.şimdiye kadar hiç bişey yoktu yeni olmuş daha.dr sorduk yeni iyileşecektir bu aşı öyle oluyor dedi.verem aşısı sanırım.sizinkiler ne durumda?

zaten verem asısı oldugu yerın sısmesı ve ya kızarması lazım
aksı oldugunda suphelenılır bknz zeyna
ası yerınde bu tur semptomların olusması asının tuttugu anlamına gelebılır

normaldir. verem aşısı 6 hafta sonra şişmeye başlar kimi bebekte 5 ay sonra bile şişlik oluşma olasılığı vardır ..aşının tutmuş olduğunu gösterir..

Bizimki de şişti kızardı ve sonra da üstü kabuk olup döküldü. Aksi durumda zaten aşının tutmadığından şüphelenilir...

normali öyleymis canım
ama eğer bunun yanında cok fazla öksürük gece terlemesi varsa eğer tedavi oldugu halde öksürük gecmiyorsa bir verem savas dispanserine git
cünkü benim kızımda verem asısı vücutta canlanmış kolundaki sişlik cok büyüdü ve patladı ama o halde iyilestiremedik nerdeyse gecede iki üc yastık değistiriyordum terlemeden dolayı bir aylık bir verem tedavisi gördü o sişlik olan yer cerahi olarak icini temizlediler baya korkutmustu o zaman bizi bence dikkatle gözle insallah herkesin oldugu gibi normal bir sekilde kabuk baglayıp yarası düser simdiden gecmis olsun

normali öyleymis canım
ama eğer bunun yanında cok fazla öksürük gece terlemesi varsa eğer tedavi oldugu halde öksürük gecmiyorsa bir verem savas dispanserine git
cünkü benim kızımda verem asısı vücutta canlanmış kolundaki sişlik cok büyüdü ve patladı ama o halde iyilestiremedik nerdeyse gecede iki üc yastık değistiriyordum terlemeden dolayı bir aylık bir verem tedavisi gördü o sişlik olan yer cerahi olarak icini temizlediler baya korkutmustu o zaman bizi bence dikkatle gözle insallah herkesin oldugu gibi normal bir sekilde kabuk baglayıp yarası düser simdiden gecmis olsun

sağol cnm şimdilik öyle şikayetlerimizyok ama dikkatli olmak lazım çok sağolk

Benim kizinda oyoe 2 ay sonra olustu sislik findik buyuklugu kadar doktora danisicam bende bayagi rahatsiz ediyor

X