Eşim çocuk istemiyor onu nasıl ikna edebilirim

Emin ol bundan dolayı istememiştir şu an.Başkalarının laflarıyla kafanı doldurma eşine inan canım.Yalnız mihracee ne yapacak bilmiyoruz.Yazmıyor da dünden beri.Mihracee nerelerdesin ?

askerlik 2012 de yani 5 yıllık evli olacağım birde gelmesini bekle 6 yıl olacak hadi birde 9 ayda hamilelik de ortalama evlendikten yıl sonra anne olacağım :KK43:
ayrıca ne düşünüyor bilmiyorum konuşamıyoruz bile bu kouyu ofss ne zor Allahım

yıl sayısının ne önemi var? sizin için önemli olan ortak karar alabilmek mi yoksa sadece bir bebek mi? onun endişelerini anlayamıyor olduğunuzu düşündüğü için bu konuyu sizinle konuşmuyor olabilir mi?

canım bende 2 senelik evliyim eşim çocuk istemiyordu bende bazı problemlerden dolayı nasıl olur naparız düşüncesi içindeydim ama içim içimi yiyor inan ki şuan eşim asker asker arkadaşları eşlerinin doğum sevincini yaşarken eşiminde onları görerek biraz olsun düşüncesi değişti ama gelgelelim ki şu sıralar yapamayız belki senin eşininde çocklu arkadaşalrınızla görüşürseniz düşüncesi değişebilir

canım bende 2 senelik evliyim eşim çocuk istemiyordu bende bazı problemlerden dolayı nasıl olur naparız düşüncesi içindeydim ama içim içimi yiyor inan ki şuan eşim asker asker arkadaşları eşlerinin doğum sevincini yaşarken eşiminde onları görerek biraz olsun düşüncesi değişti ama gelgelelim ki şu sıralar yapamayız belki senin eşininde çocklu arkadaşalrınızla görüşürseniz düşüncesi değişebilir

Bizim çevremiz hep bebek dolu onları çok seviyor bebeklerde eşimi çok seviyor, ama yenibirsayfa2010 sagolsun bana yazdıkları çok mantıklı geldi, şu bir gerçek ki erkeklerde baba olayım diye içgüdü yok kadınlar gibi onlar babalık duygularını sonradan kazanıyorlar bence bebekleriyle iletişim kurmaya başladıkları anda hissediyorlar. hepimizin hakkında hayırlısı olsun arkadaşım.

MIHRACEE HADI ÇIK ORTAYA

Bizim çevremiz hep bebek dolu onları çok seviyor bebeklerde eşimi çok seviyor, ama yenibirsayfa2010 sagolsun bana yazdıkları çok mantıklı geldi, şu bir gerçek ki erkeklerde baba olayım diye içgüdü yok kadınlar gibi onlar babalık duygularını sonradan kazanıyorlar bence bebekleriyle iletişim kurmaya başladıkları anda hissediyorlar. hepimizin hakkında hayırlısı olsun arkadaşım.

MIHRACEE HADI ÇIK ORTAYA

katılıyorum alkisalkisalkis

Emin ol bundan dolayı istememiştir şu an.Başkalarının laflarıyla kafanı doldurma eşine inan canım.Yalnız mihracee ne yapacak bilmiyoruz.Yazmıyor da dünden beri.Mihracee nerelerdesin ?

ay ay şekerim buradayım. işlere dalmışımmm pardon :KK43:( hangi konuda neyapacağım anlayamaıdm:KK70: bekliyorum sabırla

arkadaşlar selam hala aynıyım yaaaa hiç br değişiklik yok bendeee bunalıma giriyorum sanırım:KK70:

Merhaba cnm bende de aynı sorun var Çok üzgünüm çoook

Sohbetini bile etmiyo konu açılsa konuyu değiştiriyor
yada hiç cevap vermiyor.

öffffffffffffff

Tabi benim durumum biraz farklı sana göre
bu bizim ikimizinde 2. evliliği
onun oğlu(10) benim bir kızım(8) var

Ama ben kızıma bir kardeş istiyorum
Çünkü öbür ufaklık annede bizimle görüşmüyor
yani yılda 2 kez falan anca..

Bana birşey olursa kızım hayatta tek kalmasın
hala teyze olsun ileride istiyorum

ama eşim yanaşmıyooor
ben ne yapacağımmm yaaaaasenağlama

Bende mi çocuk istemiyor anlamıyorum kırılıyorum çoook :a015:

Kızlar,

size bi haberim var eşim artık çocuk konusunda benden daha istekli mart ayında korunmayı bıraktık. Gelişmelerden haberdar edeceğim sizleri :)

Cok uzgunum..........Fikir istiyorum

34 yasindayim ve evliyim.Cocuk cok istiyorum esimde tabiki bunu biliyor.Esim daha erken suan olmazin diyor.Ama yasim 34 ve zaman geciyor, esim de bunu farkinda!Dun bana diyor ki sana iyi bir haberim var biznen ilkili bende sevindim (hatta icimdende gecdi acaba dusundumu cocuk istiyormu diye)Gelmis diyorki bana sen istiyorsun ben daha istemiyorum yasin da geciyor cok sukur bunuda kendi kabul ediyor!Bir cocuk evlatlik edinelim diyor.Bu bana tabiki bir hakaret gibi geldi yani evlatlik edinmek istiyor ama kendi cocunu olmazina istemiyor.Once bir cocuk evlatlik edinelim sonrada kendi cocumus olsun diyor.Bu sevgi mi ne ya, o kadar kirildimki seven insan bunu dermi.Benimde cevapim bu oldu ne seninle bir cocuk evlatlik istiyorum nede seninle artik bir cocuk istiyorum cunku bu mutlulu sana yazatmak istiyorum dedim.

Bu durumda siz ne yaparsiniz????

Turkcem iyi deil umarim yazimdan annarsiniz.

Cok uzgunum..........Fikir istiyorum

34 yasindayim ve evliyim.Cocuk cok istiyorum esimde tabiki bunu biliyor.Esim daha erken suan olmazin diyor.Ama yasim 34 ve zaman geciyor, esim de bunu farkinda!Dun bana diyor ki sana iyi bir haberim var biznen ilkili bende sevindim (hatta icimdende gecdi acaba dusundumu cocuk istiyormu diye)Gelmis diyorki bana sen istiyorsun ben daha istemiyorum yasin da geciyor cok sukur bunuda kendi kabul ediyor!Bir cocuk evlatlik edinelim diyor.Bu bana tabiki bir hakaret gibi geldi yani evlatlik edinmek istiyor ama kendi cocunu olmazina istemiyor.Once bir cocuk evlatlik edinelim sonrada kendi cocumus olsun diyor.Bu sevgi mi ne ya, o kadar kirildimki seven insan bunu dermi.Benimde cevapim bu oldu ne seninle bir cocuk evlatlik istiyorum nede seninle artik bir cocuk istiyorum cunku bu mutlulu sana yazatmak istiyorum dedim.

Bu durumda siz ne yaparsiniz????

Turkcem iyi deil umarim yazimdan annarsiniz.

gerçekten sıkıntılı bir durum....
biyolojik bir çocuğunuz olabilecekken neden evlatlığı ilk seçenek olarak düşünüyor eşiniz anlayamadım? tamam evlat edinmek de çok ulvi bir şey... çok güzel bir hayır yapıyorlar elbette:asigim: ama siz bu kadar anne olmak için yanıp tutuşurken eşinizin bu seçeneği düşünmemesi tuhaf.... bilmediğiniz bir problem olabileceğini hiç düşündünüz mü?bilmiyorumkismile

sizi çok iyi anlıyorum benimde eşim öleydi evliliğimizin tadını çıkartalım dedi ama bi gün süpriz hamile kaldım şimdi 3 aylık hamileyim inş en kısa zamanda sizede tattırır allahım çok güzel bir Duygu

kızlarr merhaba epeydirr sizi ihmal ettim yazamıyordummm işler güçler derken dalmış gitmişim. ben hala aynıyım çocuksuzzzzzzzz ve eşini ikna edememiş beceriksizzzzimmmm :KK43: artıkkk komplo teoriler üretmeye başlayacağım:KK70:

İnanın yerinizde olmayı isterdim,bende çocuk istemiyorum ama eşim istiyor,gerçi 1 yıl kadar daha kandırdım erteledik:)) şimdi yapmak istesem asla hayır demez...

İnanın yerinizde olmayı isterdim,bende çocuk istemiyorum ama eşim istiyor,gerçi 1 yıl kadar daha kandırdım erteledik:)) şimdi yapmak istesem asla hayır demez...

:KK43:(((( ne garip dünyaaaa evlendiğimiz ilk sene ben de istemedim hangi akla hizmet ettiysm bilmiyorum. yazık bana:

Çocuk bence tek başına karar verilebilecek birşey değil.
Bir akademisyen sanıyorum 5,5 ay askerlik yapar ama demek ki o şekilde bile bırakmak istemiyor sizi bebeğinizle.
ılla istiyorsanız sağlık sorunları türetebilirsiniz :)

bir ara öyle bir fırsatım olsu aslında regl düzensiliğim vardı dr çikolata kistleri dedi onu kullanabilirdim ama gönlüm elvermedi yalan söylemeye

Benim eşim de henüz çocuk istemiyor .4 yıllık evliyiz.

1 sene daha bekleyelim diyor.Ben de saygı duyuyorum.İlk yılımızda çok istiyordum.

Ama o istemedikten sonra neye yarar dedim ve ısrarı kestim.

Sizin de ikinizin de istemesi daha iyi olur bence.Israr etmeyin.Israrınız sonucu kabul etse bile sizin istediğiniz için dünyaya gelecek o çocuk eşinizin istediği için değil.

Tek taraflı istek de mutluluk getirmez diye düşünüyorum.:nazar:

anne baba olmak kolay değil...insan her bakımdan hazır olmalı onu dünyaya getirince sağlıklı
büyütmenin gereği bu...
her iki tarafda istemeli tek taraflı istencek bir şey değil ki...

X