Rahim Filmi ve sonrası....

Tiny

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2007
543
7
Slm kızlar,
1,5 senelik bebek bekleyişimizden sonra , hormon tahlilleri, sperm tahlilleri derken, herşeyimiz düzgün çıkınca doktorumuzun isteği üzerine rahim filmi çektirdim ve sol tarafım kapalı çıktı. doktorum tüp bebek önerdi. tüp bebek doktoruna gittik . tüp bebek için erken olduğunu. bir kanalımın açık olduğu için, yumurta gelişimini çoğaltabileceğini dolayısı ile şansa bırakmayıp sağ tarafta yumurta sağlanacağını bu tedaviyi denememizi söyledi. kafam karışık kızlar, umarım bu yumurta geliştirici (hap veya iğneler) başka sorunlara neden olmaz. Bana şans dileyin.

Canim Merhaba Bende De Ayni Sorun Vardi.sol Kanalim Kapali Sağda Da Daralma Vardi.ayrica Hormon Ve Yumurtlama Bozukluğuda Cabasi.1,5 Senedir Tedavi Görüyorum Ama Gebe Kalamadim.doktorum Laparoskopi önerdi Kanallari Açmak Için.geçen Ay Oldum Ve Kanallarim Açildi.şimdi Yumurtlamama Yardimci Ilaçlarla Gebe Kalmami Sağlayacak Inşallah Allahin Izniyle.

canım inşallah herşey istediğin gibi olur ve sonunda güzel bir anne olursun.

Canim Merhaba Bende De Ayni Sorun Vardi.sol Kanalim Kapali Sağda Da Daralma Vardi.ayrica Hormon Ve Yumurtlama Bozukluğuda Cabasi.1,5 Senedir Tedavi Görüyorum Ama Gebe Kalamadim.doktorum Laparoskopi önerdi Kanallari Açmak Için.geçen Ay Oldum Ve Kanallarim Açildi.şimdi Yumurtlamama Yardimci Ilaçlarla Gebe Kalmami Sağlayacak Inşallah Allahin Izniyle.

canım ya, allah inşallah bu uğraşlarımızı , boş çıkarmaz . hayırlısı ile bebişlerimize kavuşuruz. bende sol kanal tıkanıklığından başka sorun gözükmüyor bakalım inşallah ikimize de uygulanan tedavi işe yarar.

halamın kızının cikolata kisti yüzünden1 kanalı ve yumurtalıgı alındı üc tane cocugu var simdi sadece stres yapmayın benim bebeyim onuncu yılında oldu ve tek sebebi stres simdi iki kızım var .canınızı sıkmayın darısıda size bayy

slm rahim filminden sonra ilişkiye ne zaman girmek gerekiyor lütfen yardımcı olun film çektiren arkadaşlar

slm rahim filminden sonra ilişkiye ne zaman girmek gerekiyor lütfen yardımcı olun film çektiren arkadaşlar

film çektirdiğin günün akşamıda ilişkiye girebilirsin, bende 2 ay önce çektirdim
doktorum bu akşamda ilişki olabilir ancak benim ağrım ve kanamam vardı, ertesi gün akşama ancak düzeldim
geçmiş olsun bu arada a.s.

Slm kızlar,
1,5 senelik bebek bekleyişimizden sonra , hormon tahlilleri, sperm tahlilleri derken, herşeyimiz düzgün çıkınca doktorumuzun isteği üzerine rahim filmi çektirdim ve sol tarafım kapalı çıktı. doktorum tüp bebek önerdi. tüp bebek doktoruna gittik . tüp bebek için erken olduğunu. bir kanalımın açık olduğu için, yumurta gelişimini çoğaltabileceğini dolayısı ile şansa bırakmayıp sağ tarafta yumurta sağlanacağını bu tedaviyi denememizi söyledi. kafam karışık kızlar, umarım bu yumurta geliştirici (hap veya iğneler) başka sorunlara neden olmaz. Bana şans dileyin.
canım benimde ilk hamileliğimde tansiyon yüksekliğinden hemen sezeryanla alırken sağ tüpümü kapatmışlar.tabi bebeğim 6 gün yaşamış.bir sene korunduk daha sonra iki ay olmayınca klomendi iğnelerdi derken gene olmadı laparoskopi yaptırmazsan sen hamile kalamazsın dedi dr lar ama sezeryan olduğu için onuda yapmıyorladı 9 ay geçti bende tüp bebeğe karar vermiştik eşimle iki ay sonra yaptıracaktım 4 aydırda iğne klomen kullanmayı bırakmıştımda ben tüp bebeğe karar verirken o ay hamile kalmışım.şimdi 3 aylık oldu.canım bunları paylaşmak istedim çünkü tek tüp kapalı olması önemli değilmiş sadece biraz sabır gerekiyor sen keçi boynuzu pekmezi ye yumurta çoğoltıyormuş birde renglin 3.yada4 gün yakı vur beline ben bunları yapyım yumurtlamam iyi olmuştu.allahım herkeze nasip etsin hayırlı evlatlar

Slm kızlar,

kızlar ya böyle durumlarda dokorlar neden hemen tüp bebeği önermiyorlar, yumurtalar sağlam spermler sorunsuzsa eğer yumurtayı döllenmiş bir şekilde rahme koymak daha garanti ve kısa bir yol değil mi?
ne gibi bir çekinceleri var bu konuda, bilen var mı acaba?

burçakçım ben çektirdkten sonra doktor 1 hafta ilişki yasakladı ve 1 hafta antibiyotik kullanmamı istedi. bana uygulanan tedavi buydu. bence doktoruna sorman en iyisi canım.

kızlar ya böyle durumlarda dokorlar neden hemen tüp bebeği önermiyorlar, yumurtalar sağlam spermler sorunsuzsa eğer yumurtayı döllenmiş bir şekilde rahme koymak daha garanti ve kısa bir yol değil mi?
ne gibi bir çekinceleri var bu konuda, bilen var mı acaba?

aşinacım aslında filmi çeken doktor bana direkt tüp bebek önerdi ama tüp bebek doktoru hemen olmaz dedi. bilmiyorum neden ama 1 aşılama geçirdim. bence, tek kanal tıkalı olduğunda aşılamanın tutma şansı nornmalden düşük oluyor. o yüzden bende şu an tedaviyi bıraktım. eğer deneyecek isem bende tüp bebek deneyeceğim. bende senin gibi düşünüyorum. tüp bebek daha garanti. ama fiyat olarak aşılamadan çok daha maliyetli biliyorsun.

öncelikle tüplerin açılmasını sağlamsı daha uygun olur gibi geldi bana.... canım yanlış anlama yaşın eğer 35 civarıysa beklemeden hemen tüp bebeğe geçiyolar

öncelikle tüplerin açılmasını sağlamsı daha uygun olur gibi geldi bana.... canım yanlış anlama yaşın eğer 35 civarıysa beklemeden hemen tüp bebeğe geçiyolar

muzurcum niye yanlış anlayayım ki sen sonuçta uygulanan tedaviyi sylüyorsun canım problem değil. yaşım 31 benim. daha doktorle görüşmedim tüp bebek istiyorum diye. şu an dinlenmedeyim. ama gittiğimde doktor t,üplerin açılması için işlem önerirse tabi ki onu düşünürüm. ama aşılama pek aklıma yatmadığı için aşılama düşünmüyorum dedim. sağol canım tavsiyen için.

X