4 kilo ve üzeri bebek doğuran anneler bakarmısınız:)

nlncsr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2011
41
1
ben henüz 32. haftamdayım ama doktor bebeğimin maşallahı olduğunu, iri bir bebek olduğunu söyledi. şu an ki kilosu 2.272 gr. normalde 1800 olması gerekiyormuş sanırım benim kızım annesi gibi fazla kilo almış:) 4 kilo ve üzerinde normal doğum yapmış annelerden bilgi almak istiyorum. doğumları nasıl geçti, normalden dahamı zor olur acaba? doktorumun sezeryana düşkün olduğunu duyuyorm herkesten, kilolu olursa kesin sezaryan olmamı ister.. arkadaşlar ben kesinlikle normal doğum istiyorum nolur bana bunun mümkün olduğunu söyleyin. kızımın kilosunu duyunca sevinemedim nerdeyse direk aklıma doğum nasıl olur sorusu geldi.. sezeryan istemiyorum:KK43:

hiç mi yok arkadaşlar 4 kilo civarında normal doğum yapan :KK59:

Ben varim canim, benim kizim 3950 gram dogdu. Epidural normal dogum yaptim.. Seni korkutmak istemem ama cok kolay oldugunu soyleyemiycem. Insallah senin dogumun kolay olur, saglikla alirsin bebegini kucagina.
Sevgiler..

Ben varim canim, benim kizim 3950 gram dogdu. Epidural normal dogum yaptim.. Seni korkutmak istemem ama cok kolay oldugunu soyleyemiycem. Insallah senin dogumun kolay olur, saglikla alirsin bebegini kucagina.
Sevgiler..

teşekkür ederim arkadaşım inşallah kolay olur ama sen epidural olduğun halde zor diyorsan :KK59: ben epidural bile istemiyorum aslında tamamen doğal olsun istiyorum ama kilo işi biraz kafamı karıştırdı..

benim kızım 4.400 gr doğdu ve sezeryan oldu doktorum iyiki normal doğumu denememişiz yoksa doğumun yarısında sezeryana dönmek zorunda kalırdık yada başka ters giden sorunlar olabilirdi demişti. bence sen doktoruna güven ve onu dinle. hayırlı sağlıklı doğum dilerim sana...

http://www.kadinlarkulubu.com/dogum-oykuleri/408380-bende-paylasmak-istedim.html

burda bnm öyküm var bebeğim 4 kilo normal doğum oldu, ama herkesin yaşadıkları farklı olur cnm allah kolaylık versin...

Canim dogum hikayeni okudum, cok agri cekmissin gecmis olsun. Simdi hersey yolundadir insallah.

"nlncsr" arkadasim ben dogumumun zor oldugunu soylemistim ama sanirim benim dogumumdan daha zor olanlarda varmis. Hollanda da dogum yaptim ben, normalde burda epidural cok uygulanmiyor eger anne adayi cok stresliyse ve normal doguma dayanamayacagini dusunuyorlarsa epidural yapiyorlar. Ben cok stresliydim, epidural icin yalvardim hastanede.. Birkac saat uyuyup dogum oncesi dinlenebilmem icin epidurali verdiler ve 2-3 saat uyuyabildim. Cok rahatti o 3 saat.. Sonra suni sanci verdiler ve o andan sonrasi feci agrilarla gecti. Dayanilmaz degil belki ama cani tatli olanlar icin zor agrilardi. Suni sancidan sonra sanirim 4 saat icinde dogurdum. "moonquin" in dogumunda oldugu gibi son anlarda bana epidural vermediler cunku dogum cok yakinsa ikinamiyormussun. Ben butun dogalligiyla bebegin ciktigini hissettim, muhtesem bir andi. Herseye deger bebegin cikisini gormek. Epidural aldigim icin de cok memnun kaldim, gece uyuyamamistim hic biraz olsun dinlenmeme ve dogumu gerceklestirmeme yardimci oldu. Dogum sonrasi cok rahattim, bikac dikis atildi o kadar. Ayni gun yuruyebildim, oturabildim. Biraz agri, aci oluyor ama inan sezeryan olanlari gordum yerlerinden kipirdayamiyorlardi dogum sonrasi. normal dogumdan sonra cekilen aci ve agri cok cok az bence.

Bence herseyi oluruna birak, mesela bebegin 40 hafta doldugunda gelmediyse hala "hadi gel alalim artik bebegini" diyenleri asla dinleme tabi saglik sorunlarin yoksa. Benim bebegim 40 hafta 6 gunlukken dogdu. Son ana kadar kendi agrilarimin gelmesini bekledik (42. haftaya kadar saglik sorunu yoksa bekliyorlar). Eger imkanin olursa epidural iste ama dogum cok yakinsa bence gerek yok, cunku ikinamayabilirsin ve hem sen zor duruma dusersin hem de bebegin.

Ayrica bebegin kilosunu kafana hic takma, daha once dogum yapip kucuk bebek dogurmadiysan zaten farki anlamayacaksindir. Ablam 2700 gram dogurdu bebegini 5 dikisi vardi benim bebegim 3950 gramdi yine 5 dikisim vardi. Kendini uzme bebek iri dogum zor olacak diye, dua et insallah kolay bir dogum gecirirsin cunku herkes farkli yasiyor dogumu. Allah yardimcin olsun, insallah bebegini ilk sen gorup o muhtesem ani yasarsin.

Kusura bakma biraz uzun olmus, sadece ne kadar duygusal ve zor zamanlar oldugunu hatirlayip sana moral vermek istedim. Inan sonra geciyor hersey, simdi bebegim 4 aylik ve hepimiz cok mutluyuz.

Kendine iyi bak, hayirli dogumlar...

http://www.kadinlarkulubu.com/dogum-oykuleri/408380-bende-paylasmak-istedim.html

burda bnm öyküm var bebeğim 4 kilo normal doğum oldu, ama herkesin yaşadıkları farklı olur cnm allah kolaylık versin...

Canim dogum hikayeni okudum, cok agri cekmissin gecmis olsun. Simdi hersey yolundadir insallah.

"nlncsr" arkadasim ben dogumumun zor oldugunu soylemistim ama sanirim benim dogumumdan daha zor olanlarda varmis. Hollanda da dogum yaptim ben, normalde burda epidural cok uygulanmiyor eger anne adayi cok stresliyse ve normal doguma dayanamayacagini dusunuyorlarsa epidural yapiyorlar. Ben cok stresliydim, epidural icin yalvardim hastanede.. Birkac saat uyuyup dogum oncesi dinlenebilmem icin epidurali verdiler ve 2-3 saat uyuyabildim. Cok rahatti o 3 saat.. Sonra suni sanci verdiler ve o andan sonrasi feci agrilarla gecti. Dayanilmaz degil belki ama cani tatli olanlar icin zor agrilardi. Suni sancidan sonra sanirim 4 saat icinde dogurdum. "moonquin" in dogumunda oldugu gibi son anlarda bana epidural vermediler cunku dogum cok yakinsa ikinamiyormussun. Ben butun dogalligiyla bebegin ciktigini hissettim, muhtesem bir andi. Herseye deger bebegin cikisini gormek. Epidural aldigim icin de cok memnun kaldim, gece uyuyamamistim hic biraz olsun dinlenmeme ve dogumu gerceklestirmeme yardimci oldu. Dogum sonrasi cok rahattim, bikac dikis atildi o kadar. Ayni gun yuruyebildim, oturabildim. Biraz agri, aci oluyor ama inan sezeryan olanlari gordum yerlerinden kipirdayamiyorlardi dogum sonrasi. normal dogumdan sonra cekilen aci ve agri cok cok az bence.

Bence herseyi oluruna birak, mesela bebegin 40 hafta doldugunda gelmediyse hala "hadi gel alalim artik bebegini" diyenleri asla dinleme tabi saglik sorunlarin yoksa. Benim bebegim 40 hafta 6 gunlukken dogdu. Son ana kadar kendi agrilarimin gelmesini bekledik (42. haftaya kadar saglik sorunu yoksa bekliyorlar). Eger imkanin olursa epidural iste ama dogum cok yakinsa bence gerek yok, cunku ikinamayabilirsin ve hem sen zor duruma dusersin hem de bebegin.

Ayrica bebegin kilosunu kafana hic takma, daha once dogum yapip kucuk bebek dogurmadiysan zaten farki anlamayacaksindir. Ablam 2700 gram dogurdu bebegini 5 dikisi vardi benim bebegim 3950 gramdi yine 5 dikisim vardi. Kendini uzme bebek iri dogum zor olacak diye, dua et insallah kolay bir dogum gecirirsin cunku herkes farkli yasiyor dogumu. Allah yardimcin olsun, insallah bebegini ilk sen gorup o muhtesem ani yasarsin.

Kusura bakma biraz uzun olmus, sadece ne kadar duygusal ve zor zamanlar oldugunu hatirlayip sana moral vermek istedim. Inan sonra geciyor hersey, simdi bebegim 4 aylik ve hepimiz cok mutluyuz.

Kendine iyi bak, hayirli dogumlar...

epidural eıkınmama engel olmadı aslında ıkıyordum (yeterli miydi o kadarını bilmiyorum tabi ama ıkınabiliyordum). eğer bana epidural yapmasalardı sanırım hiç ıkınamazdım, çünkü azcık sancı çektimmi kaskatı kesiliyordum nefesi zorla alıyordum, ufacık bir inilti bile çıkaramıyordum öyle taş gibi durup yatağımı sıkıyordum. o haldeyken hele daha inanılmaz sancılarım olacak olsaydı bilmem ıkınabilirmiydim... yaşamadan bilemem tabi... çok acı yaşadım ama genede normal doğum isterim bir daha çocuğum olacak olsa...

Son düzenleme:
Oğlum 4150 gram doğdu,ilk doğumumdu,zor geçti ama şimdi çektiğim sancıları hatırlamıyorum bile :KK34:Benim doğum sonram daha da zordu,malum dikişlerden dolayı :KK59:

bende 3920 gram 52 cmlik bi bebis dunyaya getirdim epidural normal dogumla

saglik problemim yoktu 42. haftaya kadar bekledik son 3 hafta hergun hastaneye gidip kalp atislarini kontrol ettik bebisin
42. haftanin son gunu, sancim oldugu halde acilmam olmayisiyla sunni sanci verilmeye baslandi

benim tek sorunum acilmam cok uzun surmustu
sabah 7 aksam 10 a kadar suni sanci aldim ve ancak acilmam 10 cm oldu
aksam 9 :58 de dogdu 2. ikinmamda cikti

dogumdan sonra 2 dikisim vardi
super bi dogumdu ikinci bebegimide kesinlikle epidural normal dogumla dogurmayi dusunuyorum ..

bende 3920 gram 52 cmlik bi bebis dunyaya getirdim epidural normal dogumla

saglik problemim yoktu 42. haftaya kadar bekledik son 3 hafta hergun hastaneye gidip kalp atislarini kontrol ettik bebisin
42. haftanin son gunu, sancim oldugu halde acilmam olmayisiyla sunni sanci verilmeye baslandi

benim tek sorunum acilmam cok uzun surmustu
sabah 7 aksam 10 a kadar suni sanci aldim ve ancak acilmam 10 cm oldu
aksam 9 :58 de dogdu 2. ikinmamda cikti

dogumdan sonra 2 dikisim vardi
super bi dogumdu ikinci bebegimide kesinlikle epidural normal dogumla dogurmayi dusunuyorum ..

2 dikiş???? rüya gibi geliyor bana, kadın beni öyle çok kestiki nerdeyse popoma kadar geliyordu, dıştaki dikişlerim bayaca iyileştiği halde içtekiler daha da geç iyileşti, bana 40 gün ilişkiye girmeyeceksin dedi 40 günden fazla sürdü çünkü çok ağrıyordu...

inş birdaha bebiş sahibi olursam kolay az dikişl güzel bir doğum yaşarım, çok çektim çoookkkk

ben henüz 32. haftamdayım ama doktor bebeğimin maşallahı olduğunu, iri bir bebek olduğunu söyledi. şu an ki kilosu 2.272 gr. normalde 1800 olması gerekiyormuş sanırım benim kızım annesi gibi fazla kilo almış:) 4 kilo ve üzerinde normal doğum yapmış annelerden bilgi almak istiyorum. doğumları nasıl geçti, normalden dahamı zor olur acaba? doktorumun sezeryana düşkün olduğunu duyuyorm herkesten, kilolu olursa kesin sezaryan olmamı ister.. arkadaşlar ben kesinlikle normal doğum istiyorum nolur bana bunun mümkün olduğunu söyleyin. kızımın kilosunu duyunca sevinemedim nerdeyse direk aklıma doğum nasıl olur sorusu geldi.. sezeryan istemiyorum:KK43:

benimde 30+6 günlukte 2009 gr geliyodu.aynı şekilde bende epidural normal doğum istiyorum ama korkuyorum.çok kilolu olursa diye ,minyon tipli biri olarak ..

bende 4 kg doğum yaptım.onun altındakiler nasıl oluyor bilmiyorum ama benim doğumuma giren ebe 4 kgyu normal doğurmak herkesin harcı değil demişti.üstelik çok da kolay oldu.sancı evresi oldukça zordu ama masaya inmem ve doğum 5 dk.iri bir bebek olduğu içiinde dikişlerde çok oldu haliyle ama bebişini gördükten sonra ne o sancı aklına geliyor nede dikişler :)Allah sanada kolay doğumlar nasip etsin.Bir avazda kurtulman dileğiyle.

hem blir hekim hem de iki ay önce 4200 doğurmuş biri olarak yazmadan edemedim...

ilk doğumum normaldi ve bunu da normal doğurmaya kararlıydım.4200 olduğunu tahmin etmedi doktor ama 4 kilo civarı dedi.doğar mı dedim doğar dedi.iyi dedik bekledik 41 hafta bitti.ben hala inat ediyorum ya suni sancı yani oksitosin verildi doğum başlasın diye bir anda bebek strese girdi kalp atımı yavaşladı beş dakika içinde nasıl soyundum sonda nasıl takıldı hatırlamıyorum bile o anda suyum geldi ben hala suyuma bakıyorum şaşkınlıktan bir anda kendimi sezeryan için masada buldum öylesine paniklemiştimki bir yandan titriyor bir yandan avazım çıktığı kadar bağırıyordum sonuç 4200 doğan bir tosuncuk....stres...yıkılmış bir ben....

diyeceğim şu ki diretmenin manası yokmuş.4kilo üstü makrozomik bebek kabul ediliyor ve pek çok sıkıntısı var doğum sonrası çok riskli durumlar var.en basiti normal doğum sırasında omuzu takılabiliyor kimisi geçici ama kimisi kalıcı ciddi hasarlar oluyor.haftasında doğmazsa bebeğin cildi kuruyor benimki ilk bir hafta pul pul döküldü resmen iki kutu yağ bitirdik...

ya uzun lafın kısası ısrarcı olmamak lazım normal doğum süper ama şartlar uygun olursa....hele kilosu fazlaysa risk almaya kesinlikle değmez....

canım.ben ilk kızımı 2.200 gr dogurmuştum. dr da çok zor geçtigini söylemişti.ama ben zoru buysa 2. çocuk bana vız gelirr. zorunu atlattık nasılsa diye düşünmüştüm.. yanılmışım...2. kızım 4000 kilo normal dogumla dogdu. sancılanmam hastaneye gitmem ve dogum yapmam toplam 1 saatin içinde gerçekleşti..o anlardaa kaç kere bayıldım hatırmalıyorum bile.. ama bunda benim aldıgım kilolarda etkili olmuş olabilir.. 55 kiloyla hamile kalıp 58 kiloyla dogum yapan yoktur herhalde nasrettin hoca misali.. et kedi burdaysa et nerde... şimdiden allahkurtarsın

ben iyice korkmaya başladım yaw arkadaşlar halbuki beni rahatlatırsınız belki diye açmıştım bu başlığı:S 6 haftam kaldı doğuma hiç korkmuyordum şimdiye kadar ama iyice tırsmaya başladım artık neyse ne yapalım Allah'ın izniyle sağlıklı ve hayırlı bir şekilde alalım bebeklerimizi kucağımıza da katlanıcaz artık anne olmak kolay değil sonuçta.. Rabbim herkese hayırlı ve kolay doğumlar nasip eder inşallah..

canım.ben ilk kızımı 2.200 gr dogurmuştum. dr da çok zor geçtigini söylemişti.ama ben zoru buysa 2. çocuk bana vız gelirr. zorunu atlattık nasılsa diye düşünmüştüm.. yanılmışım...2. kızım 4000 kilo normal dogumla dogdu. sancılanmam hastaneye gitmem ve dogum yapmam toplam 1 saatin içinde gerçekleşti..o anlardaa kaç kere bayıldım hatırmalıyorum bile.. ama bunda benim aldıgım kilolarda etkili olmuş olabilir.. 55 kiloyla hamile kalıp 58 kiloyla dogum yapan yoktur herhalde nasrettin hoca misali.. et kedi burdaysa et nerde... şimdiden allahkurtarsın

:):) gerçekten arkadaşım kedi nerde ozaman? kızın 4 kiloysa sen nasıl 3 kilo almışsın:S benim gibi şimdiden 13 kilo almış biri için inanılmaz birşey bu!

bende 4 kg doğum yaptım.onun altındakiler nasıl oluyor bilmiyorum ama benim doğumuma giren ebe 4 kgyu normal doğurmak herkesin harcı değil demişti.üstelik çok da kolay oldu.sancı evresi oldukça zordu ama masaya inmem ve doğum 5 dk.iri bir bebek olduğu içiinde dikişlerde çok oldu haliyle ama bebişini gördükten sonra ne o sancı aklına geliyor nede dikişler :)Allah sanada kolay doğumlar nasip etsin.Bir avazda kurtulman dileğiyle.

amin inşallah Allah razı olsun valla olumlu şeyler yazan bir sen varsın sanırım.. inşallah senin ki gibi kolay bir doğum geçiririm..

canım bende normal doğum için inat edenlerdenim. 40. haftayı bitirmeme 2 gün kala nişanım geldi kimseye söylemedim gezdim tozdum doğum hızlansın diye sancılarım vardı ama şiddetli değildi randevu günü gittim ve bebiş kordona baskı yapıyo neyse doktorum önemsemedi suni sancı vericeğini söyledi ve çatı muayenesi 2. ye oluyorum bu arada bebeğin kafası hala hazneye oturmamı şdemezmi.dünyam başıma yıkıldı.ilk bebeklerde daha erken yerleşirmiş hazneye. bebişiminde iri olduğunu hep söylüyordu ama baştan beri normla doğuma adepteydik doktorumda bende.doktorum istersen sancıların şiddetlensin bekleyelim ama bebişimiz gelmez yine sezeryana alırım bana kızma hiç demezmi ben inat ettim eve döndüm. eşim bi yandan kızınıyor riske atıyormuşum ama ben aylarca normal doğum hayalleri kurmuştum ve son anda herşey tersine döndü çok üzüldüm çokkkk haylada üzgünüm ya :KK43:(nitekim hiç anlayamadan ameiyathanede buldum kendimi spinal anestezi.sonuç bebiş 56 cm 4.360 gr doktorum asla normal doğum olmayacağını birkes daha hatırlattı bana. ben yinede normal olabilirdi diye düşünüyorum ve üzülüyorum sezeryan riske girmeden ve doğumunuz başalmadan olmayın ben doğum başladıktan sonra olmama rağmen hayla üzülüyorum bebeğim 3.5 aylık oldu. lohusalık günlerimde hele bebğimin bana hep küs olduğunu düşünüp ağlardım onu doğal yollarla doğuramadım diye. herşeyin hayırlısını dileyelim bebişlerimzi sağlıklı olsun yeter::)) çokk uzattım canım hoşçakal.

X