Dr. Ayça Kaya/ 1 haftada 3.5 kg diyeti

uruz

∞ No more excuses, just action ∞
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2010
4.705
20
Dr. Ayça Kaya'nın diğer diyet listelerini forumda gördüm ama buna denk gelmedim. Yine Doktorum programında vermişti bu listeyi. Her ne kadar 1 hafta 3.5 kg deseler de herkesin aynı oranda kilo verebileceğini sanmıyorum, kilosu çok olanlar muhtemeldir ki daha fazla verirler. Bu listeyi sizlerle paylaşmak istedim.

Sabah (Saat 07.30-08.00 gibi)

1 dilim peynir ya da 1 tane yumurta
2 dilim ekmek (kepekli ekmek ya da çavdar ekmeği olabilir)
Bolca maydanoz, roka, dereotu, tere
3-4 zeytin
Şekersiz çay

Ara ( Saat 10.00 gibi)
1 çay bardağı süt (istenirse süt yerine yoğurt da tercih edilebilir. Sütün içine azıcık kahve koyarsanız içerdiği kafein nedeniyle metabolizmanın hızlanmasına etkisi olacağını söyledi)

Öğle

Izgara et (Sabah yumurta yenmediyse yumurta da olabilir)
1-2 dilim ekmek
Bol salata
1 bardak ayran

İkindi

1 bardak yoğurt
2 kaşık yulaf
1 meyve (Öğle yemeğinde doymadıysanız meyveyi öğle yemeğinin ardından da yiyebilirsiniz)

Akşam
1 kase çorba
4-5 kaşık zeytinyağlı yemek
1 kase yoğurt
1 meyve

Beraberinde en az 8 bardak su içilmesi öneriliyor, hatta 12 bardak içilebilirse çok çok daha iyi.

Egzersizle desteklenmeli.

Ayca Kaya'nin 1 ay 8 kilo verdiren diyetine benziyor hatta bu daha da guzel ve daha guzel kilo verdiriyor yazdiginiza gore :21:

güzel liste hepsi var...sebze meyve protein daha ne olsun:KK56: denemek lazım teşekkürler URUZ...:KK16:

Kimse cvp vermemis.Ben yarin baslamak ve hergun neler yedigimi yazmak istiyorum.Benimle beraber baslayan biri varmi acaba ? :KK8:

Acaba ayran yerine su icsem veya bir kase yogurt yesem olur mu kı kızlar?
ayran ıcemıyorum malesef :KK43:

Birde sutun icine koyabilecegimiz kahve nescafe mi ? yoksa turk kahvesi mi ?

:KK6: bende başlamak istiyorum ve dr. ayça kaya ya güveniyorum, daha önce ayda 8 kilo olan diyetini yapmıştım, bu sefer bunu denemek istiyorummmmmmmm

parissima daha önce yaptığın diyette kilo vermişmiydin?

Bazı arkadaşlar benden cevap beklemiş sanırım o yüzden belirtme gereği duydum. Ben bu diyeti yapmadım kızlar, sadece internette gördüm ve belki uygulamak isteyen olur diyerek foruma ekledim. Yani bu diyetle nasıl sonuçlar alındığını bilmiyorum :)

mrb arkadaşlar bayramdan sonra toplanıp başlayalım hep beraber birbirimizi takıp eder motıve oluruz nasıl olur

kızlar aranıza yeni katıldım bende bu diyeti uygulamak istiyorum umarım denildiği gibi 3.5 kilo verdirir herkes burda paylaşsın yapanlar 65 kiloyum 55 olmak istiyorum hadi hayırlısı :)))))

X