Sigaradan nefret edenler ve bırakmak isteyenler, beraber deneyelim mi? (Mayıs 2013)

3. gün :nazar: Bugünü de bitirdik firesiz.

İstikrarlı olurum umarım gene yarın da :21:

Öyle bir illetki bıraktıktan 3 ay sonra cok canım sıkkındı esıme ınat gıdıp paket aldım ama sırf onu uzmek ıcın ıcıyorum arka arkaya yaktım oksure oksure sonra aramız duzeldı neyse.paket duruyor öyle bıtırmedım tabi aama seytan durtup duruyor uykudan kalkar kalmaz orda paket var ıcınde sıgara var dıye baktım gerı baslıcam butun sıgaraları kırdım attım cöpe.bazen burnuma cok guzel kokar canım ıster ama ıcen bırısı yanımdan gecıtımı kokusundan mıdem kalkar.

sizde bu sekılde olcaksınız ınsallah sabır kızlar.

Teşekkür :21:

Bir tane firem var gerçi. O da nazar boncuğu olsun :nazar:

Takip ediyorsun, hosuma gidiyor. Onun için de ayrı teşekkür ederim :KK55:

Rica ederim cok cabalayanlardanım bende bırakmak ıcın o yuzden.

Tadını aldıkca vucut ıstıyor tamamen sıgaranın tadını unutturmak gerekıyor vücuda ama 1 tane ıctım nasılsa deyıp bırakmadın ıpin ucunu bol bol patlıcan tüket bırde bu dönemde. vücudun nikotin ihtiyacını karsılar.

benim en büyük tedirginliğim bıraktıktan 5 6 ay sonra yada 1 yıl sonra hala içme isteği duymak, keşke tamemen tiksinebilsek şundan üzgüngen sinirliyken akla ilk o gelıyo umarım gelmez bundan sonra..

selam arkadaşlar,carpe diem seni tebrik ederim ilk üç günün önemli olduğunu düşünüyorum inşallah devamı gelir, kurtulursun bu illetten. ben sayısız yöntem denedim son durak olarak düşünüdüğüm allen car'ı okudum kitap sigarayla ilgili yanlış bir çok algıyı ortadan kaldırıyor tavsiye ederim ama sigarayı bırakmak için iradeye gerek yoktur demesi tamamen yanlış. -engin tecrübelerime dayanarak!-sigarayı bırakma için üç unsur şart 1. güçlü bir istek 2. istikrar 3. irade. güçlü istek başlangıç için, istikrar 6 ay sonra da tutup bir tane yakmamak için ,irade başlarda fazla zamanla azalan ama her daim tetikte olması gereken en önemli unsur.merasim eşliğinde son sigaramı şimdi içip aranıza katılıyorum. süreci paylaşmak hem kendimize hem de bırakmaya niyetli herhese iyi gelecektir.

selam arkadaşlar,carpe diem seni tebrik ederim ilk üç günün önemli olduğunu düşünüyorum inşallah devamı gelir, kurtulursun bu illetten. ben sayısız yöntem denedim son durak olarak düşünüdüğüm allen car'ı okudum kitap sigarayla ilgili yanlış bir çok algıyı ortadan kaldırıyor tavsiye ederim ama sigarayı bırakmak için iradeye gerek yoktur demesi tamamen yanlış. -engin tecrübelerime dayanarak!-sigarayı bırakma için üç unsur şart 1. güçlü bir istek 2. istikrar 3. irade. güçlü istek başlangıç için, istikrar 6 ay sonra da tutup bir tane yakmamak için ,irade başlarda fazla zamanla azalan ama her daim tetikte olması gereken en önemli unsur.merasim eşliğinde son sigaramı şimdi içip aranıza katılıyorum. süreci paylaşmak hem kendimize hem de bırakmaya niyetli herhese iyi gelecektir.

Hoşgeldin canım :) Teşekkür ederim, dediğin kitabı okudum ben. O zamanlar epey etkilenmiştim, ama sıkışınca sigaraya sarılıvermiştim gene.

Süreci paylaşmak cidden etkili oluyor. O yüzden 2 günde bir yazalım dedim en az (ilk 3 ay dememin sebebi de insanları sıkmamak. Ben kendi adıma 3 aydan sonra da yazacağım).

Umarım iradeli olup çarçabucak kurtuluruz, şu an için baş ağrım var ve diş etlerim kaşınıyor gibi hissediyorum. Onun dışında sabahları havanın kokusunu alabiliyorum ve yemeklerin tadını alabiliyorum artık :nazar:

benim en büyük tedirginliğim bıraktıktan 5 6 ay sonra yada 1 yıl sonra hala içme isteği duymak, keşke tamemen tiksinebilsek şundan üzgüngen sinirliyken akla ilk o gelıyo umarım gelmez bundan sonra..

canım mesajı yenı gördüm şuan kahvaltı yaptım azda olsa içme isteği var bende genelde akşamları kriz tutuyor sabah pek fazla istemiyorum..

Bu mereti ömür boyu canımız isteyecek canım, ama insan her şeye alışır. Üzüldüğümüz, sıkıldığımız anları sigarasız atlatmanın yollarını keşfetmemiz lazım. Keşfettikçe o an neler hissettik, neler yaptık yazalım mutlaka. Birbirimize faydamız olur. Bir de şu an bıraktığımız için şanslıyız, yazın metabolizma daha hızlı çalışıyor, kışa göre daha kolay atlatacağız.

Rica ederim cok cabalayanlardanım bende bırakmak ıcın o yuzden.

Tadını aldıkca vucut ıstıyor tamamen sıgaranın tadını unutturmak gerekıyor vücuda ama 1 tane ıctım nasılsa deyıp bırakmadın ıpin ucunu bol bol patlıcan tüket bırde bu dönemde. vücudun nikotin ihtiyacını karsılar.

Evet, bir kere nikotin verdin mi vücuda sıfırdan başlamış gibi oluyoruz malesef...:KK5:

Aklımdayken karabaş otu çayı sigara isteğini azaltıyor, bir de sigaratix isimli bitkisel bir karışım almıştım zamanında aktardan. Küçük cam şişede. Aklınızda bulunsuz kızlar. :21: İçinde karabaş otu var onun da.

Mrb canım bende şimdi allen car izleyip son sigaramı içtim geçen günlerde de denemiştim ama başarısız oldum içmek istedim çünkü istemesem içmezdim bende aranıza katılmak istiyorum bu sefer çok istekliyim bıraktım diyorum allah yardımcımız olsun inanıyorum ki bir haftayı altlatırsak çok rahat olucaz resmen bir illetin esiri olmuşuz 29 yaşındayım 13 yıldır içiyorum 2 senedir de çok içiyordum ve cildim çirkinleşti hastamısın diyo herkez ama inanıyorum ki cikdimde düzelicek nefesimde rahatlıcak allah hepimize yardım etsin

Mrb canım bende şimdi allen car izleyip son sigaramı içtim geçen günlerde de denemiştim ama başarısız oldum içmek istedim çünkü istemesem içmezdim bende aranıza katılmak istiyorum bu sefer çok istekliyim bıraktım diyorum allah yardımcımız olsun inanıyorum ki bir haftayı altlatırsak çok rahat olucaz resmen bir illetin esiri olmuşuz 29 yaşındayım 13 yıldır içiyorum 2 senedir de çok içiyordum ve cildim çirkinleşti hastamısın diyo herkez ama inanıyorum ki cikdimde düzelicek nefesimde rahatlıcak allah hepimize yardım etsin

Hoşgeldin :KK3:

Canım aralarda fireler olabilir bu bizi pes ettirmesin, o fireyi bir kere verince peşini getiriveriyoruz. Ben de içtim bir tane başladığımdan beri, ama biliyorum ki devam etsem edeceğim içmeye. Bu sefer de olmadı diyeceğim, ama öyle demiyorum. Nazar bocuğu oldu dedim geçtim.

Aklımıza estikçe yazalım. Sıkılıp sigara içmektense, birbirimizi gazlayalım. Benim de 6 sene oldu başlayalı.

Tekrar hoşgeldin :KK9:

Hoşgeldin :KK3:

Canım aralarda fireler olabilir bu bizi pes ettirmesin, o fireyi bir kere verince peşini getiriveriyoruz. Ben de içtim bir tane başladığımdan beri, ama biliyorum ki devam etsem edeceğim içmeye. Bu sefer de olmadı diyeceğim, ama öyle demiyorum. Nazar bocuğu oldu dedim geçtim.

Aklımıza estikçe yazalım. Sıkılıp sigara içmektense, birbirimizi gazlayalım. Benim de 6 sene oldu başlayalı.

Tekrar hoşgeldin :KK9:
Hoşbulduk canım Pes etmek yok mesala bu gün sigara içmeyen arkadaşıma gittim çok güzelde vakit geçirdim demekk ki sigarasızda sohbet oluyomuş sigarasız her şey daha güzel canım sigara istediğimde ise yeşil çay meyve çayı içiyorum

arkadaşlar ben sigara hiç içmedim şükürler olsun...sizlerinde allah yardımcısı olsun inşaallah bu illetten kurtulursunuz...

kardeşimde askerde günde yarım pakete kadar indirmeyi başarmış...hadi göreyim sizi şu zehirden sizlerde kardeşimde bi kurtulın bakıyım...

daha iyi koku almaya başlayacaksınız...tad alacaksınız...derin nefes içinize çekebileceksiniz...merdiven yokuş yormayacak sizi...

hadi göreyim hepinizi...

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Hoşbulduk canım Pes etmek yok mesala bu gün sigara içmeyen arkadaşıma gittim çok güzelde vakit geçirdim demekk ki sigarasızda sohbet oluyomuş sigarasız her şey daha güzel canım sigara istediğimde ise yeşil çay meyve çayı içiyorum

İyi etmişsin :) Bu arada karabaş otu çayı sigara isteğini azaltıyor canım, bilgine :)

arkadaşlar ben sigara hiç içmedim şükürler olsun...sizlerinde allah yardımcısı olsun inşaallah bu illetten kurtulursunuz...

kardeşimde askerde günde yarım pakete kadar indirmeyi başarmış...hadi göreyim sizi şu zehirden sizlerde kardeşimde bi kurtulın bakıyım...

daha iyi koku almaya başlayacaksınız...tad alacaksınız...derin nefes içinize çekebileceksiniz...merdiven yokuş yormayacak sizi...

hadi göreyim hepinizi...

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Teşekkür ederiz. Gazla bizi. İhtiyacımız var :KK16:

Canım valla şuan gene kriz geldi içsem içicem yani ama dayanıyorum bu ne kadar sürcek böyle ya senin kaçıncı günündü canım

Canım ben biraz önce kriz anı gecirdim ve dayanamadım, içtim. Başa sardım. 1. gün gene o yüzden. :KK17: Kafamı duvarlara vuruyorum.

Selam kızlar bende geldim :KK3: 2 buçuk yıldır içiyorum zıkkımı. Bende bırakmak istiyorum, ne zaman sigarayı azaltsam sigara içen ortamda bulunduğumda sigara içme sayısı çoğalıyor. Hatta nişanlımın evine gittiğimde 1 paket bitiyor. Her canım sıkkın olduğunda sigaranın tadı ağzıma geliyor ve içiyorum. Sağlığa ve paraya yazık ya. İçmediğim de oluyor tabi 2 saat yada 3 en fazla dayanabildiğim ki o saatlerde başımın ağrısıyla cebellişiyorum. Ama içtiğimde sanki başımın ağrısıda gidiyor. Sadece tek ben böyle değilimdir umarım :KK31:

X