15 günde bir adet olmaya başladım offf neden acaba kızlar?

elisaa

Minik Serçe
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2007
4.405
1
42
kızlar ben normalde 30 günde bir kez adet olurdum. Çok düzenli idi adet dönemlerim.
Ancak son iki aydır 15'er gün ara ile adet olmaya başladım. ilkinde stresdendir dedim geçiştirdim.
2.sinde de aynı şeyi düşünerek bir dahakine düzelir diye umut ettim.
3.sünde doktora gitmeye çekindim falan derken yine aynı şey oldu
ve önceki reglimin 15 gün sonrasında yine regl oldum.
Nedir bu neden olur böyle tecrübeleriniz varmı ? ertelemekten vazgeçip doktora gitsem iyi olacak galiba canımı sıkmaya başladı bu durum:çok üzgünüm:

aynı durum ben bekarken benım de basıma gelmişti.3. seferden sonra dr a gıttım.megerse kıst varmıs.neyseki küçüktü 2 ay dogum kontrol hapı kullandım.hemen gecmişti.belki seninki de böyle bir sorun olabilir.dr a git mutlaka canım .ihmale gelmez böyle seyler.çekinecek birsey yok.ultrasonda karından bakıyorlar.

Adet başlangıcından adet başlangıcına mı, yoksa adet bitiminden adet başlangıcına mı sayıyorsun canım?

Canim gecen sene ben 1 ay hic kesilmeden adet görmüstüm. Doktorum stresten kaynaklandigini söylemisti. Eger son 2 ayda biraz stresli isen bundan kaynaklanabilir. Seni korkutmak istemem ama bazende rahim icinde yaralardan süpheleniyorlar.

aynı durum ben bekarken benım de basıma gelmişti.3. seferden sonra dr a gıttım.megerse kıst varmıs.neyseki küçüktü 2 ay dogum kontrol hapı kullandım.hemen gecmişti.belki seninki de böyle bir sorun olabilir.dr a git mutlaka canım .ihmale gelmez böyle seyler.çekinecek birsey yok.ultrasonda karından bakıyorlar.

cnm ne yazıkki bnm de aklıma böyle birşey geliyor :KK43:(
belli olmaz tabi neden kaynaklandığı doktora gitmem şart
yalnızca ultrosonla bakıyorlar değilmi ?
rahatlattın içimi muayene bu şekilde ise çekinecek birşey yok sahiden

Canim gecen sene ben 1 ay hic kesilmeden adet görmüstüm. Doktorum stresten kaynaklandigini söylemisti. Eger son 2 ayda biraz stresli isen bundan kaynaklanabilir. Seni korkutmak istemem ama bazende rahim icinde yaralardan süpheleniyorlar.

evet cnm son aylarda hem stresli ,
hemde duygusal olarak çok hassasım.
ufacık şeyleri bile kafama takıp üzülüyorum
bundan da kaynaklanabilirmi dersin?
umarım bu nedenden kaynaklanır.
rahmimde yara , kist vs..falan yoktur inş.. :KK43:(

Canım aslında adet bitiminden değil, başlangıcından itibaren diğer adetinin başlangıcına kadar sayılır.
Senin de adetin 5 gün sürse demek ki 20 günde bir oluyor sayılırsın. Erken tabii. Bende de ilk ağızdan hemen yara olma ihtimali fikri oluştu.
Ama bir düşün bakalım, bir ilaç falan var mı düzenli ya da düzensiz olarak aldığın son aylarda?
İlaçlar da bazen insanın dengesini böyle bozabiliyor çünkü.
Denge bir bozuldu mu da eski haline gelmesi biraz zaman alıyor, bünye hemen uyum sağlıyor zira.

Canım aslında adet bitiminden değil, başlangıcından itibaren diğer adetinin başlangıcına kadar sayılır.
Senin de adetin 5 gün sürse demek ki 20 günde bir oluyor sayılırsın. Erken tabii. Bende de ilk ağızdan hemen yara olma ihtimali fikri oluştu.
Ama bir düşün bakalım, bir ilaç falan var mı düzenli ya da düzensiz olarak aldığın son aylarda?
İlaçlar da bazen insanın dengesini böyle bozabiliyor çünkü.
Denge bir bozuldu mu da eski haline gelmesi biraz zaman alıyor, bünye hemen uyum sağlıyor zira.

hayır cnm düzenli yada düzensiz kullandığım hiçbir ilaç yok
ilaç kullanmam hiç mecbur kalmadıkça
tamda bayram arefesinde off :KK43:(
öğleden sonra için randevu alabilecekmiyim bakalım

adet bitiminden adet başlangıcına 15 er gün ara ile oluyorum cnm

Canım kaç gün adet oluyorsun ? Eğer adet başlangıcından itibaren sayarsan daha iyi olur. Adet başlangıçlarını mutlaka not et . Ben en az bir yıldır her ayın kaçında adet olduğumu not ediyorum. Sen de böyle yap. Ben önceden 28 günde bir oluyordum başlangıcından başlangıca, şimdi 27 günde bir oluyorum yani arada 20 gün var.
Yine de bir doktora git tabiki . Umarım bir şeyin yoktur :)
E

canim bence bir doktora git en azindan rahatlamis olursun. rahimde kist yara vs.. bunlari aklina getirme. Insallah strestendir. Stres bedenin en büyük düsmani biliyorsun. Cok gecmis olsun canim hemen doktora git saglik ihmale gelmez.

canim bence ACIL DOKTORA GIT insallah bi sey yoktur
mutlaka git ama doktora bizim burdan yorum yapmamiz yetmez doktorun kontrol etmesi gerek

kızlar doktora gittim nihayet :))
bekar olduğun için ultrasonla bakıcam dedi neyse baktı ultrasonla
poverkist over dedi tabi ben anlamadım çünkü önceden hiç duymadığım birşeydi
yani dedim horman bozukluğumu ? evet dedi
yumurtalıklarımda kist varmış yani
bana doğum kontrol hapı verdi ben o kadar safım ki bunu kullanınca gecicek mi dedim ?
tabiki hayır dedi 2 ayda bir kontrole geliceksin evlenene kadar dedi
ama ben, bana verdiği diane_35 doğum kontrol hapını kullanmıycam
bitkisel olarak çözüm arıycam inşallah adetlerim düzene girer
çünkü doğum kontrol hapı çözüm olmaktan ziyade vucuda zarar veriyor..
bi süre sonra tekrar kontrole başka bir doktora gidicem..

bende aynı durumdan müzdariptim gecen ay dr a gittim bi dünya tahlilden sonra yumurtlamamın azalmaya başladıgını ve kadınların cogunda yumurtlama işinin azaldıgında böyle oldugunu tahliller sonucunda söyledi dr cocuk yapacaksanız acele etseniz iyi olur dedi ama bu zaman zamanda olabiliyormuş yani kalıcı olmama ihtimalide var eger cocuk dünmüyorsanız hormanlu sparaller varmış onlardan takılabilirmiş

bende aynı durumdan müzdariptim gecen ay dr a gittim bi dünya tahlilden sonra yumurtlamamın azalmaya başladıgını ve kadınların cogunda yumurtlama işinin azaldıgında böyle oldugunu tahliller sonucunda söyledi dr cocuk yapacaksanız acele etseniz iyi olur dedi ama bu zaman zamanda olabiliyormuş yani kalıcı olmama ihtimalide var eger cocuk dünmüyorsanız hormanlu sparaller varmış onlardan takılabilirmiş

elenyacım ne gibi tahliller yaptı sende doktor ?
benim içime sinmedi gittiğim doktor özel hastaneye gitmiştim oysa
kadın poverkist over dedi doğum kontrol hapını yazdı yolladı beni
bakalım haftaya gidicem inş.
kan tahlilide yapılmasını isticem

X