Saç Uzatma Yöntemleri O kadar bakım yapıyor, neden sonuç alamıyoruz..işte cevabı..

her 16 haziranda ay aynı konumda olmuyor siren16..ay takviminden tarihleri takip etmek gerekiyor :)

aycangül'cüm bi şey sorcam
peki temmuz ve ağustos aylarında hangi günler bakım yapılmalı ?

aycangül'cüm bi şey sorcam
peki temmuz ve ağustos aylarında hangi günler bakım yapılmalı ?

sağol canım,hemen bakıcam topiğine.ayrıca temmuzun 13 ve 14 ü ay aslan burcunda ve yine büyüyen fazda olacak .

saçılarımız hem beslenecek hem büyüyecek ayla birlikte.bu tarihlere saçların şanslı günleri diyorum ben :)

amaaa..asıl süpriz ağustosta :))):teytey::dance:

baktım şimdi:KK43:
ben senin sessiz takipçilerindenden iki ay önce falan,unutmuşum:eek:
ben bunu iki ay kadar denedim tatlım..başta da yazdım ya ,bir arpa boyu yol alamadım.hatta sinamekiyi de çok almışım,duruyorlar hala..çarşamba günü onuda kullanayım bari bolca..zaten karar verdim ne hafta da iki gün ne haftada bir..her ay aslan günlerinde yaparım bakımımı aslanlar gibi:KK1:
yorulmadan,zahmetsizce..hiç olmazsa üzülmem şimdiki gibi onca çabaya..
çok canım isterse belki birde oğlak günlerinde yaparım.ama daha fazlasını asla yapmam.:umursamaz:

aycangül şunu iyice açıklarmısın, birde oğlak demişsin onunda farkı ne diğer burçlarında farkımı oluyor herkese göre değişirmi?
92778271572046334529.jpg
[/URL][/IMG]
mesela bu takvim nasıl dolanay büyüyen ay demek sanırım, burdaki tarihlere göre dolanayda saçımıza dolunayda kıllarımıza vs. müdahale edebiliriz değil mi? yanlış eksik birşey varmı bu tarihlere bakarak yapmamız doğru değil mi?

mesela burda 19 haziran büyüyen ay diyor sen 16-17 demiştin? :KK43:

Son düzenleme:
bu takvimde siyah yeni yuvarlaklar yeni ayı gösteriyor.gri yuvarlaklar ise dolunayı.yeni ayda ayı göremeyiz.yeni aydan dolunaya kadar ay büyüyen fazdadır.dolunaydan sonra ise yeniden küçülmeye başlar.buna da küçülen ay fazı denir.bu takvimden yararlanarak dolunay gecelerinde tüylerimizi alırsak zaman içinde tüylerimizden kurtulabiliriz.
burçlar kısmına gelince.bunun bizim burcumuzla ilgisi yok.yeni aydan bir daha ki yeni aya kadar ay 12 burçtan sırasıyla geçer ve her burçta iki yada üç gün kalır.bunu bu takvimde göremiyoruz malesef.
bu ay 16 ve 17 haziranda ay aslan burcundan geçecek.bu her ay değişiyor.aslan burcu saçları yönetir. yani bu günlerde saçlara yapılacak her türlü bakım çok iyi sonuç verir.
oğlak burcuna gelince ( 27-28 haziran) bu burç cildimizi yönetir.her türlü cilt bakımı bu günlerde kat kat iyi sonuç verir.
neden oğlak burcunda da yapabilirim dedim? sonuçta cilt bakım günleridir ve saç derisi için iyi sonuçlar alabiliriz diye düşünüyorum.ama ayda sadece iki gün bakım yapacaksak kesinlikle aslan burcundayken yapmalıyız.saçla direkt ilgili olan burç aslandır çünkü.kepeklenme yada kaşıntı gibi deriyle ilgili bir sorunumuz varsa da oğlak günlerini tercih etmemiz daha yerinde olur.
bu tarihler her ay değişiyor ama.bunları bu topikten takip edebilirsin .ben buradan ilgi devam ettiği sürece vericem çünkü.
saçla ilgisi yok ama konunun önemini anlaman için bir örnek vereyim.annemin ayağında üç tane nasır vardı.bunları tedavi için doğru zamanı kolluyordum(tabi anneme bunu söylemedim,saçma buluyor da :)
ayakları yöneten burç balık burcu olduğu için o dönemden birkaç gün önce ilaç sürmeye başladık.haziranın 4-5 ve 6 sı ay balık burcundaydı.6 haziranda nasırların üçü birden düştü.ki çok zordur nasırın düşmesi.ben yıllar önce ameliyatla aldırmıştım.keşke o zaman bu bilgilere sahip olsaydım.

aa bak bu kez saçla ilgili bir örnek vereyim.yine annemden.saçı tamamen beyaz annemin.karamel boyuyoruz ama sarının biraz koyusunu elde edebiliyoruz malesef.mayısın 20 sinde yine her zamanki gibi evde boyasını yaptık.öncekilerden daha az bekletmesine rağmen ilk kez karamel rengi gördük saçında.aslında gününe dikkat etmeden boyamıştık.bu sonuçla ilk defa karşılaştığımız için hemen kontrol ettim.o gün ayın aslan burcunda olduğunu gördük.ve boyanın kaliteside çok yüksek oldu,hala akmadı.tabi saçının tam beyaz olması sonucu açıkça görmemiz için avantaj oldu.ama yinede deneyin ve renk kalitesini görün derim ben.
bu konuyla ilgili "tüy sorunumuza bir de bu pencereden bakmayı öneriyorum.. " başlıklı bir topiğim daha var.paylaşımlar sırasında ortaya çıkan başka örnekler de bulabilirsin.
inan bana ay bizi düşündüğümüzden daha fazla etkiliyor..değerlendirmeyi bilirsek tabi.
umarım bütün sorularını yanıtlayabilmişimdir.aklına takılan başka birşey olursa,elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.bende henüz araştırma ve deneyimleme aşamasındayım.
haziran 2010 ay takvimi deyip googledan arat.uzman tv yi secip videoları da izleyebilirsin.

Son düzenleme:
sağol canım,hemen bakıcam topiğine.ayrıca temmuzun 13 ve 14 ü ay aslan burcunda ve yine büyüyen fazda olacak .

saçılarımız hem beslenecek hem büyüyecek ayla birlikte.bu tarihlere saçların şanslı günleri diyorum ben :)

amaaa..asıl süpriz ağustosta :))):teytey::dance:
ağustosta ne zaman peki onu da söyle de tam olsun sempatiksalakcinni
tatilde olcam da ben,netim olmucak eyvahedigeldismile

Buugün
saç bakım günü,
cilt bakım günü,
ağda günü
diye yazarsınız artık kızlar
ben takvimden pek bişi anlamadım kaydirigubbakcemile3
takipteyim başlığın a.s.

Buugün
saç bakım günü,
cilt bakım günü,
ağda günü
diye yazarsınız artık kızlar
ben takvimden pek bişi anlamadım kaydirigubbakcemile3
takipteyim başlığın a.s.

al bakalııımmmm :kahve:
16-17 haziran saçla ilgili herşey yapabilirsiniz;bakım,kesim,boya..
27-28 haziran ciltle ilgili her türlü bakım...
26-27-28 haziran epilasyonnnn (epilasyonu 28 hazirana bırakmamanızı öneririm.ha bir de gece yapmanızı tavsiye ederim çünkü dolunayın enerjisi gündüz gece ki kadar güçlü olmuyormuş-uzmandan-)
hadi bakalım kolay gelsin hepimizevereliniortak

güljanııımmm ben bu dediini yapmıcammm cunki aslan burcuyummm ayy hep bende:))

yapmıcam mı ? şimdi farkediyorum :)) sadece daha avantajlısın o günlerde..ay hep sende değil yani..ay hep sende olsaydı yazın suya boneyle girmezdin dimi tatlım :mymeka:

takvimde siyah yuvarlakları yeni ay gri olana dolunay demişsin
sanırım yanlış söyledin gri olanlar yeni ay siyah olanlar dolunay deniliyor, e şekil olarak da mantıken öyle :)
burda büyüyen fazlı 19 unda gösteriyor ya 26 sı da dolunay orası dediğin gibi bu 19 u anlamadım ben
biz bu takvime bakarak yapamayız yani değilmi aslan burcuna denk gelmesi falan nasıl ayarlanıyor

X