Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Yabancı uyruklu bakıcılar hakkında..

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Benim de 9 aylık oğlum var, şimdi anneanne bakıyor; kreş araştırdım ama fiyatlar yarım gün için 800 civarı 0 yaş grubu için.
Böyle olunca yarım gün kreşe vereceğim parayla eve yabancı uyruklu bayan alırım diyorum, 500 dolara, hem full time bakılır, hem ev işleri falan olmaz, rahat ederim..
Ben işim gereği evde yatan hastalarla çalıştığımdan yabancı uyruklu bakıcılar tanıyorum, onlar birbirlerini tanıdıklarından bana bir tane bulmasını rica ettim.
Türkmenistandan nevruz sonrası gelecek bir bayan tavsiye etti, kreşte çalışıyormuş memleketinde, 40 yaşlarında saf temiz bir kadınmış..
Bakalım kısmet, tecrübelerimi yazmaya çalışırım, geldiğinde inşallah.

bizim bakıcımız geldi, şimdilik inanılmaz memnunum, elim sıcak sudan soğuk suya girmiyor vallaEn Büyük TÜRKİYE
ütüler, temizlik, oğlumun bakımı. herşeyi yapıyor, çok iyi bir bayan. mesafeli, işini yapıp odasına cekiliyor:21:
500 dolara anlaştık, haftada 1 5 liralık telefon kartı vericem birde. o kadar..

merhaba
yabancı bakıcı piyasası yaklasık 500-600 usd cıvarında
bana turkemen bakıcı yollayan bir kadın var isteyen olursa irtibat bilgilerini verebilirim
benim cocuk 4 yasında ve daha once turk bakıcıya alıstıgı için yapamadık biz yapancıyla ve turk aldık ama yabancı bakıcılar herseye ragmen turklere göre daha az kaprisli ve daha cok calıskan oluyor
kolay gelsin :)

Arkadaslar Allaha büyük söylemek istemiyorum... Fakat bu benim kendi düsüncem eger mümkünse bakiciya vereceginiz parayi birakin Anneniz baksin annenize verin... Yada cok güvendiginiz biri varsa yakin ona birakin bakacak durumdaysa tabi ona verin elin yabanci bakicilarina verdiginiz parayi. Bazi kadinlar var hava atmasini sever bakicisi varmista falanda filanda kendisi hava atarkan acaba bakici cocuga nasil davraniyor haberi olmuyor... Bu yüzden eger anneniz evdeyse isi yoksa annenize birakin ona verin parayi...

yesliyan canım bende en basında senin gibi düşündüm, hem güvenmek açısından hem para açısından.
yabancı kazanacağına kendi insanım anneme akrabama vereyim dedim ki başlarda annem falan idare etti ama inan olmuyor.
rica minnet çağırıyorsun, ay işim var yarın gelemem bilmem ne oluyor ortada kalmaktan bıktım, çocuğu işe mi götüreyim yoksa işten izin mi alayım:26:
son çare yabancı aldık hiç öyle hava mava olayı yok. mecburiyetten. böyle evde bir yabancıyla yaşamak zor ama ev işi vs açısından avantajlı. bebeğime de şimdilik iyi bakıyor ama tabi gözüm üzerinde:KK5:

yabancı bakıcı arıyoruz. izmirdeyiz. aylık 300 $ ödeyebiliriz. şansımız var mı?

bir yardım isteyeceğim benimde bebeğim 8 aylık ve evimde yabancı uyruklu gürcü bakıcısı var ama sadece çocukla ilgilenim başka hiç bir iş yapmiğim diyor ama zaten bende sürekli evdeyim ve bebeğe birlikte bakıyoruz. ancak ben şunu yap deyince yapıyor. acaba siz nereden aldınız bakıcınızı yardımcı olursanız çok sevinirim.

Asli seninki baya kötü ya o ne öyle.
Evde yaşıyor nihayetinde evin kadını gibi her işi yapmak zorunda, bence yüz verme fazla.
Tabi sen bilirsin yine ama yani madem cocuğa da yardımcı oluyosun o ne için var o zaman hayret bişey:KK19:

Valla ben de Özbek bir kız var, benim ikizlerim var, zor olmasına rağmen onları çok severek bakıyor. En azından benim önümde öyle. Türklere göre çok daha hesaplı oluyor. ben açıkçası çok Türk bulmak istemiştim ama ücretleri çok yüksekti. Ben de mecburen yabancı tuttum, ama şimdilik memnunum. Bu biraz da şans meselesi, iyi şanslar.

merhaba tesadüf gördüm benim 9 aylık oğlum var özbek bakıcı arıyorum memnun olduğunuzu belirtmişsiniz nerden temin ettiniz ben bursadayım ama hala bulamadım gürcü geldi hiç kanım almadı gönderdim konuyla alakalı yardımıznı bekliyorum

merhaba
bana turkemen bakıcı yollayan bir kadın var isteyen olursa irtibat bilgilerini verebilirim
benim cocuk 4 yasında ve daha once turk bakıcıya alıstıgı için yapamadık biz yapancıyla ve turk aldık ama yabancı bakıcılar herseye ragmen turklere göre daha az kaprisli ve daha cok calıskan oluyor
rm
merhaba benım 9 aylık bebeğim var turkmen bakıcı arıyorum yardımcı olabıleceğinizi söylemissiniz
bursada yasıyom bana yardımcı olursanız sevınırım

merhaba

merhaba,
bizde yabancı bakıcı arıyoruz, 4 aydır bir türlü bulamadık.
Yardımcı olursanız sevinirim.

bizim bakıcımız geldi, şimdilik inanılmaz memnunum, elim sıcak sudan soğuk suya girmiyor vallaEn Büyük TÜRKİYE
ütüler, temizlik, oğlumun bakımı. herşeyi yapıyor, çok iyi bir bayan. mesafeli, işini yapıp odasına cekiliyor:21:
500 dolara anlaştık, haftada 1 5 liralık telefon kartı vericem birde. o kadar..

merhaba

Merhaba;

Sizlerin bakıcı bulurken irtibata geçtiğiniz kişilerin iletişim bilgilerini özelden bana göndermenizi rica ederim.

Bu konuda yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

üst komşum italyan
evin hanımı çalışmıyor
senelerdir rus bir bakıcıları var
evin her işini yapar
iki çocuğa bakar
şimdi 3. de geldi
arada denk geliyorum dışarıda falan
kendi çocuğu gibi seviyor:KK34:
fakat çocuklar çok şanslı
tr de büyüyorlar mecbur Türkçe biliyorlar
bakıcıdan rusca
aileden italyanca
okuldanda ingilizce öğreniyorlar:KK37:

merhaba arkadaşlar,
biz nasipse 2-3 ay kadar sonra ist tayin olucaz. oğlum kreşe gidiyor ancak eve bir yardımcı arıyorum. ayrıca oğlum hasta olduğunda veya kreşe gidemeyecek olduğunda ona da bakacak biri olsun evde. malisef yardımcı olabilecek aileden birileri yok. aklıma takılanlar şunlar;
1- ing. çok az anlaşmaya yetmez. ruslar sizinle anlaşacak kadar türkçe konuşabiliyorlar mı?
2- rus,gürcü,türkmen bakıcıların farkları neler genel olarak
3- yatılı değil de sabah gelip akşam gidecek güvenilir yabancı bulamaz mıyım acaba?

yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çoook teşekkür ederim.

Türk kültürü geleneklerinden uzak bir rus kadının elinde çocuk büyütmek çok mantıksız bence...

merhaba arkadaşlar,
biz nasipse 2-3 ay kadar sonra ist tayin olucaz. oğlum kreşe gidiyor ancak eve bir yardımcı arıyorum. ayrıca oğlum hasta olduğunda veya kreşe gidemeyecek olduğunda ona da bakacak biri olsun evde. malisef yardımcı olabilecek aileden birileri yok. aklıma takılanlar şunlar;
1- ing. çok az anlaşmaya yetmez. ruslar sizinle anlaşacak kadar türkçe konuşabiliyorlar mı?
2- rus,gürcü,türkmen bakıcıların farkları neler genel olarak
3- yatılı değil de sabah gelip akşam gidecek güvenilir yabancı bulamaz mıyım acaba?

yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çoook teşekkür ederim.

merhaba ben yabancı 3 bakıcı aldım ve birinden cok memnunum eger ihtiyacınız hala geçerliyse özelden mesaj atın ben yardımcı olmaya çalısırım

bugun hiç haber vermeden ayrıldı yabancı uyruklu mihriban..özbekti..bunlar yeni biyer bulunca derhal bye bye diyorlar sadık değiller..biz allahtan çocuk baktırmıyorduk temizliğe geliyordu hergün..pek temizlikten anlamıyorlarşart şurt yok ama idare ediyorduk..yanlız parka gelenlerden görüyorum anneye güleryüz anne yoksa çocuğa yoğurt koymuş yedirmeden çöpe atıyor neden diyorum onunla mı uğraşacağım yemiyor çocuk diyor..etrafla muhabbet ediyor bir ellerini silmiyor çocuğun..10 kadarını hergün gözlemliyorum çok iyi görünenlerin bile falsoları var..bebek derdini anlatamayacak kadar küçükse anne gözünü dört açmalı..parkta falan yakınlarını tembihlemeli nasıl davranıyor çocuğa..ufak detaylar ama bebeklerimiz değerli..çoğunun derdi para manevi özellikleri düşük

Gürcü Türkmen Özbek çalıştırdım ama sadece parayı alana kadar isleri .... Gürcüler en çalışkanları ama hepside cocuk bakımında bizim gibi vicdan sahibi değiller 600usd veriyordum ama memnuniyet sifir. En dikkat ederim bı yemek hazırlamaya temiz ve besmeleyle fln başlanmasına yada şart surt bilmesine ama bilmiyorlar. Şimdiki bayan turk 1200 tl + SSK veriyorum gunduzlu e istediğim zaman yatılı kalıyor. Ve duzgun diksiyona sahip. Cocuklarıma biz zaten İngilizce öğretiyoruz ayrıca rusça ya fln gerek yok bir anne olarak kendi konusabildigim dili öğrenmesini yeglerim.
Komünist düzende yetiştikleri için genel olarak vefa duyguları yok yabancıların tabi ki istisnaları bilemicem.
Birde yasal olarak eleman çalıştırma taraftarıyım , elemanla alakalı herhangi bir sıkıntıda problem olmasın diye.
Pasaportuna el koymakla olmuyor bu isler.
Evine alırken sabıka kaydı, ikametgah , saglık raporu temin edilebilecekler Türkler .
Vede yabancı uyruklu çalışan bulan ajanslar pek sağlam olmuyor genelde.
Çok konuştum... Allah herkesi iyi kullariyla karşılaştırsın demekten başka yapicak birsey yok.

X