Prolaktin değeri

inci_tanesi

Allah'a emanetsin kuzum
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2009
18.273
92
Merhaba Bora Bey,
Ocak ayında başarısız bir tüp bebek denemem olmuştu. Tedaviye başlamadan önce yaptırdığım tetkiklerde prolaktin değerim 29,35 çıkmıştı ve dostinex kullanmıştım. Bugün yaptırdığım tahlilde 30,02 çıktı ve doktorum makroprolaktine de baktırmamı istedi. Bu değerin bu kadar yüksek olmasının sebebi nedir acaba? Aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Merhaba Bora Bey,
Ocak ayında başarısız bir tüp bebek denemem olmuştu. Tedaviye başlamadan önce yaptırdığım tetkiklerde prolaktin değerim 29,35 çıkmıştı ve dostinex kullanmıştım. Bugün yaptırdığım tahlilde 30,02 çıktı ve doktorum makroprolaktine de baktırmamı istedi. Bu değerin bu kadar yüksek olmasının sebebi nedir acaba? Aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Düzenli adet görüyorsanız makroprolaktin aydınlatıcı olacaktır. Gebe kalmanız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle..

Cevabınız için teşekkür ederim. Makroprolaktinim 33 çıktı. Adetim düzenli ama ikidir yüksek çıkıyor bu değerler.

adetin 2.günü kan testim:
FSH 9,33
Serbest T3 2,91
Serbest T4 0,77
TSH 3,33
Estradiol 54
Lüteinleştiren hormon (LH) 5,86
Prolaktin 6,34

adetin 21.günü kan testim:
Progesteron 17,05

hocam 2yıldan fazladır bebek istiyoruz ama herhangi birgebelik oluşmadı..

eşimin spremiyogram testi normal..
benim değerlerimi yorumlayabilirmisiniz

32yaşındayım..adatlerim düzenlidir..muanede herşey temiz çıktı

devlet hastanesine gidiyorum..hsg çektirin dediler.rutin testler,dosya için lazım..
hala gebelik için bir adım atamadık(burdan duyuyorum klomen falan kullananlar var)
sizce devlette oyalanıyormuyum?
hsg denen ağrılı filmi ise sırf dosyada olsun diye çektirmek istemiyorum..

Son düzenleme:
adetin 2.günü kan testim:
FSH 9,33
Serbest T3 2,91
Serbest T4 0,77
TSH 3,33
Estradiol 54
Lüteinleştiren hormon (LH) 5,86
Prolaktin 6,34

adetin 21.günü kan testim:
Progesteron 17,05

hocam 2yıldan fazladır bebek istiyoruz ama herhangi birgebelik oluşmadı..

eşimin spremiyogram testi normal..
benim değerlerimi yorumlayabilirmisiniz

32yaşındayım..adatlerim düzenlidir..muanede herşey temiz çıktı

devlet hastanesine gidiyorum..hsg çektirin dediler.rutin testler,dosya için lazım..
hala gebelik için bir adım atamadık(burdan duyuyorum klomen falan kullananlar var)
sizce devlette oyalanıyormuyum?
hsg denen ağrılı filmi ise sırf dosyada olsun diye çektirmek istemiyorum..

Test sonuclariniza göre TSH 3,3 olmasi nedeni ile gebe kaldiginizda tiroit hormonu baslanabilir. Diger sonuclar normal. Maalesef yasinizi bildirmediginiz icin ek yorum yapamiyorum. Rahim filminizi bana gelseniz ben de isterim. Prosedürü tamamlamak degil, nedeni arastirmak icin yaptirdigimiz bir tetkiktir. gebe kalmaniz ve bebeginize kavusmaniz dilegiyle...

Test sonuclariniza göre TSH 3,3 olmasi nedeni ile gebe kaldiginizda tiroit hormonu baslanabilir. Diger sonuclar normal. Maalesef yasinizi bildirmediginiz icin ek yorum yapamiyorum. Rahim filminizi bana gelseniz ben de isterim. Prosedürü tamamlamak degil, nedeni arastirmak icin yaptirdigimiz bir tetkiktir. gebe kalmaniz ve bebeginize kavusmaniz dilegiyle...

cevabınız için çok teşekkür ederim hocam..yaşım32..

troid hastasıyım zaten..her 6ayda bir kontrole gidip ilacımı ayarlıyoruz.
hamilelik için bir sorun olmayacağını söylemişti doktorum..ama 3,5yıllık evliyiz ve 2yılı geçti hala gebelik yok.

rahim filminden önce yapılacak başka bir yöntem yokmudur?yumurta sayısı arttırma gibi?

bu filmi çektirmekten çok korkuyorum.

cevabınız için çok teşekkür ederim hocam..yaşım32..

troid hastasıyım zaten..her 6ayda bir kontrole gidip ilacımı ayarlıyoruz.
hamilelik için bir sorun olmayacağını söylemişti doktorum..ama 3,5yıllık evliyiz ve 2yılı geçti hala gebelik yok.

rahim filminden önce yapılacak başka bir yöntem yokmudur?yumurta sayısı arttırma gibi?

bu filmi çektirmekten çok korkuyorum.

yardımla üreme tedavilerine başlamadan önce rahim filmi çektirilmesini öneriyorum. Yumurtlama tedavisi sonra geliyor. sağlıklıl günler dilerim...

hocam merhaba ben 21 yaşındayım ve 1buçuk yıllık evliyim ilk 3-4 ay korunduk 2 ay yasmin 3 ayda mesigyna kullandım 1 senedr korunmuyoruz 6 aydrda tedavi görüyorum yumurtalıklarım oluşmuyormuş serephone ovitrelle kullandım her ay iğneden sonra 17. gün regl oldum malesef olmadı bebeğimiz doktorum aşılamaya geçelim dedi eşimin değerleri çok güzel şu an bendede bi sorun olmadığını söylüyor doktorum rahim filmide çekindim oda güzel çıktı sorun yokmuş sizce aşılama yaptırmalı mıyım olumlu sonuç alma ihtimalim nedir ve benim 2 ay öncesine kadar prolaktinimde çok yüksekti ilk ay 740 sonraki ay 836ya çıktı o ay dostinex kullandım bu ayda parlodel bbeyin emarı çekindim bu yüzden oda güzel çıktı neden bu kadar yükselmiş olabilir sizce ?
bu arada adetlerim düzenlidir hocam normalde 34 günde bir olurdum ama tedaviye başlayalı çatlatma iğnesinden sonra 28 günde bir olmaya başladım bu ay tedaviyi bıraktık aşılamaya geçmeden bikaç ay dinlen dedi doktorum belki normal yollada olabilir bekleyelim dedi bu ay iğne olmıcam acaba siklusum 28 gün olmaya devam mı edecek yoksa eskisi gibi 34 gün mü olacak?
çok soru sordum kusura bakmayın hocam şimdiden teşekküler.

Son düzenleme:
X