bebegim kakasını yapmıyor acil bakın

çikolatta

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2007
150
1
36
lütfen yardım edin 3 günlük kızım kakasını yapmıyor yani dün sabah 8 den beri yapmıyor çiş yapmıs sadece sizce biş problemmi var sütümde emiyo ama ??nie yapmıyo senağlama

Mama filan veriyormusunuz. Eğerki veriyorsanız mama kabızlık yapmış olabilir. Anne sütü alan bir çocuk kabız olmaz diye biliyorum çünkü anne sütünün sindirimi çok kolay. Saf zeytinyağı içirebilirsiniz bir çay kaçığı kadar. Hiçbir zararı yok. Poposunada kulak çubuğu yardımıyla zeytinyağı gezdirin. Yapacaktır, endişelenmeyin lütfena.s.

Mama filan veriyormusunuz. Eğerki veriyorsanız mama kabızlık yapmış olabilir. Anne sütü alan bir çocuk kabız olmaz diye biliyorum çünkü anne sütünün sindirimi çok kolay. Saf zeytinyağı içirebilirsiniz bir çay kaçığı kadar. Hiçbir zararı yok. Poposunada kulak çubuğu yardımıyla zeytinyağı gezdirin. Yapacaktır, endişelenmeyin lütfena.s.

arkadaşıma katılıyorum
özellikle poposuna süreceğin yağ çok etkili olacaktır, annem kardeşime yapardı
bebek çok küçük henüz, bence içirme yağı öncelikli olarak poposuna sür, faydasını görmezsen içirirsin.
geçmiş olsun.

sadece sütümü emiyor bi agrısı sızısıda yok huzursuzda deil kabız olsa huzursuz olmaazmı acaba 1 saat daha bekleyecegim yapmassa dr a gidecegiz yani yeni dogan bebekler kaç saat arayla çişini kakasını yaparki :sm_confused::sm_confused: ilginiz için teşekkür ederim

sadece sütümü emiyor bi agrısı sızısıda yok huzursuzda deil kabız olsa huzursuz olmaazmı acaba 1 saat daha bekleyecegim yapmassa dr a gidecegiz yani yeni dogan bebekler kaç saat arayla çişini kakasını yaparki :sm_confused::sm_confused: ilginiz için teşekkür ederim

Gerçi yeni doğan bebekler günde en az 4-5 kez kaka yapar. bebeğiniz hiç kaka yapmadımı doğduğundan berifisfisfis

canım 3 günde 2 kere yaptı dün sabah 8 den bu saate kadar yapmadı yani

Ha yaptıysa o zaman problem yok, daha çok yeni annesiniz telaşlanmanızı anlıyorum ama doktorluk bir durum yok bence. bekleyin yapar. Size söylediğimiz şeyleri yapın, bekleyin bakalım

canim endişelenme hemen.ben de oglumun poposunu vazelinli pamuklu cubukla uyarirdim hemen yapardi ama lütfen cok icine sokma ki tahriş olmasin cünkü daha minicik.

4 gün bugün ve toplamda 4 kere kaka yaptı her altını açtığımda kontrol ediyorum çiş yapmış olmuyor
süt veriyorum sadece anne sütü alıyor yeterli mi gelmiyor nedir kızlar ????? her saat başı emziriyorum 2 memeden de bez dayanmaması lazım gelmez mi
???:26:

X