Tek göğüste süt azlığı ..

norsis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2010
742
5
Kızlarrrrrr, 2 aylık bir bebeğim var,başlarda iki göğsümde aynı büyüklükteydi, meme ucu olmadığı için bebeğim göğsümü almakta zorlandı,zar zor sağ göğsüme alıştırdım bu sırada hep makine ile sağdım verdim,sol göğsümün ucu buna rağmen hala doğru dürüst yok ,bebeğim bu göğsümü almak istemiyor ve bende hata edip daha çok sağ göğsümü emzirdim,sol göğsümde ağrı acı sızı yaşamadım ama şuan sol göğsüm hem daha küçük hemde süt çok çok az,düzenli de sağamıyorum,bebeğimle yalnızım çünkü,ancak o uyuduğu zamanlarda sağabiliyorum..Sağdığım zamanlarda en fazla 20-30 arası bişe çıkıyo..Yani bebeğim daha çok tek göğüsle besleniyor..Allaha şükür kilo alımı iyi ama göğüs büyüklüklerim farklılaştı ve bu asimetriklik olayıda canımı sıkıyo açıkcası,sonrasında aynı büyüklükte olacaklar mı acaba,yoksa hep böyle biçimsiz olarak farklı büyüklüklerde mi olurlar?Yada sol göğsümdeki sütü artırabilecek miyim?Bu sorunu daha önce yaşamış yada şuan yaşayan arkadaşlar,eğer okurlarsa ve yardımcı olurlarsa sevinirim..

ben 4 aylıktan beri tek memeden emziriyorum gayet de iyi kilo alıyor diğeri aynı senin gibiydi 4 aylıkken bıraktı..tek meme yetiyor kafana takma ..

canım kafana takma,benim de göğsümün biri diğerinden daha büyük ,çünkü bebeğim tek göğsümü emiyor nedeni ise birinden resmen tuzlu süt geliyor diğeri ise normal çok ilginç ama yapacak birşey yok , kilo alımı normalse önemli değil..

cnm sol göğsündeki sütü arttırmanın tek yolu düzenli olarak sağman.
az gelse bile sağmalısın.
zamanla çoğalır, sağmak şart yani...

Ya ne bileyim işte,umarım süt çoğalır,sağmaya çalışıyorum 2 gündür..geceleri uykudan kafamı kaldırıp sağamıyorum ama bakcaz bi çaresine..
Saolun kızlar,insan böle birileriyle paylaşmak destek almak istiyor..

bildiğim kadarı ile emmeyi bırakma zamanı gelip aradan biraz zaman geçince iki göğüsde aynı oluyomuş eğer gündüz tek göğüsünü alıp ötekini almıyorsa gece emzirmeyi dene gece uyku sersemiyle alıyolarmış netten okumuştumyerimsenibenyerimseniben

Merhaba canım aynı sorun bende de var doğum yaptığımda ikisi aynı büyüklükteydi..Sonra yara oldu ucu yoktu zaten zar zor geldi sol göğsüm çok fena yara oldu ikiye ayrıldı ucu onu emziremedim sağdım sürekli ama küçüldü sağ göğsüm büyük süt çok faazla ama sol göğüs küçük ve süt yok denecek kadar az..Kızımı emzirdim ilk 6 ay sadece beni emdi kilosu normalin üstündeydi hep 6 aydan sonra ek gıdalara geçtik yine kilosu iyi şimdi 15 aylık olacak hala emziriyorum durum aynı sol göğüs küçük ve süt pek yok..Sende sıkma canını bebeğinin kilo alımı iyiymiş..bu durum genelde herkesde öyle...

aradaşlar tek memeden emzirmeyin sonra sorun çıkıyor.Benim arkadaşımda emzirmediği göğüste kitle oluştu.ikisinden de emzirin

aradaşlar tek memeden emzirmeyin sonra sorun çıkıyor.Benim arkadaşımda emzirmediği göğüste kitle oluştu.ikisinden de emzirin

benim bebegimde su an sadece tek gogsumle besleniyor, ileride sorunmu olurmus dememekki?
ilk baslarda ikisinide aliyordu ama zaman gectikce sag gogsumu almamaya basladi
bende sag gogsumu gunde iki defa falan sagiyorum o sutude siseyle veriyorum
cok denedim ama almiyor sag gogsumu, zorlarsam eger bu defada bebegim sinir oluyor o nedenle fazla uzerine dusmuyorum

ama konuyu acan arkadasinda soyledigi gibi iki gogsum su an birbirinden farkli
sanirim sutu tamamen kesktikden sonra duzelir

X