Kaynanayla iyi geçinmenin yolları

zor şeyler yaşamışsın azönce bi ablamda dedi kesinikle beraber gitme diye ama ben napim şimdi benimkine demiştim tek odayada razıyım diye ama o fakirliğe razı değil ben kabul etsem o etmio ama ben ona hiç bizaman beraber oturmayalım demedim gerçi....evde ailesinin yanında para biritirip evi güzelce düzüp öle güzel eve çıkmayı istio anlıcanız benim gibi fakirliğe razı değil..bilmiyorum iniaşşalh sorun olmaz

pardon ama ben tam anlayamadım.
demin ayrı cıkıcaz yemegi falan beraber yiyicez hatta kahvaltıya gidicez demişsin.
berabermı oturacaksın.
temellimi yoksa 1 -2 seneliğinemı?
temelli asla kabul etme'!!!!!!

eğerki eşinin durumu çok kötüyse mecburıyetten 1-2 sene oturursun.
gerçi 2 sene sonra ayrı eve cıksan nolur bı kere önce bi verem olursun ondan sonra..:KK1:

off offffff neler neler yazılıyor bu formlarda örnek al arkadasım..
hepsi tecrübe....:KK28:

Kabul edersem seneye evlenicez demissin. Bir sene icinde calisilir, para biriktirilir, bir kuru nikahla bile evlenilir be canim. Hem 4 yillik bir iliski diyorsun. Hic mi konusulmadi aranizda nasil olacak diye. Bak kizma kirilma. Kardesim olsa aynilarini söylerdim. Nisanlin sana senin ona verdigin kadar deger vermiyor gibime geldi. Madem maddi durumlar yok, yaptirmasinlar evlerini ogullarinin dügünü icin koysunlar kenara 3-5 herneyse. Nisanlinin her dedigini niye kabul ediyorsun? Sana dese "maddi gücümüz yok bir cok seyi alamayiz, dügün yapamayiz, ama yine de kabul ederim diyorsan, varim diyorsan evlenelim birbirimize destek hayat arkadasi olalim" öp basinin üstüne koy. Ceyizin falan vardir heralde biseylerin. Olmasa bile taksitle uygun muygun bakarsin biraz. Calisiyormusun bilmiyorum ama bir sene demek 12 senin 12 onun 24 maas demek.

Ailen ne diyor bu duruma? Bak bu forumda cok konu var bununla ilgili. Hep de ayni bahane. Biraz birikim yapalim sonra kendi evimize cikariz falan filan...Hepimize evlenmeden önce nasihatler edildi birsürü. Kimini dinledik cogunu askimiz yüzünden kulak arkasi ettik. Ev üstünde ev olmaz. Benim olaylarimin üstünden zaman gecti. Yani kizim 7 aylikken tasindik yanlarindan simdi 4 yasinda. Kayinvalidem kayinpederim görümcem cok agladilar sagda solda. Biz ettik onlar etmesin diye. Bir süre görüsmedik. Daha sonra bize gelmek istediler özür dilemek icin. Ben bunu duyunca olmaz öyle sey dedim, kendim gittim ayaklarina. Simdi görüsüyoruz ama mesafe uzak oldugu icin yilda 3-4 kez. Ne zaman gitsek el üstünde tutuyorlar bizi. Simdi simdi onlara hak veriyorum. Evlatlarini büyütüp evlendiriyorlar ama ev yine kalablik. Üstelik fazladan bir de gelin.

Nisanlin isin kolayina kaciyor. Annesinin evi annesinin yemekleri, kendi odasi, düzeni. Saf olma güzelim benim. Firsat bu firsat evi de söyle bir elden gecirelim ama bir sene sonra da olsa oglanin evini hazirlamasak da olur. Alsin kizi getirsin buraya. Madem maddiyat yok o zaman nisanlin gelsin senin ailenle yasasin. Senin evin odan senin aliskanliklarin arkadaslarin falan...Sen kendini saydirmazsan kimse seni saymaz. Kiz evi naz evi bosuna mi demisler. Agirligini koy her dedigini kabul etme. 36 yasindayim daha ama inanki evlenmeden önce bunlari duymak sacma geliyordu bana. Simdi haklilarmis söyleyenler diyorum.

Kendine iyi bak, hersey gönlünce olsun.

Ah kızlar ah ben uğraştım konu sahibine ev üstüne ev olmaz olmuyor diye anlatmayı boşuna çırpınmayın aşkın gözü kör. Yaşayıpta öğrenecek sonradan başını duvarlara çok vuracak ama iş işten geçmiş olacak. Bknz: Flurry09 sinirim yüzünden tek elle iş yapıyorum şimdi. Duvarları yumrukladım sağ elimin sağ tarafı çatladı. Pişmanım keşke duvara değilde kafasına kafasına vursaydım hiç yoktan onunda kafası kırılırdı....

ben yeni evlendim ve kaynanamlarla takılar yüzünden tartıştık bu yüzden görüşmüyoruz.şimdide eşimde tutturmuş bohçalrını verelim de verelim ama ben onlarla konuşmuyorum ki nasıl gidip vericem hemde görüşmek vekonuşmak istemiyorum.bütün sülalesi amcaları yengelerini de gidilecek onlarada bohça hazırlanacakmış ben gitmek istemiyorum çünkü beni ve ailemi ,akrabalrımı çok kırdılar aynı mahalledeler akrabalrımı görünce yüz çevirmeler,selam vermemeler daha neler neler çok kırgınım ve üzgünüm eşimin tarafını hiç sevemiyorum mecburmuyum onlarala görüşmeye bohça götürmeye yardım lütfen...

ben yeni evlendim ve kaynanamlarla takılar yüzünden tartıştık bu yüzden görüşmüyoruz.şimdide eşimde tutturmuş bohçalrını verelim de verelim ama ben onlarla konuşmuyorum ki nasıl gidip vericem hemde görüşmek vekonuşmak istemiyorum.bütün sülalesi amcaları yengelerini de gidilecek onlarada bohça hazırlanacakmış ben gitmek istemiyorum çünkü beni ve ailemi ,akrabalrımı çok kırdılar aynı mahalledeler akrabalrımı görünce yüz çevirmeler,selam vermemeler daha neler neler çok kırgınım ve üzgünüm eşimin tarafını hiç sevemiyorum mecburmuyum onlarala görüşmeye bohça götürmeye yardım lütfen...
Erkeğe neymiş ki bohça vermek falan istersen verirsin istemezsen vermezsin, eşiniz kadın işlerine fazla karışıyor bence.

pardon ama ben tam anlayamadım.
demin ayrı cıkıcaz yemegi falan beraber yiyicez hatta kahvaltıya gidicez demişsin.
berabermı oturacaksın.
temellimi yoksa 1 -2 seneliğinemı?
temelli asla kabul etme'!!!!!!

eğerki eşinin durumu çok kötüyse mecburıyetten 1-2 sene oturursun.
gerçi 2 sene sonra ayrı eve cıksan nolur bı kere önce bi verem olursun ondan sonra..:KK1:

off offffff neler neler yazılıyor bu formlarda örnek al arkadasım..
hepsi tecrübe....:KK28:

ben öle bişey yazmadım arkadaşım başka arkadaş yazmıştır alıntı yapınca karışmıştır

Kabul edersem seneye evlenicez demissin. Bir sene icinde calisilir, para biriktirilir, bir kuru nikahla bile evlenilir be canim. Hem 4 yillik bir iliski diyorsun. Hic mi konusulmadi aranizda nasil olacak diye. Bak kizma kirilma. Kardesim olsa aynilarini söylerdim. Nisanlin sana senin ona verdigin kadar deger vermiyor gibime geldi. Madem maddi durumlar yok, yaptirmasinlar evlerini ogullarinin dügünü icin koysunlar kenara 3-5 herneyse. Nisanlinin her dedigini niye kabul ediyorsun? Sana dese "maddi gücümüz yok bir cok seyi alamayiz, dügün yapamayiz, ama yine de kabul ederim diyorsan, varim diyorsan evlenelim birbirimize destek hayat arkadasi olalim" öp basinin üstüne koy. Ceyizin falan vardir heralde biseylerin. Olmasa bile taksitle uygun muygun bakarsin biraz. Calisiyormusun bilmiyorum ama bir sene demek 12 senin 12 onun 24 maas demek.

Ailen ne diyor bu duruma? Bak bu forumda cok konu var bununla ilgili. Hep de ayni bahane. Biraz birikim yapalim sonra kendi evimize cikariz falan filan...Hepimize evlenmeden önce nasihatler edildi birsürü. Kimini dinledik cogunu askimiz yüzünden kulak arkasi ettik. Ev üstünde ev olmaz. Benim olaylarimin üstünden zaman gecti. Yani kizim 7 aylikken tasindik yanlarindan simdi 4 yasinda. Kayinvalidem kayinpederim görümcem cok agladilar sagda solda. Biz ettik onlar etmesin diye. Bir süre görüsmedik. Daha sonra bize gelmek istediler özür dilemek icin. Ben bunu duyunca olmaz öyle sey dedim, kendim gittim ayaklarina. Simdi görüsüyoruz ama mesafe uzak oldugu icin yilda 3-4 kez. Ne zaman gitsek el üstünde tutuyorlar bizi. Simdi simdi onlara hak veriyorum. Evlatlarini büyütüp evlendiriyorlar ama ev yine kalablik. Üstelik fazladan bir de gelin.

Nisanlin isin kolayina kaciyor. Annesinin evi annesinin yemekleri, kendi odasi, düzeni. Saf olma güzelim benim. Firsat bu firsat evi de söyle bir elden gecirelim ama bir sene sonra da olsa oglanin evini hazirlamasak da olur. Alsin kizi getirsin buraya. Madem maddiyat yok o zaman nisanlin gelsin senin ailenle yasasin. Senin evin odan senin aliskanliklarin arkadaslarin falan...Sen kendini saydirmazsan kimse seni saymaz. Kiz evi naz evi bosuna mi demisler. Agirligini koy her dedigini kabul etme. 36 yasindayim daha ama inanki evlenmeden önce bunlari duymak sacma geliyordu bana. Simdi haklilarmis söyleyenler diyorum.

Kendine iyi bak, hersey gönlünce olsun.

bana değer vermemesini nasıl anladınız....aslında biz 4 yıldır hiç beraber oturma işi konuşmadık hep ayrı diye kendi evimiz diye konuşuoduk ama hiç bişey düşündüğümüz gibi ilerlemedi iyi maaşlı iş bulamadı ..şuan birikim yapıyor ama ben ona beraber oturmyalaım bikaç yıl beraber para biriktielim kendi evşmizde olalım desem olucak biliyorum ama ben bikaç yıl beklemek istemiyorum ben biraz bunaldım beklemekten o yüzden ozaman beraber oluruz kararı aldık yoksa ki bana ya beraber oluruz yada olmaz bu iş demedi şükür ki..hatta şimdiden ev bakıo sadece benim yıllarca daha evde bekleyemeyeceğim için ortaya çıktı beraber oturma işi

Ah kızlar ah ben uğraştım konu sahibine ev üstüne ev olmaz olmuyor diye anlatmayı boşuna çırpınmayın aşkın gözü kör. Yaşayıpta öğrenecek sonradan başını duvarlara çok vuracak ama iş işten geçmiş olacak. Bknz: Flurry09 sinirim yüzünden tek elle iş yapıyorum şimdi. Duvarları yumrukladım sağ elimin sağ tarafı çatladı. Pişmanım keşke duvara değilde kafasına kafasına vursaydım hiç yoktan onunda kafası kırılırdı....

ah flury ah sende kaynanayla oturuyon tam örnek almam gerekio senden bana akıl vermeye çalışıyon ama valla gözüm bişe görmüo

varmı kızlar bunun yolunu bilen..kaynanasıyla oturup çok ii olan...bunun sırr nedir...kaynananızı canım cicim şeklinde severmisiniz....örnekler ve altın kurallar bekliyorum kayınpeder ve görümce içinde olabilir..berabermi ayrı mı oturuyosunuz onu da eklerseniz seviniirm ben mecburiyetten berbare oturucam ve öğüt almak istiyorum iyi geçinmenin yollarını aryorum ama iyi insanlar diye tahmin ediyorum kendi aralardında çok saygılılar biraz bunlar beni mutlu ediyor ..mesela aşkım beni annesiyle tanıştırmaya getirmişti yıllar önce ben ozamanlar cahildim bayağa 17 yaşındaydım nasıl davranılır bilmiodum elini öpmedim yanında bacak bacak üstüne attım sonra aşkım acıktım ben bişeler hazırlayın dedi halasına halasına şakasına bundan sonra able hazırlar sana evlenceniz ya demişti bende cahillikten alla alla demiştim imalı imalı şimdi diyorum ki ne kadar safmışım..ama bunlara rağmen annesi hiç kötü bişe dememiş arkamdan hatta halası demişki bacak bacak üstüne attı annenin yanında elini öpmedi falan demiş anneside hemen beni savunmuş heyecandan heyecandan demiş..bi komşuları gelmişti o gün aynı köyden çıktık onla mahalleyi falan sordu bana bende nebilim köyün mahalesinin adını gitmem köye pek bilmiyorum dedim kadına ama tarif ettim o da biraz laf sokarak mahalleyi soruyorum dedi annesi hemen atladı "nebeilsin kız ya mahalleyi köye gitmio şimdiki gençler nerden bilsin deyip o kadını susturmuştu...benim namaz kıldığıma falan çok seviniyomuş komşularına anlatıyomuş sürekli ..bunları düşündükçe iyti olabilirz hissi uyanıyor bende ama yinede kötü yönden düşüneyim ki hayal kırıklığı yaşamayayım ..

evlenmeden önceki duruma bakıp karar verme bence. köprü geçme meselesi vardı. evlenmeden önce benim kaynana bir melekti. sonra gördüm yüzünü. mümkünse ayrı evde yaşa. bende aynı evdeyim ve kolay bişi değil. kendi ailen bile olsa yaşayacağın insanlar zor olur. yeni evli çiftin ayrı evi olmalı

sevindim canım mutşu olduğuna ama benim başka şansım yok şimdilik ...
ben illede beraber otururken nelere dikkat etmek gerektiğini nasıl davranmak gerektiğini bilmek istiyorum asla oturma demeyin çünkü başka hiç bir yolu yok kavuşmamızın kabul etmessem yıllarca ilişkim uzuyacak bu da yıpratır ilişki,mi illaki zaten 4 yıloldu daha fazla uzamasını istemiyorum ..zaten caymam için çok geç çünkü evin içini yaptırıyorlar kapılar yerler tuvaletler falan biz evlencez diye

anladım.. o zaman sana söyleyebileceğim şey gitme demek olsa da kabul etmiyceksin :)
aynı evde yaşayacaksan bilmen gereken en önemli şey bence senin de dediğin gibi senin o eve gitmiş olman. yani zaten o evin hanımı kayınvaliden sen hanımı olan bi eve gidiyosun. benim en çok takıldığım konu budur mesela bi evde, bi mutfakta iki hanım olmayacağına göre birinizin geri planda durması gerekir.. şu durumda bunu yapması gereken senmişsin gibi geliyor bana. onunu düzenine başta ayak uydurmalısın. sonra tatlı dille yavaş yavaş isteklerini kabul ettireceğine inanıyorum. şimdi kayınvaliden de mutfağa giriyor yemek yapıyor olabilir ama yakın zamanda o mutfağa girmeyip işleri sana bırakacaktır.. yani düzenini öğretip gönlü rhat kenara çekilecektir.. bence bu iyi bişey en azından çatışma yaşanmaz :)
bunlar etraftan gözlemleyip farkettiklerim sadece, yani ordan yola çıkarak söylüyorum :)

anladım.. o zaman sana söyleyebileceğim şey gitme demek olsa da kabul etmiyceksin :)
aynı evde yaşayacaksan bilmen gereken en önemli şey bence senin de dediğin gibi senin o eve gitmiş olman. yani zaten o evin hanımı kayınvaliden sen hanımı olan bi eve gidiyosun. benim en çok takıldığım konu budur mesela bi evde, bi mutfakta iki hanım olmayacağına göre birinizin geri planda durması gerekir.. şu durumda bunu yapması gereken senmişsin gibi geliyor bana. onunu düzenine başta ayak uydurmalısın. sonra tatlı dille yavaş yavaş isteklerini kabul ettireceğine inanıyorum. şimdi kayınvaliden de mutfağa giriyor yemek yapıyor olabilir ama yakın zamanda o mutfağa girmeyip işleri sana bırakacaktır.. yani düzenini öğretip gönlü rhat kenara çekilecektir.. bence bu iyi bişey en azından çatışma yaşanmaz :)
bunlar etraftan gözlemleyip farkettiklerim sadece, yani ordan yola çıkarak söylüyorum :)

canım çok teşekkür ederim işte benim böle bi yoruma ihtiyacım vardı....inanınki gözüm görmüor şuan çok ağlıyorum çok seviyorum çünkü yapamam vazgeçemem her dediğinizde haklısınız sonuna kadar ama gözüm görmüyor hiç bişey şuan çok farklı bi psikolojideyim nolur bana güzel şeyler söleyin acımasız konuşmayın nolur çok ağlıyorum şuanda ben mutlu olmak istiyorum sizleri okuyorum burda ama bi kulağımdan girio öbüründen çıkıo illede o eve gitmek stiyorum allahım yardım et:KK14:

bana değer vermemesini nasıl anladınız....aslında biz 4 yıldır hiç beraber oturma işi konuşmadık hep ayrı diye kendi evimiz diye konuşuoduk ama hiç bişey düşündüğümüz gibi ilerlemedi iyi maaşlı iş bulamadı ..şuan birikim yapıyor ama ben ona beraber oturmyalaım bikaç yıl beraber para biriktielim kendi evşmizde olalım desem olucak biliyorum ama ben bikaç yıl beklemek istemiyorum ben biraz bunaldım beklemekten o yüzden ozaman beraber oluruz kararı aldık yoksa ki bana ya beraber oluruz yada olmaz bu iş demedi şükür ki..hatta şimdiden ev bakıo sadece benim yıllarca daha evde bekleyemeyeceğim için ortaya çıktı beraber oturma işi

burda şunu diyen o kadar cok insan varkı (bende dahil)
-evlendikten sonra: beklemekse keşke annemın evınde bekleseydımde en azından birikim yapardım.
ayrı eve gecerdım baştan.
tatsız tutsuz ayrılacagımıza sonradan bastan tatlı tatlı ayrı evde otururduk
-kaynanamın agız kokusunu cekecegıme kız kurusu olsaydım evde kalsaydımda genede evlenmeseydım.
-kaynanamın çenesini çekecegıme 2 sene babamın evınde otururum anamı babamı çekerım daha iyi.
bak ben evlendım 1 sene sonra borçlarımız bıttı.
keşke 1 sene daha bekleseydımde ayrı eve cıkardım kırada olsa.
tek derım kıra ödemek olurdu.
ama aynı eve cıkınca sonra çıkılmıyo duzenını bozmuş oluyosun bı kere.
bende bunalmıştım çok bekledım evlenıyım herşey gusel olacak dedim.
daha cok dert sahıbı oldum.keşke anamın evınde olsaydım da anamı çekseydim inan el koyuyor adama.

bunlama beklemekten sıkı sıkı sarıl birikim yap.diğer turlu daha cok bunalacaksın emin ol...

canım çok teşekkür ederim işte benim böle bi yoruma ihtiyacım vardı....inanınki gözüm görmüor şuan çok ağlıyorum çok seviyorum çünkü yapamam vazgeçemem her dediğinizde haklısınız sonuna kadar ama gözüm görmüyor hiç bişey şuan çok farklı bi psikolojideyim nolur bana güzel şeyler söleyin acımasız konuşmayın nolur çok ağlıyorum şuanda ben mutlu olmak istiyorum sizleri okuyorum burda ama bi kulağımdan girio öbüründen çıkıo illede o eve gitmek stiyorum allahım yardım et:KK14:

sen her zaman niyetini temiz tut herşeyin en hayırlısını iste de ondan sonra olacağına varır elbet olacak olan..
burda insanlar sana acımasız yorum yapmıyo aslında, herkes bişeyler yaşamış olduğu için ucundan kıyısından aman sen de yapma bu hatayı diye uyarmaya çalışıyorlar. tamamen kardeş psikolojisi yani :)
bu kadar üzülme, Allah gönlüne göre verecektir elbette..
sen nişanlını gözlemle orta yolu bulmayı biliyor mu yoksa anneci mi daha çok.. kayınvalidenle yarın aranda tartışma olsa mesela, o bi taraf mı olur ya da duymamazlıktan mı gelir. tavrı nasıldır sen bunları tartabileceğin durumları hatırlamaya çalış bakalım..
neticede kayınvaliden kötü olsa çatır çatır onunla kavga edecek halin yok. hergün yüzyüze bakacağına göre, eşinin biraz da annesine dur diyebilen senin haklı oldduğun tarafları görebilne bi tip olması gerek ki hayatın kolaylaşsın..

burda şunu diyen o kadar cok insan varkı (bende dahil)
-evlendikten sonra: beklemekse keşke annemın evınde bekleseydımde en azından birikim yapardım.
ayrı eve gecerdım baştan.
tatsız tutsuz ayrılacagımıza sonradan bastan tatlı tatlı ayrı evde otururduk
-kaynanamın agız kokusunu cekecegıme kız kurusu olsaydım evde kalsaydımda genede evlenmeseydım.
-kaynanamın çenesini çekecegıme 2 sene babamın evınde otururum anamı babamı çekerım daha iyi.
bak ben evlendım 1 sene sonra borçlarımız bıttı.
keşke 1 sene daha bekleseydımde ayrı eve cıkardım kırada olsa.
tek derım kıra ödemek olurdu.
ama aynı eve cıkınca sonra çıkılmıyo duzenını bozmuş oluyosun bı kere.
bende bunalmıştım çok bekledım evlenıyım herşey gusel olacak dedim.
daha cok dert sahıbı oldum.keşke anamın evınde olsaydım da anamı çekseydim inan el koyuyor adama.

bunlama beklemekten sıkı sıkı sarıl birikim yap.diğer turlu daha cok bunalacaksın emin ol...

:KK5::KK5:doğru diyosun eminimki haklısındır ama bunaldım işte beklemek istemiyorum seviyorum çünkü değişik bir sevgi bu anlayamıyorum utanıyorum bile bunları yazarken :KK59:ama elimde değil hala ümit ediyorum ii oluruz diye ve hala vazgeçyei düşünmüyorum çünkü yapamıyorum gözüm döndü adeta:KK5:

cnm benım çok sevmişsin.bende sen gıbı ılk goruste vuruldum.ayrı ev dıyen ben bırazda olr olur demeye basladım.neyse evlendık.dışarıdan bu yazacaklarım ne guzel işte bu gelınlerede yaranılmıyo dedırtebılır.hiçbir ev işi ban kalmadı.mutfakta hep çırak gıbıydım.he işi kendısı yapmak istedı bende izin verdim.bu şekıldede evi benımseyemedım.hep mısafır gıbı hıssettım kendımı.bebegım oldu onla ılgılendım yıne karısmadım.eşimle baktık gördük olmuyo 3 aya kadar evimize taşınıcaz.allahım dualarımı kabul etti.umudunu yıtırme cnm allah yardım eder.inş ılerıde senınde kendı evın olur.korkma sevgınle aşarsın dıyorum ben.allah yardımcın olsun:79:

:KK5::KK5:doğru diyosun eminimki haklısındır ama bunaldım işte beklemek istemiyorum seviyorum çünkü değişik bir sevgi bu anlayamıyorum utanıyorum bile bunları yazarken :KK59:ama elimde değil hala ümit ediyorum ii oluruz diye ve hala vazgeçyei düşünmüyorum çünkü yapamıyorum gözüm döndü adeta:KK5:

yanlız şu yazdıklarını benüm herüf görse bak bak ne sevgiler var derdi :)
ne aşkmış sendeki de..

sen her zaman niyetini temiz tut herşeyin en hayırlısını iste de ondan sonra olacağına varır elbet olacak olan..
burda insanlar sana acımasız yorum yapmıyo aslında, herkes bişeyler yaşamış olduğu için ucundan kıyısından aman sen de yapma bu hatayı diye uyarmaya çalışıyorlar. tamamen kardeş psikolojisi yani :)
bu kadar üzülme, Allah gönlüne göre verecektir elbette..
sen nişanlını gözlemle orta yolu bulmayı biliyor mu yoksa anneci mi daha çok.. kayınvalidenle yarın aranda tartışma olsa mesela, o bi taraf mı olur ya da duymamazlıktan mı gelir. tavrı nasıldır sen bunları tartabileceğin durumları hatırlamaya çalış bakalım..
neticede kayınvaliden kötü olsa çatır çatır onunla kavga edecek halin yok. hergün yüzyüze bakacağına göre, eşinin biraz da annesine dur diyebilen senin haklı oldduğun tarafları görebilne bi tip olması gerek ki hayatın kolaylaşsın..

canım çok saol yok acımasız olsun die yazmıyolar asla
ama ben sevdiğimin anneci mi ortacı mı olduğunu şimdi anlayamam ki çünkü henüğz nişanlı değiliz kurban da nişanlancaz inşallah..ya şuanda hiç öle anneci gibi görünmüo çünkü görüneceği bişe olmadı aramızda annesiyle ilgili, nişanlanınca ortaya çıkar sanırım o da...iinşallah kötü olmaz canım inşallah annesi hiç bi sorun yaratmaz da inşallah sevgilimde orta yolu bulmak gibi bi derde düşmez..ben hep ii niyetli yaklaıcam onlara ki şuanda kafamdaki niyetleri bi bilseniz belki dalga geçer belki duygulanırsınız..bitane örnek vereyim ya annesi otursa yemekleri işleri ben yapsam o yorulmasa ...aynen böle niyetlerim var...rabbim yüzümü güldürür inşallah..ama ben şuan çok kötüyüm çok duygusalım

bak cnm benım senı o kadar iyi anlıyorumkı..
bende çok beklemıştım ve cok bunalmıştım.
evleneyımde ne olursa olsun dıyodum.
idare ederım kaynanayı dıyodum.

ama 1 sene bıle gecmedı insan sonra ne dıyor bılıyomusun?
1.cisi kendı annenın kıymetını çok iyi anlıyosun.
2.cisi lanet olsun kızkurusu kalsaydımda gelemseydım bu eve dıyosun.
3.cüsü aşkın gözü kör ama geçiyo bunlar cnm.evlılık bambaşka saygı oluyo kocanla aranda.başka bı bağ oluyo.mantık giriyo araya ve sen o zaman mantıklı düşünmeye başlayacaksın ama iş işten geçmiş olacak.
bi arkadas cok guzel demiş.
sen kaynananın evıne gideceksin.
onun düzenıne gıdeceksın.evın hanımı o. sen olmayacaksın. bı evde 2 kadın olmuyo.
5 ay sana 5 yıl gıbı gelecek.
kocandan da soguyacaksın.
hiçbişeyde merağın kalmayacak.
yenı ev esyalarının tadını alamayacaksın.sana hepsi eskiymiş gibi gelecek.
agız tadıyla kocanla bı kavga bıle edemeyeceksın.
annen gelecek hep aklına.o uzulmesın dıye ona bısey diyemeyeceksın.
içine atacaksın.kahrolacksın. daha neler neler..
içini acıtmak ıstemıyorum ama kusura bakma bunları çogu ınsan yasıyo.
sonrada gelıp burda dert yanıyo...
sende evlendıkten sonra keşke dememek için ve buraya baska bı topikle gelmemek için bekle derım BEKLEE.....

yanlız şu yazdıklarını benüm herüf görse bak bak ne sevgiler var derdi :)
ne aşkmış sendeki de..

sonradan sevdim canım ilk zamanlar ağlıyodum sevmediğimle nasıl evlencem diye şimdide aşktan ağlıyom çok değişik işte

X