aminosentez sonrası bebeğini kaybedenler oldu mu...

selenaks

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2010
20
1
arkadaşlar ilk 3 ay düşük riskim olduğu için sürekli yattım şimdi ise testlerim riske yakın çıktı aminosentez dedi doktorum ama ben çok korkuyorum zaten riskli bir gebelik geçiriyorum aminosentez sonrası sıvı boşalması enfeksiyon vs... gibi nedenlerle bebeğimi kaybedermiyim...

ben amiyosentez yaptırdım korkulacak hiç birşey yok sıvı alındıktan sonra ilk üc gün bol sıvı tüketip yatacaksın yorulmayacaksın oglum 15 aylık oldu hic bir sorun yok şükür sonuçlarda temiz endişe etme aklına takılan başka soru varsa sorabilirsin bu konuda tecrübe edindim

Son düzenleme:
arkadaşlar ilk 3 ay düşük riskim olduğu için sürekli yattım şimdi ise testlerim riske yakın çıktı aminosentez dedi doktorum ama ben çok korkuyorum zaten riskli bir gebelik geçiriyorum aminosentez sonrası sıvı boşalması enfeksiyon vs... gibi nedenlerle bebeğimi kaybedermiyim...

canım endişelenmene gerek yok. 1ay önce amniyosentez yaptırdım. 3. gün dinlendim. hala dikkat ediyorum. ama hiç bir sorunla karşılaşmadım. sonuçlarda çok iyi çıktı ve içimiz artık çok rahat. doktorlar bir konuyu anlatırken en kötü ihtimalleri göz önünde tutarak bütün bilgileri veriyorlar ve biz sanki hepsi bizim başımıza gelecekmiş gibi strese giriyoruz. ama risk sonucu down sendromu da , düşük de olma ihtimali çok az. hayırlısıyla bebişlerimizi kucaklarımıza alırız canım..

sagolun kızlar ya nebilim işte zaten düşük riskiyle geçti şu 16 hafta bundan sonrasıda da yine düştü mü su mu azaldı nasıl geçer...

Yaptırmadan önce kötü şeyler düşünmemeye çalış.Ben 35 yaş sınırında ikinci gebeliğimi yaşıyorum.ıki hafta önce sıvı alındı hücre üremedi.Geçen hafta Cuma tekrar sıvı alındı.Sıvı alınınca hastanede bir saat yatarak dinlendim her ikisinde de.Üç gün sadece tuvalet ve yemek için kalktım her ihtimale karşı.Bol su içtim bol bol dua ettim.Şimdilik sorun yok ve bu sefer üredı.ınşallah temiz sonuç alırım.Bekleyen herkes de alır inşallah temiz sonuçlarını..:nazar:
Ayrıca ilk üç ay ben de kanamadan ötürü genelde yatarak geçirdim.Endişelenme stres en kötü şey...Herşey yoluna girecektir inşallah.

Son düzenleme:

İlk kızımda düşük riskim vardı 12.haftada yapılan ikili test sonucunda da yüksek risk çıktı 14.haftada amniyosentez oldum Hacettepe de riskli hamilelikler konusunda doktora yapmış bir prof yaptı amniyosentezi, bende endişeliydim ve düşük olabiliyormuş bu işlemden sonra diye sorduğumda zaten düşük tehdidin var bundan fazla tetiklemez dedi hiç dinlenmedim bile ertesi gün işe başladım işinin ehli birine yaptırırsan hiçbir sorun olmaz fakültelerde asistanlar filan yapıyor bazen bir arkadaşım doktor hatasından dolayı bebeğini kaybetti.2007 yılında 1400 vermiştik bu işleme biraz pahalı ama bebeğim için değer

İnşallah sonuçlarınız iyi çıkar sağlıklı bir hamilelik diliyorum

arkadaşlar merhaba 18 haftalık ikiz bebeklerime hamileyim 17. haftada amniyosentez oldum iyi ellerde yapılırsa korkulacak bişey değil bebekler için katlanılabilir. dr. bebeklerden birinde bağırsaklarda parlaklık ve beyinde kist gördü, amniyosentez için gittiğimiz doktorda onayladı sadece bir bebekten aldılar acaba diğerinede yaptırmalımıydım. benimle aynı sorunları yaşayanlar varsa lütfen yazın siz neler yaptınız.

offf offf ne zor şu olaylar ....eskiler ne güzel doğum yapıyorlarmış hamilelik sevincim kabusa döndü...aminosentezden önce perinaloji uzmanından randevu aldım ona detaylı bir inceleme yaptıracam...o da risk görürse aminosentez kaçınılmaz artık...

offf offf ne zor şu olaylar ....eskiler ne güzel doğum yapıyorlarmış hamilelik sevincim kabusa döndü...aminosentezden önce perinaloji uzmanından randevu aldım ona detaylı bir inceleme yaptıracam...o da risk görürse aminosentez kaçınılmaz artık...

canım ya valla haklısın sanki biz doğarken hiç mi bişey yoktu anlamıyorum. şimdi herkeste bir stres. bu amniyo olayı zaten moda oldu. risk inan hemen hemen herkeste çıkıyo artık. fazla stres yapma bebişe zarar. 1 ay önce bizde aynı stresi yaptık ne oldu. sonuç iyi. iyi de 1 ay öldük bittik. canım rahat ol eminim bişey çıkmaz herşey yoluna gider..

aynen öyle ya stresten hamilelik zehir oldu...bakim yarın perinatoloğa gidecem o ne diycek inşallah aminosenteze gerek kalmaz...

aynen öyle ya stresten hamilelik zehir oldu...bakim yarın perinatoloğa gidecem o ne diycek inşallah aminosenteze gerek kalmaz...

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. benimde ikili testim 1/50 çıkmıştı geçen hafta üçlü yaptırdım oda riskli çıktı (1/150). doktor benimde perinatologa gitmemi önerdi. aranızda benim gibi testleri riskli çıkıpta perinatologa giden var mı? perinatolog nelere bakıyor?

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. benimde ikili testim 1/50 çıkmıştı geçen hafta üçlü yaptırdım oda riskli çıktı (1/150). doktor benimde perinatologa gitmemi önerdi. aranızda benim gibi testleri riskli çıkıpta perinatologa giden var mı? perinatolog nelere bakıyor?

Netten bakıpda anlayabildiğim ayrıntılı ultrasona gideceksiniz.Hayırlısı olsun Umarım herşey yolundadır..:nazar:

X