Permalip Dudak İmplantı, Dudak Silikonu

Rline

Guru
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2012
2.201
193
Dolgun, gösterişli ve pürüzsüz dudaklara sahip olmayı herkes ister.

Dolgun, gösterişli ve pürüzsüz dudaklara sahip olmayı herkes ister de bunun yöntemini bilemez.o halde biz yeni uygulamayı kulağınıza fısıldayalım : Permalip. Meme büyütme operasyonlarında kullanılan , kıvamını muhafaza eden , özel kapsül içinde olduğu için ödem ve alerji riski taşımayan mucize silikonlar şimdi dudaklara da yerleştiriliyor.İstediğiniz zaman zahmetsizce çıkarılabilen, zamanla eriyip hacmini yitirmeyen , his kaybı yaratmayan , tekrar işlem gerektirmeyen , dolayısıyla hesaplı olan bu dolgu değişik boy ve kalınlıkta.Fotoğraflara bakıyor , karar veriyor, yaptırıyorsunuz.Yeni yöntemi öğrenmek Op.Dr Güner Uysal’a kulak verin…

Dudak dolgunlaştırılmanın ilk yöntemi, şimdilerde herkesin ‘ kötü örnek ’ olarak gösterdiği , kocaman ve şekilsiz duran kalıcı silikonlardı.Bu kez uygulandığında dönüşü olmayan , ödem ve şekil bozukluğu riski taşıyan silikonlar reddedildi, yerini hyalüronik bazlı geçici dolgular aldı.Ancak dolgu zamanla vücut tarafından emildiği için 6 – 8 ay sonra tekrarı gerekiyordu.Üstelik asimetrik şekilde erime riski de vardı.Geçici dolgu da tarihe karıştı, kişinin vücudundan alınan yağ dokusu ile dudaklar dolgunlaşmaya başladı.10 yıldır kullanılan bu yağın da kısa ömürlü olduğu ve erimeye yüz tuttuğu anlaşıldı.Tam dudaklarından şikayetçi olanlar çözüm bulamadığı için karamsarlığa kapılmıştı ki ortaya ‘ Permalip ’ çıktı. Bu , yeni nesil bir dudak dolgusu , bir başka deyişle silikon dudak implantı.Dudaklarının daha dolgun , daha kıvrımlı , daha çekici olmasını arzulayan herkes için uygun boy ve dolgunlukta bir Permalip bulmak mümkün.Lokal anestezi ile yaklaşık 15 – 20 dakikada ağrısız şekilde uygulanan Permalip , uygulandığı andan itibaren dudakların istenilen dolgunluk ve şekilde olmasını sağlıyor.Bir süre sonra dudaklarınızın daha dolgun olmasını veya eski haline dönmesini isterseniz, çok kısa ve kolay müdahale ile bu da sağlanıyor.Permalip çıkarılıyor.

Permalip nasıl bir madde ? Enjeksiyon şeklinde mi uygulanıyor ?

Hayır. Siz bakıp seçebiliyorsunuz.Permalip, yumuşak ve tek parça silikondan üretilmiş bir dudak implantı.Bu sayede hem kalıcı hem de istenildiğinde kolayca çıkarabiliyor.Uygulaması çok basit.Dudaklarınız lokal anestezi ile uyuşturulur.Dudakların kenarından , sizin için uygun olarak seçilen Permalip doğru pozisyonda yerleştirilir.Gerekiyorsa aynı işlem alt dudağa da uygulanır.Tüm işlem 20 dakikayı geçmez.

Kendi dudağınıza uygun boyutları nasıl seçebiliriz ?

Permalip, değişik boy ve dolgunlukta çok sayıda seçenek sunuyor.Hangi boy dolgunun nasıl duracağını tahmin edebilme konusunda , doktorunuz örnek fotoğraflarla yardımcı olur.

Bu ürünün , dudak protezi ve enjeksiyonla verilen dolgulardan ne gibi farkları var ?

Permalip, yumuşak silikon hammaddesinden üretildi.Ayrıca yüzey özelliklerine de sahip. Bu sayede suni bir görüntü yaratmıyor, gülerken ya da konuşurken dudakların sert ve şekilsiz görünmesine yol açmıyor, dokunulduğunda yabancı bir doku hissi uyandırmıyor.Uygulama sonrasında, dudakların doğal kıvrımları aynen korunur, dudak hareketlerinde ve mimiklerde herhangi bir değişiklik olmaz.Permalip ,diğer dolgu maddeleri gibi birkaç ayda bir müdahale gerektirmez.Dudaklarda dolgun görüntü tek uygulama yeter.

İşlemde enfeksiyon riski var mı ?

İşlemden sonra hastalara kısa süre antibiyotik kullanımı öneriliyor.

Permalip mesela öpüşme sırasında karşıdaki tarafından hissedilir mi ?

Ne dokunma ne öpüşme sırasında hissedilmez.

Dağılır ya da patlarsa ?

Hayır.Permalip yumuşak ve tek parça silikondur, özel bir kapsül içindedir.Doku içinde yayılma,patlama gibi bir ihtimal söz konusu değil.

Diyelim ki dudaklarımdaki Permalip’i çıkartmak istiyorum deformasyon olur mu ?

Permalip, doku içinde erimez , kalıcıdır.Ancak isterseniz , kolayca çıkarılabilecek şekilde tasarlanmıştır.Çıkarılır, birkaç günde dudaklarınızda sorun kalmaz.Sonrasında daha büyük –küçük silikon enjekte ettirmek ya da doğal halde bırakmak sizin tercihiniz.Çıkarılan Permalip hiçbir deformasyon yaratmaz.

Tedavi süreci nasıl ?

Uygulamadan sonra dudaklarda hafif şişme ve gerginlik görülür.Bazen hafif morluklar olsa da birkaç günde geçer.Ağrı şikayeti çok nadirdir, 2 günü de geçmez. En geç bir hafta içinde pürüzsüz , dolgun ve son derece doğal yeni dudaklarınızla güvenle gülümseyebilirsiniz.

Merhaba, siz yaptırdınız mı acaba. bilgiler çok iyi teşekkürler:))

yaptıranlardan bilgi alabilir miyiiizzzz

yaptırdığımı sızı ıçın yazmıştın dığer baslıkta guner uysalda yaptırdım yanındakı doktor mustafa bey yaptı 3500lıra ödedım gecen sene ama memnun kalmdım yapıldıktan sonra çok agrım oldu benım gıbı olan çok azmış agrı konusunda bu doktorun soyleığı dudagın ıkı yanından kesıp sılıkonu ıçıne takıyolar ıkı hafta pıpetle su çorb ıçtım ılk gunler hıçbısey ıçemıycek kadar kötuydu pıpet bıle agrı verıyodu agrı kesıcı kullandığım halde ılk basta 15 gun boyunca felaket sıstı sıslık gectıkten sonrada dudagımın seklını bozduğunu farkettım bıldığınız kalın et parcası olmustu halbukı dudagımın seklı guzeldır serttı ama gıtıkce yumusadı yaptırcak olsanızda çok kalın takmasınlar sız bırlıkte karar verın bana kafasına göre taktı bıkac ay sonra çıkartırdım çıkartma ucretlı değil yandan kestı çıkartı az bır sızlama oldu sadece tek ıyı tarafı çıkarılabılmesı

Son düzenleme:
Ben de ince dudaklarimda dolgu maddesi denedim ama bir enjektor hicbir ise yaramadi neredeyse bir tup daha ve surekli eriyecek baska permalip yaptiran var mi acaba ben Antalya da yim ozellikle burada tavsiye edebileceginiz bir dr var mi?

yaptırdığımı sızı ıçın yazmıştın dığer baslıkta guner uysalda yaptırdım yanındakı doktor mustafa bey yaptı 3500lıra ödedım gecen sene ama memnun kalmdım yapıldıktan sonra çok agrım oldu benım gıbı olan çok azmış agrı konusunda bu doktorun soyleığı dudagın ıkı yanından kesıp sılıkonu ıçıne takıyolar ıkı hafta pıpetle su çorb ıçtım ılk gunler hıçbısey ıçemıycek kadar kötuydu pıpet bıle agrı verıyodu agrı kesıcı kullandığım halde ılk basta 15 gun boyunca felaket sıstı sıslık gectıkten sonrada dudagımın seklını bozduğunu farkettım bıldığınız kalın et parcası olmustu halbukı dudagımın seklı guzeldır serttı ama gıtıkce yumusadı yaptırcak olsanızda çok kalın takmasınlar sız bırlıkte karar verın bana kafasına göre taktı bıkac ay sonra çıkartırdım çıkartma ucretlı değil yandan kestı çıkartı az bır sızlama oldu sadece tek ıyı tarafı çıkarılabılmesı

Cok uzuldum canim bir kac kisi cok memnun olduklarini soyluyorlar sen buyuk boyutlarda taktirdigini ve o yuzden mi agri yaptigini dusunuyorsun? Daha kucuk boyutlarda taktirmayi dusundun mu peki?

Cok uzuldum canim bir kac kisi cok memnun olduklarini soyluyorlar sen buyuk boyutlarda taktirdigini ve o yuzden mi agri yaptigini dusunuyorsun? Daha kucuk boyutlarda taktirmayi dusundun mu peki?

canım evet dudagıma göre takmadı oyuzden orantısız oldu bıde ben 2hafta boyunca agrı çektım mennun kalanlar varsa neguzel herkeste farklı sonuç elde edılıyo demek buyuk olduğu ıçın değil kesıp ıçıne permalıpı taktığı için agrı odu benım gıbı kımsede agrı fazla olmuyomuş doktorun deığı bu guner uysalın yanında mustafa bey var o takmıştı

canım evet dudagıma göre takmadı oyuzden orantısız oldu bıde ben 2hafta boyunca agrı çektım mennun kalanlar varsa neguzel herkeste farklı sonuç elde edılıyo demek buyuk olduğu ıçın değil kesıp ıçıne permalıpı taktığı için agrı odu benım gıbı kımsede agrı fazla olmuyomuş doktorun deığı bu guner uysalın yanında mustafa bey var o takmıştı

Peki sonradan korkundan kucuk olanini taktirmadin degil mi?

Peki sonradan korkundan kucuk olanini taktirmadin degil mi?

yok canım çıkartım tamamen zaten taktırma ışlemı çok zahmetlıydı sonrası felaket agrılarım oldu 4kılodan fazla kaybettım pıpetle su ıçıyodum sadece oda zorlanarak oyle bıle agrı oluyodu agrı kesıcı fılan hıç ışe yaramadı yanı ben bunları yasadım ama bılmıyorum herkeste aynı şey olurmu ben estetık konusında fazla hatalar yaptım cezasını cekıyoru oyuzdn kımsenın benım yaqsadıklarımı yasamasını ıstemem bana gel bedava yapcaz deseler bılsemkı çok guzel olcakl kesınlıkle o agrılardan sonra ıstemem ama herkeste aynı olmuyomuş taktırcaksanız ıyce arastırın vede boyutuna doktorla karar verın kendı kafasından yapmasın

Allah belasını versin nerden bulaştım bu işe .3 senedir aklıma eser eser gider dudak dolgusu yaptırırdım 6 ay sonra inerdi .bu lanet olası permalipi okuyana kadar nette gezinirken buldum okudum gidip her seferinde 6 ay için para vereceğime gidir bir kere buna para veriyim yaptıriyim dedim.hocaya gittim görüştüm bok var gibi araştırmadan hemen yaptırıcam dedim 15 gün önce cumartesi sabahı takıldı permalipler korkunç bir 15 gün geçirdim arkadaşlar dişçi maskesiyle dolaştım çektiğim ağrı ve acıyı anlatamam böyle bi rezalet olamaz ayrıca hoca sağolsun imlantları yanlış takmış alt dudağımın bir tarafı bir yere öteki tarafı ayrı bir yere bakıyor görenler çarpıldın mı sen diye soruyorlardı böyle bir rezalet olamaz verdiğim paraya mı çektiğim acıya mı görüntümün rezilliğine mi yanıyim bilmiyorum hergün ağlayarak uyanıyorum küçücük dudaklara hiç ölçmeden en uzun boyu takmış hoca maymuna benziyorum annem de benimle ağlıyor eskiden ne güzeldin ne yaptın kendine diye dün sabah düzelttrimek için yine hsatanedeydim hoca implantları kesti kısalttı alttaki yamukluğu düzeltti 15 gün önce dikilen dudaklar yeniden kesildi şu an ağrıdan ölüyorum ve dudağın bir tarafını düz dikmiş diğer tarafı alt dudağımı üst dudağıma dikmiş ağzımı açamıyorum dudaklarım iyileşir iyileşmez gidip çıkarttırıcam bu lanet olası şeyleri başka bir hocaya gidicem yazıklar olsun hem parama hem canıma yazık oldu sakın girmeyin arkadaşlar keşke yaptıran bir kişi bir örnek olsaydı önümde de okuyup yaptırmasaydım bittim ben ya

yok canım çıkartım tamamen zaten taktırma ışlemı çok zahmetlıydı sonrası felaket agrılarım oldu 4kılodan fazla kaybettım pıpetle su ıçıyodum sadece oda zorlanarak oyle bıle agrı oluyodu agrı kesıcı fılan hıç ışe yaramadı yanı ben bunları yasadım ama bılmıyorum herkeste aynı şey olurmu ben estetık konusında fazla hatalar yaptım cezasını cekıyoru oyuzdn kımsenın benım yaqsadıklarımı yasamasını ıstemem bana gel bedava yapcaz deseler bılsemkı çok guzel olcakl kesınlıkle o agrılardan sonra ıstemem ama herkeste aynı olmuyomuş taktırcaksanız ıyce arastırın vede boyutuna doktorla karar verın kendı kafasından yapmasın

çağla permalipleri çıkarttırınca dudaklarında herhangi bir doku kaybı yada görüntüsünde kötü bir şey oldu mu?

cagla34, cikartirken lokal anestezi uygulaniyo mu yine? birde cikarttiktan sonra aci-agri-sislik falan oluyo mu ve kac gun suruyo? yardimci olursan cok sevinirim.

cagla34, cikartirken lokal anestezi uygulaniyo mu yine? birde cikarttiktan sonra aci-agri-sislik falan oluyo mu ve kac gun suruyo? yardimci olursan cok sevinirim.

olurum tabıkı evet ığneyle uyuşturuyo kuçuk bır kesı yapıyo ordan çıkarıyo çok az bır sızlama oldu agrı kesıcı bıle kullanmadım ertesı gunu tamamen gectı zaten takıldığı gıbı değil yanı takıldığında ınanılmaz bır agrı yasadım sıslık fılan olmuyo dırek eskı halıne dondu tek avantajı bu galıba

peki sen yaptırdıktan ne kadar sonra çıkarttırdın? benim yaklaşık bir yıl oldu, zor olur diye koruyorum. dikişler falan sıkıntı yaratmadı mı çıkarttıktan sonra? benim ilk günlerim kabus gibiydi. hiçbişey yiyemiyodum. içtiklerim ağzımın kenarından süzülüyodu. ağzımı topalayamadım yani uzun bi süre. şimdi de yamuk yumuk :KK43: keşke o zaman kötü bi yorum okusaydım, kesinlikle vazgeçerdim..

peki sen yaptırdıktan ne kadar sonra çıkarttırdın? benim yaklaşık bir yıl oldu, zor olur diye koruyorum. dikişler falan sıkıntı yaratmadı mı çıkarttıktan sonra? benim ilk günlerim kabus gibiydi. hiçbişey yiyemiyodum. içtiklerim ağzımın kenarından süzülüyodu. ağzımı topalayamadım yani uzun bi süre. şimdi de yamuk yumuk :KK43: keşke o zaman kötü bi yorum okusaydım, kesinlikle vazgeçerdim..

canım sendemı yaptırmıştın ozaman neler yasadığımızı bılıyoruz benım 15 gun agrım oldu 4 kılo fılan zayıfladım bende önermıyorum cunku yapay duruyo ama çıkarmaktan korkma emın ol çok rahat 3ay sonra cıkartım bende korkuyodum oyuzden okadar bekledım sımdı çk doğru bır karar verdığımı duşunuyorum hıç korkmaınan cok az bır sızıltıdan baska bır sey hısetmıyosun para almıyolar çıarırken yanı benım gıttığım yer oyleydı bence bır an önce gıt aynaya baktıkca nasıl pskolojının bozulduğunu tahmın edebılıyorum

Son düzenleme:
cnm çok geçmiş olsun umarım sigara içmiyorsundur iyileşmesiniş engelliyo çok uzatıo lütfen içme birde pipetle içecek tüketiosndr sanırım , orgaık dogal bal onerıyorum sana dudaklarına surebılırsn yaraların ustune cbuk ıyıleşir yada yersen daha iyi bu şekilde eski haline donersın ınşallah kısa surede ama balı yabana atma derim agrılarını ve gergınlıgını bıle hemen alıcak kullandıgın ılk gece benden soylemesı yaralarını da kapatır kesiklerini de.

Allah belasını versin nerden bulaştım bu işe .3 senedir aklıma eser eser gider dudak dolgusu yaptırırdım 6 ay sonra inerdi .bu lanet olası permalipi okuyana kadar nette gezinirken buldum okudum gidip her seferinde 6 ay için para vereceğime gidir bir kere buna para veriyim yaptıriyim dedim.hocaya gittim görüştüm bok var gibi araştırmadan hemen yaptırıcam dedim 15 gün önce cumartesi sabahı takıldı permalipler korkunç bir 15 gün geçirdim arkadaşlar dişçi maskesiyle dolaştım çektiğim ağrı ve acıyı anlatamam böyle bi rezalet olamaz ayrıca hoca sağolsun imlantları yanlış takmış alt dudağımın bir tarafı bir yere öteki tarafı ayrı bir yere bakıyor görenler çarpıldın mı sen diye soruyorlardı böyle bir rezalet olamaz verdiğim paraya mı çektiğim acıya mı görüntümün rezilliğine mi yanıyim bilmiyorum hergün ağlayarak uyanıyorum küçücük dudaklara hiç ölçmeden en uzun boyu takmış hoca maymuna benziyorum annem de benimle ağlıyor eskiden ne güzeldin ne yaptın kendine diye dün sabah düzelttrimek için yine hsatanedeydim hoca implantları kesti kısalttı alttaki yamukluğu düzeltti 15 gün önce dikilen dudaklar yeniden kesildi şu an ağrıdan ölüyorum ve dudağın bir tarafını düz dikmiş diğer tarafı alt dudağımı üst dudağıma dikmiş ağzımı açamıyorum dudaklarım iyileşir iyileşmez gidip çıkarttırıcam bu lanet olası şeyleri başka bir hocaya gidicem yazıklar olsun hem parama hem canıma yazık oldu sakın girmeyin arkadaşlar keşke yaptıran bir kişi bir örnek olsaydı önümde de okuyup yaptırmasaydım bittim ben ya

çok geçmiş olsun, hangi doktora yaptırdınız?

allah belasını versin nerden bulaştım bu işe .3 senedir aklıma eser eser gider dudak dolgusu yaptırırdım 6 ay sonra inerdi .bu lanet olası permalipi okuyana kadar nette gezinirken buldum okudum gidip her seferinde 6 ay için para vereceğime gidir bir kere buna para veriyim yaptıriyim dedim.hocaya gittim görüştüm bok var gibi araştırmadan hemen yaptırıcam dedim 15 gün önce cumartesi sabahı takıldı permalipler korkunç bir 15 gün geçirdim arkadaşlar dişçi maskesiyle dolaştım çektiğim ağrı ve acıyı anlatamam böyle bi rezalet olamaz ayrıca hoca sağolsun imlantları yanlış takmış alt dudağımın bir tarafı bir yere öteki tarafı ayrı bir yere bakıyor görenler çarpıldın mı sen diye soruyorlardı böyle bir rezalet olamaz verdiğim paraya mı çektiğim acıya mı görüntümün rezilliğine mi yanıyim bilmiyorum hergün ağlayarak uyanıyorum küçücük dudaklara hiç ölçmeden en uzun boyu takmış hoca maymuna benziyorum annem de benimle ağlıyor eskiden ne güzeldin ne yaptın kendine diye dün sabah düzelttrimek için yine hsatanedeydim hoca implantları kesti kısalttı alttaki yamukluğu düzeltti 15 gün önce dikilen dudaklar yeniden kesildi şu an ağrıdan ölüyorum ve dudağın bir tarafını düz dikmiş diğer tarafı alt dudağımı üst dudağıma dikmiş ağzımı açamıyorum dudaklarım iyileşir iyileşmez gidip çıkarttırıcam bu lanet olası şeyleri başka bir hocaya gidicem yazıklar olsun hem parama hem canıma yazık oldu sakın girmeyin arkadaşlar keşke yaptıran bir kişi bir örnek olsaydı önümde de okuyup yaptırmasaydım bittim ben ya

çok üzüldüm başına gelenlere sanırım bu konuda doktorun payı çok büyük para tüccarları olmuş hepsi, benim dudaklarımda çok ince ve kalıcı bir şey olsun istiyorum . çok doğal ve kalıcı sadece permalip olarak tavsiye ediyorlar . Bilemedim çok kararsız kaldım :KK43:

X