Çocuk Hastalıkları alerjik astımlı çocuklar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

serzan

saracan
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2008
347
2
alerjik astımlı çocukları olanlar neler yaşıyorsunuz?tecrübelerinizi paylaşırmısınız?:uhm:

her ısı değişiminde gribal bir hastalık gibi başlıyor ve bir kaç gün için de durmak bilmeyen öksürükle karşılaşıyoruz. hiç bir ilaç tam etki göstermiyor çaresizce çoğalan öksürüklerle bitkisel mücadele başlatıyoruz yine de etkilenmiyor ve kortizon içeren ilaçlara başlıyoruz onunla atlatıyoruz kim ne derse yapmaya çalışıyoruz ama çaresiz hastalığıyla yaşamaya alışıyoruz.kokusuz deterjanlar,termal içlikler,nebuller,bitki çayları, keçi boynuzu pekmezi hayatımızın bi parçası artık

her ısı değişiminde gribal bir hastalık gibi başlıyor ve bir kaç gün için de durmak bilmeyen öksürükle karşılaşıyoruz. hiç bir ilaç tam etki göstermiyor çaresizce çoğalan öksürüklerle bitkisel mücadele başlatıyoruz yine de etkilenmiyor ve kortizon içeren ilaçlara başlıyoruz onunla atlatıyoruz kim ne derse yapmaya çalışıyoruz ama çaresiz hastalığıyla yaşamaya alışıyoruz.kokusuz deterjanlar,termal içlikler,nebuller,bitki çayları, keçi boynuzu pekmezi hayatımızın bi parçası artık

Geçmiş olsun. Bu konuda polen ve propolisi hiç denediniz mi?

propolis nedir? ben bir kaç haftadır sadece üst solunum yollarını destekleyici damla kullanmaya başladım diğer ilaçları kullanmıyorum sanki biraz daha iyiyiz

propolis nedir? ben bir kaç haftadır sadece üst solunum yollarını destekleyici damla kullanmaya başladım diğer ilaçları kullanmıyorum sanki biraz daha iyiyiz

Özellikle propolis ve arı sütünün üst solunum yolu enfeksiyonlarındaki pozitif etkileri ile ilgili bir çok bilimsel araştırma var internet üzerinden de konuyu etraflıca bi araştır.

Propolis bilinen en güçlü doğal antibiyotiktir deva olmadığı hastalık hemen hemen yok gibi. Allah arıları boşuna yaratmamış bunu ispatlayan ayet bile vardır. Kullandığın damla doğal bir ürün mü?

Bu arada mesajları benim gibi alıntı yaparak cevaplarsan tekrar cevap verebilme şansım olur. :)

Özellikle propolis ve arı sütünün üst solunum yolu enfeksiyonlarındaki pozitif etkileri ile ilgili bir çok bilimsel araştırma var internet üzerinden de konuyu etraflıca bi araştır.

Propolis bilinen en güçlü doğal antibiyotiktir deva olmadığı hastalık hemen hemen yok gibi. Allah arıları boşuna yaratmamış bunu ispatlayan ayet bile vardır. Kullandığın damla doğal bir ürün mü?

Bu arada mesajları benim gibi alıntı yaparak cevaplarsan tekrar cevap verebilme şansım olur. :)
Damla bitkisel bir ilaç ama sitede ilaç ismi vermek yasak olabilir diye yazamıyorum eczaneden alıyorum

benimde aynı dertten muzdarip br oğlum var arkadaşlar..
allerjik astım bronşit'iz bizde...konu sahibi arkadaşın çocuğunda görülen tüm herşeyi bizde geçen yıl o kadar sık yaşadıkki.kreşe ilk başladığı için o kadar sık hastalandığını düşündü dr'ları ve biz...bu yıl o kadar olmaz inşallah diye teselli etmeye çalışıyorum kendimi..

bende yaptıklarımdan bahsedeyim biraz yardımcı olabilmek adına..

bu yıl tedbir amaçlı grip aşısı olduk..(ilk yıl 2 doz vuruluyormuş bu aşı ,2.dozu yaptıracağım)

dün tv'de prf.dr.ibrahim saraçoğlu hoca vardı..

keçiboynuzu kürü ve hatmi çiçeci küründen bahsetti.hemen araştırdım.yapıp şifa görenler varmış epey...hatta kk'da bununla ilgili bir topik bile açmışlar onuda okudum..

hemen aldım bu gün tüm malzemeleri(hatmiçiçeği,keçiboynuzu,keçiboynuzu pekmezi)

7-8 adet keçiboynuzu 2 bardak suda 5-6 dk.kaynatıp soğuyunca içine bir tatlı kaşığıda keçiboynuzu pekmezi karıştırıp içirin dedi.
bu kürü 2 ay kadar devamlı sabah akşam yapın astımdan kurtulun dedi..(kaynattığınız 2 bardak suyu 1 sabah -1 akşam olarak içireceksiniz)

1 bardak sütü kaynatıp,içine 8-9 adet hatmi çiçeğini yıkayıp özleri açığa çıksın diye kırıp ,kaynatıp bardağa boşalttığınız sütün içine ekleyeceksiniz ve arada karıştırarak(içeriği tamamen süte geçmesi için) ılıtıp içireceksiniz..öksürüğe birebirdir dedi..

ben bu gün başladım.umarım iyi gelir yawruma..şu an öksürüğü var.geçen gece istifra etti hatta balgamı atamadığı için..

birde ben bıldırcın yumurtasını duymuştum geçen yıl...onuda yapmıştım...artık bende ne duyduysam denedim çocuğun üstünde..
o kadar fazla antibiotik kullandıkki geçen yıl..resmen bağışıklık sistemi çöktü çocuğun..
bu yıl inşallah olmaz geçen yılki kadar...çocuğumda bıktı bende...çocuğun çocukluğunu elinden alıyorum diyede üzülüyorum,koşma,hoplama,zıplama..terliyceksin hasta olursun vs..diye kendimide çocuğumuda helak ettim...

bende bağışıklığı güçlendirici saf prebiyotik bir damla kullandım dr.tavsiyesi ile temmuz ayında ve eylül ayında 2 posta olmak üzre..

birde üst solunum yollarına drek etki eden %100 bitkisel bir damla kullandım 2 kez..bunlarında çok faydalarını gördüm..burdan yazmak doğru olurmu bilmem .merak eden olursa özeline yazarım..gerçekten çok faydalarını gördüm.şimdi oğlum hafifçe hastalık belirtisi gösterdiği gibi veriyorum damlayı...
ve çok çabuk atlatıyor. geçen yıl 1 hafta ateş-kusma-balgam-öksürük-gece tıkanmaları-hırıltı ...hangi birini sayayımki...
verirler antibiotiği,atibiotik biter 3 gün sürmez iyi hali..ardından dahada artarak yenisi eklenirdi hastalığın..yine antibiotik,yine hastalık şeklinde geçti geçen kış...psikolojik olarak çok fazla etkilendim..şimdi artık öhö dese dizlerim titrer oldum...

ama bu yıldan ümitliyim açıkçası..damlalar ve yeni başladığım kürler sayesinde oğlumun bağışıklığı güçlenecek Allahın izniyle...

yavrularımız hasta olmasın,herkese sağlıklı günler dilerim.....:KK34:

Son düzenleme:
Damla bitkisel bir ilaç ama sitede ilaç ismi vermek yasak olabilir diye yazamıyorum eczaneden alıyorum

Aynı şekilde bu gibi marka ve ilaç ismi paylaşımlarını bende yapmıyorum ki zaten yasak sadece özelden görüşülür böyle şeyler. Damladan memnunsan kullanmaya devam edin ancak dediğim gibi bahsettiğim şeyleri araştırmayı da unutma.

aynı dertten bende muzdaribim. kızım henüz 1,5 yaşında ne yapacağımı şaşırdım. keçi boynuzu kürünü bende duydum ve aldım malzemelerimi. şu sözünü ettiğiniz ama isim veremediğiniz ilaç damla ne varsa özelden yazar mısınız bana bir araştırayım.

aynı dertten bende muzdaribim. kızım henüz 1,5 yaşında ne yapacağımı şaşırdım. keçi boynuzu kürünü bende duydum ve aldım malzemelerimi. şu sözünü ettiğiniz ama isim veremediğiniz ilaç damla ne varsa özelden yazar mısınız bana bir araştırayım.

özeldensize msj atmaya çalıştım ama henüz yeterli msja ulaşmadığım için özelden yazamıyormuşum.kusura bakmayın

Benim oglumda 11 aylik ve alerjik bronsiti var ibrahim saracoglunun kurunu bende kullanabilirmiym bilginiz varmi

Ayni dertten bizde muzdaribiz kalici olmamasi adina on gun once astim.tedavimize basladik
Sabah ve aksam.olmak uzere nebuizasyon ike tedaviyi uygukuyoruz
Flixotide nebules i serum fizyolojik ile kullaniyoruz
Yatmadan once ise airfix toz kullanuyoruz
Sizlerin tedavileri ne sekilde
Biz dimdilik yaza kadar boyle devam edicez
Keske alerjik astim tasiyab yavrularimizin anneleti aktif olarak bilgi paylasiminda bulunsak

Iyguladinizmi.acaba bu kuru faydasini gordunuzmu

Arkadaslar birde yastik yatak ile ilgili bir duzenleme getirdinizmi yatagimiz park yatagin sunger yatagini yastigini degistirmek isroyorum ev akarlari barinmasini engellemwk amacli sizler hanginurunleri tercuh ediyorsynuz

X