Dostinex kullandınız mı?

merhaba kızlar...

şu her ay olması gereken akıntıya kafam takılıyor. ben de akıntı sadece adetimin 15 günü başlıyor ve 1 hafta sürüyor bu akıntım. ama öle netten okuduklarım gibi yoğun bir akıntı değil.. bu akıntının az olması sizce nedir??

diğer bir sorum da geçen ay adetim sırasında akıntım epey geldi çok garip değilmi hiç böyle olmamıştı sizce bu ne demek??

ben de kullanıyorum bir haftadır. konjenital adrenal hiperplazi teşhisiyle. inşallah düzelir, çünkü saçlarım erkek gibi tepeden seyrelmeye başladı 3 yıldır. (bu fazla prolaktin testosterona dönüşebiliyormuş, fazla testosteron da saç dökülmesi yaparmış)

bu konunun başlarında bir arkadaş genç kızlarda prolaktin yüksek olabilir mi diye sormuş, açıkçası ilerleyen sayfaları okumaya üşendim:KK37::KK37::KK37: cevap verildi mi bilmiyorum:KK37::KK37:
genç kızlarda da prolaktinde yükseklik olabilir:
-konjenital adrenal hiperplazi
-polikistik over sendromu
-hipofiz adenomu
-prolaktinoma
-antidepresan, mide ilaçları
-göğüslerin dokunularak uyarılması...

gibi nedenlerle prolaktin yükselir.

slm bişey sormak istiyorum benim prolaktinim 24 fsh 26 hayıt suyu kullanıyorum yaklaşık 2 aydır ve testeredişli aslapneçesi içiyorum dostinex kullandım bi ara bu dostinex hormon değerlerini düşürüyor mu fsh mesela bu ilaçla fsh düşen var mı ??

Dostinex hapına adetin kaçıncı günü başlanması gerek ? bir de prolaktin sonucu hangi değerde olursa başlanması gerekiyo ? bilgi verirseniz çok sevinirim ...

ben evlenmeden önce test yaptırdığımda prolaktinim yükssek çıkmıştı. dostinex prolaktini en iyi düşüren hapmış. kullandım bir şişe haftada 2 gün yarım. bu ay gidip tekrar prolaktinimi ölçtürücem inşallah düşmüştür. sanırım tehlikeli bir hormon prolaktin. gebelikte düşüğe sebep olabiliyormuş aşırı yükselince.

kızlar prolaktinim 48 çıktı..doktor dostinex verdive daha almadım çünkü çok yan etkisi varmış ben de şu ara çok hasasım su içsem yan etki yapıyo o derece yani..o yüzden içmeye korkuyorum..sanırım bünyem çok zayıf şu aralar ..ne yapcam ilaç kullanmadan nasıl düşürecem bu hormonu ..ayrıca adet düzensizliği göğüslerde ağrı şişlik gerginlik var..

kızlar prolaktinim 48 çıktı..doktor dostinex verdive daha almadım çünkü çok yan etkisi varmış ben de şu ara çok hasasım su içsem yan etki yapıyo o derece yani..o yüzden içmeye korkuyorum..sanırım bünyem çok zayıf şu aralar ..ne yapcam ilaç kullanmadan nasıl düşürecem bu hormonu ..ayrıca adet düzensizliği göğüslerde ağrı şişlik gerginlik var..

sadece kafanı rahat tut. bu hormon tamamen strese bağlı. bende 9 ay boyunca bebek istedim ve sürekli doktora gittim geldim o kadar çok istiyodum ki prolaktinim yükseldi. dostinex verdi doktor. bu hormonun yüksekliği yumurtaları bozuyor. 1 ay kullandım hemen düştü. ama çok ağır bir ilaç bende aşırı başağrısı yaptı. beynim parçalanıyor sanıyordum.

benim prolaktinim çok değişken
7 tane tahlil yaptırdım 2 tanesinde yüksek çıktı
birinde tok karnına yaptırdım birinde de yumurtlama dönemimde tam 21. günde yaptırdım
bana dostinex verdiler
sadece 1 tane kullandım tahlil yaptırdım bu kez 5 çıktı
acaba o 1 tane ilaç mı etki etti anlamadım

sadece kafanı rahat tut. bu hormon tamamen strese bağlı. bende 9 ay boyunca bebek istedim ve sürekli doktora gittim geldim o kadar çok istiyodum ki prolaktinim yükseldi. dostinex verdi doktor. bu hormonun yüksekliği yumurtaları bozuyor. 1 ay kullandım hemen düştü. ama çok ağır bir ilaç bende aşırı başağrısı yaptı. beynim parçalanıyor sanıyordum.

işte çok stresliyim zaaten.ondan dolayı hormon dengem bozuldu..pko da var ayrıca bende..kilo probleimid e beraberinde getirdi..

merhaba arkadaşlar
25 haziranda bu topic e yazı yazmışım.. nasıl bişr stres içerinde yazdıysam....

o zamanlar bebek çok istiyırduk . daha evleneli de 2 ay olmuştu.. dr gttik. PCOS um zaten genç kızlığımda vardı.. şimdi bir de prolaktin yüksekliği çıktı.. moralim alt üst olmuştu. ama dr um inanılmaz güven veriyordu bana... bu hormon kesinlikle sters ile ilgili diyordu..daha yeni evlisiniz gerek yok diyırdu ilaça yani dostinexe kolmene falan .. fakat ben ısrarla istiyordum...sonunda dostinex verdi haftada bir adet içecektim ve 6 tane ,çeçecktim.. prolaktimnin düşüncede gerekirse yumurtlama vs vercekti...ama 4 cü ilaçtan sonra gebe kaldım... :KK49::KK49::KK49: ama inanın o ay çok rahattım inanarak içiyordum ilacımı..bu gerçekten çok önemli.. eşinizin destği ve dr unuzun size verdiği güvende...

diyeceğim şu arkadaşalar lütfen stres yapmayın bu hormon çok kolay düşüyor ilaçlarla. gebe kalmanız daha da kolaylaşıyor..bana sormak istediğiniz bir şey olursa özelden yada buradan atabilirsiniz
görüşmek üzre..

Rabbim isteyen herkese doğru zamanda sağlıklı evlatlar nasip etsin...

mrb arkadaşlar ben yeni üyeyim bende dostinex kullanıyorum yaklaşık 2 aydır 4 aylık evliyim ve bebek istiyoruz bu hormon berbat bişi gebeliğe engel benim 29 larda aranızda kullanıpta gebe kalan varmı.. hayırlısıyla bebeklerimizi kucağımıza almayı görürüz inş....

merhaba arkadaşlar

o zamanlar bebek çok istiyırduk . daha evleneli de 2 ay olmuştu.. dr gttik. PCOS um zaten genç kızlığımda vardı.. şimdi bir de prolaktin yüksekliği çıktı.. moralim alt üst olmuştu. ama dr um inanılmaz güven veriyordu bana... bu hormon kesinlikle sters ile ilgili diyordu..daha yeni evlisiniz gerek yok diyırdu ilaça yani dostinexe kolmene falan .. fakat ben ısrarla istiyordum...sonunda dostinex verdi haftada bir adet içecektim ve 6 tane ,çeçecktim.. prolaktimnin düşüncede gerekirse yumurtlama vs vercekti...ama 4 cü ilaçtan sonra gebe kaldım... :KK49::KK49::KK49: ama inanın o ay çok rahattım inanarak içiyordum ilacımı..bu gerçekten çok önemli.. eşinizin destği ve dr unuzun size verdiği güvende...

diyeceğim şu arkadaşalar lütfen stres yapmayın bu hormon çok kolay düşüyor ilaçlarla. gebe kalmanız daha da kolaylaşıyor..bana sormak istediğiniz bir şey olursa özelden yada buradan atabilirsiniz
görüşmek üzre..

Rabbim isteyen herkese doğru zamanda sağlıklı evlatlar nasip etsin...[/QUOTE

merhaba bende bu ay dostinex kullandım.ve adetim 7 gün gecikti.bu hap adet gecikmesi yapıyor mu?bilgisi olan varmı arkadaşlar?test yaptırmayada korkuyorum.

evet tatlım adet geçikmesi yaptı tam 3.5 aydır adet olmuyorum :KK19:

yani bir ay kullandıktan sonra hamile kaldım...ve ilacı bıraktım

çok sevindim sizin adınıza:KK66:inşallah sağsalim bebeğinizi dünyaya getirirsiniz.benim bugün 9.gün hala birşey yok.artık yarın test yaptırayım diyorum.umarım hayırlısı olur...

merhabalar ben de prolactin için dostinex kullanıyorum. bir ay önce de kimysal gebelik geçirdim. bu ilacı kullanırken gebe kalınca herhangi bir problem olur mu ? biraz endişeliyim.

merhaba arkadaşlar

görüşmek üzre..

Rabbim isteyen herkese doğru zamanda sağlıklı evlatlar nasip etsin...[/QUOTE
merhabalar bendede prolaktin çok yüksek ve dostinex kullanıyorum şuanda doğum kontrol hapı kullandığım için adetlerimi etkilemiyor ama benim göğsümdende süt gelmiyor...yinede doktorum kesin kullanmamı söledi...yan etkileri çok ağır geliyo bana peki bebek düşününce bu ilacı beraberinde kullanabiliyormuyuz yani bebeğe bi zararı yokmu düşük yapan çok kişiyi okudum sitede bu hastalık yüzündn...

merhabalar bendede prolaktin çok yüksek ve dostinex kullanıyorum şuanda doğum kontrol hapı kullandığım için adetlerimi etkilemiyor ama benim göğsümdende süt gelmiyor...yinede doktorum kesin kullanmamı söledi...yan etkileri çok ağır geliyo bana peki bebek düşününce bu ilacı beraberinde kullanabiliyormuyuz yani bebeğe bi zararı yokmu düşük yapan çok kişiyi okudum sitede bu hastalık yüzündn...

bebek düşünüyorsan bebek olunca hemen bırakmalısın
benim de oldukça yüksekti
2buçuk dostinex kullanınca düştü
sabit tutmak için de hayıt tohumu hapı olan agnucaston kullandım
ve o ay hamile kaldım
umarım sen de dilediğin zaman hamile kalırsın

bebek düşünüyorsan bebek olunca hemen bırakmalısın
benim de oldukça yüksekti
2buçuk dostinex kullanınca düştü
sabit tutmak için de hayıt tohumu hapı olan agnucaston kullandım
ve o ay hamile kaldım
umarım sen de dilediğin zaman hamile kalırsın

şuan düşünmüyorum ama korktuğumda şu bırakınca anında yükseliyormuş herkes 29 30 sewiyesindeki prolaktin sewiyesinden şikayetçi olmuş benim 76 dıydı ve ilaçlarla 65 e düşürülebildi 3 ayda şimdi dostinexe başlandı bu ayın sonunda tekrar tahlillerim var bakalım ne olcak....hamile iken birden yükselirse ne olcak ondan korkuyorum

Slm ben bugün kullanmaya başladım doktorum aynı zamanda korunmam için doğum kontrol verdi.Beraber kullanılmalıymış

X