Saç Bakım Ürünleri Eczacı kafamı karıştırdı (bepanthen-evigen kapsülleri)

BenLiLa

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
4.200
29
Arkadaşlar uzun süredir bu kapsülleri alıp şampuanımın içine atmayı düşünüyordum...
sonra eşime almasını söyledim...
neyse eşim geldi bir poşet dolusu bepanhten kapsul içinde 5 kutu var (herbir kutuda 5er tane kapsül...)
bir kutuda evigen(onun içindede 5er adet kapsül)
şok oldum ne oluyor dedim....

ben ona bepanthen-evigen-bemiks almasını söylemiştim...

eczacı ne için kullanacağını sormuş eşimde şampuana katacağız demiş...
o zaman
5 kutu bepanthen (yani 25 kapsül)
2 tane kapsül evigen kırıp şampuanın içine atacaksın demiş.....

eşimde karım bemikste istedi deyince...
eczacı "abi istersen vereyim ama onun bemiks ve bepanthenin etkisi aynı yani boşuna alırsın hemde idrar gibi kokuyor bemiks" demiş

benim kocamda vazgeçmiş
5 kutu bepanthen (toplam içlerinde 25 kapsül var)
1 kutu evigen (bunun içindede 5 kapsül var)

almış gelmiş.....

eczacı bende böyle kendim kullanıyorum demiş şampuanın içine bu kadar atıyorum demiş.....

ben şok oldum ne burada nede başka bir yerde bu kadar çok kullanıldığını okumadım....
ve kafam karıştı ampul kutuları öylece önümde duruyor ve ben cesaret edemiyorum kullanmaya....
bana lütfen fikir verin nasıl kullanayım...
bu kapsüllerin bir kaçını iade edeyimmi?

hiç 25 kapsül bepanthen şampuanın içine koyulurmu ya bu nedir şimdi?

yardımınızı bekliyorum.....

Son düzenleme:
yokmu bi cevap veren arkadaşlar
akşamdan beri bekliyorum kullanan arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz...
şimdi ben şampuanın içine kaçtane kapsüll kırayım :KK43:

ne olacakki canım bişey olmaz sonuçta şampuanın ml si büyük
daha faydalı olur belki
hem eczacıda öyle demiş
sen neden takıldınki

Canım bende bu ampüllerden bir senedir kullanıyorum ama ben 1 e 1 oranında kullanıyorum ve şampuanın içine değilde badem yağının içine kırıp banyodan önce saçımda 1 saat bekletiyorum.:kahve:
Birkaç eczaneden de aldığım oldu zaman zaman ama hiç bu kadar abartanı duymadım.
İmkanın varsa başka bir eczacıyada danış istersen yinede sen bilirsin..a.s.

evet canım bende abartı diye düşünüyorum...
ve kesinlikle cesaret edemem..
dove kullanıyorum büyük boy şampuanım ama..
herşeyin fazlası zarar..
banada abartı geldiği için danışmak istedim...
bende 1 e 1 katmayı düşünüyorum....

cankız bu kapsüller vitamin olduğu için kullanıyoruz saçı besliyor dökülmeyi önlüyor...
forumdada kullanan çok arkadaşımız var bir araştır istersen...

cevaplar için teşekkürler kızlar....

ne olacakki canım bişey olmaz sonuçta şampuanın ml si büyük
daha faydalı olur belki
hem eczacıda öyle demiş
sen neden takıldınki

evet tatlım da 25 kapsül biraz abartı geldi bana
burada hiç bu kadar kullanan duymadım ben...
herkes birer kapsül koyuyor okadar..
bide ters etki yapmasında korkuyorum açıkcası..
işimi şansa bırakmıyım en iyisi kararında 1 e1....
a.s.

canım benim o 1e 1 ölçü sadece saç diplerine bakım yapmak firiksiyon yapıp 1 saat falan bekletmek için
sen şampuanın içine koyacaksın
ozamanda 1 tane az yani
peki bakalım

Yokk artık 25 ampül mü-tatlicadiarzu-
Ben 500 ml'lik şampuanıma en fazla 2 şer adet koyuyorum bepanten ve evigen.
2 adet bile şampuanın yoğunluğunu değiştiriyor. Bunlar resmen yağ. 25 adet koyarsan saçını temizleyemezsin bile.
İlginç bir eczacıymış.:uhm:

madem almış oldun ne zararı var dursun evde saç bakımda kullanırsın.. arkadaşların dediği kadarda şampuanına atarsın bence hiç iade etme ..

canım bence bire bir kullan yani 5 ampul evigen 5 tane de bepanthen kat şampuana sonra kalan iki kutu bephanthen için yine iki kutu evigen alırsın için de rahat etmiş olur kullanırken ne az ne çok

arkadaşlar şampuana katacağınız ampullerin etkisi bitkisel yağlara katacağınızdan az olur.çünkü şampuan kafada ne kadar beklyebilir.etkisi sınırlı olur.tabiiki iyi bir şampuan kullanmak gerekir ama esas etki badem yağı yada zeytin yağının içine bu ampulleri kırıp saça sürmek ve streç yada sıcak havluyla sarıp etkiyi arttırmaktır.saçta bu karışımı 2 saat bekletmek gerekir.karışıma yumurta sarısı da eklerseniz hem protein olur hemde yağ saçtan daha kolay çıkar. şampuanın içine çam terebentini katmanızı öneririm.hem kokusu güzel hemde çok etkili

slm canım.. sakın ha okadar ampülü kırma şampuana..tek birtane evigen,tek bir tanede de bepanthen kır,şampuanın büyükse 500ml.falansa 2şer tane kır.bn öle yaptım,bide dovenin içine kırma.saç bakımı için en iyisi bitkisel şampuan kullanmaktır bence etkisi bitkisel şampularda daha hızlı ve çokmuş.kalanlarını saçına yeterlik badem yağıyla krıştır ama ben hiç böle yapmadım,ölçüsünü araştır önce,ondan sonra saçında bikaç saat bekleterek değerlendirmiş olursun.baktın güzel verme diğerlerinide ara ara kür halinde beklet saçında derim ben.sen bilirsin tabi :))

Canım bende bu ampüllerden bir senedir kullanıyorum ama ben 1 e 1 oranında kullanıyorum ve şampuanın içine değilde badem yağının içine kırıp banyodan önce saçımda 1 saat bekletiyorum.:kahve:
Birkaç eczaneden de aldığım oldu zaman zaman ama hiç bu kadar abartanı duymadım.

canm ben onları yagla kullannmak istiorm ama yapamadm ya öğrenemedm biturlu..kaç ml.badem yagına kaç ampul kırıosn??

arkadaşlar ben 1er tatlı kaşığı badem yağı sarımsak yağı 1 yumurta sarısı ve 1er ampul bepanten evigen bemix ile maske yaptım. 1 saat beklettim saçımda. banyodan ağlayarak çıktım hayatımda hiç bu kadar saçımın döküldüğünü görmemiştim. yağlı bakımlar her saça iyi gelmiyor galiba.benimki ince telli. acaba bununla ilgili olabilirmiki.
benimle benzer durumda olna varmı arkadaşlar??

arkadaşlar ben 1er tatlı kaşığı badem yağı sarımsak yağı 1 yumurta sarısı ve 1er ampul bepanten evigen bemix ile maske yaptım. 1 saat beklettim saçımda. banyodan ağlayarak çıktım hayatımda hiç bu kadar saçımın döküldüğünü görmemiştim. yağlı bakımlar her saça iyi gelmiyor galiba.benimki ince telli. acaba bununla ilgili olabilirmiki.

evet benim saçlarımda ince telli ve cansız bende ne zaman saç bakım yağı kullandıysam hep saçlarımı daha çok döktü o yüzden asla yağ kullanmıyorum zaten saça tek faydası olan yağ badem yağıymış. Saçım için çok şey kullandım ama bu evigen bemix bepanten ne bilmiyorum yani normalde ne için kullanılıyorda siz şampuana katıyorsunuz ve saça nasıl bi faydası var saçları canlandırıyor mu bende bi denemek istiyorum şampuan içinde ne şekilde kullanabilirim hangisini kullanmalıyım saçlarımı canlandırmak için.

simran kullanıcısından alıntı

evet benim saçlarımda ince telli ve cansız bende ne zaman saç bakım yağı kullandıysam hep saçlarımı daha çok döktü o yüzden asla yağ kullanmıyorum zaten saça tek faydası olan yağ badem yağıymış. Saçım için çok şey kullandım ama bu evigen bemix bepanten ne bilmiyorum yani normalde ne için kullanılıyorda siz şampuana katıyorsunuz ve saça nasıl bi faydası var saçları canlandırıyor mu bende bi denemek istiyorum şampuan içinde ne şekilde kullanabilirim hangisini kullanmalıyım saçlarımı canlandırmak için.

alın benden de o kadar...saç bakım yağları da, bepanthene-evigen-bem,x ampülleri de saçlarımdaki dökülmeyi arttırdı...
tamam hacim ve parlaklık verdi,hafif uzamasında da etkili olmuş olabilir ama çok döktü yaaa :KK43:(

benim saçım da ince telli ondan mı acep,ne yapsam faydasını görmediğim..ters etki yapıyolar :KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşım kesinlikle hepsini katma şampuanına.bu ampüllerden bende kullandım.750 ml şampuana 1er adet ekledim üçündende.yani bemiks bepanten ve evigen.kesinlikle işe yarıyor fakat ben bırakmak zorunda kaldım çünkü bu ampüller vitamin olduğu için saçımı çok yağlandırdı.ama eşim hala kullanıyor ve çok memnun.:dance:

canım sen ne ıcın kullanıosun bu ampul ve badem yagı karısımını ? nası bı etkısı oluosüprizzzzz

Arkadaşlar uzun süredir bu kapsülleri alıp şampuanımın içine atmayı düşünüyordum...
sonra eşime almasını söyledim...
neyse eşim geldi bir poşet dolusu bepanhten kapsul içinde 5 kutu var (herbir kutuda 5er tane kapsül...)
bir kutuda evigen(onun içindede 5er adet kapsül)
şok oldum ne oluyor dedim....

ben ona bepanthen-evigen-bemiks almasını söylemiştim...

eczacı ne için kullanacağını sormuş eşimde şampuana katacağız demiş...
o zaman
5 kutu bepanthen (yani 25 kapsül)
2 tane kapsül evigen kırıp şampuanın içine atacaksın demiş.....

eşimde karım bemikste istedi deyince...
eczacı "abi istersen vereyim ama onun bemiks ve bepanthenin etkisi aynı yani boşuna alırsın hemde idrar gibi kokuyor bemiks" demiş

benim kocamda vazgeçmiş
5 kutu bepanthen (toplam içlerinde 25 kapsül var)
1 kutu evigen (bunun içindede 5 kapsül var)

almış gelmiş.....

eczacı bende böyle kendim kullanıyorum demiş şampuanın içine bu kadar atıyorum demiş.....

ben şok oldum ne burada nede başka bir yerde bu kadar çok kullanıldığını okumadım....
ve kafam karıştı ampul kutuları öylece önümde duruyor ve ben cesaret edemiyorum kullanmaya....
bana lütfen fikir verin nasıl kullanayım...
bu kapsüllerin bir kaçını iade edeyimmi?

hiç 25 kapsül bepanthen şampuanın içine koyulurmu ya bu nedir şimdi?

yardımınızı bekliyorum.....

bi kere o eczacıda iş yok benden söylemesi. adam-kadın başta hatalı. 5kutu bephantene satması tüccarlık hilesi olabilir de ondan ziyade bi saçmalık var ortada. Bi eczacı Bemiksle Bephantene in aynı şey olduğunu nasıl iddia edebiir aklım almıyo. Bi tanesi adı üstünde B-mix yani b vitamini karışımı, öbürü panthenol denen bambaşka bi madde. Bence o eczacı değil kalfa bile olamaz...

X