İnternette tanışıp evlilik düşünen ya da evlenen çiftler..

:nazar:Daha önce bırı söylese çok yadırgardım..İnternette sahte ınsanlar,klavye kahramanlar dolu..Güvenmekse mesafeler uzak olunca çok daha zor ama tam 2,5 yıl oldu ilişkimizde:nazar:..TANIŞMA SİTESİNDE TANIŞMADIK tanışmadık,tesadüf oldu..Asker yolu beklıyorum şimdi..Bazı arkadaşlarım yanlış buldu eleştırdı,yanımda destek olan 2 arkadaşım vardı..Vazgeçmedım..Ailemde doğal karşılamaya yöneldi..Döndüğünde evlenmeyı düşünuyoruz..
Benzer durumda olanlar,netten tanışmayı uygun bulan ya da yadırgayanlar..Gelin eğrisiyle doğrusuyla konuyu irdeleyelim..

canım benım bırakma devam et derım.... bende yasadım hemencık anlatayım :) yıl 2006 bızde tanısma sıtesınde deıl ole tesduf tanıstık. arkadas gıbı konustuk sonra ımkansız gıbı gelsede cok sevdım ve bu sevgı karsılıklıydı. cok uzak sehırlerdeydık. ama sevgılı olmustuk. cıddı dusunmeye basladık. ılk bastan . ama aılem karsı cıktı. cok ısrar ettım elımden gelenın fazlasını yaptım ama kabul ettıremedım. bı sekılde yolları mecbur dedık ayıracaz. aıleyı ezıp gecmek olmazdı . ıkımızde aynı fıkırdeydık. ben baskasıyla evlendım ama olmadı evlılık yururmedı. ayrıldık. o sayfayı kapatmıstım hıc konusmuyorduk. ve bu surede yıne hıc gormedık bırbırımızı. nasıl sevdık ama delı gıbı :KK43:( kımse ınanmasada bız ınandık ya o yeter:KK43: ben senı sevıyorum ne halde olursan ol kabulumsun dedı :KK43: dunyam yıkılmıstı. benı halen ıstıyordu. aıleme tekrar konuyu actım . bu kez olur dıye dusundum ve yıne kabul etmedıler. elın baska memleketı nasıl olurda guveneırsın kızım senın ıyılıgın ıcın dedıler. haklıdılar belkı bılemıyorum :S ve soledım ben ayrıldım sen bekarsın faland ıye son konusmamız olsun dedım . tamam dedık. kapattık ama olmuyor tabıkı. yıne aradı. daha 2 gun once. :KK43:( olmayacagını bılıyor oda ama ozluyorum dıyor.
yanı dıycegım aılenı ıkna ettıysen asla bırakma mutluluklar..

tuba..yaşadıkların bır kadın için çok zor şeyler..ALLAH yardımcınız olsun..
sevgı gerçekten çok önemlı..aileler ilk başta ınternetten tanışmaya gerçekten sıcak bakmıyorlar..

asla onsuz bır hayatı göze alamam..ailem ikna oldu çok öncesınden..sadece askerlik ve iş sorunumuz var şu an..o da gelip geçici diye bakıyoruz..

fakat sızın anlattıklarınız içimi burktu..hiç kolay değil..ailemız gerçekten önemlı ama hayatımız hıç beklenmedık yonde ılerleyebılıyor bu nedenle..bölünebılıyoruz..ne dıyebılrım..yaşanmışlıklarınız çok zor şeyler..ALLAH kolaylık versın..

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim kızlar umarım sizde ayrılmazsınız mutsuz olmazsınız :):KK16:

hiç takma böyle şeylere canım..ben de netten tanıştım 5 yıllık bir ilişkimiz var ve nişanlıyız..gvenme konusundaysa biraz klasik olucak ama yapıcak her yerde yapar aldatır..bizde uzaktan yürüttük ilişkimizi çoğu zaman..ünideyken bir süre yanyanaydık.fakat çok şükür şimdiye dek güvenimi kırıcak bir şey yapmadı yalanını en küçük bişeyini bile görmedim..zaten güven çok önemlidir benim için küçük bir şey olsa bile bırakırdım heralde..bu net olayınıda zaten ne ailemize ne arkadaşlarımıza söyledik.çünkü bu devirde ön yargıları kırmak çok zor.ne onları yıpratalım ne biz yıpranalım dedik sakladık..yakın arkadaşlardan bikaç kişi biliyo sadece onlarda hiç karşı çıkmadılar..

5 senelik bi ilişki ve netten tanışmak çok güzel umarım en iyi şekilde noktalanır. bende tesadüfen biriyle tanıstım uzak oldugumuz için fazla görüşemedik bu sene okul için onun okudugu üni yi yazıcam yani yazmak istiyorum hayatımda ne benim ne onun bi ilişkisi olmus yani olursa birbirimizin ilk aşkı olucaz arkadaslarının bi kaç tanesiyle tanıştım olmaz dediler onuda benide kırdılar şimdi görüşemiyoruz pek arada arıyor beni bi ay sonra görüşecez devamlı bakalım ne ollacak sonu olur mu cok merak ediyorum....

kızlaaarrr AŞKIM geçen yıl askerden sonra atandı memur oldu :nazar:

ocaktada nişanlandık:nazar:

tayınim çıkarsa evleneceğim inşallah:nazar:

her nerede olursa olsun gerçek sevgi sizi bulsun:nazar::KK16:

5 senelik bi ilişki ve netten tanışmak çok güzel umarım en iyi şekilde noktalanır. bende tesadüfen biriyle tanıstım uzak oldugumuz için fazla görüşemedik bu sene okul için onun okudugu üni yi yazıcam yani yazmak istiyorum hayatımda ne benim ne onun bi ilişkisi olmus yani olursa birbirimizin ilk aşkı olucaz arkadaslarının bi kaç tanesiyle tanıştım olmaz dediler onuda benide kırdılar şimdi görüşemiyoruz pek arada arıyor beni bi ay sonra görüşecez devamlı bakalım ne ollacak sonu olur mu cok merak ediyorum....

canım bnde tayınımı onun komşu ılıne yazdım..oraya atandım..

ama bu çok buyuk fedakarlık..çevre tamamen değişyor falan..

tanımadan bu fedakarlığı sen yapma derım bn..

:nazar:Daha önce bırı söylese çok yadırgardım..İnternette sahte ınsanlar,klavye kahramanlar dolu..Güvenmekse mesafeler uzak olunca çok daha zor ama tam 2,5 yıl oldu ilişkimizde:nazar:..TANIŞMA SİTESİNDE TANIŞMADIK tanışmadık,tesadüf oldu..Asker yolu beklıyorum şimdi..Bazı arkadaşlarım yanlış buldu eleştırdı,yanımda destek olan 2 arkadaşım vardı..Vazgeçmedım..Ailemde doğal karşılamaya yöneldi..Döndüğünde evlenmeyı düşünuyoruz..
Benzer durumda olanlar,netten tanışmayı uygun bulan ya da yadırgayanlar..Gelin eğrisiyle doğrusuyla konuyu irdeleyelim..

valla çok ilginçç dısarı çıktıgında veya cafede oturrken oklda gördgmz vs adamın kızın tabiki sanal ortamda bi yeri var bi profili var uzayda yasamıorya netten tanısılan insanlar yadırganması çok sacmaa cevremde arkdasmn arkadası netten tanstı hiç bi ortak kisi ark olmadan 2 senedir çıkıolar beraberler.benmde en sonki ilskm 1,5 sene netten tanstk fakat ortak arkadsmz vardı olabilio böle şeyler kısmet nerdn glcgi blli olmaz

valla çok ilginçç dısarı çıktıgında veya cafede oturrken oklda gördgmz vs adamın kızın tabiki sanal ortamda bi yeri var bi profili var uzayda yasamıorya netten tanısılan insanlar yadırganması çok sacmaa cevremde arkdasmn arkadası netten tanstı hiç bi ortak kisi ark olmadan 2 senedir çıkıolar beraberler.benmde en sonki ilskm 1,5 sene netten tanstk fakat ortak arkadsmz vardı olabilio böle şeyler kısmet nerdn glcgi blli olmaz

haklısın ..

fakat çevre yadırgıyor işte..heralde tanışıp oturup muhallebı yemedık dıye:KK1:

şaka bı yana oyle tanışıp hemen 1 haftada buluşup kanka olanlara pes dıyorum bn sadece..hemencecık guvenenın başı ağrıyor..bu nedenle yadırgıyorlar..
temkınlı davranmakta fayda var..ister ortamda tanışın,ister nette..

bn 7. ayda buluşmayı kabul ettım..geldı..şimdi 4 yılı geçtı:nazar: nişanlandık:nazar:

gerçek sevgı nerede olursa olsun buluyor ınsanı..yeterkı gönul gözunuz açık olsun:KK31:

Valla bende sana ve internetten tanışan çiftlere ; kimseye kulak asmadan kimsenin düşüncelerini önemsemeden sonuna kadar devam edin derim...
Ben eşimle internette tanıştım... 3 ay sonra görüştük, 7 ay sonra nişanlandık.. ve 15 aydır evliyiz :)
Sonuçta dikkatli olmak konusunda bende çoğu insanla hemfikirim... Çünkü insanlar artık çok kötü. Dışarıda nelerle karşılaşıyoruz neler duyup okuyoruz Allah Korusun... Dikkatli davranıp iyice tanıdıktan sonra sevginin aşkın huzurun karşına çıkacağı adres belli olmaz :)

önceden parkta piknikte gezmede orda burda hiç birbirini tanımayan insanlar tanışıp evlenirdi o da yadırgansaydı o zaman :KK1:

internet sakat bi ortam ama eğer mantığı elden bırakmazsanız karşınızdakinin ne olduğunu anlayabilirsiniz :KK34:

kısmetin nereden geleceği belli olmaz derler ...

Valla bende sana ve internetten tanışan çiftlere ; kimseye kulak asmadan kimsenin düşüncelerini önemsemeden sonuna kadar devam edin derim...
Ben eşimle internette tanıştım... 3 ay sonra görüştük, 7 ay sonra nişanlandık.. ve 15 aydır evliyiz :)
Sonuçta dikkatli olmak konusunda bende çoğu insanla hemfikirim... Çünkü insanlar artık çok kötü. Dışarıda nelerle karşılaşıyoruz neler duyup okuyoruz Allah Korusun... Dikkatli davranıp iyice tanıdıktan sonra sevginin aşkın huzurun karşına çıkacağı adres belli olmaz :)

biz de netten tanıştık tesadüfen oldu iyi ki de olmuş 3 yıl bitti 4'e girdik :) acı tatlı günlerimiz geçiyor kolay birşey değil asla ama yanımdayken daha çok anlıyorum kıymetini :) evliliğin hayalini kurmadığımız an yok zaten :)

benim bi tanıdığım vardı kız bizim oralı yani bursalı çocukta istanbulluydu öle internetten tanıştılar konuştular falan sonra çocuk istanbuldan kalktı geldi ailesini alıp istemeye kızın aileside verdi bi 5-6 ay nişanlı kaldılar o sırada çocuk hala istanbulda ama ondan sonra düğünleri oldu hem bursada yaptılar hemde istanbulda yaptılar düğünü ve gayette mutlular canım mutluluğun nereden geliceği hiç belli olmaz...

4. yılımız bıtmek üzere bıkaç aya:nazar:

nişanlıyız şu an:nazar:

evliliğin nasıl olacağı,kımle nasıl tanışacağınız nasip kısmet.. yeterki aklı elden bırakmayın..

merhaba..Konuyu evlilik heyecanlarımın olduğu dönemlerde açmışım :)

Şimdi ise 2 yılı geride bıraktık evlilikte :) maşallah..

Mühim olan güven,ailelerin anlaşabilmesiymiş..

İlk evlendiğiniz seneler sabır isteyen yıllarmış..

İster sanal ister reel başlasın,aynı eve girmeden tam tanınmıyor insan bn bunu anladım..

Herkese mutluluklar :)

Hayırlısı, kendisini çevresini ailesini tanıyıp emin olduktan sonra.gerisi kismet

X