Eşim boşanmaya karar verdi evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum:((

siyahbeyaz2012

SiL BaŞTaN BaŞLaMaK GeReK BaZeN...
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2012
2.647
843
Selam kızlar ,bugün derdim öyle büyük ki derdimi anlatacak yer ararken burayı buldum...Sizlerin beni anlayabileceğine ve yardımcı olabileceğine ınandım ve yazmaya karar verdım.Çunkı derdımı kımseye anlatamıyorum ,içim dopdolu acıyla taşacak gibiyim:KK43:(
Eşimle 3,5 yıldır evlıyız ve 8 aylık bır bebegımız var.Çok severek kısa sürede evlendık.Bebeğimiz doğduktan sonra sanki benden soğudu gibi yani artık onun karısı değilim de çocuğunun annesi gibi hissediyorum.Eskiden olduğu gibi davranmıyor çok değişti,hamıleyken cınsellık yasamamıstık sımdı de o yaklasmıyor,benimle ilgilenmiyor,güzel bir laf etmiyor,kıskanmıyor,umursamıyor gibi..Hatta yok gibiyim..

Ben her şekilde düzeltmeye çalıssam da 8aydır hıcbırsey duzelmıyor..

Bana göre bu hale gelışımızdekı sebepler:
1.Ailemle uzun zamandır aynı apartmanda olusumuz,
2.Doğum sonrası değişimi (babalıga adapte mı olamadı)
3.Benı kılolu bulması
4.Cinsellık yasamayısımız
5.Bebegımızın uyku sorunu

Ona göre ıse; sık sık yaptıgımız kavgaların bırıkımı ve bu durumdayken cınsellık dusunemıyormus..Bense kardes gıbı oldugumuzu,cınsellıgın önemlı oldugunu söyluyorum ama nafıle..

En son 1hafta önce konustuğumuzda ,bana ne istediğini ne hissettigini bılmedıgını,hıcbırseyden mutlu olmadıgını,içinden bırsey gelmedıgını,hayattan zevk almadıgını söyledi..Ben de ''benı sevmıyor musun'' dedım ,''sevıyorum dıyemem '' lafı benı bıtırdı ...
Anladıgım kadarıyla EŞİM; devamlı yaptıgımız kavgaların hep surecegıne ve bırlıkte olmamızın gereksız olduguna ınanıyor..
Kendıne yenı ve kafası rahat bır hayat planlıyor..Uyku sorunu olmadan, bebegı olmadan tek yasayıp kafa dınleyecegı,huzurlu
olabılecegı bır hayat..
BEN; bebegım ıcın devam etmek istiyorum,hatta aşık oldugum ıcın de ...Onsuz olmak ıstemıyorum ,cunkı özunde harıka bırıdır ve uzerımde cok emegı vardır..Böyle bırını kaybedersem bır daha kendıme gelemem,bebegıme tek basına aılemle bakamam..Kızımın gelecekte bır uvey babası-annesı olmasına dayanamam..Ama,kavgalarla onu korkutarak saygısızca da bır yere kadar gıder..Eninde sonunda o gitmeyı kafaya koymus,bense bırakmıyorum ..
O gun ben ''Benı sevmeyen ,ilgilenmeyen bırıyle ben de olamam ama bebegımızın sana da ıhtıyacı var,bu zor dönemlerını beraber atlatalım,aıleme söylemem ıcın zaman ver onları uzmek ıstemıyorum''dedım,o da kabul etti.Yani pamuk ipliğine bağlıyız ve ınsanlara rol yapacagız bırkac ay duracak,sonra da gidecek: ((
En son dunden önceki gunkı kavgada eve gelip eşyalarını alıp gideceğini söyledi,ben de ''bu evden birşey alamazsın o zaman çöpe atarım eşyalarını''dedim.Bütün gün kavga küfür mesajlastık ,bu da bahanesı oldu ''bir daha asla dönmem'' dedi;ben de ablasına anlattım
(bu arada 6 aylık hamıleyken benı evlı cocuklu lıse askıyla mesajlasarak aldatmıstı,yakaladıgımda da ayrı sehırde olduklarını ve sadece eslerını cekıstırdıklerını söylemıstı) benı aldattıgından ıtıbaren dogumdan sonrakı değişimine kadar herşeyi..O da onunla konustu ,ama maalesef ''çok sinirliyim konusmak ıstemıyorum ''deyıp kapatmış:KK43:

Hala nedensiz bir umut ıcındeyım ve kaybetmek ıstemıyorum onu..(Çünki en son bayramda duzeldıgımız zaman eskısı gıbı bırıne dönusmus her dakıka benı öpen bırı olmustu) Ama ne yapabılecegımı de hıc bılmıyorum kızlar..Küçük genc kızlık odama mınık bebegımle gerı dönmek bana cok agır gelıyor,meslegım olsaydı asla durmazdım ama bulacagım ıs bebegıme yetmemı veya onunla tek yasamamı saglayamaz..Kurulu duzenımı bozmak,sevdıgım adamı ellerımle baska kadınlara teslım etmek ıstemıyorum..İntiharı bıle dusundum ,ama bebegım ıcın yasıyor,herkese mutlu rolu yapıyorum ..Kimseyle paylasamıyorum..Bana fıkır verebılır mıısnız kızlar,sız olsanız ne yapardınız?Yuva kurmak kolay,ama yıkmak cok zormus özellıke de mınık bır bebekle :KK43:(

Son düzenleme:
normalde olsa bosver o adami derdim ama benimde 9 aylik bir bebegim var esim bunlari yapsa ne olurum bilemedim. cok uzucu yasadiklarin. ne demeli ne etmeli cozemedim. hamileligin 6. ayinda diyorsun aldatmaya ondan oncesi olmadigina eminmisin. birde cocuk ikinizin verdigi bir karar miydi.

hala hayatında bırı olabılır mı neden bu kadar rahat gozden cıkarabılıyor sızı gercekten cok uzuldum bı sure ayrı kalıp bırbırınızı ozlesenız belkı ayrı kalmak duzeltır bıseylerı

canim ben iki yillik evliyim cocugum yok
ben olsam bosanmamak icin ne gerekiosa yaparim cocugum olmamasina ragmen boyle dusunuorm
yuva kurmak birisini anlamak kendini anlatmak ne kadar zor
bencce esinle konus
artik bebegimiz var ikimizin de buna adapte olabildigini sanmiyorum bence donusu olmayan karar vermeden once sakinleselim aile terapistine gidelim de
hemen karar vermek zorunda degiliz de
sakin olmaya calis canim fevri olmak kimseye yaramiyor
zor bir durum biliyorum ama

belki maddi durumunuz uygun mudur degil midir bilmiorum ama bi sekilde gitmeye ikna et

Allah hakkinizda hayirlisini nasip etsin dua et canim dua muminin silahi...

Bence eşini bir süre rahat bırak kafasını toparlasın, mutlaka hata yaptığını farkedecektir.
Bebeğiniz büyüdükçe herşey rayına oturacak, sen eski haline döeneceksin böyle kalmayacaksın.Benimde ilk bebeğimden sonra sebebbini bilmediğim bir soğukluk olmuştu eşimle aramda uzun süre cinsellik yaşamadık.Ama sonra herşey düzeliyor.11 senelik evliyim eşimle evliliğimin ilk yıllarında bile bu kadar mutlu olduğumu hatırlamıyorum.Hemde 3 çocuk var düşün.
Allah yardımcın olsun, inşaallah eşin bir an önce aklını başına alırda ne yaptığının farkına varır.

Başka bir sitede de vardı konunuz. Kendinizi yenileyin , fazla kilolarınızı verin. Saçınızda, giyiminizde değişiklik yapın.

su cumleniz icimi burktu
Küçük genc kızlık odama mınık bebegımle gerı dönmek bana cok agır gelıyor

insallah esiniz duzelir evinin bebeginin kiymetini anlar
bu 2 ayi iyi degerlendirin onunla araniza mesafe koyun
bakimli olun makyajli suslu cocuguyla ilgilenen gerekirse cocugunuzu alip diger odada uyuyun adamin kafasi rahat etsin biraz
bi is yaptiginizda soguk bi sekilde bebegi tutarmisin deyin onu bebegiyle basbasa birakin biraz
onun yaninda baskalariyla cocugunuzla ilgili konusurken evet bu konuda babasina cekmis surasi babasina benziyo diye bebeginizi ona sevdirmege calisin
unutmayin annelik duygusu dogustan varolan bi sey babalik duygusuysa zamanla olusuyo

insallah her sey istediginiz gibi olur.

Son düzenleme:
Herşey o kadar üstüste gelmiş ki..
bence ikinizinden biraz kafanızı ve kendinizi dinlemeye ihtiyacınız var..
o da bakma şimdi böyle söylüyor ama minik kızından ayrı kalamaz ki
biraz zaman verin birbirinize ama o mesajlaşmalar,küfürleşmeler eşliğinde değil tabi kii
biraz ayrı kalsın senden ve kızından,biraz bekar gibi yaşasın bakalım ne olacak
bence aklı başına gelecek ve yuvasına geri dönecek,az sabır...

canım, kavga sebepleriniz neler. neden kavga ediyorsunuz? sen çocuktan dolayı çok streslisindir anlıyorum, eşin de alışammaıştır. biz de yaşadık bunları. hatta kızımın 12. ayından 16-17 ay olana kadar aramz eşimle o kadar kötüydü ki anlatamam, 1 mayısta bir kavgamız oldu hiç unutmam, birbirimize girdik ve kızımı kucağına alıp ben gideceğim memlekete, sen de ben de kafamızı dinleyelim dedi. ben kızımı alıp defol dedim eşime. sonra ablamlar yan komşudayken oldu bunlar ve ablamın haberi oldu, eniştemle gelip bizi güya barıştırdılar! ondan önce de annem bizle kalmıştı 3-4 ay kadar, kızıma bakıyordu ben kurstayken.

neyse uzatmayayım; durum benzer. 1-erkeklere eşinin ailesiyle yakın olmak zor gelyor(benim eşim anneme tahammül edemezdi, annemle de çok büyük bir atışması olmuştu). 2- her erkek çocuğun sorumluluğunu kaldıramıyor, uykusuzluğa gelemiyor(bir de o zaman ben ücretsiz izindeydim, evdeydim ve eşime göre çocuğun tüm sorumluluğu bende olmalıydı, çocuk komalık olmadığı sürece onu uyandırmamam, çağırmamam gerekliydi. senin eşin de bunu düşünüyor olabilir, sen evde olduğun için onu asla rhtsız etmemeniz gerektiğine inanıyordur).

erkekleri anlamak zor. ben o dönemde eşimin bir başkasına karşı bişeyler hissettiğini ve beni sevmediğini düşünüyordum. çünkü insan sevdiği birine(arkadaşına dahi) bu kadar kötü davranamaz ve ilgisiz olamaz diyordum. sende böyle bir düşünce var mı? hala o bahsettiğin kişiyle görüşüyor olabilir mi???

Bu erkekleride anlamak mümkün değil ne yani o çocuk başkasının çocuğumu çeyiz bohçanızdamı getirdiniz. Elbetteki hamilelik doğum kadında bazı değişiklikler yapıyor, doğanın kanunu bu. Evlili iyi günde kötü günde değilmi. Herzaman mankenmiyiz biz giyin kuşan süslen, biz kadınız biz anneyiz. Gece bebeği için uyumayan kadın elbetteki yorgundur, bezgindir, doğumdan sonra en az bir yıl geçmesi lazımki çocukta annede düzene girsin. Kadın hamile git aldat, kadın doğum yapar erkek soğur, çocuk uyumuyor diye odalar ayrılır, sonra evde 2 bebek ilgisizlikten yakınan evden soğuyan büyük bebeği idare etmek çok daha zor. Arkadaşım bu erkekleri fazla şımartır önemsersen kendilerini dünyanın merkezi sanıyorlar.Herkese hakettiği değeri vermek lazım. Senin belkide ayrılamayacağını biliyor, psikolojik savaş veriyor. Hiç umursama, yalvarma lütfen ve ağlama değmez, seni bu zor günlerinde zorluklarla cezalandıran erkek için 1 damla gözyaşına yazık ve karşındakine verilecek en güzel ceza acı çekerken susumaktır umursamamaktır.

Son düzenleme:
Arkadaşların hepsi söylemiş canım
bencede bir müddet ayrı kalın ikiniz içinde bu en iyisi olacaktır.
Hatta bunu eşinize siz tekliff edin. Bir müddet ayrı kalırsak ikimiz ve bebğimiz için iyi olacaktır deyin

Biz kadınlar daha hamileliğin ilk haftalarında annelik duygusuyla donatılıyoruz ama erkekler çocuğunu kucağına alana hatta "baba" diyene kadar neredeyse farkına varamıyorlar

Bol bol dua et canım
Bu bir süreç ve imtihan
neredeyse hemen hemen her aile buna benzer daha hafif ya da daha ağır bir bunalım süreci geçiriyor
Ama ina bunu atlattıktan sonra daha iyi olacak

Bebeğin ve kendin için dik durup hayata daha iyi gözle bakman gerekiyor

Sorumluluklardan sıkılan koca profili..:KK14:
Siz gitme dedikçe,gidesi gelecektir..
Böyle derler; 'gideceğim,sıkıldım,daraldım,bunaldım..'
Ama sonrasında tıpış tıpış geri dönerler..
Çünkü kurulu düzen,çocuk ve ev sonuçta kolay bırakılabilecek birşey değil..
Üstelik konforlu ve düzenli bir hayat..
Üstelik istediği zaman geri dönebileceğini bildiği bir kapı!

Bu 2 aylık süreçte onu kendinize yeniden aşık edin.. Edebilirsiniz,çünkü zaten sizi seviyor..
Yapmanız gereken anne kimliğinizi gizleyerek,kadın kimliğinize dönmeniz olacaktır..
Umarım aklı başına gelir bu zaman zarfında..

anladıgım kadarıyla kafasına koymus gıtmeyı.bırakın derım ben sıze cunku yanınızda kalmaya zorlamak bıseyı degıstırmez daha cok kavga edersınız uzersınız bırbırınızı.bırsure sonra belkı pısman olur doner ozaman ne ala ama donmezse sızın yapacagınız bısey yok demektır.bu soyledıklerım kolay degıl ama yapacak baskada bısey yok zorla tutamazsınız.cocugunuza odaklayın kendını esınızı serbest bırakın kendılıgınden gelsın yoksa olmaz.hayırlısı olsun

Bu kadar sıkıntınız içinde soru sormak istemiyorum fakat merak ettim;
en son aileler için biraz uzatmaya karar verdiğiniz zamandan sonra yaptığınız kavganın nedeni neydi ?

bende evliliğimde buna benzer problemler yaşıyorum..erkekler evde rahat etmek istiyorlar.çocuklara ve eve iyi bakacaksın.az konuşacaksın..sürekli güleceksin ve teşekkür edeceksin..hepsi aynı.bırak gitsin başlangıçta üzülen sen olursun ama emin ol sonra o üzülür .nekadar güçlüolursan okadar canı yanar.....

Kötü tecrübelerimi yazayım;

1-Erkeklerin annesi gibi davranmaktan vazgecmek zorundayız.
2-Gizem her zaman iyidir, gün içinde her yaşanılanı anlatıp onların "gereksiz boş boş yaşıyorsun işte" cümlelerini monte etmeliyiz bir taraflarına
3-İstersen 7/24 adriana lima gibi gez adamın gözü dışardaysa ne yaparsan yap aldatır.
4- Evet erkekler evde huzur istiyorlar, kavgalar bile adabıyla yapılmalı, her kavgada geçmiş açılmamalı, olaylar sıcağı sıcağına konuşup çözüme kavuşturulmalı, üstü örtülüp ilerde hortlatılmamalı.
5- İstersen 7/24 adriana lima gibi gez adamın gözü dışardaysa ne yaparsan yap aldatır.
6- Bir erkek gitmek istiyorsa onu sadece tatlı dil yola getirir, cocukla tehdit etmekten vazgecin.
7- İçinde varsa ne yaparsan yap aldatır demiş miydim?
8- Evliliğinizi yürekten bitirip bitirmemeye karar verin, oturun tane tane konuşun, hatayı hep karşı tarafa yüklemeyin, unutmayın, suç iki kişiliktir. Hicbir sey tek taraflı değildir.
9- Eğer maddi durum iyi ise ailelerden uzakta ev tutun, huzur ve yanlızlık daime tercih sebebidir.
10- Kadının mutlaka ama mutlaka ekonomik özgürlüğü olmalı.
11- Aldatma konusunu yazmış mıydım?

:KK14:

Kocanı bırakmak istemiyorsun ama o bırakıp gitmek istiyor.
Sende bi kendine gel herşeye baştan başla

Spor yap kocanın dikkatini çeker kilo ver güzel fit bi vicudun olsun yatak odanda salonunda değişiklikler yap güzel ilgisini çekecek nevresimler perdeler biblolar kullan
alıştığı düzen farklılaşsın (bunları pazarlardan kumaşılardan uygun fiyata temin edebilirsin ) bu arada mümkün olduğu kadarıyla hiç kavga etmemeye çalış saçını başını yap
süslen püslen otur gezmelere git .onun çevresinde evinde alıştığı düzeni değiştirmiş olacaksın en azından eve tekrar ısınmasını sağlarsın .
Bu süre içerisinde psikolagla görüş sakinleşip doğru kararlar almana yardım eder.
Ücretsiz bilgisayar kursları meslek kursları var onlara git 1-2 saat sürer güde hemde meslekde edinmiş olursun.

Küçük genç kızlık odama bebeğimle dönmek çok ağır geliyor.

Çok kötü oldum bu cümlenizde.Ne yazacağımı bilemedim biran.
Birbuçuk yaşında bir oğlum var iyi bilirim ilk ayların zorluğunu.
İnsan bir soluk bir nefes bir destek bekliyor.
Emzirmeni sütünü riske atmayacak bir diyete başla.
Kilolarından kurtul yavaştan yavaştan.
Üstüne düşme arama hiç hatasını anlasın o arasın bekle bakalım.
Buarada başka biride olabilir ondan herşeyi bahane ediyor olabilir.
Bekle dememdeki bir diğer nedende bu.Uzun süre aramaz dönmezse demekki ciddi anlamda istemiyordur.
Ve o zaman kaçınılmaz son olur çok üzgünümki....
İnşallah kendine gelir ve eve döner sizi sevdiği için .Çünkü bebek için dönse sadece o evlilik sarsıntılı olur arada
mutlaka sevgi olması gerekki o evlilik sağlıklı sürsün.

Uzgunum ama bence esiniz coktan baskasini bulmus bile

arkadaslar oneri sunmus ama bu saatten sonra
pek de etkili olacagini dusunmuyorum

verdiginiz oneriler dogru ama bunu adami eve baglamak icin degil kendi icin yapmali

yoksa adam her dogumda boyle mi yapacak
ya da azicik kilo aldiginda

kusura bakmayin bayanlar boyle dusundugu surece aldatilmaya mahkumdur
iki gonul eglendir geri gel
nasil olsa evdeki beni birakamaz diye dusunuyorlar

size deger vermeyene siz de deger vermeyin
biraz bencil olunmali bu konuda bence

X