Komşunun gelini:(((

Polise şikayet edin herşeyi anlatın neden seyirci kalıyosunuz ki? Ayrıca o kızı da çok merak ettim ağaç kovuğundan mı çıkmış annesi,babası,kardeşleri bir akrabasıda mı yok,hiç mi merak etmiyorlar? Anlayamadım doğrusu...................

seyirci kaldığımıda nerden çıkardınız polisin kesin çözüm olmadığını ve kızı daha zor duruma sokmuyacağım bir çözüm arıyorum.ailesi içinde gerekenleri yazdım yukarıda ama herkes ailesinden yanada şanslı olucak diye bir şey yok

seyirci kaldığımıda nerden çıkardınız polisin kesin çözüm olmadığını ve kızı daha zor duruma sokmuyacağım bir çözüm arıyorum.ailesi içinde gerekenleri yazdım yukarıda ama herkes ailesinden yanada şanslı olucak diye bir şey yok

Allah yardımcısı olsun o halde...Başına kötü bişey gelmeden önlem alın bari ya da evin adresini verin bizler müdahale edelim buradan..Yoksa Allah korusun canından olabilir....

kraldan çok kralcı olmayalım hanımlar bandag zaten müdahale etmek için çabalıyor ..yok biz müdahale edelim falan ne bu şimdi madem o kadar duyarlısınız kapıya bi kap su koyun .yahu bırakın klavye efeliğini artık .bandag valla bir bilgim yok bu konuda fazla ama mor çatı çocuklarıda alıyor diye biliyorum .önce kızla bir görüşebilsen süper olurdu

hayat başkasının hayatı olunca direk müdahale edemiyosun şimdi ben polisi arasam polis gidicek yine bi şekilde kız eve gelicek ve polisi o aradı sanıp bu kadar zulmun üstüne bi tane daha eklicekler(çünkü kız daha önce aramış polisi) o yüzden kızın net kararını ögrenmem lazım bu akşam bi şekilde konuşmaya çalışıcam

az çok yapılcak belli oldu aslında aksam kızla konuşup hemen 183 ü arıcam tabi bide adliyedeki arkadastan haber bekliyorum.

sizlerden ricam şu mübarek günde tanımadığınız bir kardeşiniz için bolca dua edin.

Allah yardımcısı olsun o halde...Başına kötü bişey gelmeden önlem alın bari ya da evin adresini verin bizler müdahale edelim buradan..Yoksa Allah korusun canından olabilir....

Arkadasim konuyu dikkatli okursaniz bandag´in ne kadar çabaladigini göreceksiniz.. Seyirci kalan yok yani çirpiniyor kiza yardim edebilmek için. Allah kendisinden razi olsun ve yardimcisi olsun, insallah çabalari iyi sonuçlanirda kizcagizda bir an önce kurtulur

KIZLAR MERHABA;

Neolur bana bir akıl berin düşünmek kafayı yemek üzereyim artık rüyalarıma kadar giriyor.

Benim bi karşı komşum var 2011 yılı başlarında oğlu kız kaçırdı adam 35 yaşlarında falan alkolik herifin teki kızda geldiğinde 19 yaşındaydı kızı ne camdan be kapıdan baktırmadılar. Sürekli evin içinde önce kendinden çok gençya kıskanıyor herhalde dedik.

Sonra kız hamile kaldı kızı doktora bile götürmediler dogru düzgün neyse bebek oldu kaynanası sadece emzirmek için bebeği kıza verdi onun dışında hep yanına aldı gece gündüz.İlk bebek yaşına gelmeden tekrar hamile kaldı kız ikinci bebekte oldu ilk bebeği hiç kıza vermediler zaten ikinci içinde ilkbaşlarda hep yanında durdular falan kıza rahat yok yani.bu aradada kocası kızı sürekli dövüyormuş ben görmedimde komşular söylüyorlar daha bebekler olmadan kız bi akşam polis çağırmış polis kızı götürüyor bu aile bir şekilde polisi ikna edip kızı geri eve getirmişler.

Kaynana alt katta kız üst katta ama eşya falan yok evin içinde bi yatak odası takımı bi tv bi tanede çekyat bi buzdolabı ne çamasır makinesi ne ocak hiç bişeyi yok bitanede küçük tüpü vardı.son zamanlarda kayınpederde kızı dövmeye başlamış.Şuan ilk bebek 1,5 yaşında diğeride 7 aylık kız annesinin yanına gitmek istemiş 2 ay önce kendin git çocukları götüremezsin demişler kız ısrar edince dövmüşler kızı yine ve yemek vermemeye başlamışlar.
Kız sürekli komşulardan ekmek istiyomuş bazıları veriyomuş bazılarıda inanmıyo tabi bukadarı olabileceğine son 2 haftadır biz arka taraflarında kalıyoruz bizim tarafa cama çıkıp hep bişeyler anlatıyomuş ekmek istiyomuş ben işte olduğumdan görmüyodum 3 gün önce kayınvalidem söyledi tabi çok üzüldüm yani kızın durumuna dün akşam camdan gördüm kızı okadar zayıflamış çökmüş kerameti 21 yaşında falan görseniz 45 gösteriyor.bu arada evlendiğinden beri kızın üstünden kapıyı kitliyorlar.

Ben sadece kısaca anlattım anlıcağınız kızın durumu çok kötü.Şimdi bana bir akıl verin bu kız için ne yapabilirim ya benimde psikolojim bozuldu valla kayınvalidem kapının önüne çıkamıyorum diyo.

Ben olsaydım aile ve sosyal politikalar bakanlığı aile yardım hattına ihbarda bulunurdum. Polis gelse ne yapacak? Pek bilinmiyor ama ülkemizde de kadın ve aile olumsuzluklarında bu tarz kurumlar epey destek oluyolar.

Akşam durumun bu kadar vahim olduğunu anlayınca iftarda yemek dahi yiyemedim herkese söyledim sizin tuttugunuz oruçlarda kabul olmaz dedim ''komşusu aç iken tok yatan bizden değildir'' diye boşuna dememiş Peygamberimiiz(S A V)
Onun için elimden geleni yapıcam inşallah oda gerçekten isterse kurtulur o evden

Bu yaziniz beni çok etkiledi tüylerim diken diken oldu. Allah su mubarek günlerin hatrina bütün zorda olanlara yardim etsin.. Amin..

sadece bildiğim konular hakkında bilgi vermek istiyorum birazcık benim bi tanıdığım sığınma evinde kalmıştı zorunluluktan dolayı kız anlatıyor yatacak yer yok temizliği bize yaptırıyorlardı görevliler ne sandınız size burada hem bakacağız hem de temizliğinizi mi yapacağız diyip her tarafı temizletiyorlarmış ve 6 aydan sonra kadın sığınma evinden ayrılması gerekiyormuş poliste bişe yapamaz sığınma evide bence çare değil çünkü allah muhafaza kızcağız diyelim ki sığınma evine gitti 6 ay sonra çıkmak zorunda kaldı ne yapsak kız sahip çıkanı yok kötü yollara mı düşsün yazık günah allahım şu güzel ayın yüzü suyu hürmetine ona yardım etsin yüreğini yakmasın yavrularından da ayırmasın yine kız gerçekten anne gibi anneymiş bazıları çocuk neymiş diyip atıp gidiyor helal olsun o kıza o kadar şeye rağmen çocukları için gitmiyor o evden allah binlerce kez yardımcısı olsun eşiyle nişanlısıyla da bana hediye almadı bana şunu yapmadınız altın almadınız diye de kimse kavga etmesin önce herkese allah sağlıklı huzurlu yuva ve merhametli bir eş nasip etsin hepsi gelir geçer ama ALLAH tüm genç kızların bende dahil karşısına hep merhametli ve dinine düşkün ALLAHA inancı olan insanlar çıkarsın (amin)

canım malesef polis bu durumda hiç bişey yapamaz sığınma evleride kendi gitmediği sürece bişey yapamaz senin bireysel olarak yapabileceğin şey şu olabilir eyer inançlı bir aileyse git ve mahallenizdeki caminin imamını yada müftülükten bir yetkili bul onlara durumu anlat ve gidip konuşmalarını bu işin günah boyutundan bahsetmelerini iste mahalleleliden duyduk diye gidip konuşabilir belki bu durum birazda olsa etkili olabilir oda olmadı savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsin haklarında kamu davası açılır fakat bu durumda yine pek birşey elde edilemeyebilir tabi kızın boşanmaya niyeti varsa o ayrı o zaman şikayetçi

sadece bildiğim konular hakkında bilgi vermek istiyorum birazcık benim bi tanıdığım sığınma evinde kalmıştı zorunluluktan dolayı kız anlatıyor yatacak yer yok temizliği bize yaptırıyorlardı görevliler ne sandınız size burada hem bakacağız hem de temizliğinizi mi yapacağız diyip her tarafı temizletiyorlarmış ve 6 aydan sonra kadın sığınma evinden ayrılması gerekiyormuş poliste bişe yapamaz sığınma evide bence çare değil çünkü allah muhafaza kızcağız diyelim ki sığınma evine gitti 6 ay sonra çıkmak zorunda kaldı ne yapsak kız sahip çıkanı yok kötü yollara mı düşsün yazık günah allahım şu güzel ayın yüzü suyu hürmetine ona yardım etsin yüreğini yakmasın yavrularından da ayırmasın yine kız gerçekten anne gibi anneymiş bazıları çocuk neymiş diyip atıp gidiyor helal olsun o kıza o kadar şeye rağmen çocukları için gitmiyor o evden allah binlerce kez yardımcısı olsun eşiyle nişanlısıyla da bana hediye almadı bana şunu yapmadınız altın almadınız diye de kimse kavga etmesin önce herkese allah sağlıklı huzurlu yuva ve merhametli bir eş nasip etsin hepsi gelir geçer ama ALLAH tüm genç kızların bende dahil karşısına hep merhametli ve dinine düşkün ALLAHA inancı olan insanlar çıkarsın (amin)

çok zor gerçekten ne yazıkki bu konularda zayıf kalıyoruz koskoca ülke kadınlarını koruyamıyor heleki arkasında ailesi yoksa bu kadının vay haline

ne demek polis kizi geri gonderiyor!
bu mu bizim adalet sistemimiz?
Bu gunlerde polise bile guven olmaz diyecegim ama zaten biz hic bir zaman guevenemedik ki polise adalete haka hukuga.
Acliktan cips calan cocuk hapislerde cururken tecavuzculerin sokakta dolastigi bir ulkedeyiz malesef.
neyse ya zaten biz adam olmayacagiz.

Su ramazan gununde cok icten dileyerek soyluyorum insallah o kizcagiz yavrulariyla beraber kurtulur o cehennemden.
konu sahibesi lutfen sessiz kalmayin kurtarin o kizi ordan.
zaten muhtemelen psikolojisi cokmustur kurtulmak isteyecek gucu bile kalmamistir. Insan kafayi yer orda

polis yardim etmiyorsa baska yollar vardir mutlaka ben cok bilmiyorum nereyi aramak gerektigini ama o adamlarin kizla ayni sehirde bile olmamasi gerek.

Allah cezalarini versin o mahlukatlarin.

ne demek polis kizi geri gonderiyor!
bu mu bizim adalet sistemimiz?
Bu gunlerde polise bile guven olmaz diyecegim ama zaten biz hic bir zaman guevenemedik ki polise adalete haka hukuga.
Acliktan cips calan cocuk hapislerde cururken tecavuzculerin sokakta dolastigi bir ulkedeyiz malesef.
neyse ya zaten biz adam olmayacagiz.

Su ramazan gununde cok icten dileyerek soyluyorum insallah o kizcagiz yavrulariyla beraber kurtulur o cehennemden.
konu sahibesi lutfen sessiz kalmayin kurtarin o kizi ordan.
zaten muhtemelen psikolojisi cokmustur kurtulmak isteyecek gucu bile kalmamistir. Insan kafayi yer orda

polis yardim etmiyorsa baska yollar vardir mutlaka ben cok bilmiyorum nereyi aramak gerektigini ama o adamlarin kizla ayni sehirde bile olmamasi gerek.

Allah cezalarini versin o mahlukatlarin.

maalesef böyle bir sistemde yaşıyoruz akşam kızla konuşmaya çalışıp gerekeni yapıcam

Arkadaşlar mahallecek görüşmeyi kesin dışlayın belki utanırlar, dinden bahsettirin inançları varsa falan diyosunuz ama bunları yapan yaratıkların ne dinden imandan haberleri, ne inançları, ne de utanma duyguları olur, daha çok senin yüzünden böle böle oldu diye kızı gebertirler Allah göstermesin....

Lanet olsun ya bu ne böle Allah binbir türlü belalarını versin töbe yarabbi mübarek gün illa beddua ettirecekler..
Allah bir an önce bebekleriyle birlikte kurtarsın o kızı o cehennemden.
Nasıl üzüldüm ya...:KK43::KK43::KK43:

ağrı'da tuvalete kilitlenerek ölüme terkedilen melek'i unutmayın lütfen, polis bir şey yapamıyor diye bir şey yok. polise mutlaka haber vermelisiniz. eğer yapamazsa savcılığa gidin suç duyurusunda bulunun. gazetecilere haber verin. kadın derneklerini arayın onlar avukat yardımında da bulunurlar.

burası türkiye burda her şey olabilir, biz kadınların bşaına her şey gelebilir. hiç şaşırmamak lazım.

Allah kahretsin nasil bir yasamak bu.. Nasil bir adelet bu ... Lutfen seyirci kalmayin :KK43: caresizliginizi snlayabiliyorum ama o bir insan yahu .. Insan lar hayvanlarini bile gunde birde olsa cikarip havalandiriyor.. Niye butur seyler hep tr de oluyor niye?? Niye kimse gorevini layikiyla yapmiyor? Ar namus onur seref noldu kavramlaraaaa!! ?

lütfen bizi bilgilendirin konuşabildiniz mi kızla komşunuzdan haber varmı beraber hareket eelim demişsiniz ya neler yaptınız

X