Devlet yurdundan yarı özel yurtlara geçiş yapmak istiyorum

mutluolmak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
477
2
Herkese merhaba;
Üstünde uğraştığım bi mesele var 1.5 yıldan beri ama bi türlü olmuyor.Ben normal devlet yurdunda kalıyorum.Yüksek ücretli yurtlara(yarı özel) geçmek istiyorum.Onun ondan farkı ne derseniz odalar 1-2-3 kişilik tuvaleti banyosu içinde fiziki kouşulları iyi anlayacağınız hem de aylık 165 tl.1.5 yıldır KYK'ya gidiyorum.Boş yer yok diyolar kaç defa gittim sayısını unttum anlayacağınız.Yurt İşletme İdare Daire başkanı Halim Akpınar'ın yanına 3-4 defa gittim olmadı yok.Sonra güç bela(sekreteriyle az daha kavga ediyordum beni görüştür diye görüştüremem dedi bi öğrenci sizle görüşmek istiyo diye nasıl derim dedi) ama sonra kabul etti. Genel müdür Hasan Albayrak'la görüşme imkanı yakalayacaktım gel velakin adamın başı hiç boşalmadı sırada görüşecek bi sürü kelli felli adam saat 6 oldu mesai bitti adamın odasına giren çıkan bitmedi sonra sekreterin yanına gittim(bu arada Seyran Kız yurdunun yüksek ücretli bölümüne geçmek istiyorum) orada zaten boş yer yok dedi sen ara ara uğra olursa geçersin dedi sonra finallerden sonra bi daha gittim sekreter kadın beni de biliyor yine boş yer var mı diye sordum geçen 1 ay önce bi öğrenci geldi yer boşalmış o geçti işte bilemiyosun ne zamn boşalacağını dedi sen yine ara ara uğra dedi.Şimdiki kaldığım yurt beni o kadar sıkılıyor ki anlatamam.İşte bu işlerde torpil işliyor torpilim yok ki!Arkadaş Genel Müdürün önüne atlayıp o da şansına(nasibinde varmış demek ki ilk denemesinde oldu) konuştu işte geçmek istiyorum yüksek ücretliye diye geçti ama ben hala geçemedim niye böyle oluyo anlamıyorum.Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.Gerçekten çok muzdaribim bu konuda.

malesef gitgide daha da zorlaşıyor bu tarz yurtlara geçmek..
torpilim yok demişsin ya canım, hem kyk ya gitmeye devam et hemde mecliste kendi memleketinin milletvekillerine de ulaşmaya çalışabilirsin, sağlık sorunlarım var diyebilirsin çok kişinin girdiği wcleri kullanamıyorum gibi genel hatları ile.. :KK37:
kolay gelsin, vazgeçmek yok, inatçı ol onu istiyorlar:KK47:

canım ankarada mı okuyorsun? şehri yazmamışsın. geçmek istediğin yurdun müdürü kimse ona ulaşman lazım. nereliymiş, nerelerde çalışmış vs. kolay değil ama bazen ummadığın yerden bi yardım geliveriyor bu konularda.

Arkadaşlarımdan biliyorum yurt olayı çok zor. gitmek istediğin yurt ile bir görüşsen. Şimdi çıkmayı aklına koydun ya daha çok kasar kaldığın yer seni. Allah kolaylık versin valla.

canım ankarada mı okuyorsun? şehri yazmamışsın. geçmek istediğin yurdun müdürü kimse ona ulaşman lazım. nereliymiş, nerelerde çalışmış vs. kolay değil ama bazen ummadığın yerden bi yardım geliveriyor bu konularda.
evet canım Ankara'da okuyorum.Hacettepe2de okuyorum bölümüm uluslararsı ilişkiler. yurttan mıdır bilmiyorum ama iyice bunaldım aslında öyle kaldığım ortama alışamama gibi bi durumum yok.Ama artık insan 3 yıldan sonra (seneye 4. yılım olacak) artık düzenini kurup yoluna bakmak istiyor.Seyran Yurdu'nun Yüksek ücretli kısmına geçmek istiyorum böyle 1 ya da 2 kişilik odalarına ben derslerine de düzenli çalışan bi insanım biliyosunuz normal yurtlarda böyle çs olur bi salonda 300 kişi çalışır bundan gocunduğum için değil ama bölümüm gereği çok okumama gereken yazıcıdan çıkartmam gereken çok şey oluyor bi bilseniz o çıktılara verdiğim parayla bilmiyorum bi sürü şey yapardım işte o dediğim yurda çıksam yazıcı alcam çıktı parasından da kurtulcam hoş ben yine yazıcı alıp götürmek istiyorum ama annem babam istemiyor çalınır diyor bu yüzden telefon bile alamıyorum iyi bi telefon almak istiyorum işimi görüsn diye ama yine çalınır diye korkuyorum yurtları bilirsinizi şte güzel bişey oldu mu bi de gözünü kestirdi mi götürüyolar yani istediğim bişeyi yapamıyorum.Kızlar napayım bana bi çıkar yol gösterin arkadaş işte dediğim gibi Genel müdürün önüne atladı(Hasan Albayrak) zaten başka türlü görüşemezsin çünkü yanında 10 tane adamla geziyor. ah ben bi denk getiremedim ki bi sefer denk getirdim onda da öyle bi cesaretim yok önüne atlama gibi.Yapamam öyle şeyler.

Ya bende seyran yurduna geçmek için uğraşıyorum.onlardan hangisi yüksek ücretli acaba c blok mu vilayetler mi. geçip memnun olmayanlar da var kafam akrıştı iyicee :KK76:

X