Doğuma Hazırlık Ev tipi salıncak-ana kucağı kullanan veya almayı düşünen var mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

esssen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2011
310
11
Ablamın tüm arkdaşları bebeklerini ev tipi salıncak veya sallanabilen anakucağında bebeklerini uyutuyormuş. Hatta 2-3 yaşında bile sığdığını söylüyorlar. Yeğenim hala ayakta sallanmak istyor ve çok zorluyor artık, boyu sığmıyor ve tekmeler atıyor dalarken. Bizde gerekliliğine karar verdik ve ürün inceliyoruz.

Araştırdım Fisher Price ın 3 şekilde olabilen bir ürününü buldum. Bu tarz ürün kullanan ve memnun olduğu bir ürün var mı acaba?

Fisher Price Fisher Price Çok Fonksiyonlu Salıncak | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler

selam,
ben de oğluma bir umut biraz oyalanır ve belki de uyur diye şu ürünü almıştım
Fisher Price Salıncak Bebek Salıncağı Oyuncakdenizi.com
ama hiç hakkını vermedi yaramazım, ben mutfakta birşeylerle meşgulken filan yanımda oyalansın istemiştim ama severek kullanmadı.aslında çok şeker ve pratik bir salıncak.ben sevmiştim..şimdi bir umut doğacak kızım güzel güzel kullansın diye bekliyorum.yani üründen ziyade bebekle ilgili işe yarayıp yaramayacağı.:KK3:

selam,
ben de oğluma bir umut biraz oyalanır ve belki de uyur diye şu ürünü almıştım
Fisher Price Salıncak Bebek Salıncağı Oyuncakdenizi.com
ama hiç hakkını vermedi yaramazım, ben mutfakta birşeylerle meşgulken filan yanımda oyalansın istemiştim ama severek kullanmadı.aslında çok şeker ve pratik bir salıncak.ben sevmiştim..şimdi bir umut doğacak kızım güzel güzel kullansın diye bekliyorum.yani üründen ziyade bebekle ilgili işe yarayıp yaramayacağı.:KK3:

Kullanan birinin cevap yazmasına çok sevindim. Bir kaç sorum olacak eğer cevaplayabilirseniz. Bende oyalanırken olmasa da -duracağını sanmıyorum- uyuturken büyük kolaylık olduğunu duydum.
Acaba uyuturken kullandınız mı?
Ne kadarlık olduğundan itibaren kullanılır sizce?
Bir de 3 parçayı bir arada barındırması gerçekten avantajlı oluyor mu sizce? ( çünkü hem salıncak hem de ev tipi anakucağı alanlar tanıyorum, birini 0+ aylıktan itibaren kullanıyorlarmış çünkü)

Ben de hamileyim de yorumlara göre ürünü takibe almak istiyorum. İndirime girer belki :)

bizim salıncak kendi kendisine sallanıyordu ve ben de bebeğim uykuya dalar diye umuyordum ama abartmıyorum sadece 1 kez kısa süreli uyuyakaldı salıncakta. Ama bizim uykularımız epey sorunluydu başka bebekler uyur belki..gerçi uyusa da alıp yatağa koyunca uyanmaz mı, orada oturur pozisyonda da bırakmak hep rahat olmaz sanki. Ben galiba bebeğim 3 aylıkken almıştım..benim tavsiyem bu tarz ürünleri almak için acele etmeyin, bir süre sonra evde adım atacak yer kalmıyor..Varsa kullanan bir tanıdığınız önce birkaç gün ödünç alın bakalım bebeğiniz sevecek mi..Kaldı ki benim bebeğim daha sakin olsaydı bu tarz bir ürün düşünmezdim ben. Hayal gibi görünse de uykusu soruzsuz ya da az sorunlu, kolayca uykuya dalan ve hatta kendi kendisine uykuya dalan bebekleri de var..Ben zamanında öyleymişim mesela. Kızım da öyle olsun diye umuyorum şimdi :))

bizim salıncak kendi kendisine sallanıyordu ve ben de bebeğim uykuya dalar diye umuyordum ama abartmıyorum sadece 1 kez kısa süreli uyuyakaldı salıncakta. Ama bizim uykularımız epey sorunluydu başka bebekler uyur belki..gerçi uyusa da alıp yatağa koyunca uyanmaz mı, orada oturur pozisyonda da bırakmak hep rahat olmaz sanki. Ben galiba bebeğim 3 aylıkken almıştım..benim tavsiyem bu tarz ürünleri almak için acele etmeyin, bir süre sonra evde adım atacak yer kalmıyor..Varsa kullanan bir tanıdığınız önce birkaç gün ödünç alın bakalım bebeğiniz sevecek mi..Kaldı ki benim bebeğim daha sakin olsaydı bu tarz bir ürün düşünmezdim ben. Hayal gibi görünse de uykusu soruzsuz ya da az sorunlu, kolayca uykuya dalan ve hatta kendi kendisine uykuya dalan bebekleri de var..Ben zamanında öyleymişim mesela. Kızım da öyle olsun diye umuyorum şimdi :))

İnşallah öyle olur bebeğiniz. Açıkçası benim çok sakin olması umudum yok. Ben usluymuşum ama sürekli annemin bacaklarına yapışan, kimseye gitmeyen mızmız bir bebekmişim. Eşim çok ağırbaşlı , aşırı sakin bir insandır ama bebekliği felaket diyorlar. İki kişi battaniyeye koyup saatlerce sallarmış uyutmak için. Aşırı hareketliymiş. Dövmek-kaçmak-yaramazlık tavanmış :KK43: O yüzden direk bebeğimi nasıl uyutabilirm yollarına düştüm :)

Ablamın tüm arkdaşları bebeklerini ev tipi salıncak veya sallanabilen anakucağında bebeklerini uyutuyormuş. Hatta 2-3 yaşında bile sığdığını söylüyorlar. Yeğenim hala ayakta sallanmak istyor ve çok zorluyor artık, boyu sığmıyor ve tekmeler atıyor dalarken. Bizde gerekliliğine karar verdik ve ürün inceliyoruz.

Araştırdım Fisher Price ın 3 şekilde olabilen bir ürününü buldum. Bu tarz ürün kullanan ve memnun olduğu bir ürün var mı acaba?

Fisher Price Fisher Price Çok Fonksiyonlu Salıncak | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler

Guzel bir konu acmissiniz:) Ben de ev tipi ana kucaklarini arastiriyordum. Benim de yeni bebegim oldu. 0+ ev tipi ana kucagi almak istiyorum. Dun farkli bebek magazalarina baktim. Fisher Price'in sallanmayan ana kucaklari vardi. sonra eve eve gelip internette arastirma yaptim. Sizin buldugunuz bu urunu buldum. 3 sekilde kullanilabildigi icin uzun sure kullanilabilir gibi gozukuyor. Internetteki yorumlara bakilirsa, kullananlar memnun. Ama ben bu urunu dun gezdigim Ankara'daki Joker, Bebegim ve Mothercare magazalarinda goremedim. Ozelcan'da satiliyor mudur acaba?
Bir de bunu begendim ben:
Fisher Price Fisher Price 3-in-1 Anakucağı | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler
Ama magazalarda bu urunu de goremedim. Fiyati da daha makul hem. Bu urunu kullanan var mi acaba?

Guzel bir konu acmissiniz:) Ben de ev tipi ana kucaklarini arastiriyordum. Benim de yeni bebegim oldu. 0+ ev tipi ana kucagi almak istiyorum. Dun farkli bebek magazalarina baktim. Fisher Price'in sallanmayan ana kucaklari vardi. sonra eve eve gelip internette arastirma yaptim. Sizin buldugunuz bu urunu buldum. 3 sekilde kullanilabildigi icin uzun sure kullanilabilir gibi gozukuyor. Internetteki yorumlara bakilirsa, kullananlar memnun. Ama ben bu urunu dun gezdigim Ankara'daki Joker, Bebegim ve Mothercare magazalarinda goremedim. Ozelcan'da satiliyor mudur acaba?
Fisher Price Fisher Price 3-in-1 Anakucağı | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler
Ama magazalarda bu urunu de goremedim. Fiyati da daha makul hem. Bu urunu kullanan var mi acaba?

Chicco Chicco New Dreams Anakucağı | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler

bir de chicco nun bu ürünü var daha düz yatıyor sanki bunda 0-9 ay ama sizin gönderdiğiniz linkteki 0-36 ay yazıyor yani daha mantıklı. Ben de Ankara da yaşıyorum. Ama daha dükkanlara bakma imkanım olmadı açıkçası çok da acil değil, sadece ablam kesin almayı düşününce benim de aklıma yattı. Hatta o hem ana kucağı -sallanan- hemde büyüyünce salıncak almayı düşünüyor. Bu haftasonu bende Acity deki alt kattaki bebek mağazalarına bakmayı düşünüyorum. Özellikle fisher price ın ürünlerini incelemek istiyorum. Bir de chicco yu merak ettim.

Bayram dönüşü aklıma yatan olursa buradan yazarım. Sizde yorumlarınızı yazarsanız, fikir vermiş oluruz birbirimize.

Fisher-Price Satış Noktaları

ankara satış mağazaları yazıyor linkte ama sanırım bazıları oyuncaklarıda kastetmiş. O yüzden gitmeden arayıp öğrenmek lazım.

Chicco Chicco New Dreams Anakucağı | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler

bir de chicco nun bu ürünü var daha düz yatıyor sanki bunda 0-9 ay ama sizin gönderdiğiniz linkteki 0-36 ay yazıyor yani daha mantıklı. Ben de Ankara da yaşıyorum. Ama daha dükkanlara bakma imkanım olmadı açıkçası çok da acil değil, sadece ablam kesin almayı düşününce benim de aklıma yattı. Hatta o hem ana kucağı -sallanan- hemde büyüyünce salıncak almayı düşünüyor. Bu haftasonu bende Acity deki alt kattaki bebek mağazalarına bakmayı düşünüyorum. Özellikle fisher price ın ürünlerini incelemek istiyorum. Bir de chicco yu merak ettim.

Bayram dönüşü aklıma yatan olursa buradan yazarım. Sizde yorumlarınızı yazarsanız, fikir vermiş oluruz birbirimize.

Ben de Chicco'nun bu modelini begendim. Ama tam olarak karar veremedim. Neye onem vermeli bilemiyorum. Dun Fisher Price'in magazalarda gordugum ev tipi ana kucagi modelleri sadece titresimli. Sallanmiyor. Aslinda sallamaya alistirmamak daha iyi. Bir de bu modeller 9 kg'ya kadar kullanilabilliyor. Bebekler 9 kg'ya 7-8 aylikken bile ulasabiliyor. O yuzden titresimli modellerden alirsak, daha kisa sure kullanabilecegiz.

Ama, diger taraftan da, cocuk buyudukce ileride sallanmayi sevebilir. Salincak cocuklarin hosuna gidiyor. Benim kizima ileriki zamanlarda, sanirim 1 yasindan sonraydi, salincak almistik. Sizin ve benim verdigim linkler daha uzun sure kullanilabilen ama sallanan modelleri.

Daha once yazdigim gibi, magazalarda pek secenek yok gibi. Internetten almak lazim ya da Ozelcan'a gitmek.

Ben bayrama kadar karar verip alacagim bir tanesini. Cunku su anda ozellikle mutfaktayken ihtiyac duyuyorum ana kucagina.

Bir de sunu begendim ben:
Fisher Price Fisher Price Gezegen 2 In 1 Salıncak T2066 | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler

Buna ne dersiniz? Bir de kullananlar varsa, yorum yazarsa sevinirim.

Ben de Chicco'nun bu modelini begendim. Ama tam olarak karar veremedim. Neye onem vermeli bilemiyorum. Dun Fisher Price'in magazalarda gordugum ev tipi ana kucagi modelleri sadece titresimli. Sallanmiyor. Aslinda sallamaya alistirmamak daha iyi. Bir de bu modeller 9 kg'ya kadar kullanilabilliyor. Bebekler 9 kg'ya 7-8 aylikken bile ulasabiliyor. O yuzden titresimli modellerden alirsak, daha kisa sure kullanabilecegiz.

Ama, diger taraftan da, cocuk buyudukce ileride sallanmayi sevebilir. Salincak cocuklarin hosuna gidiyor. Benim kizima ileriki zamanlarda, sanirim 1 yasindan sonraydi, salincak almistik. Sizin ve benim verdigim linkler daha uzun sure kullanilabilen ama sallanan modelleri.

Daha once yazdigim gibi, magazalarda pek secenek yok gibi. Internetten almak lazim ya da Ozelcan'a gitmek.

Ben bayrama kadar karar verip alacagim bir tanesini. Cunku su anda ozellikle mutfaktayken ihtiyac duyuyorum ana kucagina.

Bir de sunu begendim ben:
Fisher Price Fisher Price Gezegen 2 In 1 Salıncak T2066 | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler

Buna ne dersiniz? Bir de kullananlar varsa, yorum yazarsa sevinirim.

Keşke tecrübeliler cevap yazsa ama görünüşü güzel ve rahata benziyor. Ben yakından görmedim, titreşimlileri bilmiyordum mesela ama kesinlikle tercih etmem. Oto koltuğuda ana kucağı gibi ama kullanlar evde çok büyük rahatlık olduğunu söylüyor. daha sonra 1 yaş ve üzeri içinde salıncak rahatmış. Mağazaya gidip incelemek birde orada sormak lazım galiba.

Ben kullananların yoğun tavsiyesinden kraft dondy beşik aldm.Hep sallanıyo hem müzikli.3 yaşına kadar da mama sandalyesi olarak kullanılabiliyo.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben chicco polly aldim daha kizim dogmadan ve iyiki almisim dedigim en onemli sey oldu hayatimizda.. Titresim ozelligi yok.. Sallanma ve muzik calma ozelligi var.. Kizim dogdugu gunden itibaren kullandim.. Geceleri hep salincakta uyudu ben alip yatagina yatirdim.. Gunduzleride vaktinin cogunu salincakta gecirdi. Kucak bebegi olmadi bu yuzden.. İyikidr olmadi.. Ben gunduz her isimi halledebildim bu sayede. Artik kizim 8 aylik ve yaklasik 10kilo.. Hala kullaniyoruz.. Uzerinde tentesi oldugundan balkon bahce ve yazlik icinde kolaylik oldu bize.. Biz balkonda yemegimizi yerken kizimda salincaginda disari bakiniyor.. Ben cok memnun kaldim..

Bu arada muzik calan aparati cikabiliyor.. Disaridada bazen yanimizda tasioruz.. Kizim muzklere aliskin ldugundan ve uzerinde isiklar yanip sondugunden ilgisini cekiyor.. Bazende yatagina koyuyorum o muzikle uykuya daliyor

kullanan arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla en iyisi f.price iki yönde salallanan.büyük olan. mavi.
ben de ondan düşünüyorum, 4. aydan itibaren ve uzuun süre kullanılıyor. kurtarıcı diyorlar....

kullanan arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla en iyisi f.price iki yönde salallanan.büyük olan. mavi.
ben de ondan düşünüyorum, 4. aydan itibaren ve uzuun süre kullanılıyor. kurtarıcı diyorlar....

4. Aydan itibaren cok gec olmayacakmi? Zaten yasina dogru emeklemeye baslayinca maalesef hicbir bebegi salincakta tutmak pek kolay olmuyor.. O zaman ck kisa sureli kullanilmis oluyor.. Dogumdan itibaren kullanilmasi ilk etaplarda cok daha faydali olacakti... Bence yani:) ben oyle yaptim:)

fisher price aslında 1. aydan sonra kullanılıyor pufpuflu 2. kat yapısıyla, ama stanartlara göre zaten bebekleri oturur şekilde bekletmemek gerekmiş,ana kucakları bile sağlıksız.4. ayda oturma şeklini almalıymış bebek,oyüzden standartlarında hepsinin öyle yazıyor sanırım. zaten ilk 3 ay bebek emip uyuyor ki,ağlama sorunu uzun olamaz...
bahsettiğim salıncağın diğerlerinden farkı çift yön olması,ilk aylar ön barı ile mama sandalyesi olarak kullanılması,,. diğerlerinde koruma barı yok,oyuncak yemek koyamıyorsun onlara... kalite,sağlamlık ve çeşitli müzeikleri de farkı.yağmur ormanı da öyle ikisi arasında, kararsızım bende.
kullanan arkadaşlarım uzun süre kullandı ve çok memnun.hepsi uzunca araştırarak aldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
aaa pardon,hemen kullanılabiliyormuşşşş,,

FISHER-PRICE AKVARYUM SALINCAK Özellikleri:

Salıncak ve beşik birarada!
Bebeğinizi iki farklı yöne sallayarak rahatlatır;bir salıncak gibi öne arkaya veya bir beşik gibi sağa sola kullanabilirsiniz.
Müzik,loş ışıklar ve huzur verici su sesi efektleri mevcuttur.
Değişen ışık oyunları,yüzen karakterleri ile akvaryum su küresi ve dört çeşit peluş su karakterinin olduğu dönence bebeğinize keyifli ve eğlencli bir ortam sunar.
6 hızı,8 değişik şarkı ve 3 okyanus efekti seçenekleri mevcuttur.
Üç noktalı koruma sistemi,

Hitap Ettiği Yaş Aralığı: 0 ay ve üzeri
Taşıma Kapasitesi: 9 kg.

Biz Chicco salıncak aldık. Ve kullanamadık geri iade ettik. Bebeğimin hiç hoşuna gitmedi maaleseff :KK5:

Bende mağazadaki adamla konuştum, anakucağınız sallanıyorsa ilk başlarda gerek yok dedi. Hem çocuğunuzun huyuna göre alırsınız belki gerek kalmaz dedi. mantıklı geldi. Bebek doğduktan sonra (inş) içine yerleştirip sevip sevmediğine bakarak karar vereceğiz.

X