Smmm yeterlilik sınavına hazırlananlar

guz_1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
3.236
864
Merhaba arkadaşlar smmm yeterlilik sınavına hazırlanırlanan arkadaşları buraya beklıyorum . benım stajım mayısta bıtıyor ve temmuzda sınava gıreceğim. Sınava nasıl hazırlandığımız konusunda birbirimize destek olacağımızı düşünüyorum

Ben staj sınavını cok rahat gectıgım ıcın yeterlılıkte bayağı eksıklerım var. Ezber yapmak hıc bana gore degıl . staj sınavında mantıkla ısı goturmustum ama sımdı nasıl yapacagımı bılmıyorum. cok saskın durumdayım
denetımden basladımsayılır ama azıcık ucundan . sızler nasıl çalışmayı düşünüyorsunuz

koca sitede yokmu yeterlilik sınavına hazırlanan 1 kısı :KK43:

canim ben 5-6 aralik 2009 da ilk kez girdim yeterlilige.

staja baslatmaya kendim hazirlanip ilk seferde kazanmistim;
buna da kendim hazirlandim; kursa falan gitmedim.

staja baslatma icin dehanin kucuk cep kitaplarini alip onlara calismistim; faydasi oldu.
bu bilgiler yeterlilikte de isime yaradi.

tavsiye edebilirim.

canim ben 5-6 aralik 2009 da ilk kez girdim yeterlilige.

Staja baslatmaya kendim hazirlanip ilk seferde kazanmistim;
buna da kendim hazirlandim; kursa falan gitmedim.

Staja baslatma icin dehanin kucuk cep kitaplarini alip onlara calismistim; faydasi oldu.
Bu bilgiler yeterlilikte de isime yaradi.

Tavsiye edebilirim.

merhaba

bende dehadan set aldım yeterlılık setı ama ezber yapamıyorum ufaktan basladım calısmaya ama cok zor gercekten nasıl basaracagım bılmıyorum . ılk defa bır sınav benı urkutuyor.

Kac kısı goruntulemıs ama kımse yazmıyoo ınanamıyorum gercekten

gamısım tesekkurler bebem ama baksana sıtede kımse yok sankı bu sınava hazırlanan :KK70:

ben denetımde soru cıkarıyorum söle anlayaraktan son 2 ay kala ezberlıcem artık . lısedeyken bole seylerı hep soru cıkarark calısıdım basarılı olurdum deneyecegım bvakalım. su 46 adt goruntuleyen arkadastan varsa hazırlanan yterlılıge sızler nası hazırlık yapıyorsunuz bıraz tıyo versenızde faydalansak

ticaret meslek lisesi mezunları üniversete okumadn bu sınava girebiliyormu sınav ne işe yarıyor lütfen yazınnn :KK43:

malasef artık gıremıyo. unv mezunu olmanız staj sınavını kazanmıs 3 yıl stajı bıtımıs olmanız grekır.
ne ıse yaradıgına gelınce bu sınavdan sonra smmm unvanı alıyorsunuz

bide bundan önce staj sınavımı var. yuh bune yaaa öss den zor mahsallah. yani ozaman kendine ait muhasebe dkanı açıyosun ozaman dogrumu? fisfisfis

malesef sen staj yerı buluyorsun bnım ıcın sorun olmadı zaten muhassebe burosunda calısıyodum sınavı kazanınca dırek orda baslattım. mayısta stajım bıtıyor sonunda

yeterlılık sınavınıda verırsen kendıne aıt bır buro acabılırsın

ben 13-14 marttaki sınavlara hazırlanıyorum. öyle zor bir durumdayım ki... son 3 dersim kaldı. maliyet hukuk ve meslek hukuku... ve işin en can alıcı noktası da bu sınavın son hakkım olması.... eğer birinden bile kalsam 2 yıl bekleme dönemine girecek olmam.... diyeceksiniz ki nasıl bu kadar vakitte veremedin sınavı? evlendim.... çocuğum oldu geçen sene hafta sonu sınav vardı ben salı günü doğum yaptım:KK70: dünyalar güzeli bir kızım var. onunla ders çalışmak çok zor. bu ayın 17sinde yaşına girecek artık iyice hareketlendi ve beni peşinden koşturuyor... Allahım bu sınava girecek herkese yardım etsin inşallah....

Aaaah ah ben de temmuzda giricem bu sınava ama hakkaten çok zor, acayip strese girdim. (ilk defa giriyorum) Ben kendime şöyle bir yol çizdim. Dersleri ikiye böldüm, ilk seferde 4 ikinci seferde 3 dersten giricem. Hepsine birden çalışamıyorum, çok strese giriyorum çünkü çalış çalış bitmiyor, çok fazla konu var. Hepsinden girip hepsinden düşük alacağıma ikiye böleyim dedim. Ben odanın kursuna gittim. Şimdi evde çalışıyorum elimden geldiği kadar. Ama hakkaten çok sıkılıyorum. Hayatımız sınavla geçiyor. :bbo:

Merhaba arkadaşlar ,
bende temmuzda sınava gireceğim 3 dersim kaldı ve 3. girişim olacak

X